Skocz do zawartości


Zdjęcie

- i +


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak bumerang wraca sprawa - i +. Czy my forumowicze doczekamy się precyzyjnych, jasnych i przez Wszystkich respektowanych kryteriów przyznawania - i + ?.
Czym one teraz są?
Jak można poważnie traktować tego typu system reputacji, kiedy dostaje się plusa za np. urok i wdzięk osobisty ?, za sam fakt istnienia ? Minus możemy dostać ot tak, bo Ciebie nie lubię, nadal nie lubię... pomijając treść merytoryczną.
Proponuję, zakończyć tą farsę.



#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisz jakie twoim zdaniem powinny być te kryteria i jak powinno się je stosować (dodatkowa robota dla moderatorów?).

Reputacja pokazuje subiektywne odczucia innych użytkowników na temat danej osoby i jej wypowiedzi. Od obiektywnego przyznawania (a raczej odejmowania) "punktów" są moderatorzy i ich warny.

Z resztą, zauważyłam ,że większość minusów jednak jest uzasadniona. Może faktycznie czasami przyznawane są dlatego, że ktoś kogoś nie do końca zrozumiał albo miał zły dzień i wszystko mu nie pasowało ale z tym trzeba się pogodzić. Nie ma podstaw do usunięcia takiego minusa bo ma jasne uzasadnienie. Co innego z plusami - ale o te jakoś nie ma tylu zażaleń. Zawsze jak ktoś zakłada temat w którym jedzie na reputacje zauważyć można dziwną prawidłowość - parę godzin wcześniej dostał minusa i jest przez to wkurzony.



#3

zalew.
  • Postów: 96
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja dostaje minusy bo jestem katolem. :D

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^Y^, można każdemu zarzucić małostkowość. Jednak często zaczynamy działać gdy jakieś zdarzenie dotyczy nas osobiście. Przyznaję, że ta prawidłowość dotyczy również mnie, dość często, Może, za często.
Starałam się długo nie korzystać z nagradzania. Kara jest narzędziem, moim zdaniem mało stymulującym. Często popełniałam błędy i popełniam, i z całą pewnoscią nadal będę je robić. Są one, te błędy dla mnie tylko informacją.... o czymś tam. Tutaj kryteria minusów i plusów moim zdaniem ... są farsą.
Pamiętam swoje początki na tym forum i wpadki. Bardziej formalne niż merytoryczne. Zdarzyły mi się wpadki, za które mogłam " zarobić - " . Jeszcze raz dziękuję, tym osobom które szybko dały mi znać, i mogłam poprawić wpis.
Może, oczywiście istnieć kółko wzajemnej plusowatości ^^.... niech się ma dobrze, niech się rozwija..., ale... , ale czemu to ma służyć.
Jeśli kryteria pozwalają, na dawanie plusów za wygląd ^^... dlaczego ja ^Y^ , nie mam takiego plusika ?
- za kolor włosów ^^ - mam śliczny kasztanowy.
- za wagę - całe 52 kg +
- za wzrost - 162cm +
- może za pochodzenie jak w przeszłości ?
- za jazdę na nartach +
za jazdę konno +
pływam, biegam, tańczę,
nie lubię hipokryzji +



#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli kryteria pozwalają, na dawanie plusów za wygląd ^^... dlaczego nie mam takiego plusika ?
Kolor włosów ^^ - mam śliczny kasztanowy.
za wagę - całe 52 kg
wzrost - 162.


A chcesz? Mogę dać.
Bo wyglądasz na ładną (szczupła, ciemnowłosa i wzrost w porządku), przynajmniej jeżeli chodzi o ten opis. 8)
Może dlatego jeszcze za to plusika nie masz ,że nikt do tej pory nie wiedział jak wyglądasz?
;)



#6

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Reputacja pokazuje subiektywne odczucia innych użytkowników na temat danej osoby i jej wypowiedzi.

Nie da się nie nie zgodzić.

Od obiektywnego przyznawania (a raczej odejmowania) "punktów" są moderatorzy i ich warny.

A z tym można by polemizować. Ja już miałem bana za używanie słów uznanych przez moderatora za wulgarne, które obiektywnie takie nie są, co z resztą samemu modowi pokazałem (nie każdy musi znać łacinę). A bana dostałem bo mnie po prostu mod nie lubi. Subiektywne odczucie.

Ja rzadko korzystam z reputacji.

#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzisz, mnie absolutnie nie przeszkadzają plusy i minusy, które dostałam. Nieważne, czy za wygląd, czy za poglądy.

"Pójść na wybory, czy też nie pójść. O to jest pytanie. Tak źle i tak nie dobrze.
Nie jeśli nie pójdę... i tak... ktoś tam będzie mój kraj reprezentować. A ja nie chcę ^Y^ aby te (...) - więc ... nie pójdę... a oni te (...) będą i tak mnie reprezentować... więc...
Nie pójdę, później sobie ponarzekamy, Ty i ja ^^ jakich to mamy przedstawicieli ...echh.."


Mniej wielokropków, mniej znaczków, więcej LOGIKI w wypowiedziach, a będzie lepiej. Ciężko nagradzać kogoś, kto jest jedyną osobą, która rozumie swoje wypowiedzi.

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystawiam ^^ jeszcze do ocenienia - mój ^^ wdzięk i urok osobisty ^^, jeszcze często biegam - jak jestem wkurzona ^Y^, a jestem często^^.
Nie wystawiam na - oplusowanie - mojego intelektu i mojej wiedzy, o mojej wiedzy.
Ale jeszcze mogę wystawić na oplusowanie moją spostrzegawczość... poczucie humoru... umiejętności literackie...

limonka -
" Widzisz, mnie absolutnie nie przeszkadzają plusy i minusy, które dostałam. Nieważne, czy za wygląd, czy za poglądy."
- po co więc, istnieje reputacja?


- czemu to, wszystko ma służyć ?
Stosowane
- kropki .... -możemy zastosować czyniąc manewr stosowany na przykład w scenariuszu - zawieszenie głosu -
- ^^ lub ^Y^ - wywołanie nastroju lub stworzenie klimatu.
Tekst , wtedy staje, lub możne stać się " żywy".

Jeśli masz jakieś przykłady dotyczące braku jak uważasz - logiki - w moich wypowiedziach - zacytuj je.
Bycie gołosłownym nie robi na mnie wrażenia ^^.



#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

limonka -
" Widzisz, mnie absolutnie nie przeszkadzają plusy i minusy, które dostałam. Nieważne, czy za wygląd, czy za poglądy."
- po co więc, istnieje reputacja?


Widzisz więc, że jak dla mnie mogłaby ona nie istnieć.

A cytować Cię nie będę, bo za bardzo zmęczyłabym się przy tym psychicznie, ale ludzie czytają co piszesz i w jaki sposób, więc z pewnością wielu z nich będzie wiedziało, o co chodzi.

#10

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście reputacja niezbyt mnie obchodzi, acz miło, że jest. Jednak źle się troszkę robi, gdy dostaję - za "popieranie kretyna".



#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jednak źle się troszkę robi, gdy dostaję - za "popieranie kretyna".


To nie wiesz, że niektórzy frustraci wyładowują się właśnie w ten sposób? Nie potrafią stworzyć treściwego posta, więc działają "po tajniacku" :)

#12

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- po co więc, istnieje reputacja?


- czemu to, wszystko ma służyć ?
Stosowane
- kropki .... -możemy zastosować czyniąc manewr stosowany na przykład w scenariuszu - zawieszenie głosu -
- ^^ lub ^Y^ - wywołanie nastroju lub stworzenie klimatu.
Tekst , wtedy staje, lub możne stać się " żywy".


To ja proponuję takową legendę w sygnaturze ustawić. Prawdą jest, że jeżeli ktoś ma powyżej 50 plusów, to mu wszystko obojętne. Za co niby przyznawać plusy i minusy? Za pracę na rzecz forum? Wtedy jedynymi osobami z reputacją powyżej 5 byliby tłumacze i moderatorzy. Przecież nie chodzi o stworzenie wyizolowanej grupy użytkowników, forumowej śmietanki, ale o możność zaprezentowania siebie - ze swoimi wszystkimi wadami i zaletami. Ktoś całkiem na forum nowy może, przy odrobinie uroku osobistego i oleju w głowie, wskoczyć na szczyty reputacji. Zajrzyjcie do reputacji pierwszej lepszej osoby (ja tu jestem dobrym przykładem), znajdziecie jakieś 15% punktów "+" za jakąś tam faktyczną działalność ulepszającą to miejsce; reszta to same "bo masz fajny nick" albo coś w tym stylu. Niech jest jak będzie. Bez reputacji jak można by odseparować osoby wartościowe (i te trochę mniej) od dzieci neo?



#13

sensyox.
  • Postów: 46
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No niby tak, ale po co sa te + za tlumaczenie, opracowanie tekstu itp. ? To na zachete ? Bo + powinny byc od ludzi a nie systemowo :/

#14

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No niby tak, ale po co sa te + za tlumaczenie, opracowanie tekstu itp. ? To na zachete ? Bo + powinny byc od ludzi a nie systemowo :/


Jednak wysiłku takie tłumaczenie wymaga. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.



#15

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko, że nie ma napisane za co dostałem warny. Z resztą i tak już nikt nie ma w to wglądu.

Ivellios Ostrzeżony 29.10.2007, 02:27
Dodano do poziomu ostrzeżenia W obrębie serwisu nie wolno używać wulgaryzmów

Pierwszy warn. Już nie do końca pamiętam czy to było za łacińskie słowo oznaczające zakręt czy za coś, co nawet nie jest złowem.

Drugi za wulgaryzm, chociaż tyż dawno, więc nie pamiętam. Ale cisz o stronniczość nie posądzam.

Przemo Ostrzeżony 18.04.2008, 00:11
Dodano do poziomu ostrzeżenia Wulgaryzmy

Next. Łacińskie słowo oznaczające zakręt i nie-słowo zupełnie nic nie znaczące.

Przemo Ostrzeżony 18.04.2008, 21:10
Dodano do poziomu ostrzeżenia OT w temacie skargi i zażalenia.

To akurat fakt.

Przemo Ostrzeżony 18.04.2008, 21:13
Dodano do poziomu ostrzeżenia 6.9 Sygnatura nie może łamać powszechnej netykiety; prezentować treści obscenicznych, wulgarnych, rasistowskich itp.

Sygnatura zawierała wyjaśnienie owego łacińskiego słowa.

Przemo Ostrzeżony 18.04.2008, 23:46
Dodano do poziomu ostrzeżenia Wulgaryzmy na shocie. Brak respektowania regulaminu w punkcie 7.11

Owe łacińskie słowo i nie-słowo nic nie znaczące. A i nawet nie czyta się tego tak jak angielski wulgaryzm co było desperackim wyjaśnieniem Przemusia.

Dwa następne za wulgaryzmy nie pamiętam, bo jak wiadomo wstawienie linku do wyjaśnienia jest taaakie trudne...

Eurycide Ostrzeżony 13.12.2008, 22:20
Dodano do poziomu ostrzeżenia http://www.paranorma...m...st&p=317253

Tego nie kapuję... Obrazka wstawić nie można :/ Poczucie humoru u paranormalnych?

Dalej już powiedzmy, że nie ma się czego czepiać.

Użytych słów uznanych za wulgarne nie przytoczę, bo bana dostanę.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych