Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory... 7 czerwca 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1

Apophis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie moi drodzy, że w niedziele, 7 czerwca 2009 r. są wybory do europarlamentu... Więc osoby pełnoletnie... idźcie i zagłosujcie zgodnie ze swoją wolną, wywalczoną lata temu, wolą...
Pamiętajcie, że jeśli nie zagłosujecie, nie macie prawa krytykować, bo nie podjęliście tego obywatelskiego obowiązku...
Europarlament to nasza wizytówka w Europie i Świecie... nie będę agitował do jakiejkolwiek partii, ale chciałbym zwrócić uwagę, byście wybrali ludzi odpowiedzialnych i takich, których nie będziemy się wstydzić w Europie i Świecie...

Ja ze swojej strony chciałbym dodać, że idę pierwszy raz na wybory, z powodu wieku - 19 lat. I może jestem staroświecki, ale wydaje mi się, że mam dług u swego dziadka, który walczył w latach '80 o wolną Polskę, który siedział cały stan wojenny w więzieniu... Proszę, idźcie i zagłosujcie...

#2

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uhh, nie rozumiem po co sie żalisz, ale ja i tak ide zagłosować:D na pana z PO który był miły wręczając mi kalendarzyk:D

#3

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie, że jeśli nie zagłosujecie, nie macie prawa krytykować, bo nie podjęliście tego obywatelskiego obowiązku...


Bzdura. Widzę, że jazgot z mediów robi swoje. Powtarzasz bezsensowny slogan. Nie pójście na wybory TEŻ jest wyborem. Jeżeli mam wynierać między kaszlem, a katarem to wolę pozostrać zdrowy.
I będę miał pełne prawo krytykować każdego, kto będzie występował w moim imieniu, mimo że na nie niego nie głosowałem. Jeśli ktoś robi idiotyzmy i bzdury, to mogę go krytykować ile zechcę. Tak jak mogę chwalić kogoś, kto postępuje zgodnie z moimi przekonaniami.
Zwróć uwagę, że od jakiegoś czasu w Polsce wybory są przede wszystkim negatywne. Głosuje się przeciw a nie za. I cały czas na tych samych oszołomów i matołów. Pokaż mi jeden sensowny przepis, jedno nie zepsute prawo uchwalone w ciągu ostatnich kilku, kilkunastu lat. W każdym są rażące błędy. Co świadczy o poziomie tych, którzy je uchwalają. Ja NIE CHCĘ by oni byli moimi reprezentatami.
Totalna paranoja.

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pójść na wybory, czy też nie pójść. O to jest pytanie. Tak źle i tak nie dobrze.
Nie jeśli nie pójdę... i tak... ktoś tam będzie mój kraj reprezentować. A ja nie chcę ^Y^ aby te (...) - więc ... nie pójdę... a oni te (...) będą i tak mnie reprezentować... więc...
Nie pójdę, później sobie ponarzekamy, Ty i ja ^^ jakich to mamy przedstawicieli ...echh..



#5

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

x| zagłosujecie na mnie?!:)

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz program ?
Właściwie nie widzę kandydata na którego mogłabym głosować... podobnie jest z partiami... które spełniały by, przynajmniej w przybliżeniu moje poglądy. Jednak idę.



#7

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja na bank nie idę. Wyzbyłam się już chęci i entuzjazmu do demokratycznych zrywów. Totalnie nikomu nie wierzę. Śmiać mi się chce, jak patrzę na te śmieszne spoty reklamowe.
kapuchy --> mam wręcz wrażenie, że tym razem to same partie generują głosowanie negatywne.

A co gorsza, wszędzie w tv widzę tę propagandę wyborczą. I nawet we wczorajszej rocznicy zdaje mi się, że wszystko odnosi się do tego "że Polacy mają mieć kluczowy wpływ na decyzje europejskie" Mieli kiedyś to i teraz mają mieć. Nie wiem, może ja popadam w paranoję, ale mi się wydaje, że rok temu te obchody nie były aż tak huczne.

Ja w wieku 25 lat jestem totalnie zrezygnowana i zniesmaczona tym syfem. Ja już nawet jestem daleka od wszelkich swoich politologicznych zainteresowań, które kiedyś miałam. Mam to gdzieś.



#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

właśnie ludzie raz, a porządnie powinni zbojkotować cały ten syf...albo zagłosować zgodnie ze sumieniem, a nie jak im karzą media...co to za wybory jeśli "komuś" udało się skutecznie podzielić naród na 3 opcje polityczne: PiS, PO, SLD...dzięki takiemu układowi mamy od 20 lat te same "gęby" przy władzy, dlatego jestem przekonany że kolejne wybory ma szanse wygrać lewica, lewica, która to zrobiła największe przekręty w latach 90, wróciła do łask narodu, hahaha...media już lansują wizerunki co niektórych, a "mądry" Polak kieruje się jedna zasadą...BO PRZYNAJMNIEJ ŁADNIE WYGLĄDA (nc) ja od kilku lat popieram partię która od początku istnienia nie zmieniła swojego programu i jest raczej wszystkim niewygodna, no ale przez to kogo popieram, wydaje się w demokratycznym państwie jestem nazywany "oszołomem" ...



#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja raczej nie pójdę. Studia zaoczne, mam w tym dniu 3 zaliczenia. Czasu ani ochoty nie będę miała.

Jeżeli pójdę to tylko po to aby oddać pusty głos, jeszcze im coś tam dorysuję :lol .
Moim zdaniem naprawdę nie ma na kogo głosować.



#10

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na UPR można zagłosować... jedyna sensowa partia o której praktycznie nie usłyszycie w TV... kilka dni temu w teleexpresie wymienili 6 parti oprócz UPR... ah ta cenzura :/

#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I ja bym zagłosowała na UPR, ale... Mówi się, że nie powinniśmy twierdzić "mój głos niczego nie zmieni" - ale cóż zrobić, kiedy taki fakt?

W związku z tym jestem zdania, że powinnam wybrać mniejsze zło. Do PiS mam tak ogromny wstręt [nawet nie wykreowany przez media, bo wydaje mi się, że mam zbyt dużo oleju w głowie, by dać się zmanipulować], że zagłosowanie na dr M. [1 miejsce na liście u mnie], z którym notabene wynikła niezła afera na moim wydziale, jakoś mi nie pasuje. W tym wypadku powinnam głosować na PO, bo o lewicy mowy nawet nie ma, o Libertasie tym bardziej. Szczęście, że fajna babeczka z mojego miasta startuje z pierwszego miejsca, więc może akurat... Ale PO wcale nie jest tak cudowne i wspaniałe, jak wieść niesie.

Wybór ciężki. W gruncie rzeczy tak źle i tak niedobrze.

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I ja bym zagłosowała na UPR, ale... Mówi się, że nie powinniśmy twierdzić "mój głos niczego nie zmieni" - ale cóż zrobić, kiedy taki fakt?

Odnoszę wrażenie ,że na samym tym forum jest nas na tyle dużo ,że jakby każdy się zmobilizował i wszyscy zagłosowalibyśmy na jedną partię to suma naszych głosów jednak by coś dała. To jak? Na co głosujemy? :rotfl:

Byle nie na PO-PIS bo na nich zagłosuje już tyle ludu ,że naszych głosów im nie potrzeba. Głosując na nich naprawdę sprawiamy ,że nasz głos się nie liczy.



#13

Spawn.
  • Postów: 82
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie denerwują np te rzcezy:

"jeden głos nie robi róznicy"- wielka nagonka na to , że jeśli powie/zrobi tak powiedzmy mln osob to wtedy spora roznica, ale to co innego,. Milion głosów zrobi róznice, jeden-moj głos nie bardzo.

Tym bardziej że w tv dostajemy wyniki "przed wyborów" ktore ktoś wymyśla, cały czas gadają o 2(maks 4) spierających się ze sobą partiach. W rezultacie czego przecietny człowiek staje przed wyborem mniejszego zła. Bo będe głosował na tego kto ma szanse wygrać z tymi których nie lubie. Co mija się z celem.

Czy jest w ogóle sens głosować? Mam za sobą 2 głosowania i czuje się raczej oszukany niż osobą z wyborem.

Ale napewno nie jest to tak że dają nam do wyboru katar lub kaszel i nie wybierając nic pozostajemy zdrowi. Dostajemy ten katar lub kaszel oszukując się troche ze mielismy wpływ na decyzje. I tak bedziemy chorzy;]
PS.
zagłosuje na UPR

#14

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bo te wszystkie sondaże kreują tylko trzy partie...mało kto w Polsce wie że UPR jeszcze ISTNIEJE :/ a jeśli JKM pojawi się całkiem przypadkiem, bo zapraszany to On na "telewizyjne salony" nie bywa, to zaraz jest nagonka że wyzywa reporterów, albo obraża dzieci upośledzone ( przy tej rozmowie akurat byłem i media jak zawsze przeinaczyły prawdę ) i zaraz poparcie spada, bo "inteligentni" wyborcy "łykają" całą papkę medialną...Oczywiście jak zawszę, nie patrząc czy mój głos coś zmieni czy nie, zagłosuje na kandydata z UNII POLITYKI REALNEJ

przykład manipulacji mediów...





#15

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

NIE IDE NA WYBORY !!

Nie będe fundował nikomu z tych darmozjadów, pensji i emerytury do końca życia. 20 lat po obaleniu komuny, Polska leży w bagnie zwanym Unią Europejską, która dąży do zabicia polskiego przemysłu. Niema kandydata który jest wstanie cokolwiek zmienić. Są to ci sami ludzie którzy przez 20 lat zamieniają się stołkami na wzajem rozkradając dla siebie jak najwięcej się da.


Młodzi Polacy, apeluję NIE IDŹCIE NA WYBORY !!


ps. Kiedyś UPR, albo jego obecni przedstawiciele w innych partiach byli w sejmie i nie wyszło to najlepiej. Zgadzam się z Korwinem Mikke. Ale czy to forum zaakceptuje wypędzienie pedałów z tego kraju ??


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych