Skocz do zawartości


Zdjęcie

What the hell is this?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#46

Whiter.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu od razu ludzie porównują je do kosmitów. Według mnie to nieznane nauce ziemskie stworzenie.
PS:Czego kosmici mieliby szukać w ściekach :P
  • 0

#47 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Czemu od razu ludzie porównują je do kosmitów. Według mnie to nieznane nauce ziemskie stworzenie.
PS:Czego kosmici mieliby szukać w ściekach :P

Mogłeś najpierw zobaczyć, że już pewien użytkownik (a właściwie dwaj pewni userzy) rozwiązali tą zagadkę związaną z tym dziwnym stworzeniem ;)
  • 0

#48

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ktoś juz to dawał, nie czytałem całego tematu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Śluzowce - miałem nawet takiego przyjemniaczka w domu, poruszał się i był bardzo niezadowolony z życia w słoiku, złośliwie zdechł.

Edit:
Teraz czytam, zę zagadka rozwiązana, ale nadal coś mi bardziej pod śluzowca podpada...
  • 0

#49

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dunno, w sumie nic z tych zdjęć:
http://images.google...l...t=0&ndsp=18
http://algorytmy.pl/...dex.php?k=2&s=1

Nie przypomina tego na filmiku. To takie bardziej...grzyby ;)
  • 0

#50

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skan, mój był brunatny, dość ruchliwy i chyba drapieżny. To chyba zależy od skłądu komórkowego, bo to są zwykłe komórczaki poklejone ze sobą.
  • 0

#51

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A według mnie jest to rurecznik mułowy (Tubifex tubifex), dostępny jako mielony pokarm dla rybek w kostkach :)
  • 0

#52

Alven.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skan rozwiazal zagadke. Ten drugi podal jakies beoblablabla ktore nawet nie byly podobne. Ale juz z tlumaczeniem gorzej skaner. One nie przyczepiaja sie do korzeni. Tylko tak jakby transformuja niektore osobniki w korzenie i wczepiaja sie w najslabsze szczeliny rur. Ale i tak brawo powinienes dostac moim zdaniem moda na kryptozoologii za rozwiazanie tej zagadki xD
  • 0

#53

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"The colonies attach themselves to roots that gradually work themselves into weak points in the pipes." - jestem na 100% pewien, że to oznacza "kolonie przyczepiają się do korzeni (które stopniowo "wgryzły" się w słabe punkty rur (w tym kontekście kanału)),
i choćby kontekst wskazywał na niewiadomo co, to moim zdaniem nijak z tego nie wyjdzie "część koloni przekształca się w korzenie" ;)
Być może w rzeczywistości robią tak jak mówisz, i po prostu dziennikarz relacjonujący oświadczenie biologów trochę zamieszał (co się zdarza - vide news z wp.pl).

Nie "rozwiązałem" tej zagadki - teorie, że to są rureczniki krążyły po necie odkąd wypuszczono filmik. Ja tylko wkleiłem foty & filmik rureczników + fotę bloba dla porównania + parę argumentów czemu to najprawdopodobniej rureczniki ;)

Przy okazji, w angielskiej wikipedii pod hasłem rureczniki jest dość ciekawe zdanie:

By forming a protective cyst and lowering its metabolic rate, T. tubifex can survive drought and food shortage.


Czyli krótko mówiąc, gdy zaczyna być sucho i/lub brakować jedzenia, kolonie rureczników przyjmują postać takich właśnie "bąbli", żeby przeczekać ten okres. Aż mnie korci, żeby w warunkach "domowych" doprowadzić do powstania takiej formy.
  • 0

#54

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po przyjrzeniu się przypomina grudkę zlepionych i ściśniętych kurczowo robaczków. Coś jakby dżdżownice, tylko trochę cieńsze. No i właściwie to byłoby dosyć sensownym wyjaśnieniem (możliwe, że żyją w wilgotnym środowisku ale nie w wodzie, więc zebrały się tuż nad powierzchnią w tak zwartej grupie), ino całą hipotezę psuje mi to, że 'cosik' się rusza w sposób charakterystyczny dla żywego organizmu O__o.
  • 0

#55

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z serii "czy wiesz, że": Na każdym forum internetowym istnieje grupa osób, która wypowiada się w temacie po przeczytaniu tylko pierwszego postu (lub kilku pierwszych) :roll:
Na tej stronie tematu, z 6 wypowiadających się userów, do powyższej grupy należy 3.
50%, wtf?
  • 0

#56

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te kanały są tym czymś "obrośnięte", wygląda jak jakieś larwy kosmitów, omg jak z jakiegoś horroru O.o

Film wygląda, jakby posłali tam jakiegoś robota, dlaczego nie zebrali tego czegoś, nie zbadali ? było by chyba o tym głośno, tego przecież człowiek wcześniej nie widział :hm:



larwy kosmitow ? no to kosmici nabieraja u mnie respektu, nie ma to jak urodzic sie z "żyjącej kupy"

a co do zbadania i ujawnienia to spójrzmy prawdzie w oczy, ogromnie wiele rzeczy nie bylo opublikowanych, takze jezeli jest cos w tej kupie tajemniczego to sie o tym nie dowiemy
  • 0

#57

GhostMan.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:o
Co to jest? Jakieś zwierze ale nie widzę żył. Ciekawe czy to coś ma krew. Skoro się porusza to musi mieć jakieś mięśnie i chyba układ nerwowy. Wygląda jak obcy. Ciekawe czy może się poruszać, czy tylko tak sobie rośnie, przyklejone do rury.
W najgorszym wypadku, to 'coś' jest mięsożerne (te konwulsje mogą być przejawem trawienia szczura) i jednocześnie jest jeszcze niemowlęciem. ;p


Szczura albo myszy.. Brzmi logicznie.. Mnie też zastanawia brak żył.. Może ten kosmita nie ma żył? Wątpię aby miał jakiś układ nerwowy, ale może ma jakieś mięśnie.. Oby nie były silniejsze od ludzkich! Ciekawa sprawa..
  • 0

#58

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

I znowu nie czytamy calego tematu tylko pierwsze kilka postów... Gratulacje chłopaki
  • 0

#59

Borygo2009.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A według mnie jest to rurecznik mułowy (Tubifex tubifex), dostępny jako mielony pokarm dla rybek w kostkach :)


rybki wiedzą co lubią xD ja bym tego nie dotknoł a pokarm dla rybek lubię ale kostek nie dotknełem naszczęście >/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych