Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mężczyźni z Lisburn odnaleźli wielkiego węża w Amazonce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#46

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pol żartem, pól serio... Jeżeli taki waz istnieje to dziwie się, ze producenci torebek ze skory węża się nim nie zajęli już dawno temu ^^,

A bardziej na serio... Zycie jest tak urozmaicone i pokręcone, ze taki waz mógłby sobie istnieć. Pytanie tylko jakim sposobem oni go jeszcze nie znaleźli. Hmm a może taki waz (Z z kropka*) po najedzeniu zasypia? , lecz pod woda (A z kreseczka*) by nie dal (L z kreseczka) rady, zaś na ziemi byłby zauważony.
  • 0

#47

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie neguje istnienia tego węża, pewnie jest już dobrze wycwaniony i nie da się tak łatwo złapać..hehe
Skoro ludzie go widują, różne dziwactwa po tym świecie pełzają, pływają, latają itd... To dlaczego wąż gigant nie mógłby istnieć ?
  • 0



#48

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Swoja droga zastanawiam się, ciało węża składa się z wielu mięśni. Z tym skakaniem po małpy wcale nie można być takim pewnym.

Ktoś pisał o dinozaurach. Rzecz w tym, że w tamtych czasach klimat i grawitacja były całkiem inne. Dlatego tak wielkie istoty mogły utrzymywać swój ciężar. W chwili obecnej największym ssakiem lądowym jest z tego co się orientuję słoń afrykański. Rzecz ma się całkiem inaczej w wodach. Mamy płetwala błękitnego, ośmiornice itd. W wodzie ciężar ma mniejsze znaczenie dlatego jestem skłonny uwierzyć w duże zwierzęta takie jak lochness czy gigantyczne anakondy.

Natomiast moim zdaniem pokazane zdjęcia nie wnoszą niczego do tematu. Kanały mogły powstać na sto innych sposobów:P A że akurat szukają anakondy to wpasowało się wszystko idealnie:P Zastanawiam się tylko nad skalą tych zdjęć. Te kanały mają różne szerokości. Równie dobrze mogli powiedzieć, że anakonda miała 4 metry średnicy:P W anakondę wierzę, ale te kanały... coś tu śmierdzi...
  • 0



#49

melon.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to być prawda, świat miał wiele takich stworzeń... Ale Anakonda to wielki, agresywny wąż.... Gdy widzi cokolwiek, kogokolwiek co się rusza albo da się zjeść to od razu to robi... NIe zna czegoś takiego jak przejdzenie. Dla niej to że zje sobie łódź z silnikiem paliwem sprzętem elektrycznym, nic nie znaczy- ważny zeby się najeść dwoma homosromo ;) Dlatego coś ciężko mi uwierzyć że widzieli ją tyle razy, zrobili tyle zdjęć i filmu, a ona ich ani razu nie zobaczyła.... No ale obym się mylił ;)

Pozdrawiam
  • 0

#50

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś pisał o dinozaurach. Rzecz w tym, że w tamtych czasach klimat i grawitacja były całkiem inne.


Jesteś pewny tego, co mówisz? Ja dałbym sobie rękę uciąć, że co jak co, ale grawitacja jest na danej planecie niezmienna. Co do samego węża, to jestem zdania, że nie istnieje. Fakt, anakondy rosną przez całe życie, więc najstarsze osobniki mogą być na prawdę wielkie, ale wątpię, by przekroczyły 15m (aktualny oficjalny rekord to, o ile pamiętam 11,43m). Wyskakiwanie z wody po małpę? Czemu nie, jeśli zwisa nisko nad wodą. Problemy pojawiają się przy drugiej części, czyli połykaniu jej w locie. Połykanie jest czasochłonnym procesem, który poprzedzany jest zabiciem ofiary - w tym wypadku uduszeniem.
Nie rozumiem jednak, skąd nagle urodził się ten boa, dopiero co była mowa o anakondzie. To dla mnie zupełna bzdura, dobór naturalny wyklucza życie w Amazonce i anakondy zielonej, i wielkiego boa. Dwa różne gatunki w tym samym, bądź co bądź stosunkowo niewielkim, środowisku bytowania, wyspecjalizowane w polowaniu na te same gatunki w taki sam sposób? Wykluczone.
  • 0



#51 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Sorry ale Ja na tamtych fotach nie widze "WIELKIEGO WĘŻA"
  • 0

#52

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem skłonny uwierzyć w duże zwierzęta takie jak lochness


ta? a ja myslalem ze to jest jezioro a nie jakies zwierze.

Mysle ze oni nic nie maja i puszczaja jakies durne fotki zeby nie zrobic z siebie debili (co i tak juz zrobili)
  • 0

#53

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie chcą w takie rzeczy wierzyć... Nawet ja byłem nastawiony optymistycznie, gdy czytałem ten artykuł. Ale po zobaczeniu zdjęć, które niby pokazują coś więcej niż tylko grudki mułu - zwątpiłem. I raczej zgodzę się z moim przedmówcą. 40 metrów długości i 2 średnicy? Bajka... :)
  • 0

#54

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może po prostu syn chce sprawić przyjemnść ojcu? Jego ojciec już niedowidzi, ma 73 lata, pewnie nie pożyje zbyt długo, więć syn tak jakby chce, żeby 23 letnia praca-hobby nie poszła na marne? Dlatego też będzie za wszelką cenę szukał gada ;). Tylko tak sobie myślę, z resztą kasę na wycieczkęwyłożył ojciec :mrgreen: .
Jeżeli chodzi o zdjęcia: zdjęcie rzeki- namuły (ponoć wąż miał być ciemno brązowy, a nie kolou piachu, mułu, itp.), zdjęcia satelitarne- 1. wygląda jak potok górski (po prawej próg skalny i wodospad?); 2. nic nadzwyczajnego, zdjęcie robione zapewnie w okresie suchym, linie w roślinności powstały na skutek prądu wodnego tych rzeczek; jeżeli chodzi o trail of destruction, to ten "wąż", który tamtędy przechodził nie miał 2 m średnicy, tylko 10 ;).
Ale zapewne syn chce uszczęśliwić staruszka, więc mniejsza z tym :roll: .
  • 0

#55 Gość_Dimhil

Gość_Dimhil.
  • Tematów: 0

Napisano

Ruszyło się coś od tamtej pory, jakieś nowe zdjęcia? Wie ktoś coś?
  • 0

#56

Serowy Rix.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stanęło chyba, podobnie jak z tymi piramidami w Visoko ^^
  • 0

#57 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedyś pisałem właśnie o tym, cytat także z dawnej gazety.

"Diario, gazeta Pernambuco w Brazylii, January 24, 1948 opublikowała obraz z nagłówkiem o wężu ważącym 5 Ton! Obraz pokazuje część olbrzymiej Anakondy, którya została złapana przez Indyjski zespół "Half Ras". Została znaleziona i upolowana blisko rzeki z połkniętym do połowy bykiem! Indianie przywiązali sznur do jego szyi, a drugi koniec do drzewa. Zmierzył 131 stóp (ok 43 metrów) długości!. Cztery miesiące później gazeta Rio de Janeiro opublikowała, fotografię węża o długości 115 stóp (ok 38 metrów)."

Jest to wąż podobny do anakondy tyle że jest kilka razy większy i o innej barwie, miejscowi ochcrzchili ją "Sucuriju"

Link do artykułu:

http://www.paranorma...?showtopic=7430

Czyli mamy już dwa dowody o wężu podobnym do anakondy, który osiąga długość ok 40 m

Czy to Bajka? Różne wynalazki niezbadane grasują po ziemi, za naszego życia nie zdążymy wszystkiego ogarnąć, a o kosmosie to możemy sobie tylko porozkminiać :)

Pozdrawiam
  • 0

#58

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ruszyło się coś od tamtej pory, jakieś nowe zdjęcia? Wie ktoś coś?



cóż.. z powodu braku dowodów na zdjęciach, które wrzuciłem, strona z której je brałem, zaprzestała publikować informacje o tym wężu.. trochę za bardzo rozreklamowano tę ekspedycję, a potem rozczarowanie było wielkie... i tak dziwię się, że zgodzili się na publikacje tak mało znaczących zdjęć.. nie mniej jednak myślę, że prędzej czy później uchwycą takie monstrum ^^
  • 0



#59

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry ale te zdjęcia to chyba jakiś żart.
Przecież z nich nic nie wynika :/
  • 0

#60

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś mi się zdaje że owi badacze pomimo tych nazwisk to nasi,bo chyba poniosła ich "ułańska fantazja"
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych