Skocz do zawartości


Zdjęcie

spojrzenie na siebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: wieżycie czy nie (48 użytkowników oddało głos)

tak jak w tytule wierzycie czy nie???????

  1. tak (18 głosów [37.50%])

    Procent z głosów: 37.50%

  2. nie (14 głosów [29.17%])

    Procent z głosów: 29.17%

  3. nie wiem o co chodzi (16 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Quidam - zmysł o którym pisałam, jest kolejnym naszym zmysłem pozwalającym nam poznawać i doświadczać świat.
Co ma natomiast moja wiara, lub jej brak w cokolwiek, do umiejętności Ana Mert.
Film o którym wspomniałeś, również oglądałam, ale jak pewnie Wiesz, pisałam o czymś innym.


  • -1



#17

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, tak. Ale skąd pomysł, ze ten zmysł wystąpił w tym przypadku? Pytam w sumie z ciekawości, chciałbym wiedzieć co motywuje twój tok myślenia.
  • 0

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałam o samym zjawisku. Proszę nie nad interpretuj moich wypowiedzi. oki ?
  • -1



#19

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

YYy, ale ja właśnie staram się nie interpretować, pytam skąd taki pomysł... Serio, nie musisz się do mnie falanga ustawiać ilekroć na końcu posta postawie znak zapytania. Próbuję Cie teraz zrozumieć i prosze o jakieś rozwinięcie, ew. wytknięcie mi tego czego jeszcze nie zrozumiałem.
  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Talentów i uzdolnień Ana Mert, nie znamy. Możemy jej wierzyć lub nie. I dla każdej postawy nieć jakieś uzasadnienie.

Człowiek ma taką właściwość, że akceptuje ludzi o podobnym światopoglądzie, podobnych zainteresowaniach.
Na przykład z modą, polityka, lub muzyką. Często innych się nie akceptuje. Wróbla pomalowanego na żółto, inne wróble zadziobią na śmierć.
Jesteśmy przyzwyczajeni i akceptujemy to, że każdy z nas posiada pieć zmysłów.
Ale jest przecież również tak, że ktoś widzi sto tysięcy kolorów, a drugi ledwo dziesięć.
Ktoś ma genialny słuch muzyczny, a inny ledwo słyszy co do niego się mówi.
Spotykamy ludzi mających też intuicję. Dowiadujemy się wtedy, że przeczucie takiemu człowiekowi "coś mówiło". Wiemy też, że intuicja zwana też przeczuciem, wielu ludzi uratowała.
Jeśli poprzez intuicję dowiadujemy się czegoś o świecie, to intuicja jest zmysłem. Który daje nam swój opis świata, podobnie jak swój opis daje nam zmysł wzroku, smaku czy dotyku.
A może liczba zmysłów nie kończy się na intuicji ?
Jak nazwać umiejętność odczuwania czyjegoś nastroju ? Mówimy wtedy o empatii. Może empatia też jest zmysłem ?
Kogoś kto ma słabo rozwiniętą empatię, często określa się że jest grubo skórny.
Jeżeli przyjmiemy, że oprócz naszego trójwymiarowego świata, są jeszcze inne światy subtelniejsze, ( matematyka teoretyczna dopuszcza istnienia przestrzeni nawet 10 wymiarowych ), to jeśli w naszym świecie w jego jakiś warstwach subtelnych istnieją takie przestrzenie, i są jednostki które w tych przestrzeniach funkcjonują, to muszą mieć stosowną ilość zmysłów, aby się w nich poruszać.
Do tego dochodzi kwestia wychodzenia z ciała.
Brałam udział w doświadczeniach, gdzie odpowiednio uzdolniona osoba penetrowała i opisywała miejsca, w których nigdy nie była. Miejsca te natomiast znali niektórzy uczestnicy doświadczenia. Można takie doświadczenie zlekceważyć, lub entuzjazmować się nim. Ale jeśli zaczniemy się poważnie nad tym zastanawiać, i stwierdzimy że są tacy ludzie, którzy jakąś swoją cząstka potrafią podróżować w przestrzeni a niekiedy i w czasie, będąc ciałem w jakimś obserwowanym przez innych miejscu., to co o tym powinniśmy sądzić?
  • -1



#21

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O właśnie, wielkie dzięki za objaśnienie. :-) Co prawda, nie zgadzam się z tym i mógłbym wysunąć kontrargumenty i wyjaśnienia, ale po co? ^^ Teraz może paparazzi wybierze sobie co mu odpowiada z tego cśmy mu/jej przedstawili. :-)
  • 0

#22

ewitek1988.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co to wogole ma byc ? Temat jakis bez sensu kompletnie.... ktos wyjasni ? szczerze mowiac watek taki ze nawet czytac sie tego nie chce....
  • 0

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ewitek1988 - czego nie zrozumiałeś, w czym Ci pomóc ?
  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych