Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza armia w historii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Serdecznie zapraszam do komentowania debaty, która zapowiada się fascynująco ;) Przepraszam, że dopiero teraz.
  • 0



#2

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam uczestnikow,
Panowie podjeliscie sie arcytrudnego, a zarazem wspanialego tematu. Z wielka przyjemnoscia podjalem sie "trudu" sedziowania tej debaty. Jestem przekonany, ze zaprezentujecie wysoki poziom waszych wpisow i dacie nam mozliwosc poznania nieodkrytych przez nas sekretow historii (z tego co zauwazylem w skladzie sedziowskim mamy Pania historyk-Limonka, Silenta, ktory juz wielokrotnie udowodnil swoja wiedze w tym temacie i mnie, ktory choc nie mial okazji wypowiadac sie na tym forum w kwestiach historycznych, pewna wiedze z racji zawodu, a raczej studiow posiada)

Niech armie, ktore "nie spotkaly" sie w swoich czasach, stocza bitwe do ostatniego zolnierza i niech wygra lepsza...

PS.

Panowie tylko, zebyscie w tym zapale tej debaty nie skonczyli w tydzien... :D
  • 0

#3

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prosiłbym tylko, by w ostatnim wpisie dysputanci podali opracowania(źródła też mile widziane) z których korzystali.
  • 0

#4

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzę, że jest ciekawie. :) Omal z krzesła nie spadłem, gdy zobaczyłem współczesny wygląd rzymskiego namiotu.
Mam nadzieję, że w debacie wyjdą na światło dzienne sposoby utrzymywania dyscypliny i ich skuteczność. Myślę, że dyscyplina, to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wartości armii.
  • 0

#5

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałem z góry przeprosić, gdyż nie wyrobię się na czas z wpisem do debaty... Jestem dopiero przy połowie a dzisiaj wieczorem wylatuję na dwa tygodnie do Chorwacji i nie mam możliwości dokończenia wpisu, tak więc proszę o wstrzymanie debaty na czas mojej nieobecności jeśli to nie problem oczywiście. Przepraszam Aquila i Cisz, tak jakoś głupio wyszło...
  • 0



#6

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet lepiej, bo sam muszę wyjechać na parę dni (chciałbym do Chorwacji, ale niestety nie tym razem ;) ) a przez to miałbym małe utrudnienie w pisaniu.

Więc nie przejmuj się i miłych wakacji ;)
  • 0



#7

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to miłych wakacji i do zobaczenia po powrocie ;) Zawieszamy w takim razie, ale wracajcie :)

Ach szczęśliwcy, którzy mają wakacje... i lazur morza w Chorwacji wyjątkowo czystego i cieszącego oczy.
  • 0



#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż... jednak nie wyjdzie tak jak chciałem. W niedzielę lub w poniedziałek wyjeżdżam na wakacje i niestety planuję zostać tam trochę dłużej, bo może nawet do połowy września. Niestety nie będę miał tam jak pisać teksty do debaty (choć może uda mi się od czasu doczasu tu zajrzeć) i musimy ją odłożyć na jakiś czas. Obiecuję jednak, że zabiorę się do pisania natychmiast jak wrócę.
  • 0



#9

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aquila - Udanych wakacji! :]

Debatę tymczasowo zawieszam.
  • 0



#10

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Debata rzeczywiście wygląda na bardzo ciekawą. Nie chce tu rozstrzygać która armia była lepsza bo obie zapewne są wspaniałe i o tym mówią ich osiągnięcia. Wyłamię się troszeczkę z tematyki bo ja osobiście uważam, że najlepszą armię w historii stanowili spartanie, choć ich upór w zachowywaniu starych manewrów i formacji dał im zagładę. Trochę Sparta przesadziła z rygorem, ale to, do czego dążyła ich dyscyplina było dosyć imponujące ;)

PS. Z tej walki może wyjść tylko jeden zwycięski wojownik ;) Niech więc lepszy wódz poprowadzi swoje siły do zwycięstwa ;)

Użytkownik Marcelo edytował ten post 15.08.2009 - 21:37

  • 2



#11

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaczynam pisać swój wpis. Debatę czas wznowić! :)
  • 0



#12

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja zabieram się do czytania tego co już zamieściliśmy, trzeba sobie przypomnieć jak to miało wszystko iść :) Bo cholercia pozapominałem to i owo :D
  • 0



#13

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety znów muszę zniknąć na parę dni... Beznadziejna sprawa, bo już i tak mieliśmy zbyt duże przerwy z powodu wakacyjnych wyjazdów. Obiecuję, że po powrocie będę pisał od rana do wieczora jedynie z przerwami na posiłki ;)
  • 0



#14

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam małą propozycję, odnośnie przedłużenia czasu na wpis do 2 tygodni, w przeciągu tygodnia ja osobiście nie jestem w stanie napisać dobrego wpisu. Praca, nauka, nauka, nauka,praca,kawa,nauka,nauka,praca... dziennie mam mało czasu wolnego dla siebie(właściwie to zostają mi tylko noce i połowa soboty),który poświęcam głównie wybrance serca , jest ciężko z jakąkolwiek ochotą na to by przysiąść do Worda i coś sensownego napisać, co odbija się też na moim uczestnictwie w życiu forum. Nie wiem jak wygląda sposobność ku pisaniu mojego oponenta w jego życiu prywatnym, jednakże jeśli zarówno ON jak i opiekun debaty nie mają nic przeciwko. To prosiłbym o przedłużenie czasu na wpis, do dwóch tygodni. Na stałe do końca debaty.
  • 0



#15

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę to, że debata przekroczyła półmetek i są duże szanse na jej zakończenie oraz deklarowaną jakość wpisów - przychylam się do proponowanego przedłużenia czasu na pozostałe wpisy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych