Skocz do zawartości


Zdjęcie

Struktura Przejawienia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
533 odpowiedzi w tym temacie

#511

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serdecznie pozdrawiam I życzę Wszystkim Wesołych Świąt I Szczęśliwego Nowego Roku. A oto ta wyżej wspomniana książka. Jest to rękopis, skierowany głównie do Osób które na codzień nie mają kontaktu z komputerem, a ewentualnie otrzymają wydruk od kogoś bliskiego, niekoniecznie z myślą o zysku materialnym. Podaję link. W przypadku wielkiego obrazu proszę kliknąć na pomniejszenie w prawym górnym rogu.

 

http://marian-wasile...i-obudz-sie.pdf


  • 1



#512

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A więc już w Nowym Roku.

 

Właśnie otrzymałem przypomnienie że ostatnio nie pokazuję się na Forum. Jestem trochę zajęty przygotowaniem powyższej książki do druku w języku angielskim. Ale przy tej okazji trafiłem na coś co może zainteresować osoby (władające lub) ćwiczące język angielski. Wystarczy kliknąć na wyszukiwarce: Daryl Sharpe Jung Lexicon. Już po kliknięciu pierwszej pozycji która się ukaże zobaczymy informację o studiach z dziedziny psychologii głębi.  Są różne możliwości, także przez internet. Studia są w zasadzie płatne, ale można uzyskać zwolnienie z opłat (np. weteranów lub osób niezamożnych, z ciekawości sam chciałem wypróbować, ale okazało się że jestem za stary).

 

Radzę także kliknąć w wyszukiwarce (ale raczej nie tu) na link na google: http://www.gnosis.ar...opiuk_cien.html  żeby przeczytać całość eseju Jerzego Prokopiuka pt. Cień.

 

Serdecznie pozdrawiam. 


  • 0



#513

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kasacja.gif

 

upomnienie.gif

 

7.14 Zabronione jest poruszanie jakiejkolwiek tematyki związanej z polityka, a w szczególności prowadzenie agitacji politycznej na  forum, czyli zamieszczanie wypowiedzi mającej na celu wyłącznie zaprezentowanie własnych i/lub ośmieszenie innych poglądów politycznych. Zakaz obejmuje cały obszar Forum, czyli również Shoutbox, Prywatne Wiadomości oraz Sygnaturę.

 

Zasłużonemu nie wypada nie znać Regulaminu, Panie Marianie.

 

Kronikarz                                                                                                                                                                                                


Przepraszam. Poniosło mnie trochę. Ale i tak wiadomo jakie mam poglądy. Dziś mogę tylko dopowiedzieć, że pisałem z pozycji rozwoju duchowego który, w dużym zakresie, jest nierozłącznie związany z życiem codziennym, a więc także z polityką, jako areną dramatycznej walki ego o zjednoczenie z Jaźnią. Całkowite oddzielenie polityki od rozwoju duchowego jest więc tylko formalne, a więc formalnie, Szanowny Moderatorze, masz rację. Tu jednak leży istota biurokracji, gdy np. w sądownictwie, w administracji lub w służbie zdrowia, urzędnicy, dla własnego spokoju, "na wszelki wypadek" w niektórych sprawach drobiazgowo  przestrzegają litery przepisu, bo za to nie ma kary -  zapominając  jednak o człowieku ... 

 

Szkoda tylko że treść mojego postu nie dotarła do Czytelnika. Osobiście chętnie przyjąłbym nawet bana, gdybyś ją pozostawił, zwłaszcza na czas wyborów. "Na wszelki wypadek" mam ją w komputerze. 

 

Natomiast odnośnie do regulaminu - byłem w pewnym sensie zamieszany w zamknięcie działu "Polityka". Pamiętam jak Admin przypomniała dyskutantom regulamin. Przypomnienie to uważam za słuszne I uzasadnione.  Byłem wtedy brutalnie atakowany przez nacjonalistów i chyba to doprowadziło do likwidacji tego działu. Usunąłeś, Kronikarzu, post # 513 tego mego tematu. Wystarczy jednak abyś kliknął w poście # 511 i zajrzał do mojej książki "Obudź się" (np. na str. 106). Zobaczysz jak to wyglądało. Na szczęście praw autorskich chyba nie naruszyłem.  

 

Przy okazji, przypomniałem sobie niektóre fantastyczne powieści Stanisława Lema. O biurokracji pisał on jak o starej kraczącej wronie, która utrudnia życie nie odróżniając ducha prawa od jego litery, albo o wojnie między dwiema zaludnionymi planetami o to, z którego końca, od czubka czy od piętki, należy rozbijać ugotowane na twardo jajko (choć nie było jeszcze wtedy mowy o invitro, ale pokazał jak człowiek potrafi robić "z igły widły", czyniąc miejsce dla swojej projekcji psychicznej).

 

Pozdrawiam, Marian.

 

PS. Dopisałem 27 lipca 2015. Przeczytałem i oczom nie wierzę.  Na tym Forum ogłoszono debatę na temat: "Czy sojusz z Hitlerem byłby dla Polski korzystny? Czyżby złamano własny regulamin, a może go znów zmieniono, albo temat nazwano debatą historyczną? To brzmiałoby trochę tak jakby kolejne nazwanie Szatana Lucyferem, by problem zła trochę mieć z głowy.

Przypomniałem sobie słowa Winstona Churchill'a (cytuję z pamięci): "Mając do wyboru wojnę lub hańbę czasem wybieramy hańbę, jako mniejsze zło, ale wojna i tak nas dosięga". Dodam od siebie: "... lub zamiast wojny mamy Koreę Północną albo orwellowskie zniewolenie."  

 

Przepraszam ... już nie przeszkadzam.   


  • 0



#514

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzień dobry.

 

Chciałbym krótko przedstawić pogląd na to jaka jest różnica między spirytyzmem a spirytualizmem, choć sięgam tu do najgłębszych rejestrów. Poza własną intuicją opieram się głównie na  czterech źródłach:

 

1) Praca Giovanni Piko della Mirandola "O godności człowieka". 

2) Schemat Yukteswara.

3) Dociekania C.G. Junga o zmianie dominacji archetypowej w nieświadomości zbiorowej człowieka.

4) Współczesne poglądy prezentowane przez WingMakers,

 

Oprócz tego mam na uwadze wiedzę orientalną, wyznania religijne, literaturę ezoteryczną (w tym dzieła Rudolfa Steinera) oraz, przede wszystkim, wyniki niektórych współczesnych badań w dziedzinie fizyki teoretycznej.

 

Wszystko wskazuje na to, że istnieje Absolut - Duch, o nieograniczonych zdolnościach przejawienia, w których doświadcza Swego bytu i Swojej natury. Być może poza Nim nic nie istnieje. Każdy przedmiot jest formą przejawionego Ducha, lecz charakteryzuje się stopniem Jego uśpienia (ograniczenia samoświadomości). Można przypuszczać że Duch ma cechę jedności, natomiast Jego przejawienie ma naturę  mnogościową.

 

Człowiek ziemski posiada dar duchowej zdolności twórczej lecz zdolność tę ograniczają: owa mnogość i stan samoświadomości. Człowiek jednak odczuwa potrzebę wiedzy i dlatego został obdarzony "namiastką" którą może pojąć, w postaci dogmatów religijnych, przystosowanych do jego samoświadomości społecznej. Nie wystarcza to jednak gdyż w procesie ewolucji dostrzega zjawiska nie dające się wyjaśnić racjonalnie.

 

Stąd rodzi się spirytyzm z duchami i z całym swoim "bagażem spirystycznym". Jest na ogół potępiany przez wyznania religijne, które są utrwalone energetycznie przez modlitwę i wiarę.

 

Dogmaty religijne nie mogą utracić swej mocy przed zaistnieniem zmian kosmologicznych, przewidzianych przez jungowską zmianę dominacji archetypowej, zgodnej także z przekazem Yukteswara.

 

Wreszcie człowiek ziemski zostaje po raz kolejny "obdarzony", tym razem zdolnością do przebudzenia z "hipnozy" przysłaniającej godność każdego człowieka i duchowość wszystkiego.  Zdolność ta i związana z nią wiedza uzyskały już nazwę: spirytualizm.

 

Serdecznie pozdrawiam.


  • 0



#515

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzień dobry.

 

Jakoś trudno mi się rozstać z forami internetowymi, szczególnie z tym ulubionym Forum, żeby do znudzenia nie powtarzać się. Powtarzanie ma jednak wielką moc energetyczną, tak właśnie jest w mantrze I w modlitwie.

 

Pamiętam mego pięcioletniego sąsiada Piotrusia, którego mama zabrała na nabożeństwo różańcowe. Piotruś, po jakimś czasie, zaczął domagać się powrotu do domu, przeszkadzając mamie w modlitwie. Rozmowa przebiegała tak:

 

- Mamo, chodźmy do domu.

- Zaczekaj jeszcze chwilę, Piotrusiu.

- Ale ksiądz powtarza to samo!

 

Teraz, będąc na emeryturze mam dużo czasu, który wykorzystuję trochę na różne kontakty i podróże, ale przede wszystkim dużo czytam. Dlatego chciałbym zachęcić  Uczestniczki i Uczestników tego Forum do przeczytania trzech książek, które ostatnio dopadłem. Są to:

 

1. Czas przebudzeń, 12 podróży do wolności. Autorka Manana Chyb zadała sobie trud przeprowadzenia wywiadów z osobami zbliżonymi do Przebudzenia. 

 

2. Muhammad, opowieść o ostatnim proroku. Deepak Chobra pokazuje jak daleko odbiega wielu muzułmańskich terrorystów od nauk Mahometa, który potępiał przemoc.

 

3. Nauka, wyzwolenie z dogmatów. Wydanie polskie, 2015. Słynny badacz Rupert Sheldrake wskazuje osiągnięcia wiedzy naukowej.

 

Książki te, i wiele innych, są dostępne także w sprzedaży internetowej w księgarni "Nieznany Świat".

 

Serdecznie pozdrawiam.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     


  • 0



#516

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam znów po długiej przerwie. Składam Wszystkim serdeczne i ciepłe  Życzenia Noworoczne. Zdrowia i Jasności Ducha. 

 

Trochę późno, ale nie chciałem pojawić się "z pustymi rękami". Przygotowałem właśnie do tłumaczenia na angielski, ale też z myślą o Osobach rzadko zaglądających do komputera - esej pt. Akwarium Ducha. Proszę wejść na link: http://marian-wasilewski.pl (lub wstawić ten link na google)  i kliknąć w prawym górnym rogu na słowo "Books".

 

Powodzenia, Marian.


  • 1



#517

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, że wróciłeś. Zawsze świetnie się czyta Twoje teksty.

Pozdrowionka!!


  • 1



#518

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam. Jak co roku zasyłam  Wszystkim Uczestnikom tego Forum serdeczne Życzenia Świąteczne i wszelkiej pomyślności w Nowym, 2017. Roku.

 

Przy okazji zachęcam Osoby władające rosyjskim do zajrzenia na moją stronę http://www.marian-wasilewski.pl i kliknięcia słowo "Books". 


  • 3



#519

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam Szanownych Uczestników Forum, po długim milczeniu. Musiełem trochę uporządkować myśli. Proszę kliknąć: http://marian-wasile...e-sie-ducha.pdf . To jest mój esej: Jednoczenie Się Ducha. (Przepraszam Uczestnika Wszystko, już poprawiłem błąd).  Serdecznie pozdrawiam.  


  • 3



#520

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak ściągnąć tę książkę? Czy tylko okładkę możemy sobie obejrzeć? bo klikam i nic się konkretnego nie dzieje.


  • 0



#521

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzień dbry. Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie.

Zachęcam do przeczytania (poprzez wyszukiwarkę) artykułu: "Korzenie zła - wywiad z Marianem Wasilewskim", a także kliknąć na link: http://blogmedia24pl/node/57875  Jest tam coś o Ponerologii. Pozdrawiam. 


  • 0



#522

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten link nie działa.
  • 0



#523

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam Wszystko. Zamiast linku proszę wrzucić na wyszukiwarkę: Ponerologia - korzenie zła.

Przepraszam, Marian.


  • 0



#524

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, znalazłem i poczytałem. Ogólnie fajny, rzeczowy wywiad, chociaż po tytule myślałem że to będą filozoficzno religijne rozważania o przyczynach zła.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.08.2017 - 17:30

  • 1



#525

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam Serdecznie!

 

Przepraszam za brak w tym temacie moich aktualnych życzeń Świątecznych i Noworocznych.

Zachęcam do zapoznania się z moimi postami na Facebook-u. Proszę przywołać tam stronę: Marian Wasilewski,

lub po prostu kliknąć na : Marian. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych