Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Hands Resist Him - Przeklęte malowidło


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#31

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w lewym górnym rogu szyby za chłopcem jest jakaś twarz, chyba młodej kobiety

Rzeczywiście...

A ten obraz na mnie nie działa :P Nic nie czułem jak go oglądałem...
  • 0

#32

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

1. co trzyma lalka w 'rękach' ?
2. dlaczego lalka jest taka duża? (prawie tak wysoka jak chłopiec)
3. dlaczego lalka ma taki smutny wyraz twarzy? (widzimy krew?)
4. dlaczego lalka nie ma oczu
5. dlaczego dlonie odpychaja postacie?
6. co znajduje się w górnej części obrazu? Energia duchowa? (orb)

- drzwi nie mają klamki (otwierają się od "wewnątrz"), czy chodzi o to, że dopóki nie pora, dłonie odpychają żyjące istoty i chronią przed trafieniem do świata duchów?
  • 0



#33

PAPA.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Matko ten obraz jest straszny dziwnie sie czuje nie moge patrzec na niego, nie moge dreszcze przechodza mi po ciele, Matko to jest straszne obraz piekny ale straszny.
  • 0

#34

betula_nana.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie, w gornej czesci obrazu jest Ksiezyc. Wyglada na to, ze w pelni, ale w stanie calkowitego zacmienia :>

Co trzyma lalka? Wyglada mi to na lampe - ze starego typu radia lub telewizora lampowego. Albo cos, co takie najstarsze lampy wyraznie przypomina.

Jezeli chodzi o pozostale pytania - coz, taka byla koncepcja artysty. On zapewne wie, co chial namalowac. Natomiast kojarzy mi sie to (prosze o wybaczenie) z niami padajacymi przy szkolnym rozbiorze wiersza - "co autor chcial powiedziec przez"...

Oczywiscie, obraz mozna podciagnac prod wspolczesny symvbolizm. Od symboli sie na nim az roi. Rece raczej nie wygladajana chroniace, ale na dobijkajace sie przez szybe do bezpiecznego (?) pomieszczenia, w ktorym znajduja sie chlopiec i lalka.

Dla mnie bardziej niz przedmiot, ktory trzyma w reku, ciekawy jest sznurek/wstazka/tasiemka, zawiazana na jej ramieniu i wrzynajaca sie w nie, jak w zywe cialo.

Generalinie podana przez Eurycide wczesniej interpretacja odwolujaca sie do jungowskich archetypow przemawia do mnie jak najbardziej.
  • 0

#35

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co trzyma lalka? Wyglada mi to na lampe - ze starego typu radia lub telewizora lampowego. Albo cos, co takie najstarsze lampy wyraznie przypomina.


Hm a mozna jakies zdjecie do porownania? A jesli to faktycznie lampa z telewizora hmmm po co i co mialaby symbolizowac??

Rece raczej nie wygladajana chroniace, ale na dobijkajace sie przez szybe do bezpiecznego (?) pomieszczenia, w ktorym znajduja sie chlopiec i lalka.


Moze i tak ale tytuł obrazu The Hands Resist Him, czyli ręce "powstrzymujące" / "stawiające opór" jemu.

Dla mnie bardziej niz przedmiot, ktory trzyma w reku, ciekawy jest sznyrak/wstazka/tasiemka, zawiazana na jej ramieniu i wrzynajaca sie w nie, jak w zywe cialo.


A moze to lalka z drewna? I nie jest to tasiemka czy rzemyk a po prostu "przerwa" miedzy czesciami reki (wykonanej z drewna) o czym moze swiadczyc w okolicach lokcia cos a'la nit (mocowanie na przegubie).
  • 0



#36 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładnie, na ręku lalki nie ma tasiemki.
Jest to starodawny staw łączacy obie cześci ręki , natomiast co do sugestii jakoby lalka miała krew na twarzy , to dla mnie jest to raczej - nie wiem jak to nazwać - rodzaj ruchomych ust ( taki jak czasem makją lalki z horrorów ;-) ).
Obiekt w górnej cześci okna to księżyc w pełni , a ciekawe jest nie tyle to , co lalka trzyma w dłoniach , ale to , że wogóle trzyma , ściska , a nie powinna ,bo to przeciez pewnie drewniana lalka.
  • 0

#37

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. co trzyma lalka w 'rękach' ?

Jak dla mnie to cewka :)
Dołączona grafika

2. dlaczego lalka jest taka duża? (prawie tak wysoka jak chłopiec)

To nie lalka - to android. I to zepsuty - cewka się spaliła :)

3. dlaczego lalka ma taki smutny wyraz twarzy? (widzimy krew?)

Tak po prostu wygląda mechaniczna, ruchoma żuchwa.

4. dlaczego lalka nie ma oczu?

Oczy ma tylko nie palą się lampki bo cewka się spaliła :)

5. dlaczego dlonie odpychaja postacie?

Dłonie są za szybą, jedne pchają szybę bo chcą otworzyć drzwi, inne pukają a jedna wskazuje na oglądającego obraz a może na księżyc który odbija się w szybie na górze?

6. co znajduje się w górnej części obrazu? Energia duchowa? (orb)

Może być orb ale gdzieś czytałem że autor obrazu mówił że to księżyc.
  • 0

#38

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wywiad z posiadaczem obrazu przeprowadzony za pośrednictwem poczty email. Pytania zadawali internauci. Posiadacz przedstawia się jako "Lucky Bidder" - LB

Internauta: co wydało Ci się atrakcyjne w tym "nawiedzonym obrazie"? Kiedy zainteresowałeś się tym obrazem jako czymś więcej niż tylko formą sztuki?

LB: Wizualnie to dobra kompozycja, artysta zaprezentował wiele profesjonalizmu a sam temat pracy jest frapujący. Legenda jaka krąży wokół obrazu wygląda jak dobra marketingowa sztuczka, jednak kupiłem ten obraz żeby go sprzedać.

Internauta: Jak długo miałeś ten obraz?

LB: od 7 marca

Internauta: czy coś "niezwykłego" wydarzyło się co ma związek z tym obrazem? Jeśli tak opisz to prosze.

LB: Myślę, że mogę donieść o dziwnych zdarzeniach i stanach umysłu, jednak niecodzienne rzeczy zaczęły się dziać w momencie kiedy otrzymałem pierwszy email za pośrednictwem ebay gdzie wystawiłem obraz. Modlitwy i rady od wierzącej osoby, na temat tego jak oczyścić moją rezydencję od tej szatańskiej rzeczy - pisał szaman z Mississippi. Dostawałem też doniesienia od ludzi którzy zostali zaatakowani, byli psychicznie chorzy, lub cierpieli na braki kontroli nad umysłem. Ponad 34000 osób odwiedziło moją aukcję. Ludzie chcieli wiedzieć jak mogę żyć z tym "czymś" lub chcieli kupić reprodukcję.

Internauta: Otrzymałeś emaile od ludzi którzy bronili się przed obrazem, zostali "psychicznie chorzy", doświadczyli "utraty kontroli nad umysłem" tylko przez to że patrzyli na obraz???

LB: tak

Internauta: Odnosząć się do listów jakie otrzymałeś z ofertami "oczyszczenia Twojej rezydencji". Jak myślisz czy to pochodziło od ludzi którzy doświadczyli czegoś w odniesieniu do tego obrazu czy może zasugerowali się oni twoim opisem aukcji?

LB: myślę że to w większości tylko sugestia ale kto wie.

...

Pierwsze doniesienia o "dziwnych zjawiskach" pochodzą od 4 i pół letniej dziewczynki , córki sprzedawcy obrazu, która skarżyła się na oczy chłopca... A oto co na zakończenie swojej aukcji napisał LB: "Po pierwsze nie używajcie tego obrazu jako tapety na swoim komputerze, a po drugie nie pokazujcie tego obrazu dzieciom".

Ile prawdy w historii "The Hands resist Him" - oceńcie sami.
  • 0



#39

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

właśnie widziałem ten wywiad po ang. wielkie dzięki za tłumaczenie :)
  • 0

#40 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiele czytałem na temat tego obrazu. Jest świetny...i zarazem tak magnetyczny, że muszę mieć jego reprodukcję :)


dobrze sie czujesz? :P Czy juz CI brak piatej klepki? :smile: czy lepiej nie ryzykowac?
  • 0

#41

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja także czytałam na temat tego obrazu ale nie doświadczyłam niczego dziwnego, bólu głowy, zawrotów, nic takiego. Tak jak już było tu powiedziane sądze, że to ludzka podświadomość wywiera taki wpływ na niektórych ludziach, a ta żekoma twarz kobiety to odbicie flesza :P ale nie ukrywam, że ciekawi mnie czym jest ta rzecz na wysokości dłoni chłopca, po prawej stronie obrazu, znajduje sie na końcu drzwi, taka okrągła, to mi raczej mało przypomina rękę :lol : co do tych zdjęć zrobionych w pokoju córeczki pierwszych właścicieli, to musiałabym je zobaczyć i usłyszeć od specjalistów że zdjęcia są autentyczne ( choć wątpię w to że wogóle istnieją, jak dla mnie to tani chwyt marketingowy, a reszta jak już mówiłam to tylko czysta gra podświadomości).

[ Dodano: 2006-06-04, 10:44 ]
gdyby spojrzeć na kolorystykę tego obrazu, można dojść do wniosku że potęguje ona poczucie lęku. Ciemne brązy, czernie. DO tego radziłabym zwrócić uwagę na oczy chłopca i na jego grymas twarzy.

[ Dodano: 2006-06-04, 10:56 ]
jeszcze jedno, czy ktoś może mi powiedzieć co się znajduje w prawym dolnym rogu obrazu? jakiś kamień? ;-)
  • 0

#42

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dobrze sie czujesz? :P Czy juz CI brak piatej klepki? :smile: czy lepiej nie ryzykowac?

Nie. Chcę go mieć i już ;) Swoją drogą ustawiłem już sobie ten obraz na tapetę i zobaczymy czy coś się wydarzy.
  • 0



#43

Shirohime.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja chyba zrobię tak samo. Jak mi się komputer zawiesi - obraz jest przeklęty, a jak nie, to nie jest. :P
Żartuję, ale nie poczułam nic dziwnego patrząc na ten obraz.
Swoją drogą, chciałabym mieć taki w swoim pokoju... ;-)
  • 0

#44

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dziwny ten obraz.
Dla mnie straszne jest spojrzenie tego chłopca. :-|
Przypomina mi to obóz koncentracyjny(szczególnie chłopiec).Widziałem fotografię w pewnej książce z obozu zagłady gdzie róznież były dzieci i miałe podobne spojrzenia :hmm:
  • 0

#45

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trafne spostrzerzenie. właśnie z tym mi się to kojarzyło.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych