Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co Hitler Myślał o Polakach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko pięknie, ładnie, może i tak było. Jednak 50 lat pięknego komunizmu "troszkę" ten obraz Polaka sprzed PRL zepsuło.
  • 0



#17

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polacy może i mądrzy tylko jak była niemiecka ofensywa to na koniach jeździli zamiast w czołgach...
Sam Piłsudski uważał, że czołgi to tylko "ozdoba" :lol3: Nigdy się nie dowiemy czy to prawda, czy nie.
Tak jak napisał Mr. Mojo Risin'

Wszystko pięknie, ładnie, może i tak było. Jednak 50 lat pięknego komunizmu "troszkę" ten obraz Polaka sprzed PRL zepsuło.


Ale raczej PRL by napisał, że Niemcy nie uważali polaków za mądrych? Bo się szczerze z tymi dobrymi Niemcami, nie lubili? Jak by co to proszę mnie poprawić, bo troszkę się pogubiłem ;)
  • 0



#18

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten materiał pochodzi z czasów tuż po wojnie, a wtedy władza ludowa dopiero się budowała.
  • 0



#19

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polacy może i mądrzy tylko jak była niemiecka ofensywa to na koniach jeździli zamiast w czołgach...

Polska niewiele wcześniej odzyskała niepodległość. Nie miała nowoczesnego przemysłu i dobrze rozwiniętej gospodarki. Nasze czołgi w większości były stare. Samoloty również. Gdyby Polska miała tak rozwiniętą gospodarkę i mogła wystawić tylu żołnierzy co Francja, Niemcy zwiewaliby świńskim truchtem aż pod sam Atlantyk.
  • 0



#20

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polacy może i mądrzy tylko jak była niemiecka ofensywa to na koniach jeździli zamiast w czołgach...

Polska niewiele wcześniej odzyskała niepodległość. Nie miała nowoczesnego przemysłu i dobrze rozwiniętej gospodarki. Nasze czołgi w większości były stare. Samoloty również. Gdyby Polska miała tak rozwiniętą gospodarkę i mogła wystawić tylu żołnierzy co Francja, Niemcy zwiewaliby świńskim truchtem aż pod sam Atlantyk.


Dokładnie, w "Sprawa Honoru" jest mni. opisane jak Zumbach (chyba) w 1 dniu wojny odbywał lot treningowy na myśliwcu - jakiś starym złomie o dwóch płatach :) - dopadł go jakiś Niemiecki Meserszmit (sorki za pisownie ale nie wiem jak się to pisze) i delikatnie mówiąc zmusił do lądowania.

Niemcy generalnie dużo dłużej przygotowywali się do wojny i cały świat na to patrzył - nikt nie kiwnął palcem (po I WŚ Niemcy mieli nałożone ograniczenia jeżeli chodzi o zbrojnictwo - Traktat Wersalski)

Mimo kiepskiego sprzętu i zaskoczenia trochę czasu Germańcy potrzebowali żeby nas zmusić do kapitulacji. Nie poddaliśmy się jak inne kraje - niektóre na telefon! Gdyby nie takie zachowania kto wie czy teraz nie szprechalibyśmy po Niemiecku...
  • 1

#21

Vilgefortz.
  • Postów: 92
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nazwa tego myśliwca to Messerschmitt ;)

Tak czy inaczej, wszyscy widzimy jak potężni potrafili być zjednoczeni Polacy. Gdybyśmy teraz nie taplali się w tym bajorku polityki, z pewnością nasza kochana Polska byłaby jednym z najbardziej rozwiniętych Europejskich państw. Mamy duże możliwości, tylko z wykorzystaniem ich jest gorzej.
  • 0

#22

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taa najpiękniejszym krajem polska wmawiajcie sobie to dalej.......Polacy może i mądrzy są ale talentu do rządzenia nie mieli nigdy wystarczy spojrzec na naszych kochanych polityków toż to pośmiewisko dla świata nic tylko by się kłócili kto ma więcej a kto ma za mało. Rozsądnych królów polskich też można by policzyc na palcach jednej ręki. Że o tej pijackiej chołocie która rządziła w czasach elekcji nie wspomnę (szlachta). Druga rzeczpospolita to też jakaś kpina podobny kocioł jak dzisiaj tylko jeszcze gorszy... Piłsudski może i był na początku sprytny ale zamiast iśc do przodu to został w sali tradycji w efekcie czego polska zamiast bronic się żelaznymi zastępami czołgów broniła się na koniach. Nawet gdyby na świecie nie było innego państwa tylko polska to i tak źle by się w nim żyło bo nie miał by kto nim porządnie rządzic. Wystarczy spojrzec na obecne wybory co też pis i platforma nie obiecują że całą unią będą trząśc i rządzic puszą się jak francuskie pudelki (bez obrazy dla pudelków oczywiście)
  • 0

#23

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nasi żołnierze chociaż mieli nie najlepsze wyposażenie mieli coś innego - patriotyczne wychowanie i wrodzoną niechęć do Niemców.

Zupełnie jak dziadek Donka.....który był przenoszony z obozu do obozu.....pytanie tylko czy za karę czy w nagrodę :roll:
  • 0



#24

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taa najpiękniejszym krajem polska wmawiajcie sobie to dalej

Nie wiem jak myślą inni, ale dla mnie Polska jest najpiękniejszym krajem. Tu się urodziłem, wychowałem i nawet gdybym tułał się gdzieś po świecie, myślami byłbym w Polsce. Podobają mi się polskie lasy, góry, jeziora, jedzenie, kobiety oraz wiele innych. Polityka jaka jest każdy widzi. Nie przejmuję się nią zbytnio. Mam tylko nadzieję, że kiedyś, gdy wymrze już postkomuna, znajdą się kompetentni ludzie, którzy sprowadzą nasz kraj na właściwe tory.
  • 1



#25

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taa najpiękniejszym krajem polska wmawiajcie sobie to dalej.......Polacy może i mądrzy są ale talentu do rządzenia nie mieli nigdy wystarczy spojrzec na naszych kochanych polityków toż to pośmiewisko dla świata nic tylko by się kłócili kto ma więcej a kto ma za mało. Rozsądnych królów polskich też można by policzyc na palcach jednej ręki. Że o tej pijackiej chołocie która rządziła w czasach elekcji nie wspomnę (szlachta). Druga rzeczpospolita to też jakaś kpina podobny kocioł jak dzisiaj tylko jeszcze gorszy... Piłsudski może i był na początku sprytny ale zamiast iśc do przodu to został w sali tradycji w efekcie czego polska zamiast bronic się żelaznymi zastępami czołgów broniła się na koniach. Nawet gdyby na świecie nie było innego państwa tylko polska to i tak źle by się w nim żyło bo nie miał by kto nim porządnie rządzic. Wystarczy spojrzec na obecne wybory co też pis i platforma nie obiecują że całą unią będą trząśc i rządzic puszą się jak francuskie pudelki (bez obrazy dla pudelków oczywiście)


A pamiętacie tę reklamówkę PO(chyba) jak obiecywali, że będą drogi szybkiego ruchy a obok nich akwaparki?
Nie twierdzę że Polacy to tchórze, bo zaraz się wszyscy na mnie rzucą z pięściami :roll: tylko to, że mamy nieudolnych rządzących...
Właśnie za królów polska miała okazję zdobyć całą Rosję. Król się na coś tam nie zgodził i po kilku powstaniach, Rosja uzyskała niepodległość.
  • 0



#26

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam za granica tak wiec wiele osób, nie Polaków czerpie ze mnie informacje o Polsce. Powiem szczerze...
Kiedy mowa o Polsce to nic mnie nie trzyma by powiedzieć, ze to nie najlepsze miejsce (nie mowie również, ze w innych krajach jest lepiej), twierdze, ze Polska nie należy do tych najlepszych. Aczkolwiek, każdy opisuje Polskę w taki sposób w jaki ona odpłaciła mu się w dobrych i złych rzeczach. Jestem najbardziej dumny za czasy II Wojny Światowej i zawsze poprawiam Brytyjczyków, którzy uważają , ze to oni pomogli bardziej Polsce niż my (trudno jest to wszystko ogarnąć dla mnie, Polska w tamtych czasach została chamsko wyrolowana... ).
Zas... w obecnych czasach staram się nie przyznawać do tego, ze jestem Polakiem (wole utożsamiać się narodowością Europejczyka jak juz ; p ). Polacy w Anglii zepsuli sobie opinie, tym jest to spowodowane, ze nie przyznaje się. Nie mowie, ze wszyscy, nie mogę przecież wsadzić kilku milionów Polaków do jednego pudelka i powiedzieć tak poprostu - oni sa zli. Szkoda tylko, ze wiele Polaków od separowała się tworząc grupy Polak z Polakiem co również jest mylne... gdy pieniedzy brak, czlowiek czlowiekowi wilkiem... gdy ich za duzo to tez nie jest dobrze...
Zrobil sie off- top...
Wracajac do glownego watku, tak uwazam, ze A. Hitler bylby w stanie takie cos napisac, gdyz uwazal nas, Polakow w latach 30 i 40 za takich jacy jestesmy opisywani w liscie... to byl powod aby nas zaatakowac bo gdyby Niemcy zaatakowali Francje to Polacy by zaatakowali Niemcow i zadnej wojny by nie bylo...
  • 0

#27

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zupełnie jak dziadek Donka.....który był przenoszony z obozu do obozu.....pytanie tylko czy za karę czy w nagrodę :roll:


Na pewno w nagrodę :) A Władysława Szpilmana uratował niemiecki oficer bo Szpilman był tajnym niemieckim agentem :).

Nie wiem jak było w przypadku Donka seniora - część ludzi było siłą wcielanych do niemieckiej armii, wiadomo, że część sama z siebie tam wstąpiła. Wszędzie znajdą się czarne owce jednak większość naszych rodaków wiedziało jak się zachować. Zobacz chociaż na Powstanie Warszawskie - ile ludzi zginęło w "ostatnim zrywie" którego wynik łatwo było przewidzieć...
  • 0

#28

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie obchodzi mnie co hitler myślał o polakach bo jeśli myślał źle tzn. że należy wybić, a jak dobrze tzn. że trzeba zgermanizować.
Myślę, że stwierdzenie, że sęk nie tkwi w tym, czy polak będzie walczył dosłownie do ostatniej kropli krwi lub nie.
Dla mnie człowiek biegający z karabinem na polu bitwy nie jest do końca bohaterem.
Taki człowiek dostał rozkazy z 'góry' i je wypełnia.

Dla mnie bohaterem jest ten, kto walczy słowem, nie boi się swoich słow nawet, jeśli może przez nie zginąć.
Nie człowiek mordujący, lecz człowiek przemawiający.
Człowiek, który otwiera umysły innych ludzi swoim słowem, nie boi się nawet w ciężkich czasach, gdzie za słowo można zginąć.

Hitler wybijając się na szczyty kariery politycznej miał przeciwko sobie jedną gazete, która pisała o nim prawde i była wrogo nastawiona do niego.
Był tam tylko jeden człowiek, który za wszelką cene chciał uświadomić ludziom, że hitler dąży do zagłady innych narodów.
Prawie mu się udało.
Lecz gdy hitler doszedł do władzy zabijał swoich wrogów, wysyłał ich do obozów koncentracyjnych a ten człowiek pracujący w gazecie do końca był nieugięty.
To był prawdziwy bohater, nie licząc się z konsekwencjami chciał ratować swój kraj słowem.

W skrócie -
Jedno słowo może odmienić życie milionów i jest bardziej bohaterskim czynem, niż żołnierz, który dziennie zabija po 10 wrogich żołnierzy.
  • 0

#29

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko często słowa są puste - przykład słowa Anglii i Francji dotyczące obrony naszych granic przed najeźdźcą. Nikogo te słowa nie uratowały a myślę, że wręcz zabiły jakaś nadzieję w biednych ludziach, którym Niemcy niszczyli życie. No ale to już inny temat...
  • 0

#30

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak to powiedział Józef Piłsudski o Polakach:

Naród wspaniały, tylko ludzie ch*jowi :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych