Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co Hitler Myślał o Polakach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1

ArAb.
  • Postów: 44
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeglądając fora internetowe natknąłem się na pewien artykuł w którym zamieszczone było pewne zdjęcie na którym jest dokument w którym Hitler pisze o nas, o polakach.

Dołączona grafika


Proszę o komentarze :hm:

Jeżeli to już było przepraszam.
  • 1

#2

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ot, taka se notatka prasowa. Nie wiadomo, ile to ma wspólnego z prawdą.
  • 0



#3

chlon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałam, że Hitler powiedział, że gdyby miał do dyspozycji polskich żołnierzy pod niemiecką dyscypliną, to podbiłby Europę w mgnieniu oka :>
Nawet wrogowie nas doceniali :) szkoda tylko, że potrafimy walczyć o swoje wartości, gdy jesteśmy w niebezpieczeństwie, a jak jest wszystko dobrze to sami siebie niszczymy...
  • 0

#4

Kacperxy.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi tam się wydawało że hitler powiedział coś w stylu: Technika niemieckiego żołnierza, waleczność polskiego i liczebność rosyjskiego, to przepis na armię doskonałą.
  • 1

#5

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli to tak o nas nie myśleli, to ja i tak wiem że to Polacy byli najwaleczniejsi w Europie. Na przykład Bitwa o Anglię. Polscy lotnicy byli najlepsi... Szkoda tylko, że prawie nikt o tym na świecie nie wie.
  • 1



#6

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to mówią ''ułańska fantazja'' heheh.
Jesteśmy dobrzy w ciężkich warunkach bytowych,ale czy możemy powiedzieć
to samo o Braciach Kaczyńskich? NIEEEEEEE ;p
  • 0

#7 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Ot, taka se notatka prasowa. Nie wiadomo, ile to ma wspólnego z prawdą.


Myślę że sporo, ponieważ kiedy jeszcze żyła moja prababcia to mówiła mi o tym że w jednej z audycji radiowych Hitler wspominał, iż gdyby miał polskich żołnierzy wygrałby II wojnę światową.
  • 0

#8

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to mówią ''ułańska fantazja'' heheh.
Jesteśmy dobrzy w ciężkich warunkach bytowych,ale czy możemy powiedzieć
to samo o Braciach Kaczyńskich? NIEEEEEEE ;p

Nie wpychaj tutaj tej głupiej polityki. To nie Onet.
  • 0



#9

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O ile dobrze pamiętam to jest artykuł z Trybuny Ludu, albo jej podobnej gazety z okresu 1946-48. To chyba mówi samo za siebie. :)
  • 0

#10

chlon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli to tak o nas nie myśleli, to ja i tak wiem że to Polacy byli najwaleczniejsi w Europie. Na przykład Bitwa o Anglię. Polscy lotnicy byli najlepsi... Szkoda tylko, że prawie nikt o tym na świecie nie wie.


Monte Cassino, to też nasza robota :D

a słyszeliście, że nie pozwolono polskim pilotom, którzy walczyli w bitwie o Anglię, wziąć udziału w defiladzie upamiętniającą tamte wydarzenia, żeby nie denerwować ZSRR...
Jak ktoś lubi czytać, to polecam książkę SPRAWA HONORU (dywizjon 303 kościuszkowski, zapomniani bohaterowie II wojny światowej) autorzy: Lynne Olson i Stanley Cloud
  • 0

#11

Thunderr.
  • Postów: 106
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli to tak o nas nie myśleli, to ja i tak wiem że to Polacy byli najwaleczniejsi w Europie. Na przykład Bitwa o Anglię. Polscy lotnicy byli najlepsi... Szkoda tylko, że prawie nikt o tym na świecie nie wie.


Monte Cassino, to też nasza robota :D

a słyszeliście, że nie pozwolono polskim pilotom, którzy walczyli w bitwie o Anglię, wziąć udziału w defiladzie upamiętniającą tamte wydarzenia, żeby nie denerwować ZSRR...
Jak ktoś lubi czytać, to polecam książkę SPRAWA HONORU (dywizjon 303 kościuszkowski, zapomniani bohaterowie II wojny światowej) autorzy: Lynne Olson i Stanley Cloud

Nie pozwolili żadnym Polakom defiladować na paradzie zwycięstwa bo tak sie bali ZSRR jak kot wody. Przez to banie sie ZSRR ze strachu zamordowali Sikorskiego, ze strachu nie pytali o Katyń, ze strachu nie wymawiali obok siebie Polak i waleczny do upadku ZSRR
  • 0

#12

RobALL.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli to tak o nas nie myśleli, to ja i tak wiem że to Polacy byli najwaleczniejsi w Europie. Na przykład Bitwa o Anglię. Polscy lotnicy byli najlepsi... Szkoda tylko, że prawie nikt o tym na świecie nie wie.


Monte Cassino, to też nasza robota :D

a słyszeliście, że nie pozwolono polskim pilotom, którzy walczyli w bitwie o Anglię, wziąć udziału w defiladzie upamiętniającą tamte wydarzenia, żeby nie denerwować ZSRR...
Jak ktoś lubi czytać, to polecam książkę SPRAWA HONORU (dywizjon 303 kościuszkowski, zapomniani bohaterowie II wojny światowej) autorzy: Lynne Olson i Stanley Cloud



Uwielbiam ten przykład z Monte Cassino :P tak się składa, że kiedy Polacy atakowali tą górę to Niemców już tam prawie nie było, stacjonował tam jedynie niewielki garnizon którego celem było nie odparcie aliantów a spowolnienie wroga.

Co do notki to wątpię aby Hitler wyraził się dokładnie w ten sposób o Polakach.
  • 0

#13

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawet wrogowie nas doceniali smile2.gif szkoda tylko, że potrafimy walczyć o swoje wartości, gdy jesteśmy w niebezpieczeństwie, a jak jest wszystko dobrze to sami siebie niszczymy...


dokladnie ! bardzo sie szybko jednoczymy jak jest jakies niebezpieczenstwo ale jak go nei ma to kazdy widzi co jest
  • 0



#14

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka lat temu zetknalem sie z opracowaniem dotyczacym organizacji faszystowskiego ruchu oporu, ktory Hitler planowal zorganizowac po ewentualnej porazce w toczacej sie wojnie.

Organizacja ta miala nosic nazwe "Werwolf", a podstawy jej dzialania mialy byc oparte wg autorow opracowania na organizacji polskiego ruchu oporu pod niemiecka okupacja. Wg niemieckiego wywiadu wojskowgo oraz SS, AK stanowilo nalepiej zroganizowana, uzbrojona i efektywna armie podziemna w okupowanej Europie. Na szczegolna uwage (wg ich wlasnych slow) zaslugiwal wywiad oraz pion dywersyjny.
  • 0



#15

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To co jest napisane w tym artykule jest niewątpliwie prawdą o nas ale jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć że to słowa Adolfa. Takie rozeznanie robi się raczej przed wojną a nie w trakcie czy pod koniec (Memoriał jest niby z 1944 roku). Hitler chciał nas podbić i zrobił to bardzo szybko nikogo nie asymilował raczej eliminował .

Zgadza się że walczyliśmy pod Monte Cassino nasi żołnierze walczyli chyba wszędzie, W Anglii (Bitwa o Anglię), we Francji (Normandia), w Holandii (Gen. Sosabowski - Market Garden) itd. Nasi żołnierze chociaż mieli nie najlepsze wyposażenie mieli coś innego - patriotyczne wychowanie i wrodzoną niechęć do Niemców. Dla każdego Polaka była to po prostu sprawa honoru (Jest książka o takim tytule (jak już jeden z kolegów wspomniał wcześniej) - na prawdę polecam przeczytać). Opór wobec najeźdźcy był numerem jeden.

Chciałbym zwrócić uwagę na naszą umiejętność organizacji, często autorzy książek piszą że to Francja miała super zorganizowany ruch oporu. Ja chciałbym powiedzieć że moim skromnym zdaniem nasz ruch oporu był o niebo lepiej zorganizowany. Warto tu poczytać o Powstaniu Warszawskim. Niestety propaganda Rosyjska zrobiła z naszych żołnierzy bandytów... a ludności cywilnej kazano o całej sprawie zapomnieć...
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych