Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium nad autentycznością piktogramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#16

Skaza.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepszy tekst, jaki widziałem na VRP

A z tą twarzą to... sprawdzilem... zobaczcie sami! :shock:
http://www.greatdrea...lboltonface.gif
  • 0

#17

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I wy myślicie, że zwolennicy teorii iż kręgi robią TYLKO ludzie wezmą to jako koniec kwestii ?

Wiadomo jak jest ... :hmm:
  • 0



#18

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to jest właśnie sprawa którą też zajmował się Andrews - dlaczego kręgi robione przez circlemakerów są takie a nie inne? Pisał że nagle pod wpływem jakiegoś impulsu zmieniali oni swoje plany i robili coś czego wcześniej nie planowali. Sami circlemakerzy przyznają że podczas ich pracy pojawiały się różne dziwne światła i obiekty. Może istnieje jakieś wzajemne oddziaływanie? Moze jest tak jak sugeruje Andrews że kształty kręgów przyciągają jakąś siłę?

Zaznaczam że nie twierdzę że wszystkie kręgi są dziełem człowieka ani że wszystkie są dziełem nieznanej siły - z badań wynika że są kręgi w 100% stworzone przez człowieka i kręgi niewiadomego pochodzenia. Pytanie Andrewsa czy kręgi stworzone przez człowieka są w 100% jego dziełem wydaje się słuszne i interesujące dla dalszych badań. Wiadomo że człowiek jest swoistym pośrednikiem pomiędzy znanym i nieznanym. Może pracując z ludźmi którzy robią kręgi można by wejść na całkiem nową ściężkę w badaniu tego zjawiska i dowiedzieć się więcej na temat tego fenomenu? Przynajmniej jest z kim pracować bo w przypadku kręgów niewiadomego pochodzenia nie ma tego "kogoś" :)
  • 0

#19 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak to nie ma wątpliwości jak są nagrania video i zdjęcia z prac cropmakerów. Polecam kolejny dobry artykuł dający dużo do myślenia:

Bardzo często winą za nieskuteczność w badaniu kręgów zbożowych obwinia się cropmakerów. Oni z kolei twierdzą, że bez ich udziału w ogóle nie byłoby kręgów w tak zaawansowanej formie w jakiej pojawiają się w Anglii (i powolutku także w innych krajach). Z taką opinią zgadza się część badaczy, która twierdzi, że fenomen tkwi w nielicznych prostych piktogramach (np. takich jakie pojawiały się w latach ’70 – czyli przed pierwszą aktywnością cropmakerów), a wszystkie kręgi o skomplikowanej geometrii to efekt pomysłowości ludzkiej (co ciekawe większość ludzi myśli całkowicie przeciwnie – czym bardziej skomplikowany piktogram tym mniejsza szansa, że wykonał go człowiek).

Całość: Piktogramy - zagadka nierozwiązana?

A tu strona najbardziej znanych circlemakerów: www.circlemakers.org
i wywiad z circlemakers: wywiad


a argument wyrastajacych w zborzu innych roslin ? to efekt ludzi

argument mowiacy za Ufo to brak roslin i niemoznosc wyrastania ich w miejscu piktogramu.

czesto jest tak ze jak ludzie robia piktogram to to zboze usycha a czasem sie podnosi..

w prawdziwych nie ma czegos takiego.


czy to sa malo widoczne roznice?
  • 0

#20

Czeski.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wam opowiem coś ciekawego, skoro o kręgach mowa.

Jak wiecie, zajmuje się tym i owym w związku z kultem Natury, ale i niektóre "niesamowitosci" nie sa mi obce.

Otóz pewnej zimy naszło mnie dość nagle, żeby na swiezym, dziewiczym sniegu, wydeptać znany mi symbol (tzw. "bardic symbol"). Zrobiłem to i powstał niewielki krąg, mniej więcej około 10 metrów. Na śniegu - to jakby inne tworzywo.

No i tutaj wchodzimy w bardzo grząski teren, bo po skonczeniu miałem dość dziwne odczucia. Jakby "Nieswojości". Dyskomfortu, jakby hm... poczucia winy, że wziąłem się za cos, czego nie powinienem dotykac. Oczywiście mogła to być moja autosugestia, ale tamtego zimowego wieczoru hm... dziwnie mi sie zrobiło.

A sam krag przetrwał prawie dwutygodniowa odwilż (snieg nie topniał, mimo, że wokół było już błoto) i dopiero kolejne obfite opady go pokryły.

Może to nie mieć żadnego związku, ale... czy ktokolwiek słyszał o kregach na śniegu? Az sie prosi, żeby je wykonywać...
  • 0

#21

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Już ktoś to wykonał w Kanadzie.I całkiem nieźle wyszło....
  • 0



#22

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A które są "prawdziwe" a które "nie prawdziwe"?
Circlemakers ośmieszyli kilku znanych badaczy co to twierdzili że akurat te kręgi są prawdziwe. To sie stało dla nich swojego rodzaju sportem.

A te wyrastające kwiatki to na co argument? Niby może być tak że nieznana siła upodobała sobie pszenicę a kwiatków nie tyka a może to po prostu dobrze świadczy o kwiatku że ma silniejszą i bardziej giętką łodygę od zboża :) albo o circlemakerze który postarał się żeby kwiatkowi nic się nie stało :) Widziasz że argument za może mieć od razu dwa inne wytłumaczenia.

Nie można odrzucać żadnej koncepcji dlatego podoba mi się podejście Andrewsa - tu cały czas jest więcej pytań niż odpowiedzi. Dogmatyczne podjeście do sprawy w stylu "to zrobili kosmoludki bo tak" dyskwalifikuje w moich oczach badacza.

A czy nie może być tak że ta siła kręgotwórcza działa tak samo jak tak która daje niektórym przepowiednie czyli po prostu posługuje się człowiekiem jako przekaźnikiem? To by dopiero było jak by się okazało że wszyscy się mylili tzn. badacze uważali że to nie ludzie tylko coś innego tworzy kręgi a ludzie tylko podrabiają a circlemakerzy którzy myślą że "fałszują" tworzą podświadomie prawdziwe kręgi :mrgreen:
  • 0

#23

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za kilka dni postaram sie opublikować tekst o geometrii piktogramów:

oto te wykonane przez ludzi:

1. niedokładność geometryczna

Dołączona grafika

2. piktogram wykonany przez ludzi, po obróceniu i nałożeniu widać niedokładność wykonania

Dołączona grafika

3. niedokładność geometryczna

Dołączona grafika
  • 0



#24

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To powinien przeczytac kazdy sceptyk

pomieszało by im w głowach i to niezle, jednak deska i sznurek nie wchodzą w gre
a nawet maszyny do robienia kręgów która pokazywali na Discavery. I tak nie bedą tak dokładne jak te prawdziwe

Sceptyk to poprostu osoba zle poinformowana :P przez otaczający z kłamany swiat
  • 0

#25

roman.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

super art, ukazuje niektóre ciekawe alementy o których wczesniej nie słyszałem :smile:  
teraz wzbogaciłem swoją wiedze :P  w tym roku powstało już 6 piktusów ,ale wygladają marnie :-/

[list]
  • 0

#26

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proponuje zaznajomienie sie ze strona

http://www.zefdamen...._circles_en.htm

dzie niejaki Zef Damen zadal sobie wiele trudu aby odtworzyc cyfrowo wiele ciekawych formacji pokazujac czysta, perfekcyjna geometrie i wyrafinowany design tworcow tych kregow.
  • 0

#27

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dzie niejaki Zef Damen zadal sobie wiele trudu aby odtworzyc cyfrowo wiele ciekawych formacji pokazujac czysta, perfekcyjna geometrie i wyrafinowany design tworcow tych kregow.


Dzieki, swietna strona zrobie na jej podstawie obszerna analize. To tylko ukazuje ze wielu geometrii jakie powstaly po prostu NIE da sie zrobic w zbozu a to z prostej przyczyny - konstrukcje nie pozwalaja na wielokrotne kladzenie i podnoszenie zboza. Podczas gdy na papierze mozna sobie wszystko rozrysowac, wykreslac konstrukcyjnie wielokrotnie aby otrzymac efekt finalny, w zbozu po prostu nie mozna bo trzeba od razu zaaplikowac efekt koncowy a ten nie moze byc geometrycznie idealny i zawsze beda pewne odstepstwa od perfekcyjnej geometrii.

Who follow my reconstructions will discover that, at the end, superfluous parts are often removed, and it can of course easily be seen, that in the field, this is completely impossible!


  • 0



#28

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam tez strone

http://www.culture-crop.com/

w dziale 'Photos Archives' mozna znalezc duzo dokladnych zdjec z bliska prawie kazdej formacji z ostatnich lat. Na zdjeciach wyraznie widac wyrafinowane, wielowarstwowe sploty klosow zboza niemozliwe do osiagnieca poprzez ugniatanie deska czy tez innym narzedziem.
  • 0

#29

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezdem sceptykiem choc wierze w koniec swiata, Czupakabre itp. UFO jest dla mnie rzeczą nie do przyjęcie i nawet jak by mnie porwali :) to bym nie uwiezyl to te piktogramy mnie przekonaly. Ludzie nie zrobili by takiego czegos w tak krotkim czasie a to jest dzielo sztuki lecz nad jedną rzeczą ciągle sie zastanawiam część jak jest w texcie żródłowym napisane są spelnieniem próśb inne ostrzeżeniami a ine tak jakby powstaja nie wiem po co choc mozna powiedziec/napisac ;) że piktogramy powstają by uświadomic ludzią że są w kosmosie nie tylko ludziechoc mnie to nie przekonuje.! Wiec moze ktos mi wytłumaczy (oświeci!) po co jeszcze powstaja piktogramy z góry dzieki ;)

[ Dodano: 2006-06-03, 19:08 ]
a i jak komus sie nie spodoba to co napisalem zeby nie nazywali mnie nowicjuszem gdyz malo pisze ale bardzo duzo czytam i obserwuje "rozwój sytuacji" ;)

[ Dodano: 2006-06-03, 19:34 ]
w tym pierwszym texcie troche niezrozumiale napisalem "to bym nie uwiezyl to te piktogramy mnie przekonaly" do isnienia pozaziemskich cywilizacji a nie do UFO bo po co ci kosmici by przylatywali na ziemie? jak to moj kolega powiedzial kosmici/szaraki moga w czasie podrozowac wiec sie satysfakcjonuje mnie odpowiedz ze przylatuja by zobaczyc co sie na ziemi dzieje/// nie wiem czy to zrozumiale napisalem///xlol
  • 0

#30

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem jak się zginają kłosy i na ile sposobów można je zginać bo nigdy nie widziałem jak to się robi ani sam nie robiłem. Korci mnie żeby pójść na jakieś pole, zapłacić gospodarzowi za jakiś kawałem i pozginać, pozgniatać i porobić kręgi dla głębszego poznania sprawy. Pomyślę nad tym bo chyba warto dla rozwiania wątpliwości pobawić się w coś takiego. Chyba że ktoś już to robił i wiarygodne opracowanie jest gdzieś w necie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych