Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mity 9/11 (3) - Piekło w gruzowisku Strefy Zero?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mity 9/11 (3) - Piekło w gruzowisku Strefy Zero?


9/11 - Mit trzeci

Wyniki spektroskopowej analizy lotniczych obrazów Strefy Zero wskazały na istnienie w nich obszarów o znacznej temperaturze rzędu 700-1000 K (427-727oC). Niestety wiele osób, starających uzasadnić spiskowy scenariusz upadku bliźniaczych wież i budynku WTC 7, interpretuje te rezultaty w sposób wołający o pomstę do nieba.

Może najpierw zaprezentuję najczęściej omawiane przy tej okazji zdjęcie:


1qj0a1.jpg


Z jakimi spiskowymi interpretacjami się można najczęściej spotkać? Wyróżniłbym dwie podstawowe.



1. Twierdzenie, iż charakteryzujące poszczególne plamy ciepła temperatury z zakresu 700-1000 K odnoszą się do całych ich powierzchni (a głównie do zaznaczonych na pomarańczowo i żółto obszarów. W ten sposób można odnieść wrażenie, że płonęło prawie całe gruzowisko, a więc olbrzymie ilości materiału.

2. Bardziej racjonalne twierdzenie, iż charakteryzujące poszczególne plamy ciepła temperatury z zakresu 700-1000 K określają tylko maksymalną temperaturę stwierdzoną w najgorętszych ich obszarach (kolor żółty), ale tylko nieco wyższą od tej notowanej w obszarach pomarańczowych. Krótko mówiąc, tu też mamy praktycznie sugestię płonięcia olbrzymiej części gruzowiska.


Żadna z nich nie oddaje rzeczywistości, więc postaram się ją przybliżyć.



Kilka faktów dotyczących aparatury pomiarowej.

Do pomiarów użyto spektrometru AVIRIS (Airborne Visible/Infrared Imaging Spectrometer), pozwalającego uzyskać obrazy w zakresie promieniowania widzialnego i podczerwieni. Zdjęcia wykonano z samolotu z wysokości ok. 2000 m, co pozwoliło uzyskać obrazy o rozdzielczości ok. 2 m (dokładnie 1,7 m).

Większość ilustracji przedstawiających to zdjęcie, które można znaleźć w sieci jest zwykle zniekształconymi kompresją JPG-ami lub obarczonymi efektem ditheringu GIF-ami. Do szczegółowej analizy posłużę się zatem oryginalnym, w żaden sposób niezniekształconym obrazem. Obrazem dokładnie takim, jaki uzyskano za pomocą owego spektrometru:
 

2m4zmlj.jpg

Ów obraz widać po lewej. Składa się on z barwnych kwadracików (dla odróżnienia od pikseli obrazu na monitorze będę je od teraz nazywał RS-pikselami; oznaczenie "RS" to skrót od słów "Rozdzielczość Spektrometru") o długości boku równym 2 piksele, który w rzeczywistości odpowiada długości 1,7 m (100 metrów odpowiada 117 pikselom).

Poniżej tabela z danymi opisującymi poszczególne plamy gorąca:
 

16hkzea.jpg

Legenda (objaśnienie trudniejszych pozycji):
MA – całkowita powierzchnia danego obszaru o temperaturze powyżej progu czułości spektrometru, tj. 400 K (127oC).
T [K] – temperatura najgorętszego miejsca w obszarze (w kelwinach)
T[oC] - temperatura najgorętszego miejsca w obszarze (w stopniach Celsjusza)
% FOV – procent obszaru RS-piksela w którym stwierdzono występowanie najgorętszego miejsca
A – pole powierzchni najgorętszego miejsca
Dokładniejsze wyjaśnienie powyższych parametrów w dalszej części wypowiedzi.



Sposób określenia temperatur w gruzowisku

Podstawową przeszkodą pojawiającą się na drodze do określenia dokładnych temperatur w gruzowisku była niezbyt wysoka rozdzielczości spektrometru AVIRIS. Lokalizacja gorących obszarów mniejszych niż 1,7 m była niemożliwa, a to automatycznie uniemożliwiało bezpośrednie wyznaczenie ich temperatury.

Średni jej wynik uzyskany dla danego, całego RS-piksela byłby zgodny ze stanem faktycznym tylko wtedy, gdyby rzeczywisty rozkład tej temperatury w obrębie obszaru określonej tym RS-pikselem był jednorodny. A to jest bardzo mało prawdopodobne. Różne rejony tego obszaru zwykle cechowały się zróżnicowaną temperaturą - gdzieniegdzie było chłodniej, gdzieniegdzie goręcej.

Jak zatem tę temperaturę wyznaczono?
Zacznę wpierw od opisania tego, co mierzył spektrometr. A mierzył on dwie podstawowe rzeczy: wielkość mocy promieniowania przychodzącego z danego obszaru oraz jego rozkład, czyli zależność intensywności emisji od długości jego fali. Pomiarów dokonano dla zakresu fal 0,37-2,50 mikrometra (światło widzialne: 0,37-0,78 mikrometra; podczerwień: 0,78-2,50 mikrometra).

Moc promieniowania z pojedynczego RS-piksela w zależności od średniej jego temperatury w badanym zakresie fal zmienia się w poniższy sposób:

dla 1100 K - 1160 UJ
dla 1000 K - 590,3 UJ
dla 900 K - 264,8 UJ
dla 800 K - 100,0 UJ
dla 700 K - 29,6 UJ
dla 600 K - 6,09 UJ
dla 500 K - 0,71 UJ
dla 400 K - 0,03 UJ (próg czułości spektrometru)

Wartości podałem w umownych jednostkach (UJ) gdzie 1 UJ odpowiada 44,8 W/m2.


Natomiast rozkład promieniowania dla dwóch różnych temperatur (700 K – 800 K) powinien wyglądać mniej więcej tak jak na tym teoretycznym zestawieniu:
 

20r70co.jpg

Rozkład promieniowania przedstawiają czerwone linie. Jak widać, w przypadku temperatury wyższej rozkład intensywności promieniowania jest bardziej stromy i przesunięty w kierunku fal o mniejszej długości, a całkowita moc promieniowania pochodzącego z danego obszaru jest w badanym zakresie (zakres oznaczony zielonymi liniami) większa, niż to jest w przypadku temperatury niższej (w tym przypadku: 100 UJ/29,6 UJ = 3,38 razy większa). Ową całkowitą moc promieniowania dla danego zakresu obrazuje szare pole pod wykresami.

Zatem analiza charakteru rozkładu promieniowania pozwala jednoznacznie określić temperaturę jego źródła. I tak też uczyniono w przypadku analiz temperatur gruzowiska w Strefie Zero.

Poniżej przykładowy rozkład (czarna linia) dla RS-piksela gorącej plamy oznaczonej literą A otrzymany po wyeliminowaniu składowej odbitego promieniowania słonecznego oraz absorpcji (pochłaniania) atmosferycznej:
 

2qmqdza.jpg

Kolorowymi liniami zaznaczono teoretyczne kształty rozkładów promieniowania jakie otrzymalibyśmy dla tego RS-piksela, gdyby obszar mu odpowiadający cechował się jednakową temperaturą na całej swojej powierzchni wynoszącą odpowiednio 800 K i 900 K (527oC i 627oC).

Kształt krzywej rozkładu otrzymanego w wyniku pomiarów jest zbliżony do kształtu rozkładu dla 800 K. Także pole powierzchni obszaru pod krzywą jest porównywalne z polem powierzchni obszaru pod krzywą rozkładu dla 800 K. Można zatem założyć, że średnia temperatura obszaru odpowiadającego temu RS-pikselowi, wynikająca z pomiaru całkowitej mocy promieniowania tego obszaru wynosi ok. 800 K. Jednakże widać także wyraźnie, iż nachylenie krzywej rozkładu otrzymanego w wyniku pomiarów odbiega od teoretycznej krzywej rozkładu dla 800 K. Świadczy to o tym, że temperatura źródła promieniowania jest w rzeczywistości wyższa niż 800 K. A ponieważ jest wyższa, to z racji większej jego mocy promieniowania z powierzchni, źródło musi być mniejszych rozmiarów.

Dokładna analiza wskazuje, że źródło promieniowania ma temperaturę ok. 1000 K (727oC) oraz powierzchnię ok. 14% RS-piksela. Krzywa teoretyczna odpowiadająca takim właśnie warunkom dokładnie pokrywa się z krzywą otrzymaną w wyniku pomiarów:
 

v407y8.jpg

Jaka zatem jest temperatura pozostałej 86-procentowej części badanego RS-piksela?

Można to dość prosto oszacować.
Załóżmy, że wartość całkowitej mocy promieniowania z obszaru gorącej plamy A odpowiadającego całemu badanemu RS-pikselowi w zadanym zakresie długości fali (0,37-2,5 mikrometra) wynosi 100 umownych jednostek (UJ). Gdyby ów obszar promieniował w temperaturze 800 K, taką właśnie moc promieniowania byśmy zmierzyli (oczywiście, każdemu 1% RS-piksela odpowiadała by 1 UJ):
 

30shlcl.jpg

Ale wiemy, że 14% obszaru miało temperaturę 1000 K, a zatem owa powierzchnia promieniowała z większą mocą. Wartość tej mocy jest ok. 5,90 razy większa, niż w przypadku temperatury 800 K. Zatem 14% obszaru RS-piksela charakteryzującego się temperaturą 1000 K promieniuje z mocą:

14*5,90 UJ = 82,6 UJ.

Na pozostałe, chłodniejsze 86% obszaru RS przypada zatem 17,4 UJ, więc na 1% tegoż obszaru wypada 0,2 UJ. Taka moc promieniowania odpowiada temperaturze ok. 675 K (402oC):
 

2lvolxh.jpg

Bardzo podobne rezultaty otrzymamy analizując inne gorące plamy. Najgorętszych, "żółtych" RS-pikseli charakteryzujących się podobnym rozkładem temperatur mamy w obrębie strefy Zero ok. 30. To odpowiada obszarowi ok. 100 m2, czyli sumarycznie kwadratowi o boku 10 m. Pozostałe obszary odpowiadające RS-pikselom, oznaczonym w większości na pomarańczowo są znacznie chłodniejsze. Jak bardzo – prosto to oszacować.

Pomoże w tym plama gorąca oznaczona literą J. Jedyny ze składających się na nią, a zarazem najgorętszy, RS-piksel ma barwę mocno pomarańczową. Jego średnia temperatura wynosi 510 K (237oC), gdyż akurat w tym przypadku odpowiada ona całej powierzchni owego RS-piksela. Takiego rzędu temperatury możemy przypisać pomarańczowym RS-pikselom.

Podsumowując:
Na podstawie danych z AVIRISA można stwierdzić, iż temperatury w gruzowisku osiągały maksymalnie ok. 750oC. Jednakże obszary odpowiadające tym krańcowo wysokim temperaturom były bardzo niewielkie (w sumie kilka metrów kwadratowych). Temperaturom wysokim oscylującym w okolicach 400oC (+/- kilkadziesiąt oC) odpowiadało ok. 100 m2 gruzowiska. Absolutna większość gorących obszarów (mających w sumie ok. 3000 m2; o temperaturze powyżej > 130oC) w gruzowisku odpowiada temperaturom oscylującym w okolicach 250oC (+/- kilkadziesiąt oC). Oczywiście nie wyklucza to istnienia, mniejszych gorętszych punktów obrębie pomarańczowych RS-pikseli. Takie miejsca istniały (np. gorąca plama B, I, H), ale ich powierzchnie były już znikomo małe (rzędu 0,1 m2).

Tak w skrócie prezentował się stan pogorzeliska pięć dni po zamachach. W kontekście rozległych, wielokondygnacyjnych pożarów trzech wielkich budynków, nie powinno to być niczym zaskakującym.


----------------------------

Korzystałem z:
"Environmental Studies of the World Trade Center area after the September 11, 2001 attack". Roger N. Clark, Robert O. Green, Gregg A. Swayze, Greg Meeker, Steve Sutley, Todd M. Hoefen, K. Eric Livo, Geoff Plumlee, Betina Pavri, Chuck Sarture, Steve Wilson, Phil Hageman, Paul Lamothe, J. Sam Vance, Joe Boardman, Isabelle Brownfield, Carol Gent, Laurie C. Morath, Joseph Taggart, Peter M. Theodorakos, and Monique Adams

"Environmental mapping of the World Trade Center area with imaging spectroscopy after the september 11, 2001 attack : The airborne visible/infrared imaging spectrometer mapping. "
Roger N. Clark, Gregg A. Swayze, Todd M. Hoefen, Robert O. Green, K. Eric Livo, Greg Meeker, Steve Sutley, Geoff Plumlee, Betina Pavri, Chuck Sarture, Joe Boardman, Isabelle Brownfield, Laurie C. Morath

Do niektórych obliczeń:
Blakbody Calculator

  • 0



#2

warszawa_24.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy artukuł.
Ja nie wieżę, że WTC zawaliło się od "pożaru".


  • 0

#3

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mariush jak zwykle dokladna analiza i odpowiedz na watpliwosci wysuniete przez vkalego.
Ja mam pytanie czy ten spektometr, ktory byl uzyty, byl najlepszy na tamten czas czy istnialy inne z wieksza dokladnoscia (mniejszym bokiem piksela niz 1.7m) a jesli tak to czemu uzyli wlasnie tego.



...
Ja nie wieżę, że WTC zawaliło się od "pożaru".


Coz za interesujace zdanie... no fakt to w koncu forum paranormalne, kazdy jest tu jasnowidzem i latwo widzi w Twojej glowie co wg Ciebie bylo przyczyna zawalenia sie WTC... bo to, ze nie bezposrednio od pozaru to chyba wszyscy wiedza !!! Wiesz tam oprocz pozaru wczesniej byly takie tyci, tyci samoloty, ktore wbily sie najpierw w jedna, a potem w druga wieze.

Sorry warszawa_24 ze Ci sie dostaje ale takie lapidarne zdania to sobie podaruj...
  • 0

#4

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mariush jak zwykle dokladna analiza i odpowiedz na wątpliwości wysuniete przez vkalego.


..widzę ,że masz problemy z rozumieniem, miałem cię za rozsądniejszego, jak również i innych tutaj, ..ale jak widać taki już jest współczesny świat, że 99% populacji to tumany, z którymi można robić co się żywnie podoba,
…stąd też wcale już się nie dziwię mariushowi, również innym bardziej od niego uczciwym naukowcom, że idą na łatwiznę i robią geszefty, często niby naukowe, czyniąc dla swych krótkotrwałych zysków miazgę z mózgów tym [już cywilizacyjnym] tumanom, ..oczywiście cena jaką przyjdzie zapłacić jednym i drugim jest wysoką i dosyć bliską, ...dlatego wstyd mi i żal mi tej cywilizacji
.. [..i proszę się nie obrażać na tę bolesną tumanią prawdę, bo ona jest i tak mocno przeze mnie ocenzurowana oraz sam jestem nią mocno zdziwiony, ..stąd też zachęcam raczej do jej przyjęcia i zrobienie czegoś bardziej wartościowego z sobą dla siebie…miast obrażania się na tę prawdę i karania tych, którzy mają odwagę ja głośno i otwarcie mówić…]

..a wracając do tematu,… to widzę, że mariush zakładając ten nowy jedynie sprytnie uciekł „ komentarzy do debaty 9/11”,…..gdzie dał kompletna plamę

..przypomnienie tej plamy http://www.paranorma...t...st&p=338602
..a gdyby link co jest ostatnio zwyczajem tego forum, odsyłał szukających na berdyczów powtarzam go w już cudzesach „http://www.paranorma...ndpost&p=338602

..i cytat z niego

…mariush…

I co to ma do rzeczy? Przecież te składniki [gruzowiska] nie stanowiły jednolitej, zbitej masy. Zresztą, gruzowisko po wieżach było pełne różnego rodzaju pustek, szczelin itd (każdy, kto widział zdjęcia Groud Zero to potwierdzi). A obszary występowania najwyższych temperatur nie były rozległe. Powierzchnia żadnego z nich nie przekraczała metra kwadratowego, a zwykle była sporo mniejsza. Poza nimi temperatura rzadko przekraczała 200-300 stopni.

Dołączona grafika

Ponadto przypomnę, że pod wieżami znajdowały się parkingi. Parkingi pełne samochodów, a więc i paliwa. Spiskowcy zawsze o tym zapominają.



..i moja odpowiedź w komentarzach do debaty 9/11
http://www.paranorma...t...st&p=338847
i w cudzesach ”http://www.paranorma...ndpost&p=338847” cytując to co najważniejsze w niej


…powierzchnie i [temperatury]podane w tabelce dotyczą jedynie obszaru gruzowiska, który odwzorowuje na termofotce jeden piksel !!!! o podanych ściśle koordynatach geograficznych,…i to w dodatku obszaru, który odwzorowuje nie cały jeden piksel, a jedynie jakiś jego ułamek, od 1% !!!! do góra 20% !!!, … w zależności od powierzchni wybarwienia danym kolorem piksela, …by móc metodami spektroskopii jak najdokładniej wyszacować „zdjętą termowizyjnie” temperaturę gruzowiska po wtc, po sześciu dniach, wliczając 11 września, ..szczegółowiej o pikselach, obszarach które odwzorowują oraz o dwu metodach spektroskopii zastosowanych w US Geological Survey Spectroscopy Labboratory do określenia z termofotek, temperatur zarejestrowanych na gruzowisku w dn. 16.09.2009 tutaj http://pubs.usgs.gov...hermal.r09.html

..stamtąd również daję dokładniejszą niż twoja mapkę wraz z tabelką , ze względu na istotne opisy

Dołączona grafika

Table 1 Thermal Hot Spot Data
Location Temperature Area
Hot Spot N Latitude W Longitude (Kelvin) % FOV sq meter
A 40o 42' 47.18" 74o 00' 41.43" 1000 15 0.56
B 40o 42' 47.14" 74o 00' 43.53" 830 2 0.08
C 40o 42' 42.89" 74o 00' 48.88" 900 20 0.8
D 40o 42' 41.99" 74o 00' 46.94" 790 20 0.8
E 40o 42' 40.58" 74o 00' 50.15" 710 10 0.4
F 40o 42' 38.74" 74o 00' 46.70" 700 10 0.4
G 40o 42' 39.94" 74o 00' 45.37" 1020 1 0.04
H 40o 42' 38.60" 74o 00' 43.51" 820 2 0.08

Positions are in degrees-minutes-decimal seconds, datum WGS84.
Position accuracy is estimated to be approximately +/- 6 meters (18 feet).


…czyli w tym cytacie w kilku zdaniach jest wszystko to, co mariush ujął w swej

„jak zwykle dokladna analiza”


jak to wielce przemądrze oraz wielce uniżenie pozwoliłłeś sobie ja określiłć, ..w sumie masz prawo,…ale również ja mam prawo, byś pokazał mi, gdzie znalazłeś lub znajdujesz w tej twoim zdaniem dokładnej analizie msariusha, to określiłeś jako

„odpowied na watpliwosci wysuniete przez vkalego”



… widzisz ja mimo, że dokładnie ją czytałem niczego takiego w niej nie znalazłem,…ale chętnie posłucham ciebie mądrego, bo może ja doszczętnie głupi, faktycznie czegoś tak mądrego nie w niej nie wypatrzyłem, co ty zdołałeś od razu wypatrzeć w swej wszechmądrości.

.. ja doszczętnie głupi, a właściwie już wyjątkowo doszczętnie głupi, by nie rzec od razu , że największy z największtych na ziemi tumanów, szczególnie gdy patrzeć na moją głupotę względem ciebie mądrego, ..nadal tylko widzę, że ta przedstawiona przez mariusha dokładna analiza, dokładnie tyczy się jedynie tego, co ja w swej niedokładnej odpowiedzi mu pisałem, w kilku tylko zdaniach, ...ale zapewne zbyt głupich by oddać w nich tę dla ciebie dokładną mądrość wyjasniajacą niby wsztstko

....czyli że

(1) …wszelkie spektrometryczne rozważania nie dotyczą, jak to wcześniej insynuował mariush

..mariush..
. A obszary występowania najwyższych temperatur nie były rozległe. Powierzchnia żadnego z nich nie przekraczała metra kwadratowego, a zwykle była sporo mniejsza. Poza nimi temperatura rzadko przekraczała 200-300 stopni.


..tylko szacowania dwoma spektograficznymi metodami temperatur konkretnie wybranych punktów gruzowiska , pojedynczych pikseli na termofotkach, oznaczonych dużymi literami, o ściśle określonych koordynatach geograficznych, +/- 6m, o powierzchni wybarwienia danym kolorem piksela 9nie gruzowiska jak to insynuował marisuh) od 0.04 m2 dla punktu G do 0,56 m2 dla punktu A

(2) … dla gruzowiska po wtc1co najmniej 10-11% powierzchni jej podstawy, zarejestrowano temperaturę powyżej 700^K, 427^C, ..czyli powyżej powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzowiska, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F, jeszcze zapomarańczowionego, choć jedynie w jego 10%,

… dla gruzowiska po wtc2, co najmniej 20% powierzchni jego podstawy, zarejestrowano temperaturę powyżej 700^K, 427^C, czyli znowu tylko powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzoewiska, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F, jeszcze zapomarańczowionego, choć jedynie w jego 10%,

…. dla gruzowiska po wtc7, co najmniej 15-16% powierzchni jego podstawy o temperaturze powyżej 700^K, 427^C, …czyli znowu tylko powyżej zarejestrowanej najmniejszej temperatury piksela na gruzowisku, w punkcie oznaczonym literką F, jeszcze zapomarańczowionego, choć jedynie w jego 10%,

(3) … czerwone punkciki na tej większej termofotce,

Dołączona grafika

jako że ta większa termofotka ma odwrócone kolory niż na wcześniej zapodanej daję od razu podobną z naniesionymi na niej tymi samymi punktami/pikselami gruzowiska oznaczonymi literkami by móc porównać te czerwone punkciki z tymi teraz już żółtymi czy tylko zapomarańczowionymi
Dołączona grafika
.gdzie kolor żółty jest gorętszy od pomarańczowego, a pomarańczowy gorętszy od czerwonego.


…zarejestrowane w tym dniu w obszarze poza terenem wtc, …..to temperatury żaru czynnych w tym dniu pieców, które są dużo niższe od temperatur gruzowiska tych zażółconych czy tylko zapomarańczowionych, tj powyżej temperatury 700^K, 427^C wyszacowanej dwiema metodami spektograficznymi dla punktu/piksela gruzowiska po wtc oznaczonego literowo F …mimo, że faktu że żar piecowy został zarejestrowany na bieżąco w trakcie palenia, a nie po sześciu dobach się chłodzenia oraz że w ten piecowy nie termowizyjny aparat zdjął bezpośrednio a nie przez chłodzona powietrzem warstwą betono’stalo’gipsu, …to powyższe zapodałem gwoli parkingów, baków samochodowych oraz temperatur do uzyskania w trakcie ciepła wyzwalanego z ich ewentualnych pożarów.


..wiec może mnie, na wskroś głupiemu, Przemądry, który w mig rozumiesz analizy mariusha, wyjaśnisz teraz powoli i dokładnie skąd? oraz jak? mariush, wziął, że



… temperatury w gruzowisku osiągały maksymalnie ok. 750oC. Jednakże obszary odpowiadające tym krańcowo wysokim temperaturom były bardzo niewielkie (w sumie kilka metrów kwadratowych).[b] Temperaturom wysokim oscylującym [b]w okolicach 400oC (+/- kilkadziesiąt oC) odpowiadało ok. 100 m2 gruzowiska.

..jeżeli ta dokładna analiza tyczyła się tylko pikseli

oraz rozjaśnij ,to co nie powinno być zaskakującym i w czym nie powinno być

Tak w skrócie prezentował się stan pogorzeliska pięć dni po zamachach. W kontekście rozległych, wielokondygnacyjnych pożarów trzech wielkich budynków, nie powinno to być niczym zaskakującym.


ps. …z racji, że do poniedziałku włącznie mogę wygospodarować godzinę, góra dwie i to przed południem, ..odpowiedzi na czekające na forach posty będę dawał sukcesywnie
  • 0

#5

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

..widzę ,że masz problemy z rozumieniem, miałem cię za rozsądniejszego, jak również i innych tutaj, ..ale jak widać taki już jest współczesny świat, że 99% populacji to tumany, z którymi można robić co się żywnie podoba,
…stąd też wcale już się nie dziwię mariushowi, również innym bardziej od niego uczciwym naukowcom, że idą na łatwiznę i robią geszefty, często niby naukowe, czyniąc dla swych krótkotrwałych zysków miazgę z mózgów tym [już cywilizacyjnym] tumanom, ..oczywiście cena jaką przyjdzie zapłacić jednym i drugim jest wysoką i dosyć bliską, ...dlatego wstyd mi i żal mi tej cywilizacji
.. [..i proszę się nie obrażać na tę bolesną tumanią prawdę, bo ona jest i tak mocno przeze mnie ocenzurowana oraz sam jestem nią mocno zdziwiony, ..stąd też zachęcam raczej do jej przyjęcia i zrobienie czegoś bardziej wartościowego z sobą dla siebie…miast obrażania się na tę prawdę i karania tych, którzy mają odwagę ja głośno i otwarcie mówić…]

Myślę, że trochę przesadzasz w tym nazywaniu innych tumanami. Sorry, ale to, że jesteś dobry w pewnych dziedzinach nie oznacza, że wszyscy w koło to półmózgi. Odrobinę zejdź na ziemię, bo jeszcze uwierzysz, że jesteś najmądrzejszy z tego 1% i trzeba będzie dzwonić po lekarza ;)
  • 0

#6

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Posty niezwiązane tematem, a będące w tym wątku:
http://www.paranorma...showtopic=20779
Proszę trzymać się tematu i nie robić bałaganu.
  • 0



#7

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

..uważam ,że poniższe powinno się również i tu znaleźć…..jak już mariush pozwolił sobie uciec od odpowiedzialności, za to co pisał w debacie 9/11 oraz w komentarzach do niej, ..w ten niby nowy 9/11’owy wątek, z tym niby to szerszym artykułem,

]Wyjaśnij mi, na czym wg Ciebie polega sens szacunków, które uwzględniają tylko energię cieplną wyzwoloną w wyniku spalenia paliwa lotniczego? Co, dzięki tak przyjętemu, dziwacznemu założeniu można wartościowego uzyskać nt. temperatur w gruzowisku po WTC?


…gdybyś mnie czytał oraz gdybyś mówił prawdę, ..to wiedziałbyś oraz nie motałbyś ..bo pisałem, że to moje zgrubne wyliczenie miało jedznie uzmysłowić oraz zobrazować twoje manipulacje, …z efektem papierosowym, …a wcześniej z dyssypacją,… na wyjaśnienie powstania w gruzowisku zarejestrowanych temperatur, w dn 16.09.2001r., na jego powierzchni, …gdy jeszcze w części pierwszej mej odpowiedzi zdyskwalifikowałem twoje kolejne i najświeższe oszustwo oraz manipulację, …że niby to w „ground zero”

„... obszary występowania najwyższych temperatur nie były rozległe. Powierzchnia żadnego z nich nie przekraczała metra kwadratowego, a zwykle była sporo mniejsza. Poza nimi temperatura rzadko przekraczała 200-300 stopni.
Ponadto przypomnę, że pod wieżami znajdowały się parkingi. Parkingi pełne samochodów, a więc i paliwa. Spiskowcy zawsze o tym zapominają.”


..czy wystarczy? czy tez będziesz motał dalej?

Cały czas skupiasz się tylko na tych ok. 10-20 tonach paliwa lotniczego, a zapominasz o nieporównywalnie większej ilości palnych materiałów, które znajdowały się w rejonach objętych pożarami.


..nie motaj,… nie skupiam się tylko na 10 czy 20 tonach paliwa, .. oraz nie zapominam o innych pożarach, ale uważam je za równie mało istotne w powstaniu i istnieniu w rumowisku po zwalonych budynkach wtc, … a wg mnie morderczo zburzonych budynkach , przez młodszego, morderczo skrzywionego/skurwielonego busha oraz jego morderczych przydupasow, ….znacznych bardzo gorących obszarów, o co najmniej: 10% dla wtc1,..20% dla wtc2 , i 15% dla wtc7, powierzchni podstawy tych budynków i temperaturach powierzchniowych w przedziale 427 ^C - 740 ^C, zarejestrowanych po sześciu dobach od samej ich zwałki.

..no cóż,… niech ci będzie pozwolę sobie tobie pomóc i wyliczyć,..i nich ci będzie, znowu na przykładzie wieży wtc1, wykazującej stosunkowo najmniejszy obszar interesującego nas gruzowiskowego gorąca, …ile ciepła muszą wyzwolić te twoje „ inne od kerosyny materiały palne” podczas ich spalania w twoich wct’owych pożarach,..

..by uzyskać,
a) … minimalną temperaturę, 427^C zarejestrowaną w oznaczanych punktach, na całym rumowisku po wtc,
b) …w obszarze, obejmującej, co najmniej 10-11% powierzchni podstawy tej wieży
c) … przy nieograniczonym dostępie do tlenu, przy spalaniu oraz bez strat
d) … choćby na ogrzewanie powietrza, od impaktu do zawalenia czy strat
e) … na sześciodobowe chłodzenia rumowiska powietrzem


..czyli przy drastycznie niskich, by nie rzecz nierealnie niskich założeniach
..i w tym tobie pomocnym wyliczeniu skorzystam oczywiście z twoich danych z debaty,

..czyli by podgrzać o 400^C, ….10% masy budynku (masa wieży wtc1 to ok. 450.000.000 kg, a 10% to 45.000.000 kg) …. potrzeba ciepła:

beton, 350.000.000 [kg] x 0,1 x 800 [J/(kg*^C)] x400^C= 11. 200.000.000.000 [J]
stal, 90.000.000 [kg] x 0,1 x 450 [J/(kg*^C)] x400^C= 1. 620. 000. 000. 000 [J]
gips, 10.000.000 [kg] x 0,1 x 1. 100 [J/(kg*^C)] x400^C= 440.000. 000. 000 [J]

razem, 13.260.000.000.000 [J]

...po odjęciu, ciepła wyzwolonego z równie bezstratnego spalenia 1.875 kg kreosyny w ilości,
80.625.000.000 [J] (1.875 kg x 43.000.000 [J/kg]= 80.625.000.000 [J], otrzymujemy ilość ciepła tę minimalną ilość ciepła jaka powinniśmy uzyskać z pożaru innych materiałów palnych wieży wtc1 spalania innych 13.179.375.000.000…chyba nie powinieneś mieć żadnych trudności z odnalezieniem takich materiałowe i podaniem nam ich ilości,..bo zapewne je już znasz i szybko nam podasz

...ja jeszcze powiem tak jedynie dla obrazu i ogólnego poglądu, że jeżeli by przeznaczyć całe ciepło ze spalenia kreosyny rozlanej i spalonej we wnętrzu wtc1, na jej konygnacjach,..na podgrzanie tylko stali z tych 10% masy wieży tj 9.000.000 kg stali ,..to podgrzalibyśmy ją jedynie o 19,9 ^C , (80.625.000.000 [J]/ (9.000.000 [kg]* 450 [J/(kg*^C)]=19,9^C)
..reszty muszą z podgrzaniem dokonać inne pożary nie tylko kerosyny z baków zaparkowanych w wtc1 samochodów, …prawda, że ten papieros musiał być bardzo mocny, …a mariush niezwłocznie poda nam co składało się i decydowało o mocy tego mocnego papierosa


….oczywiście chcąc być choćby tylko trochę bardziej realnym,


... w moim mniemaniu jest zupełnie niemożliwe do osiągnięcia.


…cieszę, się że to było tylko mniemanie i myślę, że uzyskamy i posłuchajmy możliwego i bardziej realnego od Mogącego urealnić efektem papierosowym, powstanie i istnienie wspomnianych temperatur gruzowiska pożarami kerosyny ze spalenia jakiegoś palnego papierosowego śmiecia, będącego na wyposażeniu budynków, ..które to palne papierosowe śmiecie nie tylko nam dokładnie wymieni, ale również wyliczy, ile go było? oraz ile sięgo spaliło, by mogło ono rozpalić ten rumowiskowy marten, przy tych drastycznie zaniżonych założeniach, ..bo jak widać kerosyna całkiem w tym nie wypaliła,.. niecałe 20 ^C , jedynie dla stali oraz bez żadnych strat, …to trzeba uznać za zupełny i kompletny papierosowy blamaż
..i teraz kilka uwag ,.do wspomnianej przez ciebie niby „szerszości” tego twojego artykułu

Kilka dni przed Twoim zbanowaniem poinformowałem Cię, że na temat "Thermal Hot Spots" przygotowuję osobny, szerszy artykuł. Więc nie udawaj zaskoczonego.

..nie udaję zaskoczonego, nawet teraz gdy i w tym bezczelnie kłamiesz,
(1) po pierwsze ..od mojej odpowiedzi dyskwalifikującej twoje ewidentne bzdury nt "thermal hot spots", próbowałeś manipulować w tutaj w komentarzach, do zbanowania mnie upłynęło 8 całych dni,..po niej zniknąłeś z forum, by gdzieś po czterech dniach ujawnić się gdzieś na poboczach, a gdy cię tam namierzyłem i przypomniałem się tobie, odpowiedziałeś, że odpowiedź masz prawie gotową i ją dajesz, ...po czym zniknąłeś by się pojawić natychmiast po zbanowaniu mnie,
(2) ..po drugie mówisz , że dałeś [b]szerszy [b] artykuł nt. "thermal hot spots",.. to może powiesz nam ,
a) …czemu ten niby szerszy twój artykuł nie jest, ani jest kontynuacja twoich bzdur stąd http://www.paranorma...t...st&p=338602
...a gdyby link co jest ostatnio zwyczajem tego forum, odsyłał szukających na berdyczów powtarzam go w już cudzesach „http://www.paranorma...ndpost&p=338602” ani nie jest odpowiedzią na moje tobie tam zarzuty? …oraz czemu nie odpowiedziałeś na moje uwagi w „komentarzach do debaty 9/11” tam gdzie zdyskwalifikowałem te twoje tam bzdury? ani w tym niby twoim szerszym artykule,..oraz czemu nie poprzedziłeś tego twojego niby szerszego artykułu tym, co dałeś w komentarzach do debaty, jeżeli zdecydowałeś uciec z debaty?

b) czemu i komu ma służyć ten niby twój szerszy artykuł, jeżeli jest on jedynie nic nie wnoszącym rozwinięciem, tego co w swojej tobie odpowiedzi zawarłem dosłownie w dwu zdaniach, ...z podaniem źródła, gdzie każdy mógł sprawdzić to spektograficzne wyszacowanie temperatur punktów/pikseli oznaczonych literowo na termo fotce, które pozwolę sobie przypomnieć

…kompletna dezinformacja,… kompletnie kompromitująca ciebie i jakąkolwiek twoją uczciwość oraz jakąkolwiek twoją naukowość
…powierzchnie podane w tabelce dotyczą jedynie obszaru gruzowiska, który odwzorowuje na termofotce jeden piksel !!!! o podanych ściśle koordynatach geograficznych,…i to w dodatku obszaru, który odwzorowuje nie cały jeden piksel, a jedynie jakiś jego ułamek, od 1% !!!! do góra 20% !!!, … w zależności od powierzchni wybarwienia danym kolorem piksela, …by móc metodami spektroskopii jak najdokładniej wyszafować „zdjętą termowizyjnie” temperaturę gruzowiska po wtc, po sześciu dniach, wliczając 11 września, ..szczegółowiej o pikselach, obszarach które odwzorowują oraz o dwu metodach spektroskopii zastosowanych w US Geological Survey Spectroscopy Labboratory do określenia z termofotek, temperatur zarejestrowanych na gruzowisku w dn. 16.09.2009 tutaj http://pubs.usgs.gov...hermal.r09.html

.. kolejna twoja manipulacja

..wg mnie to jedynie kolejna twoja manipulacja, lecz teraz by uciec i wykręcić się od wcześniejszych twoich kłamstw i oszustw, zdyskwalifikowanych przeze mnie natychmiast tam w komentarzach do debaty oraz jak zawsze by znowu mieszać w głowach tym „wszelkim naiwnym, z poważnymi brakami” lecz tutaj już nie sztubackimi liczankami, ..a jedynie mądrymi nazwami, … długim niby treściwym wywodem przemieszanym i poprzetykanym, to dziwnymi cyferkami, to jeszcze bardziej dziwnymi oznaczeniami, to wykresikami, to tabeleczkami czy innymi błyskotkami, mającymi zbić i oczarować Wysoką Naukowością, słabości słabych, ..by gdy już się zdecydują odezwać, to jedynie by piać z zachwytu,… dla pozy, że cokolwiek z tego twojego zrozumieli, ..zresztą jak to było tutaj zawsze, ..było tak samo w debacie, …w „komentarzach do niej”, było w "september clues - part a"…. i było w „nie było żadnych samolotów” …oraz było we wszystkich częściach „mity 9/11”..i wszędzie tam gdzie żerowałeś tą swoja niby wysoką naukowością na ich zwykłych naukowych słabościach oraz na ich zwykłej nieuczciwości, gdzie swoje niezrozumienie i nie rozumienie przykrywali poza , maską zrozumienia oraz rozumienia, ..a wystarczało zmilczeć, jeżeli brakowało im odwagi. by powiedzieć „nie rozumiem, nie wiem… rozjaśnij”

ps. … cuś, niecuś ta moderka wpisów w tym wątku wyszła trochu bez sensu, .. ni ma przypadków, a i skrzydła motyla są zbyt słabe by ich trzepot, …zawsze ujrzeć, …zawsze usłyszeć, czy zawsze poczuć
  • 0

#8

Rigel.
  • Postów: 94
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vkali, tak na szybko pierwsze zastrzeżenie do Twojego wyliczenia. Najpierw twierdzisz, że wysoką temperaturę miało 10, 20 czy 15 % powierzchni podstawy wież, a następmie obliczasz ciepło potrzebne do podgrzania 10% masy gruzowiska. Nie uważasz, że powierzchnia a masa to jednak dwie zupełnie różne rzeczy?
  • 0

#9

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Vkali, tak na szybko pierwsze zastrzeżenie do Twojego wyliczenia. Najpierw twierdzisz, że wysoką temperaturę miało 10, 20 czy 15 % powierzchni podstawy wież, a następmie obliczasz ciepło potrzebne do podgrzania 10% masy gruzowiska. Nie uważasz, że powierzchnia a masa to jednak dwie zupełnie różne rzeczy?


… jak zawsze wykazujesz spore i wyjątkowo wybiócze kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem

….jeżeli postarasz się przeczytać ze zrozumieniem to co jest w tym choćby cytacie

(2) … dla gruzowiska po wtc1co najmniej 10-11% powierzchni jej podstawy, zarejestrowano temperaturę powyżej 700^K, 427^C, ..czyli powyżej powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzowiska, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F, jeszcze zapomarańczowionego, choć jedynie w jego 10%,
… dla gruzowiska po wtc2, co najmniej 20% powierzchni jego podstawy, zarejestrowano temperaturę powyżej 700^K, 427^C, czyli znowu tylko powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzoewiska, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F, jeszcze zapomarańczowionego, choć jedynie w jego 10%,
…. dla gruzowiska po wtc7, co najmniej 15-16% powierzchni jego podstawy o temperaturze powyżej 700^K, 427^C, …czyli znowu tylko powyżej zarejestrowanej najmniejszej temperatury piksela na gruzowisku, w punkcie oznaczonym literką F, jeszcze zapomarańczowionego, choć jedynie w jego 10%,


..oraz to samo stąd

…i z niej, tak z grubsza oraz mniej, niż trzeba te „..”hot thermal area” gruzowiska:
wtc1, co najmniej 10-11% powierzchni jego podstawy o temperaturze powyżej 700^K, 427^C, czyli powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzowiska, jeszcze zapomarańczowionego, choć tylko w 10%, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F.
wtc2, co najmniej 20% powierzchni jego podstawy o temperaturze powyżej 700^K, 427^C, czyli powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzowiska, jeszcze zapomarańczowionego, choć tylko w 10%, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F.
wtc7, co najmniej 15-16% powierzchni jego podstawy o temperaturze powyżej 700^K, 427^C, czyli powyżej najmniejszej temperatury piksela gruzowiska, jeszcze zapomarańczowionego, choć tylko w 10%, zarejestrowanej w punkcie oznaczonym literką F.


... a gdy już ze zrozumieniem doczytasz, które to gruzowisko oraz po jakim budynku z kompleksu wtc wziąłem do tych swoich zgrubnych obliczeń oraz dlaczego te, a nie inne to sam sobie odpowiesz na to twoje własne pytanie, co ma wspólnego temperatury powierzchni gruzowiska chłodzone od góry powietrzem o temperaturze co najmniej 27^C z rozgrzewającą tę powierzchnię od odołu masą.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych