Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 4 głosy

Wielki przekręt CO2 / The Great Global Warming Swindle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Argentum, nie znam tylko jednej strony medalu, a mój stosunek do całego sporu jest w poście wyżej. Ale, że lubie utarczki słowne, to i odpiszę, zabawiając się w "adwokata diabła" :mrgreen:

----ok, ale ta ilość to o ile dobrze pamiętam 2,5%, czyli wręcz śmieszna ilość, z która przyroda radzi sobie jak Ty z podrapaniem się...


Nawet mniej - zawartość CO2 w atmosferze to ~ 0,03-0,04 . Błędem za to jest myślenie pt. :"tak mało, czyli bez znaczenia". Nasza biosfera jest dość krucha, i pozornie niewielkie zmiany mogą mieć daleko idące konsekwencje (vide efekt motyla).

---- co do "eko" samochodów już się poprawiłem, wystarczy poczytać trochę prasy motoryzacyjnej.
POLECAM "Top Gear".


Stawianie prasy przeznaczonej dla miłośników szybkich i "mocnych" samochodów jako materiału źródłowego w dyskusji o wpływie człowieka na środowisko jest dość...ryzykowne :mrgreen: Równie dobrze ja tu mogę przytoczyć jakieś opracowania radykalnych zielonych.

baterie słoneczne (...) P.S. Chodzi nie tylko o produkcję ale i rozkład.


Można prosić jakieś opracowania dotyczące porównania produkcji i rozkładu baterii słonecznej do ubytku w drzewach? Szczerze - chętnie bym poczytał. Tylko proszę, nie mów mi, że to twoje "notatki z wykładów" ;0

----muszę Cię zapoznać chyba z lokalnymi ekologami, rozpoczynają burzę, a potem żądają kasy i zostawiają sprawę wolną...to nie jest łapówka?! (nadpiszę: 2 prawomocnie skazanych)


I znowu - cokolwiek na ten temat, czy tylko twoje słowa? Udajmy, że nie jestem twoim oponentem w dyskusji, tylko bardzo tym zainteresowanym człowiekiem.

----Ja też jestem unikatowy i żądam gwarancji, że nikt mnie nie zabije.


Jeśli chodzi o "żabki" w Rospudzie - patrz przykład z Wawelem wyżej.

----Przecież właśnie to napisałem (a propos mniejszej emisji CO2)


Tu się trochę pogubiłem - na co konkretnie to ma być argument? Bo jeśli stwierdzenie, że "dążąc do zmniejszenia emisji CO2 poprzez "ekologiczne drogi" doprowadzają do zmniejszenia tej emisji" ma być argumentem na pokazanie ich "oszustw", to przyznam, że go nie rozumiem.

----Co z tego, że zobaczą ziemię zieloną skoro zginą na drodze zanim wrócą do domu?


Tia.... ładny efekt :P Napiszę coś w podobnym tonie

"Co z tego, że wrócą do domu z drogi, skoro po wyrąbaniu wszystkich drzew się poduszą?"

Mniej więcej ta sama tonacja i sens ;)
  • 0

#17

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż...czy mam znowu wypisywać wszystkie odpowiedzi na Twoje argumenty? Większość z nich jest przecież podana w filmie! Poza tym - szczerze -nie chce mi się robić z forum monologu pomiędzy Argentum a Skanem więc pokłócić można się prywatnie przez pocztę czy GG...


-Powiem tylko tyle, że Top Gear w swoim magazynie zawiera też rzetelne informacje. Radzę poczytać, uważnie! ;)
-Czy ktokolwiek słyszał o żabkach w rospudzie? O Wawelu tak. Poza tym, Wawel jest po prostu cenniejszy od żabek.

Oglądałeś film?

Co więc sądzisz o tej wielkiej żółtej kuli na górze, czy ona jest bez znaczenia?
  • 0

#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dyskutujcie. ;) To forum słynie z takich walk 1vs1. Których sankcjonowanymi wersjami są Debaty.


Co do kruchości naszego ekosystemu... Hmm. Ziemia, i życie na niej przetrwała giganyczne zderzenia z meteorytami, przebiegunowienie co x tysięcy lat nie robi na życiu większego znaczenia. Ciągłe wahania między glaciałami i interglacjałami są normą.

Do tego CO2 odpowiada za mniejszą część efektu cieplarnianego (daleeeeeeeeeko za gazowym H2O), więc wpuszczamy do atmosfery własną ręką nikłe 2-3% CO2, które odpowiada za mały procent efektu cieplarnianego. Dla mnie raczej nie mamy dużego wpływu na to co się dzieję. Do tego można na własnej skórze odczuć, że ostatnie dwa lata w Polsce były o wiele zimniejsze i deszczowe niż te sprzed paru lat.
  • 0



#19

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do kruchości naszego ekosystemu... Hmm. Ziemia, i życie na niej przetrwała giganyczne zderzenia z meteorytami, przebiegunowienie co x tysięcy lat nie robi na życiu większego znaczenia.


Dobry argument. Ziemia przetrwała zderzenia, więc da radę uporać się z CO2 wywołanego większą aktywnością słońca.

P.S. Zbyt wielu do dyskusji nie ma ;)
  • 0

#20

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam za post pod postem ale uznałem, że George'a Carlin'a wypada w podupadającej dyskusji przedstawić ;)
Jego pogląd na ekologów i środowisko


  • 0

#21

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To smutne, że ludzie dają tak sobą malować i pozwalają wydawać kupę pieniędzy na walkę z "śmiercionośnym" dwutlenkiem węgla. Gdyby nie ta ciemnota i propaganda żylibyśmy w dużo lepszym i bogatszym świecie.
  • 0

#22

Logos i Logos-em.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy epoka lodowcowa, czy susze, jest to naturalny cykl naszej planety. Każde zakłócanie tego cyklu może powodować różne nieprzyjemne skutki... - takie jest moje zdanie.

ALE spalanie, a co zadym idzie emisja CO2 jest jak najbardziej naturalnym i powszechnym w przyrodzie zjawiskiem, a że przyroda umie się dostosować, myślę, że CO2 nie jest takim strasznym zagrożeniem, jak się powszechnie uważa. Bardziej bał bym się energii atomowej i inżynierii genetycznej- to są dopiero zagrożenia...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych