Skocz do zawartości


Zdjęcie

Epidemia świńskiej grypy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
754 odpowiedzi w tym temacie

#16

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy się stresować, gdy wpadnie do Europy.

Chociaż ja i tak już nie mam nerwów, żeby o tym myśleć ;| mnie to niewiele trzeba, żebym strachać zaczęła :D
  • 0

#17

Thunderr.
  • Postów: 106
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Specjaliści: tego wirusa nie da się powstrzymać

Nowy, nieznany dotąd wirus grypy, który pojawił się w Meksyku i USA, szerzy się i nie da się tego powstrzymać - poinformowali przedstawiciele amerykańskiej służby sanitarno-epidemiologicznej CDC (Centers for Desease Control and Prevention).
- Musimy was powiadomić, że nie możemy powstrzymać rozprzestrzeniania się tego wirusa - powiedziała dziennikarzom dr Anne Schuchat z CDC.

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan uznała w sobotę, że grypa, która pojawiła się w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, "ma potencjał" spowodowania ogólnoświatowej pandemii, choć jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, że do tego dojdzie.

Ten wirus "ma potencjał pandemii" - wskazała. Podkreśliła też, że jest to nowy szczep - mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów grypy - który zabił już do 68 ludzi w Meksyku, a także zaraził osiem osób w USA. W Meksyku liczba podejrzanych o zarażenie się tym wirusem przekracza tysiąc.

Według Margaret Chan sytuacja "szybko się zmienia", a wiedza na temat nowego szczepu jest jeszcze niewielka.

WE ARE FU!@#D
  • 0

#18

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak, bardziej przeżywajcie. Podczas ostatniej "epidemii" też były artykuły i też apokalipsa.
  • 0

#19

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na Onecie znalazłem taki komentarz, wszystko zaczyna się układać w logiczną całość...

"Jestem żołnierzem drugiego pułku który jest w Afganistanie. Tydzień temu mieliśmy obowiązkowe szczepienia (profilaktycznie na coś). Teraz wiem na co one były, niestety to tajemnica wojskowa. Powiem tylko kupcie maski na twarz i chrońcie wasze dzieci!! Nawet nie wiecie jakie rozkazy dostaliśmy w razie zamieszek w szpitalach w Afganistanie i Iraku...."
  • 0

#20

-Alucard-.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi sie zdaję, że to prowokacja.(chodzi o ten komentarz na Onecie)

@Edit
Znalazlem ten komentarz.100% prowokacja bo nacznie wiecej bledow ort. niz w tym co Ty napisales :P
  • 0

#21

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście sytuacja może się wymknąć spod kontroli.Poniżej pełen tekst oraz symulacja pandemicznego wybuchu grypy w Stanach Zjednoczonych.
Zaczyna się całkiem niewinnie,od dziesięciu zarażonych obywateli mieszkających w Los Angeles.
Bez szczepień,przeciwwirusowych leków oraz innych środków zapobiegowo-zaradczych w ciągu kilku miesięcy cały naród ulega zakażeniu.
Innymi słowy potężne i niezwyciężone mocarstwo w przeciągu kilku miesięcy przestaje istnieć.


Simulation of a pandemic flu outbreak in the continental United States, initially introduced by the arrival of 10 infected individuals in Los Angeles. The spatiotemporal dynamics of the prevalence (number of symptomatic cases at any point in time), is shown on a logarithmic color scale, from 1 or fewer (blue) to 100 or more (red) cases per 1,000 persons. Without vaccination, antiviral drugs, or other mitigation strategies, the entire nation becomes infected within a few months. Depending on the reproductive number R0, effective intervention strategies including vaccination and targeted antiviral prophylaxis can be successful without resorting to economically damaging measures like school closure, quarantine, and work or travel restrictions. This large-scale agent-based simulation involves 280 million people, and uses demographic and worker flow data at the Census tract level, as well as long-range travel statistics, to describe the geographic movement of people. In this simulation, long-range travel is assumed to occur at a lower-than-normal rate (10 percent) due to travel advisories, but with no other mitigation strategies the pandemic quickly spreads nationwide, peaking about 90 days after the initial introduction.

Blue: Few or none of the population is showing symptoms, more precisely 1 or fewer per 1000 persons.

Green: 50 per 1,000

Red: 100 or more cases per 1,000 persons

Symulacja video

http://www.lanl.gov/news/images/avianflu.shtml
  • 0



#22

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyżby modlitwy wszystkich resident evil fanów o zombie-apokalipse zostały wysłuchana?

Hmm nie wiem czy ta epidemia dotrze do polski ale na wszelki wypadek już szykuje wózki żeby jakby co mieć do czego pakować łupy ze sklepów/domów/banków :mrgreen:
  • 0

#23

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli podejśc do tego od strony "para" to oprócz Jackowskiego mówiącego o wizji w której jego córka będzie musiała gdzieś uciekac to nie przypominam sobie żadnej innej przepowiedni na temat pandemii albo czegoś co mogło by tą ucieczkę wywoła (oprócz zakichanej powodzi !).

Na tvn24 online MEGA WIELKI napis że panuje epidemia w Meksyku onet, wp to samo. Co się tyczy zagranicznych serwisów internetowych to jakieś małe stopki wciśnięte gdzieś pomiędzy informacje lokalne, plotki, kryzys. Można powiedziec że co kraj to prasa. Mnie osobiście te rozbieżności bardzo mylą, bo nie wiem czy to epidemia czy nie.
Zobaczymy co przyniosą kolejne dni, miejmy nadzieję że rozejdzie się po kościach. Z SARS było tak samo czyt. miało wyginąc pół globu, jednak żyjemy i dziś już ludzie kojarzą SARS wyłącznie dlatego że media o tym trąbiły na okrągło.


Z tym żołnierzem to mi sie wydaję że to raczej jakiś gośc z bujną wyobraźnią choc nie ma co z góry zakładac że tak właśnie jest ponieważ kto wie czy to prawda jest. I znów to samo .... jakieś pogłoski, informacje, osądy "specjalistów" i tak w kółko, w sumie to już utarty schemat przy tego typu sprawach.

1. NWO
2. Chiny
3.Przemysł farmaceutyczny
4. Gruba szaleńców ( jak ktoś oglądał 12 małp ! )


to są moje typy, oczywiście nie wpisałem "kary za niecne postępki ludzi" bo po prostu .... ech nawet o tym pisa sie nie chce.


Nie wspomniałem o tym ,że grypa jest okresowa. Oznacza to tyle iż co jakiś czas wyłaniają się nowe szczepy które mogą spowodowac pandemie.
  • 0

#24

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wirusy mutują się odkąd istnieją. Bardziej by w tej sytuacji pasowało stwierdzenie, że rzadko sie miksują i to w dodatku z 3 szczepów
Jeżeli sie myle to niech spadnie na mnie deszcz krytyki

Oczywiście to miałem na myśli. Mogłem napisać, że wirusy same się w taki sposób nie mutują. :)
  • 0

#25

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy to świńska grypa zaatakowała w Nowym Jorku?
TESTY W SZKOŁACH: 200 UCZNIÓW Z SYMPTOMAMI


- 75 uczniów jednej ze szkół w dzielnicy Queens poddawanych jest badaniom na obecność wirusa świńskiej grypy, a nawet 200 uczniów innych szkół ma symptomy choroby - poinformował na konferencji prasowej nowojorski komisarz ds. zdrowia dr. Thomas Frieden. USA stają w obliczu jednej z największych epidemii w historii - komentują eksperci CNN.Amerykańskie władze postawione są stan najwyższej gotowości, kolejne przypadki zachorowań, masowe testy zdrowotne w szkołach - świńska grypa zatacza coraz szersze kręgi i wszystko wskazuje na to, że właśnie dotarła do Nowego Jorku. Na konferencji prasowej miejski komisarz ds. zdrowia dr. Thomas Frieden ujawnił, że od 100 do 200 uczniów nowojorskich szkół ma symptomy świńskiej grypy.

- Dotychczasowe testy potwierdziły obecność u ośmiu uczniów wirusa grypy typu A (z przebadanych dziewięciu próbek krwi). To co nas martwi, to fakt, że objawy są bardzo podobne do tych, które charakteryzują świńską grypę oraz, że w tym przypadku wirus przenosił się z osoby na osobę - mówił Frieden.

Do tej pory możliwość przenoszenia się wirusa H1N1, czyli świńskiej grypy z człowieka na człowieka nie była potwierdzona.

Coraz gorzej

75 uczniów jednej ze szkół w dzielnicy Queens poddawanych jest właśnie badaniom. Nikt nie został na razie hospitalizowany. Wyniki testów będą znane za kilka dni. Komisarz poinformował też, że dwa nowe przypadki świńskiej grypy lekarze zdiagnozowali w stanie Kansas (wcześniej wiadomo było o ośmiu przypadkach). Chwilę po zakończeniu konferencji prasowej informację tę oficjalnie potwierdziły władze stanowe.

Po godzinie 22 czasu polskiego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła oficjalnie stan epidemii nowego wirusa świńskiej grypy w Meksyku. Tamtejszy rząd przyjął po tej informacji specjalną uchwałę, w której upoważnił Departament Zdrowia do izolowania chorych pacjentów, oraz wchodzenia do domów i kontrolowania podróżnych.

Obama zdrowy

A co z prezydentem USA, który niedawno odbył podróż do Meksyku, gdzie właśnie ogłoszono stan epidemii? Biały dom poinformował oficjalnie, że Barack Obama czuje się dobrze.

źródło:
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0

#26

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co ten Żyd taki nerwowy ? :

http://wiadomosci.on...59,12,item.html
  • 0

#27

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja zdradzę ze swojej strony, że jakieś pół roku temu miałem sen na temat epidemii.
Panowała śmiertelna zaraza na całym świecie. Nagle patrzę w lustro, a ja mam czerwone gałki oczne z takich małych naczyń krwionośnych i całkowicie białe źrenice. To była jakaś mutacja wirusa.
Sen straszny, zupełnie jak z Resident Evil.
  • 0

#28

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja miałem sen, że byłem bohaterem Prince of Persia i zabijałem hordy potworów. Czy to znaczy, że to ja nim jestem i w przyszłości będę walczył z takimi potworami? No nie przesadzajmy....
  • 0

#29

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z kolei ntej strony epidemia może tylko pogrążyc światową gospodarkę. Spowodowac kolejny zator finansowy i nasza globalna gospodarka dostanie zawału. A to sie sprawdza z przepowiednią Jackowskiego dotyczącą pogłębienia kryzysu w czerwcu- sierpniu. Jak dotąd żadne prognozy ekonomiczne nie uwzględniały epidemii która rozszerzając się może doprowadzic do jeszcze większego krachu. Pomijam tu oczywiście zgniliznę instytucji finansowych które wypadają jak trupy z szafy z powodu braku pieniędzy a w związku z tym braku płynności na rynku. To co się teraz dzieje jest realne nie to co chocby powódź od wróżek. Poza tym dziwi mnie że ta grypa oznaczona jest H1N1 a taka była w Hiszpanii w 1918-19 roku (ktoś rozumie o co chodzi ?) i dziś nie potrafią sobie z tym poradzic. Wieści że podobno grypa jest już w NY jest zatrważająca i to że śmiertelnośc osób pomiędzy 20 a 40 rokiem życia jest znacznie większa niż osób starszych. Za dużo tu wiedzy żeby to ogarnąc wszystko : finanse, polityka, medycyna aby wydawac jakiekolwiek sądy.
  • 0

#30

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrząc na to wszystko jestem tylko zadziwiony jak daleki mamy już postęp w bioinżynierii. :)

Tylko w tym przypadku raczej nie ma się za bardzo z czego cieszyć...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych