Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium nad autentycznością piktogramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#31

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia Kręgów w Zbożu

Kręgi w Zbożu przyczyniają się do szerokiego ich badania, a eksploracja tego tematu wywołuje więcej pytań niż odpowiedzi.

Tu, David Kingston, wiodący badacz kręgów przedstawia swój pogląd na fenomen tego zjawiska jak również jego historię. Dawid Kingston jest jednym z czołowych badaczy UFO i Kręgów w Zbożu w Wielkiej Brytanii. Poniżej przedstawiamy artykuł jego autorstwa z 1998-go roku, który zagłębia się w historię tych formacji jak i przytacza część faktów, które on sam zalicza do swych pierwszych doświadczeń z Kręgami oraz część, o których mówi, że są nie do podważenia.

Historia Kręgów w Zbożu według Davida Kingston’a 1998

“Początki moich badań nad fenomenem Kręgów z Zbożu sięgają roku 1976, kiedy to ujrzałem moją pierwszą formację. Byłem wtedy na “nocnych łowach” w poszukiwaniu UFO na wzgórzu Clay Hill w Warminster. Trzy oddzielne, kolorowe kule świetlne o średnicy około 180 cm szybowały wokół nas i nad nami przez jakieś trzy godziny podczas naszego pobytu na wzgórzu Clay Hill, łącząc się czasem w jedną, kulistą całość, by później znów rozdzielić się na trzy odrębne obiekty gdzieś nad nami. Nagle, jedna z tych kul zniżyła się do poziomu około 9 metrów tuż nad naszymi głowami, a następnie spłynęła w dół wzgórza w kierunku pola. Gdy tylko nastał świt ujrzałem na obszarze tego pola krąg spłaszczonego zboża. Przy bliższej jego inspekcji nie zauważyłem żadnych połamanych kłosów, tylko idealnie gładki krąg o średnicy około 9 metrów.

W tamtym czasie byłem zaznajomiony z osławionym przypadkiem “Gniazd UFO z Tulley” z 1966 z Australii lecz nie słyczałem nic o podobnym przypadku tej natury w moim kraju. Póżniej nie miałem informacji o obserwacjach, jak i występowaniu tego zjawiska aż do wczesnych lat 80-tych, wbrew moim intensywnym poszukiwaniom.

W ówczesnych moich badaniach i poszukiwaniach natknąłem się na wzmianki o Kręgach we wczesnej literaturze francuskiej. Biskup Lyon’u pisał wtedy o tym do księdza lokalnej parafii, który miał przejąć jego parafię blisko Lyon’u. Zawartość manuskryptu sprowadzała się głównie do przestrogi przed lokalnymi “czcicielami szatana”, którzy zbierali ziarno ze “spłaszczonych kręgów” i używali go do obrzędów urodzaju.

Rozmawiałem z wieloma rolnikami, którzy pamiętali pojawianie się “dziwnych kształtów” na ich polach lub polach ich rodziców gdy oni sami byli mali, ale nie natknąłem się na żaden dowód.

Odkryłem natomiast informacje o pilocie z okresu Drugiej Wojny Światowej, który po misji zwiadowczej nad Niemcami, w drodze powrotnej do bazy RAF’u w Tangmere, podchodząc do lądowania zauważył w polu obok pasa startowego dwa sąsiadujące kręgi i nie wiedząc z czym ma do czynienia zrobił im zdjęcie.

Robiłem wszysto by dotrzeć do tych dwóch, czarno-białych fotografii, które jak pilot pamięta były dołączone do filmu z tej misji zwiadowczej lecz wysiłek okazał się bez skutku. Pilot wyraźnie pamiętał pokaz filmu na raporcie z misji z fotografiami znad terytorium Niemiec jak i tymi dwoma z kręgami i że materiał ten został przekazany Ministerstwu Sił Powietrznych w Whitahall.

Na początku lat 80-tych zaczęły pojawiać się proste kręgi w zbożu mierzące od 1 do 10 metrów średnicy ale to druga połowa tego okresu przyniosła ze sobą bardziej skomplikowane kształty, które przykuły uwagę mediów.

Byliśmy świadkami definitywnej ewolucji Kręgów w Zbożu czy też Znaków, jak się je wtedy nazywało i wiele teorii zaczęło powstawać by wytłumaczyć to zjawisko. Mówiło się o efektach meteorologicznych, eksperymentach wojskowych, UFO czy czynnikach ludzkich.

One po prostu były, pojawiały się nie tylko po osłoną nocy i nie tylko w uprawach letnich ale także na trawie, w czcinie, w uprawach zimowych takich jak buraki czy kapusta, pod
powierzchnią wody na polach ryżowych w Japonii, w śniegu wysoko w górach Afganistanu na wysokości 4,000 metrów, w gruncie rzeczy na całym świecie i nie były ograniczone tylko do południowej Anglii jak to się niektórym (słynni Doug i Dave z deskami) wydawało. Tych dwóch oszustów, którzy to twierdzili, że są autorami wszystkich kręgów z Angili od początku lat 80-tych nie zdawało sobie sprawy ze skali tego zjawiska.

To prawda, każdego roku pojawiają się formacje wykonane przez ludzi, co nie budzi wątpliwości u nikogo z badaczy, ale fakt ten ma się nijak do całej reszty formacji, dla których nie można znaleźć logicznego wytłumaczenia.

Mając na uwadze moje dochodzenia w sprawach enigmy UFO od początku lat 50-tych czułem i nadal czuje, że zachodzi tu pewien związek, dlatego też w roku 1988 powołałem do życia moją własną jednostkę badawczą o nazwie Crop Phenomena Investigation.

Od tamtej pory współpracowałem z kilkoma instytutami takimi jak osławione laboratorium Dr. William’a Levengood’a z Ameryki. Jest on biofizykiem i razem ze swoim zespołem prowadzi badania nad próbkami roślin z kręgów dostarczanymi mu z Anglii i całego świata. Wyniki swoich badań opublikował on w kilku ogólnoświatowych magazynach naukowych.

Co tak na prawdę wiemy na temat tych formacji?

FAKT: Wiemy, z przeprowadzonych badań naukowych, w których brałem udział, że formacje te (te autentyczne) formowane są przy pomocy energii, która ma zdolność wywoływania molekularnych zmian w strukturze rośliny bez wyraźnych jej uszkodzeń jak również zdolność do modyfikacji tępa i wzoru jej wzrostu.

FAKT: W obrębie formacji występują zakłócenia w polu elektro-magnetycznym ziemi, czasami w postaci wzoru formacji niedaleko od jej miejsca.

FAKT: Kule świetlne zostały utrwalone na materiale filmowym w miejscach formacji, tak samo jak i wojskowe śmigłowce latające nad tymi świetlistymi obiektami wykazując najwyraźniej spore zainteresowanie.

FAKT: Energia związana z tym zjawiskiem wydaje się być łagodna i powołując się na moją wiedzę nie występuje w użyciu na naszej planecie.

FAKT: Niektóre formacje emitują fale elektro-magnetyczne o częstotliwości 7.5Hz lecz mogą występować wahania od formacji do formacji. Wielu badaczy, jak i telewizja BBC zarejestrowało ten fenomen.
Ja sam, ostatnio używają specjalistycznego oprogramowania i komputera odkryłem, że te artystyczne wzory z pól potrafią posłużyć do wygenerowania niezwykłych dźwięków i muzyki.

FAKT: Ta sama częstotliwość była odnotowywana wielokrotnie przy bliskich spotkaniach z UFO.

FAKT: Pomimo wielokrotnego przeorania gleby po żniwach, w miejscu gdzie pojawiła się wcześniej formacja nadal można wyróżnić jej kształt przynajmniej przez 6 miesięcy. Cecha ta jest nie do skopiowana w “kręgach“ ludzkiego autorstwa.

FAKT: W niektórych formacjach kompasy wyraźnie się odchylają wskazując na jakąś anomalię magnetyczną owego miejsca, kamery, telefony komórkowe i inne urządzenia zasilane z baterii wykazują wyładowanie ogniwa, kiedy tak naprawdę to nie ma miejsca.

FAKT: Rośliny poza obszarem formacji nie wykazują takich samych charakterystyk zmian w strukturze wewnętrznej jak te z jej wewnętrznego obszaru.

FAKT: Nie można wyróżnić poziomu powtarzalności, czasem jest to tylko dźwięk, czasem anomalie magnetyczne lub fotograficzne czy trwały ślad w podłożu, ale to nie świadczy o tym, że brak wszystkich czynników czy też żadnego z nich przesądza o tym, że dana formacja nie jest autentyczna.

FAKT: Gdyby ludzie nie weszli na teren formacji, zboże rosło by nadal i rolnik nie poniósł by żadnych strat, no może poza tymi ziarnami, które zjedzą ptaki z pochylonych kłosów.

FAKT: Rolnicy, by zapobiec szkodom wyrządzanym przez ciekawskich, często równali z ziemią powstałe w polu formacje lecz bez sukcesu gdy następnego dnia kolejna wychodziła na światło dzienne nieopodal tej ściętej.

FAKT: Każdego roku ludzie wyrządzają wielkie szkody robiąc swoje kręgi w zbożu, których liczbę szacuje się na 80% w stosunku do 20% autentycznych. Moje współczucia dla rolników.

(...)

Co nam więc pozostaje?

Przepiękne geometryczne wzory na polach, które łamią nasze prawa logiki, fizyki i pojmowania ale mimo tego wciąż powstają na całym świecie. Nie wliczając w to tych wielu wzorów tworzonych przez ludzi, autentyczne formacje zdają się mieć duchowy wpływ na wszystkich odwiedzających czy badających je ludzi; być może takie jest ich zadanie.

Podobnie jak z UFO tak i z Kręgami w Zbożu wiąże się wiele przykrywek i dezinformacji. Formacje te są zagadką, którą ludzie rozwiążą pewnego dnia ponieważ prawdę znajdą
ci, którzy wiedzą gdzie jej szukać.”

Tłumaczenie: Piotr Kuźnicki a.k.a. kEhYo
Źródło: http://www.bbc.co.uk...s_history.shtml

P.S. znajomość angielskiego otwiera wrota do zupełnie innego świata nie kontrolowanego przez massmedia...

EDIT admin:
Jesteś autorem tłumaczenia?


The Truth is Out There...

[size=9][ Dodano: 2006-06-04, 00:09 ]

tak, jestem autorem tłumaczenia (filologia angielska hehe ;-) )
  • 0

#32

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dokładnie nie interesować się kto je robi , tylko interesować się ich wyglądem ......
niektóre powalają :surprised:
  • 0

#33

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

obiekty nad zbożem??? prosze filmik bardzo dobra jakość :
film tu
Filmed on 8th August 2003 approx 6.30pm by Kerry Blower
East Field, Alton Barnes, Wiltshire, UK

kEhYo no hej super linki dałeś! dzięki brachu :drink:
  • 0

#34

Searcher of a hidden sense.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

obiekty nad zbożem??? prosze filmik bardzo dobra jakość :
film tu
Filmed on 8th August 2003 approx 6.30pm by Kerry Blower
East Field, Alton Barnes, Wiltshire, UK


Link nie działa :-/
  • 0

#35

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

faktycznie kliknij na ten link w menu > column i na dole znajduje sie film :hmm:
  • 0

#36

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mnie najbardziej przekonuję to, że rośliny wewnątrz kręgu są pozginane a nie złamane. łodygi roślin nie są elestyczne-zbyt mocno przechylisz i ją złamiesz. a niektóre formacje sa po prostu piękne. ktokolwiek to robi to on zdolny jest
  • 0

#37 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe czy są prawdziwe?

  • 0

#38

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No prawdziwe a jakie maja byc ? :D przeciez sa i je widac :D w komputerze chyba ich nikt nie zrobil :P
  • 0

#39

DamiaN1916.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te piktogramy co sa ukazane w tym art watpie aby byly wykonane przez ludzi.Kazdy moze powiedziec ze to jego dzielo lecz ty to prawda?
  • 0

#40

KocicaXX.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy są prawdziwe?

Piktogramy super...
A muzyczka jeszcze lepsza! :D

PS. ciekawe jak powstają piktogramy... może to odbicie podwozia statku kosmicznego
  • 0

#41

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak powstaja? kosmici je robia, nei wazne jak.
Ci co wierzą to wierzą.
Ja wiem ze ludzie je robia... mysle ze to jakis rodzaj energetyczngeo kleju, który zżera przeniece i inne zboża :D
  • 0

#42

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ajjj chciałbym się obudzić rano, wyjrzeć przez okno i zobaczyć na polu pszenicy sąsiada piktagram :devil: xD
Btw, czy są jakieś w Polsce? xD
  • 0

#43 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Niesamowite :o
Po tym artykule widać wyraźnie, że nie wszystkie piktogramy są dziełem człowieka...ta twarz m.in. człowiek nie jest w stanie zrobić czegoś takiego, uwzględniając przy tym szystkie cechy piktogramu stworzonego przez obcych.......
  • 0

#44

Kenny.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, ale można rzec, że po takim artykule wierzę w UFO. Żaden cwaniak nie zrobiłby takiego czego żadnym sprzętem a nawet jeśli to ktoś by go przyuważył. :beer:
  • 0

#45

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po tym artykule widać wyraźnie, że nie wszystkie piktogramy są dziełem człowieka...ta twarz m.in. człowiek nie jest w stanie zrobić czegoś takiego, uwzględniając przy tym szystkie cechy piktogramu stworzonego przez obcych.......

Bo ? na jakiej podstawie stwierdzasz ze czlowiek nie jest w stanie czegos takiego wykonac ? bo Ty bys nie potrafila ? jaki masz punkt odniesienia ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych