Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory... 7 czerwca 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#16

4rt.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Platon powiedział kiedyś coś takiego: "Największym problemem demokracji jest to, że pozwalasz kierować sobą i innym ludziom częstoroć głupszym od Ciebie."...
Dlatego zastanawiam się szczerze nad faktycznymi możliwościami wyboru. Jakkolwiek bowiem jego dokonam, tylko wspomogę aparat rządzący, który faktycznie może nie reprezentować mnie, podsuwając kiełbasę wyborczą tylko dla uzyskania władzy. System, władza, nawet religa może deprawować...
Dlatego na wybory raczej nie pójdę.
A hasło, że jeśli nie pójdę to mogę mieć pretensje tylko do siebie, że politycy wyczyniają cuda uwazam za chory i obrażający godność człowieka. To, że ktoś, zupełnie ode mnie niezależy, zachowuje się nie po mojej myśli, czyni zło itd. wcale nie oznacza, że to moja wina, tylko dlatego, że na niego zagłosowałem.

#17

Spawn.
  • Postów: 82
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze odnośnie powyższego posta z filmikiem dodam, że również pamietam jak JKM dosadnie pokazał do myśli o euro i tępak-dziennikarz od razu go upomniał że nie wolno tak bo to jest zakazane, oraz pozniej było że JKM propagował nazizm;] żenujące po prostu.
I może jeszcze to że warto spojrzeć w wyniki testu IQ który był pare lat temu;] ładnie widać ktore partie jak sie mają. Zwłaszcza gdy zestawić SO z UPR;]
tyle z OT

#18

zunrei.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli ktos mowi ze jesli jest demokracja to jest wolnosc w Polsce to chyba grubo sie myli, wczoraj mialem pol dnia odpalone TV i sluchalem jak to wszyscy sa szczesliwy ze w Polsce jest demorkacja etc. a tak naprawde komu jest wspaniale ?? chyba bandzie urzednikow ktora wzrasta w Polsce kazdego roku, a mamy ich juz ponad 1 mln, co chwile klotnie, politycy sa bardziej zajeci jak to nakrasc w ciagu 4 lat, a potem ostatni rok zajeci sa kampaniami wyborczymy, chociazby aktualny przyklad: co politycy zrobili w przeciagu osatnich 2 meisiecy ?? premier i prezydent wyglosili swoje przemowy, potem klotnie, odbieranie glosu kazdemu poslowi i tyle na obradach sejmu, a potem koniec ich bardzo ciezkiej pracy i powrot do wazniejszej pracy w kampaniach wyborczych, nie bede dalej ciagnal tematu, demokracja to bardziej ustroj w ktorym obywatel ma wolnosc wrzucenia swistka do urny i tam koncza sie jego prawa, no bo potem panowie w garniakach nie sluchaja nas. Jezeli ktos najezdza na kogos bo ten nie psozedl glosowac to niech sie stuknie w glowe, moze osoby nie glosujace maja dosc ustroju jaki mamy ?? wyrazaja swoja niechec ?? ja osobiscie nienawidze demokracji ale ide na wybory i zaglosuje na UPR, mozecie to ocenic jak chcecie, ze sam sobie zaprzeczam itd. ale jezeli zyje w takim chorym systemie to wole glosowac na partie w ktorej lezy dobro nas...

na koniec

Demokracja - wladza w rekach ludu i nierzad elit...

#19

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja chciałbym polecić stronę (kliknąć tekst w mojej sygnaturze ;) ) na której możecie sprawdzić jakie poglądy mają politycy startujący w wyborach (nie wiem czy wszyscy tam są). Wystarczy wypełnić test podzielony na 5 kategorii i zobaczyć wyniki. Można również sprawdzić, jakie odpowiedzi zaznaczyli kandydaci w poszczególnych okręgach wyborczych. Dzięki temu możecie się jeszcze zdecydować, na kogo oddać swój głos.

A do tych co nie będą głosować. Proszę, oddajcie mi swój głos. Oczywiście to Wy będziecie musieli zakreślić danego kandydata, ale ten mały spacerek (do urny) dobrze każdemu zrobi :) Chciałbym abyście zagłosowali za mnie na kogoś z listy nr 1 (UPR) :P Najlepiej na pierwszą pozycje. heh. Co Wam szkodzi xD
Dziękuje za głos :rotfl:



#20

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie, że jeśli nie zagłosujecie, nie macie prawa krytykować, bo nie podjęliście tego obywatelskiego obowiązku...


Bzdura. Widzę, że jazgot z mediów robi swoje. Powtarzasz bezsensowny slogan. Nie pójście na wybory TEŻ jest wyborem. Jeżeli mam wynierać między kaszlem, a katarem to wolę pozostrać zdrowy.
I będę miał pełne prawo krytykować każdego, kto będzie występował w moim imieniu, mimo że na nie niego nie głosowałem. Jeśli ktoś robi idiotyzmy i bzdury, to mogę go krytykować ile zechcę. Tak jak mogę chwalić kogoś, kto postępuje zgodnie z moimi przekonaniami.
Zwróć uwagę, że od jakiegoś czasu w Polsce wybory są przede wszystkim negatywne. Głosuje się przeciw a nie za. I cały czas na tych samych oszołomów i matołów. Pokaż mi jeden sensowny przepis, jedno nie zepsute prawo uchwalone w ciągu ostatnich kilku, kilkunastu lat. W każdym są rażące błędy. Co świadczy o poziomie tych, którzy je uchwalają. Ja NIE CHCĘ by oni byli moimi reprezentatami.
Totalna paranoja.




Jeżeli więc nie masz na kogo zagłosować, zostań kandydatem i zmień coś.
Krytykować każdy może, a spektrum wyboru ideologii jest duże. I nie chodzi tu czysto PR-owską propagandę, że głosuję albo na PO albo na PiS. Ja głosuję na Centrolewicę, wiem, że żaden głos nie będzie głosem zmarnowanym.
Wiem też, że to właśnie ugrupowanie jest małe i może w ogóle nie wejść do PE, ale grunt to ożywić polska scenę polityczną i wygonić takich starych wyjadaczy jak PO i PiS. Dwie psujące atmosferę partie polityczne.

NIE PÓJŚCIE na wybory nie jest wyborem, jeżeli masz mieć katar albo kaszel lepiej jednak IŚĆ do lekarza.


#21

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli ktos chce zaglosowac na UPR ale glosuje na PO lub PIS bo mniejsze zlo to nie mam więcej pytań... żal pl!!!

#22

zunrei.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli ktos chce zaglosowac na UPR ale glosuje na PO lub PIS bo mniejsze zlo to nie mam więcej pytań... żal pl!!!


no niestety w spoleczenstwie jest taki trend ze jak glosujesz na partie z najwiekszym poparciem to jestes zajebis**, pytalem paru takich czemu glosuja na PO/PiS to nie potrafili nic powiedziec

#23

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli więc nie masz na kogo zagłosować, zostań kandydatem i zmień coś.


Chyba nie do końca wiesz o czym mówisz. W życiu się tak nie zeszmacę. Na pewno nie w obecnym systemie. Tak się składa, że nie interesuje mnie kto do jakiej partii należy, tylko co sobą reprezentuje. Głównie pod względem merytorycznym. Wielokrotnie pisałem, zarówno do róznorakiego rodzaju posłów, jak i organizacji zawodowych, na temat idiotyzmów w przepisach. Nawet nie dostałem potwierdzenia odebrania korespondencji.
Przecież oni wszyscy mają naród w .... "głębokim poważaniu" i chodzi tylko i wyłącznie o posadkę i własny interes.
A wszystko na ten temat mówi fakt, że etat w instytucjach Unii Europejskiej jest dożywotni, a prawo gwarantuje im regularne awanse i podwyżki płac. I wszystko na ten temat.

#24

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Idealny kandydat......aż człowiek nabiera ochoty na głosowanie.

MICHAŁ KAMIŃSKI

Podczas oglądania radzę odstawić kawę, można sobie nieźle załatwić monitor.



#25

zunrei.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a dla zatwardzialych zwolennikow PO




no coz najwidoczniej obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne (inaczej podatek) beda u nas zawsze, najwyrazniej Polacy lubia sie okradac

no ale wkoncu wszyscy tak mowili ze Tusk to liberal i cale PO

#26 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Zgadnijcie na kogo zagłosuję :) Myślę, że zagłosuję na komunistów z "Centrolewicy".

#27

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadnijcie na kogo zagłosuję


Zagłosowałbym na PPN, niestety jest tłumiona jak kiedyś radio "Wolna Europa" (pewnie dalej przez tych samych)

LINK



#28 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

PPN jest dobra w nagrywaniu piosenek :) Bubelband ma potencjał :]

#29

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

PPN jest dobra w nagrywaniu piosenek


Nie tylko:


Jakoś świetnie wychwytuje informacje z Unii które raczej nie są przeznaczone dla członków. :roll: Ale Unia mimo to jest dobra, po co puszczać "normalnej" publiczności w "normalnej demokratycznej telewizji" takie drastyczne sceny....



#30

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hahahahhaa Kamiński i flaga, rozpłakałam się ze śmiechu ;D nie mogę patrzeć na tę kupę debilizmu.

Aton, my w tej jednej kwestii mamy coś wspólnego. No i właściwie uważam, że Bubel jest w porządku ;)

Ale gdy tak czasami słucham moich wykładowców na zajęciach, zastanawiam się, czemu to oni nie rządzą naszym państwem zamiast tych oślich łąk. :/


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych