Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne formacje na Marsie i Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przedstawiam przetłumaczony przeze mnie post z forum Davida Icke, nadesłany przez użytkownika mikesingh, jego opinie/poglądy nie są moimi opiniami/poglądami. ; )



Dziwne obiekty na Marsie i Księżycu




Oto kilka dziwnych zdjęć zrobionych przez różne sondy kosmiczne, które przedstawiają intrygujące obiekty na Księżycu oraz na Marsie. Odbyło się już wiele dyskusji na ich temat, jednak żadna z nich nie przyniosła odpowiedzi na pytania: czym naprawdę są dane obiekty, w jaki sposób mogły one być stworzone na drodze naturalnych procesów geologicznych, lub skąd w ogóle wzięły się te dziwne "cienie".

Niektóre obrazy są nowe, jako że dopiero je znalazłem, w większości w albumie dr Robinsona, składającego się ze zdjęć zrobionych przez satelitę księżycowego. Ekspert od zdjęć kosmosu, Keith Laney, który pracował dla NASA/AMES w 2003 roku podczas misji "Mars Exploration Rovers", osobiście stwierdził, że omawiane zdjęcia są niecenzurowane. Sam znalazł on również wiele innych anomalii, które są wręcz druzgocące! To stwierdzenie pochodzi od eksperta w danej dziedzinie.

Większość sceptyków wyjaśnia to wszystko twierdząc, że są to zakłócenia obrazu, lub po prostu skały i ich cienie. Ale przyjrzyj się. Odwołując się do Brzytwy Ockhama*, stwierdzić można istnienie o wiele łatwiejszego wyjaśnienia - takiego jak artefakty Obcych.

Skoro nie można wytłumaczyć tego wszystkiego jako zjawisko naturalne, to czy istnieje możliwość, że spoglądamy na przedmioty Obcych, lub na struktury stworzone przez człowieka zakładając, że istnieją lub istniały swego rodzaju bazy na Księżycu/Marsie? Na pierwszy rzut oka - zbyt nieprawdopodobne. Ale czy wiemy o wszystkim co dzieje się dookoła nas i "na zewnątrz"? Próba zapewnienia gotowych wyjaśnień to bluźnierstwo, jako że nie były by one dostosowane do naszych naukowych paradygmatów!

Przejdźmy do rzeczy!

Formacje na Marsie

Obiekty rozmieszczone na równych odległościach

Oto zdjęcie z Marsa, zrobione przez sondę Opportunity, w styczniu 2007.

Dołączona grafika

Opportunity Sol 1070
Courtesy: NASA/JPL


Znajduje się tu sześć obiektów, które zaznaczyłem czerwonymi czworobokami. Dzielą je jednakowe odległości! Czy jest to możliwe w przyrodzie? Czy są to po prostu skały, czy może sztuczne konstrukcje? (Na oryginalnym zdjęciu znajduje się więcej obiektów w jednej linii, zdjęcie przedstawione przeze mnie zostało okrojone).

Oto trzy dziwne obiekty z Terra Meridiani, oddalone od siebie na odległość 800 stóp! Naturalne formacje skalne? Oceń sam.

Dołączona grafika

MOC narrow-angle image M00-01661
Courtesy: Marsunearthed


Kolejne zdjęcie przedstawia krater, wewnątrz którego znajduje się struktura przypominająca piłkę do golfa. Zdjęcie to nie poddaje się zwykłym wyjaśnieniom....

Dołączona grafika


Tutaj, z lewej strony widzimy Stację Naukowo-Badawczą Amundsen-Scott. Zauważasz podobieństwo do marsjańskiej "piłki golfowej"?

Dołączona grafika


Tu znajduje się coś, co przypomina "ślady" na Marsie. Zdjęcie przedstawia krater Mojave, w regionie Xanthe Terra. Zwróć uwagę na niemal perfekcyjny łuk uformowany przez jeden z obiektów!

Dołączona grafika


Zauważ, że półokrągłe "ślady" biegną pod górę. Ślady biegnące wzdłuż znajdują się na szczycie krawędzi, która jest mniej-więcej płaska. Nachylenie jest niewystarczające, by skała mogła stoczyć się po sypkiej ziemi! NASA stwierdziło, że mogły to być toczące się głazy. Pewności nie ma, a zdjęcie wciąż jest intrygujące.

Formacje na Księżycu

Dwa zdjęcia poniżej są tymi, które znalazłem podczas przeglądania zdjęć satelity księżycowego, z kolekcji dr Robinsona. Zwróć uwagę na fakt, że "ślady" zostały sfotografowane w 1967 roku, ZANIM jakakolwiek sonda wylądowała na Księżycu! To co widzimy nie może więc zostać wytłumaczone jako ślady pozostawione przez pojazd księżycowy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Księżycowe Wieże?

Oto dwa zdjęcia z satelity księżycowego, które znalazłem po wielu godzinach przeglądania albumu dr Robinsona, przedstawiające coś, co przypomina wieże:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Księżycowe Miasto?

To co widzimy poniżej, jest jednym ze zdjęć przedstawiających dziwne ukształtowanie terenu, wyglądające, jak by były zaprojektowane jako takie. Trudno wyobrazić sobie, by naturalne formacje geologiczne miały takie kształty. Nie wiadomo również, jaki proces naturalny mógł ukształtować takie formacje na Księżycu.

Dołączona grafika


Więc czy to wszystko może zostać wyjaśnione jako zwykłe skały i cienie? Lub jako formacje geologiczne i procesy zachodzące na Marsie i Księżycu o których nie mamy zielonego pojęcia? A może są to pozostałości po starożytnych obcych cywilizacjach? Podjęcie decyzji zostawiam Tobie!


*Brzytwa Ockhama – wprowadzona przez Williama Ockhama zasada[1]: istnień nie należy mnożyć ponad potrzebę (łac. Non sunt multiplicanda entia sine necessitate), tłumaczona także tradycyjnie jako: Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej. W praktyce tłumaczy się to jako: proste rozwiązanie jest najlepsze albo nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie. Zasada brzytwy Ockhama zwana jest także zasadą ekonomii myślenia. Jest to jedna z podstawowych zasad, których przestrzega się w trakcie tworzenia poprawnych teorii naukowych.

--------------
Źródło
  • 0

#2

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mam za bardzo możliwości na dogłębniejsze rozważania (wczasy yes, yes, yes!), tak na szybko:

Tu znajduje się coś, co przypomina "ślady" na Marsie. Zdjęcie przedstawia krater Mojave, w regionie Xanthe Terra. Zwróć uwagę na niemal perfekcyjny łuk uformowany przez jeden z obiektów!

Dołączona grafika


Zauważ, że półokrągłe "ślady" biegną pod górę. Ślady biegnące wzdłuż znajdują się na szczycie krawędzi, która jest mniej-więcej płaska. Nachylenie jest niewystarczające, by skała mogła stoczyć się po sypkiej ziemi! NASA stwierdziło, że mogły to być toczące się głazy. Pewności nie ma, a zdjęcie wciąż jest intrygujące.


Dołączona grafika


Jest to skała i nie chce inaczej. Jej droga rozpoczyna się z prawej strony, jak i wszystkich innych skał, a kończy po lewej. Myślę, że łuk powstał na skutek nierówności terenu, mniejszej siły pędu skały w porównaniu do pozostałych.
Strzałki wskazują inne skały, które osunęły się w podobny sposób i są równie widoczne.

Dołączona grafika


Oto trzy dziwne obiekty z Terra Meridiani, oddalone od siebie na odległość 800 stóp! Naturalne formacje skalne? Oceń sam.

Dołączona grafika


MOC narrow-angle image M00-01661
Courtesy: Marsunearthed


Nie widze w tym nic nadzwyczajnego. Dla luźnego porównania spójrz na zdjęcie z Monument Valley w stanie Utah:

Dołączona grafika


Wszystko wyrzeźbiły siły natury. Chyba, że ktoś uważa inaczej ;)

Dołączona grafika


Edit:

Kolejne zdjęcie przedstawia krater, wewnątrz którego znajduje się struktura przypominająca piłkę do golfa. Zdjęcie to nie poddaje się zwykłym wyjaśnieniom....

Dołączona grafika


Spójrz na zdjęcia w formacie RAV:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Nie widze na nich nic innego, jak krater z pozostałościami po uderzeniu wewnątrz oraz z osuniętą/nawianą wydmą.
Po odpowiednim wykontrastowaniu zdjęcia, możemy otrzymać taki oto efekt:

Dołączona grafika


Jest wiele innych kraterów, posiadających pozostałości po impact`cie wewnątrz:

Dołączona grafika


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych