Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laboratoryjne dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#31

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już kilkadziesiąt lat temu nauczylismy się jak leczyć raka, nowotwory u myszy i szczurów, a od kilkunastu lat małpy z AIDS żyją w świetnej kondycji. Problem tu polega niestety na tym, że model zwierzęcy nie tylko tych, ale wielu ludzkich chorób jest prawie bezwartościowy, a sukcesy sa jedynie kwestia przypadku.

Jak sam powiedziałeś leki ten działają tylko w niektórych przypadkowych sytuacjach nie są skuteczne ani dla człowieka ani dla innych zwierząt z tą samą chorobą. Teoretycznie chcąc uzyskać lek w sposób klasyczny trzeba by go opracowywać dla każdego człowieka z osobna
  • 0

#32

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Max Powel, nie prawda. Lek można opracować dla konkretnej grupy etnicznej, dla ludzi o określonych uwarunkowaniach czy tych którzy mieli styczność z konkretną chorobą ale na nią nie chorują.
Opracowanie leku dla każdego z osobna też jest możliwe, właśnie dzięki takim badaniom (bierzemy jajeczko od twojej mamy, nasionko od taty i mamy coś na czym w miarę realistycznie możemy odtworzyć twoją chorobę), ale nie jest uzasadnione w każdym przypadku.
Chcesz dowodu? Zaraź siebie i innych przysłowiowym "katarem", a potem patrz jak leki wam wam pomagają, każdemu z osobna tak samo.
  • 0

#33

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. O dezodorantach tu słowa nie było. Wyciągasz niepotrzebne praktyki form kosmetycznych by podeprzeć swoje walące się argumenty. Nie ładnie.

To tylko przykład, który wpadł mi do głowy. Chodzi o to, że wszędzie znajdują się potrzebujący. Pozatym ja swoje argumenty opieram na podstawie książki, której fragment prytoczyłem wyżej.

2. Jeśli ktoś się do mnie zgłosi. Powie, że tnąc mnie na kawałki może znaleźć lek na chorobę na którą będziesz aktualnie umierać, od ręki się zgadzam. Traktować jako oświadczenie oficjalne.

Wiesz obietnicami dużo mi nie udowodnisz. Ale powiedzmy, że wierzę w ludzi więc Ci wierzę. Choć sam napisałeś, że ta osoba może znaleźć, a wcale nie musi. Ryzyko.

4. Nie robie z siebie herosa, chyba mam zwyczajnie większą świadomość społeczną niż ty.

Nie na tym polega świadomość społeczna aby deklarować się z chęcia oddania swojego ciała dla eksprymentów-niepewnych zresztą.

5. Nie mieszaj eksperymentów na kilku komórkach z eksperymentami na ludziach, brudna zagrywka. Bardzo brzydko.
.

Dla mnie człowiek jest w pełni człowiekiem od poczęcia aż do śmierci.

6. Każdy decyduje o sobie. Ja chce się poświęcić dla Ciebie, ty masz to gdzieś i krzyczysz o moich prawach których się świadomie wyzbywam.

Też tak mogę napisać. Człowiek w obliczu śmierci zachowuje się zupełnie inaczej. Dlatego proszę Cię abyś nie deklarował tutaj swoich zapewnień bo to właśnie Ty używasz brudnych zagrywek.

7. W przypadku komórek nie mów o dzieciach nienarodzonych, i tak się nie narodzą, bo siedzą w zamrażalkach. To produkt uboczny, coś zbędnego i problematycznego co w końcu może się nam przydać. Weź to pod rozwagę.

A w wyniku czego tam się znalazły? Weź to pod rozwagę.

BTW. Oszczędź sobie słów w stylu:"Nie ładnie", "Brzydko". Ja cie nie oceniam jako konkretnego człowieka, tylko poglądy jakie reprezentujesz. Ty sam deklarujesz oddanie swego ciała w celach badawczych. Ja tego od Ciebie nie wymagałem
  • 0

#34

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drogi Hunter, nie oszczędzę sobie. Oceniam też twój styl prowadzenia dyskusji i się do niego dopasowuje.

Ad 1: Przykład który wpadł Ci do głowy jest nie związany z tym o czym piszemy. Można go sobie darować.
Ad 2: Podejmę to ryzyko, dowodu na swoje słowa nie ma - choć brałem już udział w testach klinicznych leku który ma pomagać ludziom po operacjach laserowych oczu.
Ad 4: Świadomość społeczna polega na rozumieniu potrzeb ogółu. Wydaje mi się, ze je rozumiem.
Ad 5. Obyś tylko wiedział o czym piszesz. Zgodnie z twoimi słowami każda komórka macierzysta jest pod ochroną, czemu? Bo z każdej z nich może powstać organizm. Wniosek? Ludzie z SM mogą się bujać, nie dla nich spokojne życie.
Ad 6. Kilka razy byłem na skraju przepaści, co przeżyłem to moje. W obliczu śmierci, swojej jak i innych, zawsze zachowywałem się tak samo. Prosze, nie wypowiadaj się w tym temacie.
Ad 7. W wyniku czego się tam znalazły? W wyniku cudu życia ofiarowanego parze która miała go nie uświadczyć. Śmiało, rzuć tym ludziom w twarz, ze im się nie należy. Że są źli do szpiku kości bo szukają szczęścia. Ale musisz to robić bardzo uważnie, patrz im w oczy i mów z przekonaniem.

Edit:
A, bym zapomniał. Musisz też powiedzieć ich dzieciom (tym które wyszły poza stadium lodówkowego zlepka komórek), że są złe, bo pochodzą z złego procesu.
  • 0

#35

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Ile mam powtarzać, że to przykład wstaw sobie w to miejsce każde inne badanie, które wymaga testów na ludziach.
2. Wiesz nie chce żeby to wyglądało na tej zasadzie, że będziemy się bić na to co kto uczynił, a czego nie. Ja też pomagam ludziom. Jak pisałem wyżej w hospicjum oraz szykuje się do oddania szpiku kostnego, ponieważ jesteś dobrze poinformowany to pewnie wiesz, że wymagają one dużego kapitału. Państwa na to nie stać i dlatego czeka się miesiącami na zrobienie tych badań. Nie wiem oddaje krew, uczestnicze w kursach caritas dla ratowania życia. Proszę Cię zakończmy ten wątek bo skończy się, że będziemy walczyć na zasługi.
4. Od rozumienia do realizacji jest daleka droga. Nie wszystko da się zrobić i nie każdemu możesz pomóc.
5. Wypowiadałem się na temat człowieka poczętego w "normalnych" warunkach. Każdy człowiek od momentu poczęcia jest dla mnie człowiekiem. Wiem, że powiesz, iż to tylko zwykłe komórki.
6. A jakim prawe oceniasz moje zycie? Skąd wiesz co ja doświadczyłem? Uważasz się za skrzywdzonego przez los i to daje Ci prawo sądzenia innych? Nie chcę tutaj otwierać nowego wątku, który będzie dążył do opisywania czego ja nie przeżyłem i jaki ja jestem biedny. W tym polega różnica, że ja potrafię zaakceptować to, iż życie na Ziemi nie jest doskonałe a Ty uważasz się za zbawce ludzkości i pokutnika za wszystkich.
7. Już od kilku postów używasz brudnych zagrywek, grając na emocjach. Jeśli chodzi o kwestie rodzicielstwa to gdyby moja kobieta nie mogła mieć dzieci lub ja miałbym z tym problem to nie wahałbym się adoptować obce dziecko. To Ty powiedz tym dzieciom z domów dziecka, że są niepotrzebne? I co podoba Ci się granie na emocjach? Może wrócimy do normalnej formy dyskusji.

Jeśli dziecko już narodziło się w wyniku takiego procesu to jest takim samym człowiekiem jak inni. Tutaj chodzi o inną rzecz, ale jako niekatolik nie zrozumiesz tego. Tak samo jak ja jako nieateista nie zrozumiem Twoich racji.
  • 0

#36

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nowe metody zawsze były testowane najpierw na zwierzętach a potem na ludziach. wystarczy poczytać o historii przeszczepów: tysiące ludzi umierały od samej operacji, zakażeń, odrzucenia narządu. rozwój medycyny zawsze nierozłącznie wiązał się z poświęceniem wielu ludzkich i zwierzęcych istnień. nowe leki także są testowane na zwierzętach, potem ochotnikach-bo czasem lek inaczej zachowuje się u zwierząt, inaczej u ludzi. wielu ludzi straciło życie lub zdrowie po tym, jak nieszkodliwy u zwierząt lek okazał się zabójczy u ludzi. jak wspomniałam na początku-rozwój medyny nierozłącznie wiąże się z cierpieniem i ofiarami. z tych zamrożonych embrionów nie powstał by już raczej człowiek. zabrzmi to może okrutnie ale lepiej testować leki na komórkach macierzystych pochodzących z embrionów, niż eksperymentować na dorosłych ludziach i zwierzętach. nie popieram tej metody, ale lepszej nie mamy na razie.
  • 0

#37

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ech, no to ograniczymy się do minimum:

Ad 1: Każde inne badanie? Bo ja mówie o tych ratujących życie.
Ad 6: Ja się o twoim życiu nie wypowiadałem, opisałem swoje i powiedziałem, żebyś nie drążył.
Ad 7: Ty zacząłeś, ty się dostosuj, ja umiałem. Odnośnie dzieci z domów dziecka, idź do rodziców którzy chcą mieć własne i wypal im prosto w twarz "jesteście złymi ludźmi, chcecie mieć własne dzieci".

Niekatolik był kiedyś katolikiem, a nieateista?
  • 0

#38

Logos i Logos-em.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... ad.7 @Quidam to, że dzieci z domów dziecka uważane są za "niepotrzebne" jest wynikiem podobnego do wyznawanego przez ciebie pojmowania świata, czyli poniżania życia do zlepka kilku komórek, czasami problemu, którego się "rodzice" pozbywają, oddając do domów dziecka... na których można testować różne świństwa, tylko dla tego, że nie mogą się przed tym bronić.
  • 0

#39

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja byłem pewien, że w domach dziecka są też sieroty i dzieci które z różnych przyczyn nie moga być w domu (od patologi zaczynając, na inwalidztwie rodziców kończąc).
No i nigdzie nie znalazłem nic o testowaniu leków na dzieciach z sierocińców, ani nie nazwałem ich zlepkiem komórek... Czy na serio trzeba tu podawać definicje dziecka i embrionu? Bo chyba ktoś się tu pogubił...
  • 0

#40

Logos i Logos-em.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, dzieci w domach dziecka znajdują się z różnych powodów, ale najczęściej z (patrz do mojego poprzedniego postu).

"ani nie nazwałem ich zlepkiem komórek..."- "Czy na serio trzeba tu podawać definicje dziecka i embrionu?"- sam się zaprzeczasz. Patrząc od strony biologicznej człowieka można nazwać "zlepkiem komórek", ale ja myślę, że człowiek jest czymś więcej, że życie jest czymś więcej- dla tego właśnie nie możemy się dogadać. Tak jak napisałem w poprzednim poście inaczej pojmujesz świat, życie.


Wydaje mi się, że na siłę szukasz przysłowiowej "dziury w całym".
  • 0

#41

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mówi osoba która jest przeciw badaniom medycznym...

Zlepek komórek to stadium, w którym nie ma świadomości, odczuwania bólu. Na siłę to ty wmawiasz obce mi poglądy, nigdy i nigdzie nie napisałem, ze należy przeprowadzać badania na żywych, myślących ludziach.
  • 0

#42

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zlepek komórek

Ten zlepek komórek za niedługo, bo parę miesięcy, wyrasta na słodkiego dzieciucha.

Jak tylko zapłodnisz swoją przyszłą żonę, oddaj ten zlepek komórek do laboratorium. Przecież to jeszcze nie człowiek, żadna strata, a przyczynisz się do rozwoju badań nad perfumami i nowymi płatkami śniadaniowymi.
  • 0



#43

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak dziecko nie będzie planowane, tak zrobię, ale nie jeśli chodzi o badania kosmetyczne. Mówie to ostatni raz, ci co tego nei zrozumieją muszą się udać do optyka, NIE MÓWIMY TU O KOSMETYKACH A O LEKACH KTÓRE MAJĄ RATOWAĆ ŻYCIE.
Nie chce przecież wyjść na hipokrytę...
  • 0

#44

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drodzy użytkownicy mój przykład o kosmetykach zostawmy już w spokoju bo był to tylko przykład. Chciałem w jakiś sposób pokazać Quidam'owi moją wizję Jego oświadczeń co do badań na człowieku.

Jak dziecko nie będzie planowane, tak zrobię

No właśnie. Przyjemność była, straciliśmy głowę. Powstał bachor. Usunąć!!! Tradycyjne pojmowanie dzisiejszych niedojrzałych ludzi. Mam nadzieję, że Ci się to tylko wyrwało i wcale tak nie myślisz.
BTW

Niekatolik był kiedyś katolikiem, a nieateista?

Jeśli chcesz wiedzieć to byłem kiedyś ateistą, zresztą jak chce Ci się szukać to poczytaj moje posty z przed 2 lat. Jestem katolikiem w pełni dopiero od roku :D Polecam każdemu ;)
  • 0

#45

Logos i Logos-em.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyjemność była, straciliśmy głowę. Powstał bachor. Usunąć!!! Tradycyjne pojmowanie dzisiejszych niedojrzałych ludzi.


Właśnie. Wydaje mi się, że coraz mniej ludzi zdaje sobie sprawę z tej odpowiedzialności za życie. Widzi życie tylko od strony biologicznej, czego efektem są takie działanie, jak w temacie.

Hunter dam ci + jak napisze 25 postów


@Quidam sam piszesz cytuję: "Zlepek komórek to stadium, w którym nie ma świadomości", a żeby poświęcić życie dla ogółu trzeba być tego świadomym. W takim razie o poświęceniu takich komórek decydują rodzice, którzy w wielu wypadkach też nie są świadomi tego co robią.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych