Skocz do zawartości


Zdjęcie

- i +


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aidil nie odbierz tego jako ataku, ale rozumiem ,że skoro dostałaś już plusy to znaczy, że można zamknąć temat taak?



#32

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak bumerang wraca sprawa - i +. Czy my forumowicze doczekamy się precyzyjnych, jasnych i przez Wszystkich respektowanych kryteriów przyznawania - i + ?.
Czym one teraz są?
Jak można poważnie traktować tego typu system reputacji, kiedy dostaje się plusa za np. urok i wdzięk osobisty ?, za sam fakt istnienia ? Minus możemy dostać ot tak, bo Ciebie nie lubię, nadal nie lubię... pomijając treść merytoryczną.
Proponuję, zakończyć tą farsę.


Kryteria były przedstawiane wielokrotnie. Przypomnę:

- Wymagane jest podanie uzasadnienia (niepuste pole uzasadnienia)
- Uzasadnienie nie może łamać regulaminu forum
- Uzasadnień reputacji nie mogą stanowić wyłącznie emotikony

Jeśli pytasz wprost, czy plus z uzasadnieniem "bo zasługujesz" lub minus poparty zdaniem "chciałbym Ci przyznać minusa" jest zgodny z regulaminem to odpowiedź brzmi - tak, jest.

Szczegóły związane z reputacją zostaną podane w odrębnym temacie nad którym pracuję.



#33

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

livin - miałabyś rację gdybym + i - , za moje wypowiedzi traktowała osobiście. Podchodzę do takiego oceniania, z dystansem. Zresztą dlatego założyłam ten temat. Spójrz, z tematu ogólnego ... przeskoczyliście na mnie ^^. A przecież moim celem, nie była chęć dowiedzenia się kto, i za co mnie lubi. Jak wcześniej pisałam, przydały by się jasne kryteria. Ale możne być przecież tak jak jest teraz.



#34

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

- Wymagane jest podanie uzasadnienia (niepuste pole uzasadnienia)
- Uzasadnienie nie może łamać regulaminu forum
- Uzasadnień reputacji nie mogą stanowić wyłącznie emotikony

Jeśli pytasz wprost, czy plus z uzasadnieniem "bo zasługujesz" lub minus poparty zdaniem "chciałbym Ci przyznać minusa" jest zgodny z regulaminem to odpowiedź brzmi - tak, jest.

Walnę "bo tak" i mam uzasadnienie :)

#35 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Walnę "bo tak" i mam uzasadnienie :)

Jeżeli dobrze kojarzę to Eury gdzieś już napisał, że uzasadnianie punktu wpisem "bo tak" jest niedozwolone.
Nie pamiętam dokładnie czy takie coś miało miejsce.

#36

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to "no bo tak" :)

#37 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli ktoś napisał coś głupiego to dostanie również ujemne punkty, to racja. Jasne, że problem jest w tym, że ludzie bez tzw. oleju w głowie dadzą "-" za "-" ale no nie wiele da się na to poradzić. Ma się po prostu pecha. A niesłuszny minus jest tylko dowodem potwierdzającym głupotę osoby która go przyznaje .

Trudno... każdy system ma zwoje minusy i plusy a ciężko jest stworzyć coś idealnego, coś co odzwierciedlało by wkład w forum jak również zdanie innych o zachowaniu użytkownika i treści jego postów.

#38

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Raz się równo rąbnąłem, a mimo to user jedynie złożył swoje niezadowolenie w odpowiednim temacie. Nie odpowiedział - za - co nie jest rzadkie. Gdzieś w regulaminie było napisane, że nie wolno w określonym terminie przyznawać osobie więcej niż jednego punktu reputacji. Pomyślałem zatem, iż odczekam swoje i spróbuję sprostować - niespodziewanie nie było takiej potrzeby. Za tego minuska dostał kilka na plus zatem powinien być wdzięczny. Strefa reputacji to prawdziwa dżungla którą nie da się udomowić, można ją co najwyżej zaakceptować. Rozwiązanie jest proste: jak chcesz podbić rangę zgłoś się do Pierce'a by ten nabluzgał ci w profilu. :rotfl:

Ciekawą opcją jest gratyfikacja nagannych zachowań zastępująca rolę minusa. Jeśli ktoś zwraca uwagę na reputację oraz dodatkowo jest osobą powiedzmy inteligentną, ambitną - wówczas kara jest wybitnie dotkliwa. Oczywiście w komentarzu załączonym ze zmianą w reputacji należy napomnieć "o co się rozchodzi", każdy "się dużo domyślać" lecz nie każdy wystarczająco.

#39

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał napisać tyle. jeśli ma się -1 punkt, to od razu dostaje się kiepską reputację. A jeśli się ma +1 punkt to nie ma nic. Ja proponuję, żeby było równo, albo wywalić "kiepskie" z -1pkt. albo dodać coś przy +1pkt. Dziękuję.



#40

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie no jak się czyta niektóre posty to przypomina kłótnię dzieci w piaskownicy o grabki i łopatki :/ ... Argumentacja niektórych mnie rozbraja np:


Walnę "bo tak" i mam uzasadnienie :)


dwa posty dalej:

No to "no bo tak" :)


To chyba miało być śmieszne...


Ja bym chciał napisać tyle. jeśli ma się -1 punkt, to od razu dostaje się kiepską reputację. A jeśli się ma +1 punkt to nie ma nic. Ja proponuję, żeby było równo, albo wywalić "kiepskie" z -1pkt. albo dodać coś przy +1pkt. Dziękuję.

Te +|- przypominają mi te mało ambitne portale typu NK, Fotka itp... Gdzie ludzie dają sobie jakieś oceny, nie no bez obrazy ja mam 5pkt reputacji i jestem słaby, a ja mam 100pkt i jestem bogiem na tym forum. Chyba admin wprowadzając te +|- nie miał na myśli tego, żeby ludzie poprzez punkty postrzegali kto jest fajny a kto nie. Jak by tak przewertować to forum, to znalazło by się wielu niedocenionych użytkowników, których wypowiedzi zasługiwały by na plusa. Dla niektórych + to jakaś forma wywyższenia się, dowartościowania się ( że ktoś docenił moje starania), a inni nie zwracają na to uwagi. Jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych