Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płeć - dodatkowa informacja pod avatarem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Opis problemu.

Może i narzekam, ale zaczyna mnie powoli denerwować, że ciągle mylą mnie z facetem. Pomimo posługiwania się konstrukcją zdania wskazującą na kobietę, większość forumowiczów traktuje mnie jak równego sobie oponenta, tj. osobę tej samej płci (zauważyłam bowiem, że większość grona stanowi właśnie płeć męska).

2. Uzasadnienie.

Byłoby z pewnością milej, kulturalnie, gdyby obyło się bez takich nieporozumień. Nie każdy lubi, jak ktoś zwraca się do niego per "pani", bądź "pan", gdy w rzeczywistości jest odwrotnie. Wiele osób nie odwiedza też specjalnie w tym celu profilu, by sprawdzić owy fakt.

3. Propozycja rozwiązania.

W świetle powyższego proszę o rozważenie dodania ikonki/opisu informującego o płci zaraz pod avatarem.

#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jest w tym troche prawdy, czasem sam sie zastanawiam czemu niektorzy "faceci" na forum pisza jak by byli kobietami, dopiero po chwili dochodzi do mnie, ze to forum nie jest takie znowu pozbawione kobiet ;)
Popieram pomysl.

#3

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiedziałem, że autorem tego tematu będzie Altaire :) proponuję jednak znaczek płci obok nicka.



#4

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tak po prostu chcecie babeczki wyłapywac :)) W sumie Wam powiem że mi by się też przydała ta opcja, rozwiała by wiele wątpliwości i pewnie nie jedna osobę ucieszyła :mrgreen: Jestem za !

#5

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiedziałem, że autorem tego tematu będzie Altaire :) proponuję jednak znaczek płci obok nicka.

A czemu? Mógłby to być zupełnie ktoś inny.

#6

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

he he he Altaire nie martw się ja jestem chyba naczelnym hermoafrodytą tego forum. Cały czas większość mysli mnie z facetem.



#7

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co można sądzić po twoim nicku? Ewidentnie wskazuje na faceta ...

#8

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I właśnie to jest wkurzające! Bo nikomu się nie chce zajrzeć w profil. Czuję się uwłaczona tym, że przykleja mi się etykietę faceta ot tak. Specjalnie dodałam w nicku końcówkę "e", żeby nie był typowo męski. ;]

#9

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No a ja avatar rzuciłam, chyba nie jest typowo chłopski to może się zastanowią zanim napiszą w rodzaju męskim do mnie;)



#10

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale zobacz jak to czytają tu ze zrozumieniem... posługujesz się końcówką "am", a oni biorą Cię za faceta. ;) Nie rozumiem tego.

#11

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale zobacz jak to czytają tu ze zrozumieniem... posługujesz się końcówką "am", a oni biorą Cię za faceta. ;) Nie rozumiem tego.


Czasami takie końcówki najzwyczajniej w świecie umykają oczom ;)
Często miałem tak, że odpisałem na post kobiety, zwracając się do niej w rodzaju męskim.

Najlepiej jakby płeć była oznaczona pod avatarem, problem by zniknął a kobiety czuły się kobietami ;)

#12

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty tego nie rozumiesz, ale inni tak. Szukasz dziury w całym. Kobiety zawsze dopatrzą się problemu w innych tylko nie w sobie. Przecież jakbyś miała nick, np. Altairka to nikt by cie nie mylił ...

#13

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aha, to znaczy, że tylko ja mam problem? Jakoś nie zauważyłam tego po postach wyżej. Byłoby Ci miło, jakby ktoś non stop traktował Cię jak kobietę? ;p

#14

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba był kiedyś problem odwrotny, że jakaś osoba o nieokreślonej płciowości (wedle własnej opinii, w Polsce taka forma jak transgenderyzm różnej maści nie obowiązuje), narzekała na obecność znacznika płci...
No nie dogodzisz ludziom...

#15

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zmień nick zobaczymy czy problem pozostanie ;] Jeśli tak możesz mnie zbić. Ludzie odwiedzają forum, po to by czytać posty, a nie odwiedzać profile. Może pomyliłaś stronkę, np z fotka.pl?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych