Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyłączanie sprzętu elektronicznego podczas burzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

człowieku co roku ktoś traci sprzęt z powodu burzy, jaki zabobon, to fakt a nie zabobon. Trza odłączać wszystko. Zwłaszcza jak ma ktoś tak jak ja podłaczony tv do kompa, sprzęt grający, sprzęt rejestrujący dźwięk, i jeszcze konsole do gier. Jakby poszedł skok napięcia to by wszystko pozamiatało. Raz tylko uratowała listwa mojego kompa, poprostu piepszło nagle i naszczęście zakopciła się tylko listwa.

#17 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo nie masz zabezpieczeń ? albo miałeś pecha... . Czy jak jest burza np: nad studiem TVN w warszawi to wyłączają sprzęt warty setki tysięcy ? .Weś Ty sie zasanów to nie lata 80....

#18

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A zdajesz sobie sprawę jakie zabezpieczenia DODATKOWE ma takie studio?
I ile one kosztują? i czym się róznią od standardowych stosowanych w budownictwie mieszkaniowym?

#19

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja kupiłem listwę przeciwprzepięciową i się nie martwię burzą.



#20 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

A zdajesz sobie sprawe ,że jeżeli wybudowany dom nie spełniałpewnych standardów nei byłby dopuszczony do zamieszkania ? idąc twojądrogądedukcji równie dobrze piorun mógłby przejsc przez stalowe zbronienia budynku przebićsie przez sciane i trafic w ciebie...

A z resztą napiszcie do programu Pogromcy mitów moze zrobią o tym program xD

#21

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Don Corleone - Czy na linię telefoniczną, lub kablówkę - nie wiem skąd masz net, też masz założoną ochronę przepięciową?
Zabezpieczenie tylko od strony zasilania to nie wszystko. Masz sprzęt podpięty do innych urządzeń? TV, wzmacniacz, czy cokolwiek innego? czy tamte urządzenia też są zabezpieczone? jeśli nie, to listwa może Ci niewiele pomóc.

convers - nie mam ochoty robić Ci wykładu z zakresu norm ochrony odgromowej dla różnych obiektów.

#22 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie musisz na pracowni elektronicznej w technikum w 2 klasie mialem już takie wykłady związanez ochroną przed piorunami.

I jak juz pisałem wieksze jest niebezpieczeństwo uszkodzenia kompa podłączonego do internetu w trakcie burzy niz komputera bez internetu :]

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kurcze &/ łuki elektryczne ... myślałam, że fizykę mam za sobą ...
Dzięki za temat. Co można zastosować, aby zabezpieczyć nasze " zjadacze czasu " - komputery ...
Pójdę do sklepu i zaplatam się w tych łukach^^



#24

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo nie masz zabezpieczeń ? albo miałeś pecha... . Czy jak jest burza np: nad studiem TVN w warszawi to wyłączają sprzęt warty setki tysięcy ? .Weś Ty sie zasanów to nie lata 80....



nie porównuj stacji tvn do bloków które mają tak kapitalną instalacje elektryczną, że nawet o zero w gniazdkach trudno, a piorunochrony zazwyczaj pourywane do połowy. To nie lata 80 te. Te bloki to lata 60 te

#25

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie wyłączałam i nigdy nie wyłączam. Na moim osiedlu jeszcze u nikogo nie strzeliło. Ba, nie słyszałam o niczym podobnym w mojej wiosce, a mieszkam tu 10 lat. Dopóki coś nie trafi, to nie mam zamiaru nic z tym robić.

I nie chrzańcie o nieodpowiedzialności. Każdy ma wybór - jego pieniądze. To tylko sprzęt, nie człowiek. -.-

#26

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

masz racje to tylko sprzęt. Mnie nie stać żeby wrazie czego odkupić sprzęt. Zbyt długo zbierałem te 10 tyś zł, żeby mieć to co mam, żeby teraz kozaczyć, jak to nic przez burze stać się nie może.

#27

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Masz sprzęt podpięty do innych urządzeń? TV, wzmacniacz, czy cokolwiek innego? czy tamte urządzenia też są zabezpieczone?


Niestety nie. U mnie stoi tylko pianino, telewizor, komputer i łóżko, i tak wegetuję :D.



#28

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

masz racje to tylko sprzęt. Mnie nie stać żeby wrazie czego odkupić sprzęt. Zbyt długo zbierałem te 10 tyś zł, żeby mieć to co mam, żeby teraz kozaczyć, jak to nic przez burze stać się nie może.

No dokładnie. Jedyną cenną rzeczą elektroniczną jaką posiadam jest laptop. A nie kosztuje Bóg wie ile, że mnie potem nie stać na kupno następnego. Może w przyszłości, jak kupię własne mieszkanie, będę inaczej na to patrzyła.

#29 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

ja bzdury pisze ? chyba nie powiesz mi ze pik napiecia poleci bez prądu..... -_- . A jak wiesz z prawa oma prąd zalerzy od napiecia ...

#30

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

50 metrów od mojego domu jest trafostacja i zawsze jak jest burza "trzaśnie" w nią piorun, efekt jest ZAJ*** [teraz nagram i wrzucę na forum]




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych