Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modny spisek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#46

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jakoś tam rzadko pojawia się Aquila, czy Mariush.


To z kolei jest najzwyklejsza manipulacja (jak na zwolennika TS przystało). I to z ust (rąk) usera zarejestrowanego w 2006.

EDIT: powiem więcej. To Quintus Maxiumus swoją działalność na forum ograniczył tylko i wyłącznie do 9/11.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 15.09.2009 - 15:19

  • 0



#47

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariushu, nie odpowiedziałeś na moje pytania także pozwól mi na podobny luksus.

Jakie znowu pytania? Pierwsze przypisujesz mi autorstwo jakiejś bliżej nieokreślonej liczby pytań, w których podobno nie umiesz się rozeznać. A teraz znowu coś takiego.

Przejrzałem wątek i przed moim skierowanym do Ciebie pytaniem, na które dotąd nie uzyskałem odpowiedzi, znalazłem tylko jedno pytanie Twojego autorstwa. Pytanie dotyczące czasu zawalania się wież:

"A zwolennicy wersji oficjalnej lubią zapominać o prawach fizyki i zdrowym rozsądku. Wieże spadały prędkością spadku swobodnego w 8-10 sekund, czyli ok. 11 pięter na sekundę - i gdzie ta wasza naleśnikowa teoria ma zastosowanie?"

Odniosłem się do niego dość szczegółowo, łącznie z filmikiem, który niby miał potwierdzać zawarte w tym pytaniu tezy. Więc o co Ci chodzi?


zastanawiające, że mariush nie wierzy w UFO i to, że 911 to była wewnętrzna robota. Czyżbyś na siłę zaprzeczał oczywistym faktom?

Niestety, Twoje "oczywiste fakty" nie są moimi oczywistymi faktami. Ja te "oczywistości" zwykłem sobie dokładniej sprawdzać. I każdemu, kto nie ma tego w nawyku, też to radzę robić. Tym bardziej, że w wielu przypadkach jest to wręcz dziecinnie proste. A najprostsze chyba jest zweryfikowanie tego, o czym tu głównie dyskutujemy - legendarnego, odbywającego się w tempie swobodnego spadku, zawalania się wież WTC. Do tego wystarczy kilka lepszych nagrań i zwykły stoper. Naprawdę.

Oczywiście, można też niczego nie sprawdzać. Można dalej w błogiej nieświadomości karmić się gotową spiskową papką. Taką, jak choćby wklejane tu przez Ciebie i Don Corleona teksty. Your Choice...

Zapytam tak, ile według Ciebie mariushu trwała zwałka wież WTC1, 2 i 7? 10, 20 a może 30 i więcej sekund? Ciekawe, jaki czas podasz.

Wg mnie.... Albo inaczej. Wg licznych nagrań wideo zwałka każdej z wież trwała w sumie w okolicach 35 sekund. Z tego pierwsze ok. 15 sekund przypadło na główną fazę, a pozostały czas przypadł na kolaps kilkudziesięcio- piętrowych, uszkodzonych partii rdzeni. WTC 7 zawalał się w sumie ok. 13 sekund. 6,5 sekundy trwała faza zapadania się wschodniego penthouse'a, a kolejne 6,5 sekundy główna faza kolapsu. Wsparcie się zapisami sejsmicznymi pozwala określić te czasy precyzyjniej. To są OCZYWISTE FAKTY.


A co właściwie ludzie tacy jak Aquila czy Mariush robą na tym forum? Wypowiadają się w zasadzie tylko na tematy 9/11. Czy obraliście sobie na cel nawracanie ludzie wierzących w "teorie spiskowe"?

Ogólnie rzecz ujmując, moim celem na forum jest przedstawianie własnego zdania i konfrontowanie go ze zdaniem innych. W końcu o to w tym wszystkim chyba chodzi? I nie wypowiadam się tylko w dziale dotyczącym 9/11. Udzielam się w wielu innych podforach - w niektórych mniej, w niektórych więcej. Najwięcej postów napisałem do tej pory w dziale "Nauka, Technika i Odkrycia". Przynajmniej tak wynika z danych dostępnych w moim profilu.
  • 0



#48

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakoś tam rzadko pojawia się Aquila, czy Mariush.


To z kolei jest najzwyklejsza manipulacja (jak na zwolennika TS przystało). I to z ust (rąk) usera zarejestrowanego w 2006.

EDIT: powiem więcej. To Quintus Maxiumus swoją działalność na forum ograniczył tylko i wyłącznie do 9/11.

Moja manipulacja była niezamierzona, i trochę generalizowałem :) Po prostu piszę tak jak odbieram tych użytkowników. Muhada pamiętam jeszcze z początków forum, wiem że udzielał się w wielu tematach poświęconych UFO itp. Quintusa nie znam za bardzo, mogłem inaczej odpisać. A Mariush i Aquila kojarzą mi się głównie z 9/11, no ale pewnie przez to, że tam gdzie piszą o innych rzeczach mnie za często nie ma :)
  • 0



#49

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co właściwie ludzie tacy jak Aquila czy Mariush robą na tym forum? Wypowiadają się w zasadzie tylko na tematy 9/11. Czy obraliście sobie na cel nawracanie ludzie wierzących w "teorie spiskowe"?
A może po prostu na tym forum czujecie się lepsi i dowartościowani obalając to wszystko i pokazując naiwnym ludziom jak bardzo się mylą.


Podobnie jak mariush wyrażam swoje zdanie. Powodem jest także bronienie nauki przed pseudonauką, a uściślając - mam nadzieję, że ktoś może, po przeczytaniu moich postów, zainteresować się nauką i porzucić błędne moim zdaniem teorie pseudonaukowe.

W przypadku 9/11 dochodzi jeszcze szacunek dla ofiar tych zamachów. Po prostu nie lubię, gdy z tragedii tysięcy rodzin robi się szopkę pełną kłamstw a służącą jedynie dla pieniędzy i sławy tzw. "poszukiwaczy prawdy" typu Alex Jones, Dylan Avery i inni.

Nie czuję się lepszy. Każdy z nas jest w czymś lepszy od innych i każdy z tego forum może się czymś poszczycić (mówię ogólnie - moje zainteresowanie nauką wpłynęło na mnie tak a nie inaczej, ktoś inny z tego forum mógł zainteresować się na przykład fizyką, sportem, biologią itp i z pewnością posiada na te tematy większą wiedzę ode mnie. I chwała im za to). Pisanie na forum to nie wyścig "kto jest lepszy/mądrzejszy". To wymiana poglądów i uzupełnianie się nawzajem.

No ale mniejsza już o to.

Ale to forum to nie tylko teorie spiskowe, ale też cała masa różnych innych "paranormalnych" tematów. A jakoś tam rzadko pojawia się Aquila, czy Mariush.


O ile dobrze zrozumiałem informację w swom profilu, to na 9/11 przypada zaledwie 22% moich postów. Zaś debaty prowadziłem na przeróżne tematy.
  • 3



#50

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to przepraszam was obydwu za wyciąganie pochopnych wniosków :) Ale jak już napisałem w poprzednim poście, tak mi się kojarzycie.
  • 3



#51

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie zapominam ze czlonkow alkaidy szkolilo CIA.


Oczywiście, że nie zapominasz, bo nie można zapomnieć czegoś, co nie miało miejsca :D Może jeszcze powiesz, że Brzeźiński osobiście to robił? :D

Przypadkowo i w sposób niezamierzony powiedziałeś prawdę.

Dołączona grafika

Zdjęcie pochodzi z okresu inwazji sowieckiej w Afganistanie i przedstawia "Zbiga" z Bin Ladenem, który był wówczas na usługach CIA i wszystko wskazuje na to, że takim do końca pozostał. Natomiast Al-Kaida była organizacją założoną przez CIA pod koniec interwencji sowieckiej w Afganistanie do wykonywania w różnych krajach brudnej roboty przy operacjach false flag, mających wskazywać na winę "terrorystów".

A co do samej mody - to określiłbym ją inaczej. To nie jest moda na "teorie spiskowe". lecz na odkrywanie rzeczywistości spiskowej. Natomiast jeżeli ktoś chce być nadal zwolennikiem rzeczywistości ukazywanej przez media, to niech śpi spokojnie. Oby tylko nie musiał się budzić się w obozie detencyjnym typu FEMA, o jakim mówi poniższy film.

http://www.youtube.com/watch?v=0hewX7RMgV0&feature=player_embedded#
  • -1

#52

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadkowo i w sposób niezamierzony powiedziałeś prawdę.

Dołączona grafika

Zdjęcie pochodzi z okresu inwazji sowieckiej w Afganistanie i przedstawia "Zbiga" z Bin Ladenem, który był wówczas na usługach CIA i wszystko wskazuje na to, że takim do końca pozostał. Natomiast Al-Kaida była organizacją założoną przez CIA pod koniec interwencji sowieckiej w Afganistanie do wykonywania w różnych krajach brudnej roboty przy operacjach false flag, mających wskazywać na winę "terrorystów".



Panie Easy_Rider - zapraszam tutaj.
  • 3



#53

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=0hewX7RMgV0&feature=player_embedded#


Ja natomiast w sprawie bzdur o obozach FEMA zapraszam tutaj.
  • 1

#54

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panie Easy_Rider - zapraszam tutaj.

Panie Aquila - dzięki za wskazanie tego tematu, bo w ten sposób poznałem również opinię Muhada w tej sprawie.
Natomiast co do sprawy genezy Al-Kaidy - zapraszam do przeczytania ciekawego artykułu

Terrorists Working for Western Countries,

który przy okazji wyjaśnia również genezę wojny w Jugosławii i interwencji NATO.

Ja natomiast w sprawie bzdur o obozach FEMA zapraszam tutaj.


Dziękuję, postoję, bo znając kłamliwe opinie Popular Mechanics w sprawie 9/11 obawiam się dowiedzieć, że taka instytucja jak FEMA w ogóle nie istnieje.
  • -1

#55

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panie Aquila - dzięki za wskazanie tego tematu, bo w ten sposób poznałem również opinię Muhada w tej sprawie.
Natomiast co do sprawy genezy Al-Kaidy - zapraszam do przeczytania ciekawego artykułu

Terrorists Working for Western Countries,



No i co z tego wynika ?
Fakty podane w tym artykule są dość dobrze znane, przynajmniej dla osób interesujących się taką tematyką. A co do genezy Al-Kaidy nic on nowego nie wnosi. Wsparcie jakie dawała CIA organizacjom walczącym z Sowietami w Afganistanie to powszechnie znana sprawa. Nie ma jednak bezpośrednich dowodów by Al-Kaida dostawała pieniądze czy broń od Amerykanów. A nawet jeśli, to co z tego wynika dla późniejszych działań tej organizacji ? Nic, a twierdzenia w rodzaju, że CIA założyła Al-Kaidę, itp. to zwykłe debilizmy szerzące się przez net. Po co by im było zakładanie i wspieranie jakiejś nowej organizacji, skoro w Afganistanie było wystarczająco dużo silniejszych i bardziej znaczących grup walczących z Armią Czerwoną i to w dodatku prezentujących prozachodnią postawę ?


Dziękuję, postoję, bo znając kłamliwe opinie Popular Mechanics w sprawie 9/11 obawiam się dowiedzieć, że taka instytucja jak FEMA w ogóle nie istnieje.


Najpierw może udowodnij, że opinie PM na temat 9/11 są kłamliwe. Na razie to pusta, niczym nie poparta opinia. Ja tam ich na kłamaniu nie złapałem, za to Ciebie wielokrotnie. Więc sam sobie odpowiedz kto tu jest bardziej wiarygodny.

Chcesz dalej wierzyć w bajki o obozach FEMA, proszę bardzo. Nie mój problem.

Użytkownik balas edytował ten post 05.03.2010 - 12:31

  • 0

#56

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, w końcu to, że wmawianie ludziom że zdjęcie przedstawia Osamę to kłamstwo nie wywarło jak widzę większego wrażenia. Ważniejsze jest co w tym temacie powiedział kolega Muhad :) Trochę o Al-Kaidzie masz w debacie o 11 września - ostatni wpis.
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych