Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprowadzenia - Prawda czy Mit ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

HipHopGirl95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z roku na rok przybywa coraz więcej osób które twierdzą iż zostały uprowadzone przez ufo, przeważnie poza granicami. Każda ofiara opisuje tą sytuację, uczucia jej towarzyszące oraz wygląd obcych w podobny sposób. Twierdzą oni, iż pełnili funkcję ,,Królików doświadczalnych". Niektórzy z nich mogą oprzeć tą tezę o liczne dowody np. blizny lub rany po ukuciu igłą, usilnie przekonując że mają rację i byli uprowadzeni. Sceptycy jednak przekonują że wszystkie zeznania i odczucia to tylko złudzenia ( Czy jakkolwiek się to nazywa ). Ale bądź co bądź, zeznania pod wpływem hipnozy czy po podłączeniu do wariografu który nie wykrył kłamstwa o czymś świadczą ... :roll:

Jeśli chodzi o mnie to moja opinia jest 50/50 i sama nie wiem co już o tym sądzić. A jakie jest wasze zdanie na ten temat ??? :>
  • 0

#2

Brykus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może jakieś źródło? A nie wyssane z palca opowieści...
  • 0

#3

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no podchodzę do tego z dystansem, na pewno są ludzie co sami się "ponakłuwali", przeczytali troszkę opisów uprowadzeń i wielki LANS, ale też na pewno są ludzie którzy zostali uprowadzeni i raczej nie będą chcieć o tym rozmawiać publicznie przynajmniej nie wszyscy
  • 0

#4

HipHopGirl95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie są moje wymysły oglądałam i czytałam dużo artykułów na ten temat i podałam tylko najistotniejsze info a jak to ci nie wystarczy to masz pecha kolego ! 8)
  • 0

#5

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brykus, a czego źródło ty chcesz, jak to nie jest żaden cytat? Ja też mam mieszane uczucia co do tego, choć oglądałem w tv kiedyś program o tym i był przypadek faceta, któremu wyciągnęli z ciała kawałeczek metalu, rzekomo nieznanego na Ziemi.
  • 0



#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja opinia jest również pół na pół. Z jednej strony sama przeżyłam coś co można uznać za uprowadzenie i po czym do dziś mam blizny z drugiej zaś strony wiem ,że odwiedziny obcych byłyby trudne do wykonania technicznie (cóż za napęd byłby potrzebny do pokonania tak ogromnych odległości w przyzwoitym czasie), zdarzenie którego doświadczyłam mogło być snem a blizny mogłam mieć już dużo wcześniej tylko nie zwracałam na nie uwagi.
Osobiście chciałabym jednak aby uprowadzenia były faktem. Zawsze to jakieś urozmaicenie codziennej, szarej rzeczywistości.
  • 0



#7

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pół na pół to może za dużo, ja bym powiedział że tak 35-40 przypadków na 100 jest prawdziwe. Pozostałe przypadki to urojenia, halucunacje czy wręcz świadomie zmyślone historyjki, przez osoby chcące mieć swoje pięć minut sławy. Anna Mert dla nas taka podróż to rzeczywiście coś trudnego do wykonania, ale naprawdę tak trudno dopuścić możliwość, że w tym ogromnym wszechświecie istnieją istoty rozumne, które osiągneły na tyle duży poziom technologiczny, iż takie podróże nie stanowią już dla nich większego problemu ? ;)

P.S. - co do tego urozmaicenia codziennej szarości, gdyby miała by to być np. wycieczka po układzie słonecznym to może być, ale jeżeli miłbym być królikiem doświadczalnym to dziękuję za taką rozrywkę :>
  • 0

#8

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem jakie są dokładnie poglądy na ten temat od strony paranormalnej, ale od strony naukowej dość proste. Proszę poczytać o paraliżu sennym (inna nazwa: porażenie przysenne) - szczególnie w angielskich źródłach.

Tutaj także krótki fragment dotyczący zjawiska OOBE:

Many perceptions associated with sleep paralysis (visceral buzzing, loud sounds, adrenal mental state, presences, and the paralysis itself) also constitute a common phase in the early progression of episodes referred to as out of body experiences. Mental focus varies between the two conditions; paralysis sufferers tend to fixate on reestablishing operation of the body, whereas subjects of out-of-body episodes are more occupied by perceived non-equivalence with the body.

~wikipedia.org


  • 0



#9

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak, istnieje teoria, że te wizje to wynik paraliżu sennego, ale żeby to nastąpiło człowiek musi spac. tymczasem wielu ludzi zostało uprowadzonych, czy twierdzą, że to sie stało, podczas np prowadzenia samochodu, czy innych czynności, w dodatku w biały dzień, i wcale nie byli senni.
  • 0

#10

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi także kiedyś zdarzyło się coś podobnego.Obudziłem się w środku nocy i zobaczyłem najpierw zieloną poświatę a potem oślepiajace jasne światło.Nie sądzę jednak,że zostałem uprowadzony.Myślę,że dobrym wytłumaczeniem tego przypadku jest zjawisko paraliżu sennego,który dotyka wielu ludzi.Najwyraźniej i mi dane było go doświadczyć.
  • 0



#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pół na pół to może za dużo, ja bym powiedział że tak 35-40 przypadków na 100 jest prawdziwe.

Z tego wynika ,że jesteś przekonany o tym, że porwania są faktem... skoro uważasz ze aż 35-40% przypadków jest prawdziwych ;).

Obudziłem się w środku nocy i zobaczyłem najpierw zieloną poświatę a potem oślepiajace jasne światło.

O, dokładnie coś takiego, tylko ,że ja obudziłam się nie na własnym łóżku ale na balkonie ubrana w koszulę nocną w której zasypiałam. Zobaczyłam pomarańczową poświatę i statek UFO unoszący się jakieś 10 metrów nad pobliską ulicą, zwiałam do domu. Podeszłam do ściany pomieszczenia z okna którego było widać ulicę nad którą było UFO i przez dłuższą chwilę obserwowałam oświetloną pomarańczowym światłem przeciwległą ścianę w przedpokoju (światło padało na nią przez okno i otwarte drzwi pomieszczenia obok którego stałam) a następnie przełamałam się i stanęłam w drzwiach aby przez okno zobaczyć jeszcze raz to UFO. Wtedy zobaczyłam tylko niesamowite, białe światło tak jasne ,że zdawało się przenikać przez sufit i ściany ale o dziwo nie wywoływało ono bólu oczu jak jaskrawe światło słońca itp. Straciłam przytomność. Obudziłam się dopiero rano już we własnym łóżku. Bolał mnie brzuch a po dokładniejszych oględzinach dostrzegłam na nim 4 blizny jak po szczepieniu. Mam je do dziś.

Interpretujcie to jak chcecie. Sama nie mam zdania co do tego co to mogło być. Tzn. mam 2 teorie ale żadna do końca mnie nie przekonuje ;).
  • 0



#12

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ana, to jest doprawdy niemożliwe, że Tobie zdarzyło się w życiu wszystko, co można sobie tylko wymyślić. Niebywałe wprost.


Nie miałabym nic przeciwko uprowadzeniu, tak osobiście :lol3:
  • 0

#13

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Całkiem prawdopodobne, że niektóre porwania są prawdziwe, ale są tacy, którzyje papugują, bo najłatwiej powtórzyć coś za kimś. Obcy są opisywani jako istoty o dużych oczach, drobnej posturze. Dlaczego? Bo to nam wpojono w filmach, bo jak by inaczej człowiek mógł by to sobie wyobrazić?
Gdzieś w tych filmikach był materiał, o tym że rzeprowadzono doświadczenie, zamknięto go w ciemnym pomieszczeniu i poddawano jego mózg polu magnetycznemu. JEgo doznania były podobne do tych, którzy spotkali się z ufo, czy obcymi. Nie pamiętam tytułu ale gdzieś na youtube w sserii dokumentów znajdziecie film, z polskim lektorem.

  • 0

#14

HipHopGirl95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli ogółem mówiąc, również macie mieszane uczucia. Jednak czy każde rzekome uprowadzenie można tłumaczyć sobie paraliżem sennym ? A jeśli ktoś powiedział by wam że został uprowadzony , uwierzylibyście mu ??? :roll:
  • 0

#15

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gdyby to był ktoś bliski, uwierzyłabym.

z resztą nie wiadomo, co się tym ludziom przytrafiło, tak naprawdę, ale w każdym razie, badania wykazują, że te osoby są przekonane, że to właśnie im się przydarzyło, więc trudno ustalic dokładnie czy to prawda czy fałsz.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych