Skocz do zawartości


Zdjęcie

Matura 2009 i co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też zdawałam 2 lata temu, a teraz biologię rozszerzoną jako dodatek. 2 lata temu zdawałam rozszerzoną geografię i powiem, że nie może się ona równać z poziomem biologii. Zaskoczona byłam jak zobaczyłam pytania, mimo że się uczyłam parę miesięcy. Poprawiałam sobie też wynik z anglika (nie żeby mój poprzedni był niski). Zgadzam się z IO co do poziomu angielskiego. Jedyną trudność mogły czytanki sprawić.
Wydaje mi się, że polski jest spokojnie do zdania dla każdego, kto sobie chociaż poczyta swoją pracę. Najgorszy jest stres na ustnych, bo się zatniesz i nie wiesz co dalej.
Ustne z polaka są bez sensu. Po co to komu? Zamiast marnować czas na przygotowywanie się do tego egzaminu można by było przeznaczyć go na pozostałe przedmioty.

#32

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pisał kto rozszerzoną matmę? Muszę powiedzieć, że sporo zadań w życiu zrobiłem, ale tak porąbanych to nigdy bym się nie spodziewał.



#33

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój znajomy pisał/pisze (nie wiem czy to przypadkiem jutro matma nie jest), podpytam.

Ja w tym roku smarowałem polski rozszerzony (pytania tak głupie, ze aż trudne...), angielski podstawowy (prosty), geografię rozszerzoną (mam nadzieje, ze poszło dobrze) i podstawową historię (z nerwów pomieszali mi się wszyscy królowie Polski, zadania z nimi w większości ominąłem...)

#34

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polak i Anglik popdstawaia i bi0logia rozszerzenie, jak dla mnie to wszystko za trudne nie bylo takze mam nadzieje na zdaną mature:D no i na Psychologie się wybieram:))

#35

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wiecie może jaki jest rozszerzony WOS? Bo jeśli w tym roku mi nie pójdzie biola, to chyba na następny spróbuję z WOSem.

#36

Cassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli się nic nie zmieniło, to - jako zeszłoroczna maturzystka - powiem, że WOS rozszerzony jest banalny, a jego nauka w liceum bezsensowna. Po pierwsze - wszystko można wyczytać z tekstów źródłowych, po drugie - trzeba przede wszystkim oglądać wszelkie wiadomości i być na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Wiedza z podręczników jest mało przydatna. Zadań w stylu "napisz definicję jakiegoś terminu" albo "wymień zadania jakiegoś tam organu" jest naprawdę niewiele.
W każdym razie na pewno da się ustrzelić 30% z rozszerzonego WOS-u z samych zadań z tekstami źródłowymi, wykresami, ankietami etc.
Zakładam jednak, że zależy Ci na wysokim wyniku - w takim razie absolutnym musem jest czytanie gazet i oglądanie wiadomości.

#37

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem. Dzięki. Z wiadomościami u mnie problemu nie ma, bo rodzice ciągle TVN24 oglądają. Wiadomo, jakąś wiedzę książkową też trzeba mieć, ale z tym nie będzie problemu. Chyba.

#38

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałem rozszerzony WOS i powiem jeśli przyłożysz się, poznasz funkcjonowanie państwa, i przez minimum rok będziesz oglądać regularnie wiadomości i zapamiętasz to co istotne, nie ma się o co martwić.

#39

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jak oceniacie poziom geografi rozszerzonej ??

#40

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na jak tam fizycy?

W sumie rozszerzenie bylo proste, ale moja slepota (czyt. niedokladne czytanie zadan) ... zal *upe sciska.

Mam nadzieje ze ponizej 60% nie zejdzie.

#41

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już po wynikach matur. Ktoś chce się pochwalić? ^^

#42

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja wybierałem się na psychologię, ale jak zobaczyłem jak oblegany jest ten kierunek to zrezygnowałem. Może i bym się dostał, ale znajdź po tym człowieku pracę :)
A wybieram się na geografię. Tak fajnie się ułożyło, że mieszkam kawałek od Uniwersytetu Śląskiego i do szkoły będe miał 15 minut z buta. Zawsze jakiś pozytyw bo do wszystkich szkół wcześniej dojeżdżałem za miasto. A co do wyników matur to nie uczyłem się znowu za bardzo stąd też wyniki:
Polski PR: 65%- ciekawy jaki był model bo próbne mi wychodziły spokojnie ponad 80%
Angielski PR: 60%- dobił mnie temat opowiadania
Historia PR: 40%- tutaj jest masakra, ale z historii to zawsze miałem problem z myleniem faktów i dat ,no i pewnie nazbierało się trochę błędów i stąd wynik-dobrze że to pzedmiot dodatkowy
Geografia PP: 70%- nie ucczyłem się nic więc jestem zadowolony
Ogólnie jest ok. Myślę, że na geografię się dostane. A po niej mam zamiar startować do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu lub jeśli przekonam się do lotnictwa to do Dęblina. Dzielcie się wynikami:P

#43

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Matma rozszerzona 68%. Bez problemów powinno wystarczyć na budownictwo na wydziale inżynierii środowiska, co jest alternatywnym kierunkiem, a główny wybrałem budownictwo na wydziale inżynierii lądowej, biorąc pod uwagę poziom tegorocznej matmy i średnią z całej polski powinienem też się dostać, jak nie w pierwszej turze to z listy rezerwowej. Wybieram się na Politechnikę Krakowską naturalnie :D



#44

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mi nie poszło najgorzej
matma rozszerzona 88%
polski rozszerzony 60%
angielski rozszerzony 83%
historia rozszerzona 46 % (tu się przyznam bez bicia - w życiu nigdy nie pisałem wypracowań na historię :D)

#45

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No ładnie wszyscy napisali matmę lepiej ode mnie :P




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych