Skocz do zawartości


Zdjęcie

- i +


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat reputacji w naszym przypadku (czyli naszego forum) jest oczywiście głęboko kontrowersyjny. Moja propozycja jest taka... mianowicie znieść całkowicie ujemną reputację ponieważ służy ona tylko i wyłącznie do zemszczenia się na osobniku o innych poglądach (pomijając super Smoda który forumowiczów karze ujemną reputacją za łamanie regulaminu) Co dla mnie jest to ewidentnym łamaniem regulaminu forum które mówi wyraźnie że "poglądy" forumowicza nie mogą być podstawą do ujemnej reputacji. Chyba że odmówimy (czyli wyczyścimy mózgi) wszystkim forumowiczom.W końcu Eure opracował to forum i nie zgadzam się aby żaden zielony "Bożek" dowolnie interpretował jego regulamin. A teraz najważniejsze....szanuję poglądy każdego użytkownika tego forum, dlatego nie jestem w stanie dać nikomu ujemnego punktu reputacji. (i nigdy tego nie zrobiłem)
Czyli tolerancaja ?



#17

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam proste rozwiązanie. Wprowadzić tylko i wyłącznie plusy. Przez to ludzie będą na siebie patrzeć tylko z dobrej strony. Osobie z reputacją -5 na pewno nie jest miło kiedy jest dyskryminowany tylko i wyłącznie przez punkty. Nie oszukujmy się, inaczej traktujemy kogoś z reputacją -3 niż kogoś z reputacją 26. To rozwiązanie powinno zmniejszyć ilość przemocy słownej na forum.

Druga sprawa, dawanie sobie plusów "za nic". W sumie nie jest to nic złego. Ludzie mówią sobie komplementy i się przez to lubią, to czemu mielibyśmy to psuć?

A więc dziękuję za uwagę i proszę o rozpatrzenie mojej propozcji.

#18

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, akurat kiedy posta pisałem to pojawił się drugi z taką samą propozycją. Sorki :P

#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odrobinę wyjaśnienia. Judas dostał ode mnie warna za ubliżanie w temacie o broni.

Przemo szaleńcu forumowy....to nie była aluzja do Ciebie, nie uważam że czujesz się "Zielonym Bożkiem" No wiesz ...po tylu latach znajomości.



#20 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Odrobinę wyjaśnienia. Judas dostał ode mnie warna za ubliżanie w temacie o broni. Są tam wielokrotne prośby o zaprzestanie obsypywania się piaskiem. Zresztą nie tylko moje. w odpowiedzi na warna dał mi minusa. Ja minusa nie dałem. Co oczywiście jest do sprawdzenia.

Zastanawiam się, czy nie miał czasem na myśli Ivelliosa.

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się, czy nie miał czasem na myśli Ivelliosa.

Nie no w tej chwili wymiękam...kolejny jasnowidzący Jackowski. :roll: :roll:



#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat uznaniowości będzie wracał. Jasne kryteria pozwolą zatrzymać
- witanie na forum ^^ za pomocą +,
- ocenianie powabu podczas gotowania na parze ^^, itd.

Właściwie miałam już odpuścić sobie ten temat &/ , ale jak dostałam plusa właśnie za wygląd ~_~.... ( zaczyna mi się to, coraz bardziej podobać ^^. Rozglądam się i co widzę ... TY i Ty, i jeszcze Ty ... jeszcze od Ciebie nie mam ŚLICZNEGO + ) *_*

Wiem, jesteśmy stadni, dlatego właśnie powstają kółka, grupy wsparcia.
Jesteśmy wzrokowcami, wysyłamy zdjęcia, lub je zamieszczamy.
To, i nie tylko to, wynika z potrzeby akceptacji, ale dlaczego włączamy te potrzeby do reputacji.
Oceniając przez pryzmat siebie, jesteśmy mało obiektywni. Dlatego przynajmniej kryteria oceny powinny być jasne.

Zanim powstaną, ( domniemanie ) owe kryteria ... jest trochę czasu ^Y^... aby osoby z tego forum, jak najszybciej nadrobiły swoje zaległości, i obdarowały siebie nawzajem PLUSIKAMI.



#23

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak, nie łacińskie tylko włoskie, mój błąd. A wg. Ciebie "słowo" bliblabla coś znaczy? Zastanów się chwilę.

Wiedz zatem, że słowo zakręt nijak nie pasowało do kontekstu w którym zostało użyte

Było to w powitaniu i było żartem, więc nie mogło nie pasować. Na dobrą sprawę oba słowa miały sprawiać wrażanie wulgaryzmów, ale sądziłem, że osoby u władzy zostały wybrane z jakichś powodów, a nie dla świętego spokoju Euryego, że potrafią pomyśleć i mają coś takiego jak poczucie humoru. Mój błąd. A najgorsze, że mod ma zawsze rację nawet kiedy się myli. Jakbym był katolikiem buntowałbym się, bo to przyrównywanie ludzi do Boga :)
I już nie próbuj sprowadzić mnie do swojego poziomu :P (jak brak argumentów to do tak idiotycznych stwierdzeń jak "sprowadzić do poziomu")

A jak chcesz się czepić o offtop to mów. Założę osobny temat.

Swoją droga nawet nie miałem zamiaru prowadzić dyskusji na ten temat, bo to stare dzieje, ale skoro sam chcesz.

#24

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie widzę za bardzo sensu w usuwaniu samych minusów - zarówno plusy, jak i minusy są często przyznawane nie za poziom postów, ale za poglądy (ktoś się zgadza: +, ktoś się nie zgadza: -), w ramach "osobistych porachunków" (lubię cię: +, nie lubię cię/krytykujesz mnie: -) etc. Jeśli już skasować, to całą reputację ogółem. Gdyby zostały same plusy, to prawdopodobnie userów z małą liczbą plusów traktowałoby się wówczas tak, jak traktuje się tych, którzy mają obecnie ujemną reputację.

Inna sprawa, że ja jakiejś "dyskryminacji" względem userów mających dużo minusów nie zauważyłem - jeśli ktoś pisze posty nic nie wnoszące do tematu, to trudno oczekiwać, że ktoś będzie na nie odpowiadał (nie ma na co odpowiedzieć - za mało treści) niezależnie od liczby + czy -, w końcu liczy się przede wszystkim poziom samych postów, a nie cyferka przy słowie "reputacja". Jeśli natomiast ktoś patrzy nie na poziom posta swojego oponenta w dyskusji, a na liczbę plusów i minusów, to znaczy, że z kimś takim nie ma sensu rozmawiać.

Teoretycznie system plusów i minusów jest od tego, aby nagradzać użytkowników, którzy piszą z sensem (podają argumenty, ich posty coś wnoszą do dyskusji, działają na rzecz forum etc.) i karcić tych, którzy gadają głupoty (spam, wszelkiego rodzaju jednolinijkowe posty, nie przytaczanie argumentów, posty nic nie wnoszące do tematu etc.) lub łamią regulamin. W praktyce jednak jedynym sposobem na to, aby być pewnym, że są one wykorzystywane tak, jak powinny być, byłaby ingerencja moderatorów/innych tego typu osób, które kasowałyby minusy wystawiane za poglądy czy w ramach osobistych wycieczek.

Na chwilę obecną można by powiedzieć, że system + i - od biedy spełnia swoją funkcję - ci, którzy mają ujemną reputację, z reguły piszą mało (albo bez-) wartościowe posty, wykłócają się etc., z kolei osoby działające na rzecz serwisu i/lub piszące z sensem (mniejszym, czy większym) mają reputację powyżej zera.

#25 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

A wg. Ciebie "słowo" bliblabla coś znaczy? Zastanów się chwilę.

Odpowiem pytaniem na pytanie - czy bliblabla jest słowem?
Szperając - bliblabla to chociażby nick jednego z internautów http://wizaz.pl/foru...er.php?u=253786
Ale pewnie miałeś inną intencję pisząc ten ciąg liter.

#26

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Użyty przeze mnie ciąg liter uznany za wulgarny też nie jest słowem.

#27 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Przecież dobrze jest tak jak jest. Po co utrudniać dostęp do plusów czy minusów?? Ja nigdy nie zwracam uwagi na reputację ale to dobre narzędzie do prowadzenia indywidualnej "polityki". Jeśli się zgadza z poglądami jakiejś osoby to daje jej się to wyraźnie do zrozumienia dając plusa i w przeciwną stronę.

#28

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- ^^ lub ^Y^ - wywołanie nastroju lub stworzenie klimatu.
Tekst , wtedy staje, lub możne stać się " żywy".

albo cholernie nieczytelny

^^

zakret, skoncz

Next. Łacińskie słowo oznaczające zakręt i nie-słowo zupełnie nic nie znaczące.

widzisz logike w mojej drugiej odpowiedzi na post 'Aidil'?

Użyty przeze mnie ciąg liter uznany za wulgarny też nie jest słowem.

Dołączona grafika
wybaczcie


i jeszcze moje zdanie na temat reputacji. po pierwsze - uwazam, ze wcale nie funkcjonuje ona tutaj tak zle, jak niektorzy twierdza. przebywam tez na innym, wiekszym forum, tam reputacja sie placi, zrob mi przysluge - dostaniesz reputka. prawdziwy czarny rynek reputow, cos, co mialo byc jakims tam odzwierciedleniem 'jakosci' userow stalo sie prawdziwa szopka. tutaj to wszystko wyglada w miare dobrze, ale mimo wszystko twierdze, ze reputacja niczemu dobremu nie sluzy. dla mnie starcza posty, by wyrobic sobie jakies zdanie o uzytkowniku a reputacja to dodatek, ktory moze jedynie niezle zmylic

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę o zamkniecie tematu.
Jak widzę szkoda było czasu.

m4r1u5z - przejrzyj swoje wpisy na tym forum, znajdziesz w nich emotki identyczne jak moje. O co Ci więc chodzi?



#30

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

m4r1u5z - przejrzyj swoje wpisy na tym forum, znajdziesz w nich emotki identyczne jak moje. O co Ci więc chodzi?


''3.14 Nie nadużywaj emotikonów, kolorów, wielkich liter, pogrubień i innych dekoracji tekstu.''

Myślę, że troche nadużyłaś tych emotikon, choć wcale mi to nie przeszkadza.
Ale regulamin, to regulamin ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych