Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprowadzenia - Prawda czy Mit ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyciągnęli z ciała kawałeczek metalu, rzekomo nieznanego na Ziemi.

Gdyby składał się z nieznanych na Ziemi związków chemicznych na pewno byłoby o tym *dużo* głośniej, więc myślę, że to zwykły kawałek metalu.

A jeśli ktoś powiedział by wam że został uprowadzony , uwierzylibyście mu ??? :roll:

Ja bym nie uwierzył, bo ludzie mają tendencje do kłamania oraz wyjaśniania zwykłych zjawisk (np. paraliż senny) w niezwykły sposób (np. porwanie przez "obcych"). Do tego dochodzą jeszcze ewentualne halucynacje wywołane np. oddziaływaniem pola elektromagnetycznego, narkotykami lub chorobą psychiczną.

"UFO" rzekomo odwiedzają nas od dziesięcioleci, jednak nie ma nawet *jednego* mocnego dowodu na to, że jakaś obca cywilizacja odwiedziła naszą planetę. Uważam, że zdjęcia, filmy i zeznania świadków (swoją drogą ci często mówią "ten obiekt na pewno nie pochodził z Ziemi" mimo, że oczywiście nie znają tajnych projektów rządowych, a taki tajny pojazd mógłby wyglądać jak to, co powszechnie nazywa się UFO.) nie są mocnym dowodem.
  • 0

#17

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja jestem bardzo sceptyczna... z logicznego punktu widzenia to absurd. kosmici mogliby sobie przecież za jednym razem pobrać trochę materiału genetycznego od różnych ludzi, sklonować ich i mieliby możliwość badań bez lecenia przez pół galaktyki. myślę że dzisiejsze "porwania" mają taki sam charakter jak opętania kiedyś-ktoś coś sobie ubzdurał, aż urosło to do rozmiarów fobii. możliwe że hipnoza pogłębiła ten stan naprowadzając taką osobna konkretne odpowiedzi aż mózg dorobił sobie całą otoczkę. możliwe też że opowieść o kosmitach zasłania prawdziwe, traumatyczne wydarzenie np. mózg by chronić psychikę wstawia na miejscu gwałtu porwanie kosmitów. najbardziej kusząca odpowiedź jest taka że ludzi faktycznie porywają kosmici. prawda pewnie leży po środku. ja na miejscu kosmitów też bym porywała ludzi :D z ciekawości. tak samo jak my robimy wyprawy do dżungli, choć gdyby zwierzęta rozumowałyby tak jak my stwierdziłyby że nasze zachowanie jest absurdalne: jechać z krainy tak dalekiej że jej nie widać tylko po to, by przez chwilę pobyć w lesie i wyłapać kilka zwierząt.

A jeśli ktoś powiedział by wam że został uprowadzony , uwierzylibyście mu ??? rolleyes1.gif


zależy kto ;) pewnie wyczułabym że kłamie :P mój tata np. twierdzi że widział ufo-i mu wierze bo jak wpadł do domu cały blady to nie wyglądał jakby to był żart. ;)
  • 0

#18

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie osobiście dość przekonywujące wydają się relacje z Emilcina. :P Naprawdę, jestem raczej sceptycznie nastawiony do takich rzeczy, ale Jan Wolski wygląda mi na kogoś, kto mówi prawdę... :hm:
I fakt, że w tamtych czasach raczej nie miał skąd się dowiedzieć o zielonych ludkach i że pewien 7-letni chłopiec (dzieci chyba nie umieją tak dobrze kłamać :P) twierdzi, że widział ich odlatujący pojazd, szczególnie mnie intrygują. Nie chce mi się wierzyć, ale trudno nie wierzyć... :) No i piękny komiks, rozwalił mnie zupełnie. :P Ciekawe, jaka jest prawda...
  • 0

#19

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pewien 7-letni chłopiec (dzieci chyba nie umieją tak dobrze kłamać :P) twierdzi, że widział ich odlatujący pojazd

Jaką pewność może mieć ten chłopiec, że to co widział nie było pojazdem ziemskim? Żadną? Dla niektórym trójkątny samolot wojskowy pod odpowiednim kątem może wyglądać jak spodek.

To samo można powiedzieć o samych uprowadzeniach. Trudno je odróżnić od niektórych naturalnych zjawisk.
  • 0

#20

BioHazard.
  • Postów: 67
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także twierdze, że jest w tym 50% prawdy, a co do tego chłopca to dzieci mają bardzo bujną wyobraźnie więc moim zdaniem to absurd :P
  • 0

#21

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pewien 7-letni chłopiec (dzieci chyba nie umieją tak dobrze kłamać :P) twierdzi, że widział ich odlatujący pojazd,

Żebyś słyszał mojego kuzyna. Swego czasu uparcie twierdził, że w pewnym opuszczonym domu na osiedlu na którym mieszka widział wampira, wilkołaka i szkielet wyglądające przez okno ;).
  • 0



#22

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ej, ale widzieliście wypowiedź tego chłopca (dokładnie to Adam Popiołek) na filmie? :) Jest w tym temacie, dokładnie w 3-ciej minucie i mniej więcej 40-tej sekundzie. Użył dokładnie tego samego określenia co ten dziadek... Chyba, że ten mu wcześniej wszystko opowiedział i kazał mu tak mówić... :P Nie wiem, co o tym myśleć...
  • 0

#23

Katolik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika

edit: Burnago
Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych