Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzisiejsze obserwacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam.

Ten temat zakładam zapobiegawczo, by uprzedzić, że dziś w nocy wielokrotnie widoczny na naszym niebie będzie szybko przemieszczający się świecący kulisty obiekt. Szukać należy go w okolicy Jowisza (jeśli ktoś wie, gdzie go znaleźć na niebie ;) ), przemieszczał się będzie z zachodu na wschód. Jest to Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, a zatem Zidentyfikowany Obiekt Latający.

edit cisz: dopisałam podtytuł do tematu ;]
  • 0



#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

E tam Jowisza. To gdzie się znajdzie zależeć będzie od punktu z którego będziemy go obserwować. W innej części nieba będzie dla obserwatora z południa a w innej z północy Polski.
BTW, już raz leciała jakieś pół godziny temu (północna część nieba dla obserwatorów z Małopolski). Następny przelot około 23.30. I jutro około 1 nad ranem (ale ten słabiutki), i jutro około 22.30, i jutro około 24.00...(wymienia dalej w nieskończoność). To cudo co chwilę lata. ISS nasza kochana. Tylko nie mylić jej znowu z UFO, ostatnio zakładane tematy na jej temat zaczynają być irytujące ;).
  • 0



#3

miedziu.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem widziałem! I nie wiedziałem co to ale już wiem xD U mnie w Oświęcimiu była widoczna koło godziny 22 ^^
  • 0

#4

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

widziałem ją! ale było tam coś jeszcze. widziałem jak odbijała światło i dość szybko przemykała przez niebo ale gdy przelatywała obok gwiazd to przy okazji musiał być też spadający meteor bo z boku podleciało coś duzo słabsze próbowało podążyć za stacją i znikło. . niemniej jednak ISS jest piękna
  • 0

#5 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

widziałem jak odbijała światło i dość szybko przemykała przez niebo ale gdy przelatywała obok gwiazd to przy okazji musiał być też spadający meteor bo z boku podleciało coś duzo słabsze próbowało podążyć za stacją i znikło. . niemniej jednak ISS jest piękna

Widziałem coś podobnego ale już kilka nocy temu. Ale ten "meteor" (podejrzewam, że w rzeczywistości to coś innego) był dość daleko od Stacji. Prawdopodobnie to był jeden z satelitów więc nic nadzwyczajnego.
  • 0

#6

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

satelita nie robi zwrotu i nie podąża za ISS
  • 0

#7

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

widziałem ją! ale było tam coś jeszcze. widziałem jak odbijała światło i dość szybko przemykała przez niebo ale gdy przelatywała obok gwiazd to przy okazji musiał być też spadający meteor bo z boku podleciało coś duzo słabsze próbowało podążyć za stacją i znikło. . niemniej jednak ISS jest piękna


Ja również oprócz ISS widziałem inne światło. Było dużo słabsze i leciało tuż przed satelitą ale z tą samą prędkością.
  • 0

#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja również oprócz ISS widziałem inne światło. Było dużo słabsze i leciało tuż przed satelitą ale z tą samą prędkością.

to był Progress
  • 0



#9

Dj Haker.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy dzisiaj będzie można to jeszcze zaobserwować ?
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, tu link znajdziesz tabelę na najbliższe 10 dni dla Krakowa a tu link dla Gdańska. Możesz też zmienić miejsce na http://www.heavens-above.com/ a następnie kliknąć "ISS" .

Dla nieumiejacych czytać tabel: Dziś zobaczymy 2 ładne(bardzo jasne) przeloty: około 21.34 i 23.10. Niestety nie ma uniwersalnej informacji w której części nieba będą widoczne bo to zależy od punktu obserwacji.
  • 0



#11

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

również wczoraj obserwowałem przelot ISS, to juz nie pierwszy i nie ostatni :P

Dołączona grafika
  • 0



#12

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'dżekson'

Fajne zdjęcie!
Wizualnie, w teleskopie o średnicy 0.25m i powiększeniu ok. 100x widoczne są panele i główne moduły ISS, oraz ich brązowawa kolorystyka. Takie szczegóły da się zaobserwować (i - jak widać - fotografować), pod warunkiem, że teleskop ma odpowiedni mechanizm prowadzenie.

Pozdrawiam! :mrgreen:
  • 0



#13

Shunkan.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No! Zdaje mi się, że ten przemykający po niebie, błękitny obiekt to było to. Na prawde, niesamowity widok, na początku się dziwiło co to a potem zauważyłem 2gie światło i domyśliłem się, że to progress.
  • 0

#14

Dj Haker.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja własnie ją obejrzałem. Niesamowity widok :) Było dokładnie tak jak opisane zostało na stronie podanej przez Was.
  • 0

#15

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w woli ścisłości do rozmowy na sb :P

Przelot ISS o godzinie 22:00 i STS-127 o godzinie 22:32.
Dołączona grafika

ISS i Endeavour z przelotu około godziny 21 ;)
Dołączona grafika
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych