Skocz do zawartości


Skaner rozbierze Cię do naga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Skaner rozbierze Cię do naga

Wiele kontrowersji i komentarzy spowodowała propozycja amerykańskiej Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) o stopniowym wprowadzaniu na lotniskach urządzeń dokonujących zdjęć całego - nagiego - ciała. Mają one zastąpić obecne detektory do wykrywania metali. W Europie wdrażanie tych urządzeń na lotniskach zablokował zdecydowany sprzeciw opinii publicznej.

- Czy naprawdę pan sądzi, że gdyby Angelina Jolie czy Britney Spears przeszły przez ten skaner, nie znaleźliby się tacy, co chcieliby jakoś zachować ich zdjęcia nago? – pyta Laura Holmes Jost z Miami.

Niewiele osób podziela pogląd agencji, że te urządzenia – wykonujące zdjęcia nagiego ciała – pasażerowie powitają z zadowoleniem. TSA testuje obecnie te skanery na 19 lotniskach i przedstawiciele agencji twierdzą, że stopień akceptacji pasażerów jest wysoki.

Mówią też, że podczas testów pasażerowie przechodzili przez punkty kontrolne mniej więcej w takim samym tempie jak przez bramki wykrywające metale.

Początkowo wykonywanie zdjęć całego ciała było proponowane jako alternatywa dla stosunkowo nielicznych pasażerów, wyselekcjonowanych do powtórnej kontroli. Mogli zdecydować się na prześwietlenie przez skaner zamiast zwykłej kontroli osobistej.

Teraz, kiedy agencja proponuje stosowanie skanerów jako podstawowego systemu bezpieczeństwa, o wiele więcej osób wydaje się zwracać uwagę na następstwa tego posunięcia.

Jedną z tych osób jest właśnie Laura Holmes Jost z Miami. Wraz z mężem prowadzi firmę inwestycyjną w dziedzinie nieruchomości, oboje latają samolotem co najmniej raz w tygodniu. Podczas rozmowy powiedziała mi, że wiedziała o próbach tych urządzeń i powiedziała sobie, że będzie się trzymać od nich z daleka.

Ostatnio jednak, nieświadomie, została poddana badaniu tym urządzeniem na lotnisku w Miami.

- Byłam zestresowana i spieszyłam się – opowiada. Funkcjonariuszka skierowała ją do kabiny. Jak mówi Laura, przypuszczała, że był to jakiś rodzaj urządzenia do wykrywania śladów materiałów wybuchowych.

- Kiedy zorientowałam się, o co chodzi, poczułam się naprawdę jak zgwałcona. Byłam na siebie wściekła – mówi. - Próbowałam unikać tych maszyn i weszłam do jednej z nich, po prostu nie wiedząc o tym. Naprawdę nie zdawałam sobie sprawy aż do czasu, kiedy siedziałam już w samolocie i pomyślałam: "O mój Boże, to była jedna z tych maszyn do rewizji osobistej".

Oto jak opisuje całą procedurę. - Polecili mi wejść do środka i wskazali na znaki na podłodze, na których miałam stanąć. Podnieśli moje ramiona do góry i wtedy towarzyszący mi mężczyzna wyszedł, drzwi się zamknęły, poczułam jakby mi robiono zdjęcie rentgenowskie i drzwi się otworzyły.

- Potem ten mężczyzna powiedział mi, abym obróciła się, gdzie były kolejne znaki na podłodze, na których miałam stanąć. Drzwi zamknęły się, znowu miałam poczucie robienia zdjęcia, drzwi się otwierają i wychodzę. Mężczyzna czeka na znak świetlny z przodu urządzenia, który jak sądzę, daje osoba siedząca gdzieś dalej, stwierdzający: "OK, ona jest czysta".

Podobnie jak Laura, wiele osób mających zastrzeżenia do tych skanerów nie uważa się bynajmniej za purytańskie. Ale w Europie, którą trudno uznać za bastion pruderii, zaciekły sprzeciw opinii publicznej uniemożliwił wdrażanie tych urządzeń na lotniskach.

Urządzenia te będą poddane dokładniejszemu egzaminowi publicznemu w miarę postępu nowych technologii. Ale osobiste odczucia Laury, które zgodne są z opiniami innych podróżnych, zasługują na poważne rozpatrzenie.

- Nie życzę sobie, aby jakiś obcy w pokoju obok patrzył na moje nagie zdjęcie. To jest poważne naruszenie mojego prawa do prywatności - mówi Laura.

Dodaje, że zdumiewa ją twierdzenie TSA, jakoby pasażerowie przechodzili przez te maszyny mniej więcej w takim samym tempie, jak przez bramki detektorów wykrywających metale, czyli w kilka sekund. - To trwało raczej około dwóch minut – mówi.

Agencja zapewnia również, że wyłączona będzie funkcja przechowywania przez urządzenie zdjęć pasażerów, ale wiele osób z którymi rozmawiałem, wyrażało obawy o możliwość zapisywania zdjęć nagich ciał i ich ewentualnego nadużywania.

- Czy naprawdę pan sądzi, że gdyby gwiazdy w rodzaju Angeliny Jolie czy Britney Spears przeszły przez to urządzenie, to nie znaleźliby się ludzie usiłujący zbadać, jak można zachować te zdjęcia? – pyta Laura.

Słyszałem też, że potencjalni inwestorzy chcą dowiedzieć się, które firmy prawdopodobnie uzyskają kontrakty na dostawy tych urządzeń. Nie mam pojęcia.

Ale mogę poradzić: szybko zanotujcie nazwę tej strony - www.starsstrippedattheairport.com.

Źródło: www.onet.pl


  • 1

#2

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te urządzenie z założenia ma chronić ludzi, przed ewentualną próbą zamachu, chodź to troche radykalne podejście do całej sprawy.
Każdy człowiek do wejścia w tą kabine będzie zestresowany, iż mężczyzna/kobieta robiąca zdjęcia będzie oglądała nagie ciało danego człowieka.
Moim zdaniem, powinno się wprowadzić urządzenia, które będą równie skuteczne, lecz nie będą naruszać czyjejś prywatności, bo sam czułbym pewien dyskomfort, kiedy jakiś zupełnie obcy człowiek miałby oglądać mnie nago.
  • 0

#3 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

aby sprawdzić szybko i skutecznie człowieka pod katem posiadania przedmiotów niebezpiecznych czy niedozwolonych nie trzeba go skanowac do naga. Już dziś są urządzenia pozwalające w 100% skutecznie wykrywać broń, materiały wybuchowe, noże czy substancje narkotykowe. Według mnie to jest zupełnie zbędny wynalazek, który ktoś próbuje opchnąć za gruba kasę wmawiając, że to dla naszego bezpieczeństwa. Bzdura po 1000 - kroć, którą mogę podważyć w każdej chwili. Wszystko jest sprawą organizacji, szczelności funkcjonujących procedur oraz bardzo dobrego wyszkolenia i ludzi którzy wykorzystuja juz istniejące środki techniczne do kontroli.

Dla mnie jasne jak słońce - jak nie wiadomo po co to i o co w tym chodzi - to chodzi o gruba kasę.
  • 0

#4

Leprikon.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...skaner emituje fale radiowe, które odbijają się od twardych przedmiotów. W efekcie pojawiają się one na ekranie monitora wraz z trójwymiarowym hologramem pasażera ? w stroju Adama lub Ewy.



Powinni pokazać jakiś przykładowy hologram... Może nie wygląda to tak jak wszyscy sobie wyobrażają. Ludzie lubią dramatyzować.
  • 0

#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie możliwości aby prześwietlić samae ubrania i zeby bylo cialo gołe widac :\
Ten skaner jak już prześwietla ciało na wylot ukazujac tylko metalowe przedmioty które odbijają fale radiowe czy promienie X :D .
  • 0

#6 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

być może tak to wygląda praktycznie:

Dołączona grafika

a być może tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

atak by według mnie wystarczyło:

Dołączona grafika
  • 0

#7

Leprikon.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Znalazłem materiał z CNN, nie wygląda to tak strasznie.
  • 0

#8

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i spoko. Jak zwykle sprawa rozdmuchana. Społeczna paranoja nigdy mnie nie przestanie zadziwiać.
  • 0

#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

"Body scaner" (nagi skaner) - czy walka o bezpieczeństwo nie poszła za daleko?

Zdjęcie z owego skanera.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Czy ostatni napad w samolocie nie był wyreżyserowany, żeby ponownie zaostrzyć restrykcyjne działa wobec obywateli świata?
Najwymyślniejsza technika nigdy nie da 100% szansy na wyeliminowanie terroryzmu w w ogóle.



Jeśli był podobny temat proszę go zamknąć!

Użytkownik +..... edytował ten post 31.12.2009 - 13:24
Połączenie tematów

  • 0

#10

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy materiał z 2006 roku pokazujący działanie skanera.

http://www.youtube.com/watch?v=iMMXO_GmWw0


  • 0

#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja myśle, że ta cała walka z terroryzmem jest przesadzona . Wy byście sie nie wściekli jakby fejkowali zamachy i zwalali na ugrupowania terrorystyczne ? . Nie pomyśleliście, że oni broniąs wojej dumy ? .Nie usprawiedliwiam terroryzmu ,ale jak bym sie dowiedział ,że ktoś poniża moją wiare (jestem ateista ale jakby) to bym się wściekł. Z resztą what ever .

Wracając do tematu. Jestem przeciwny tym skanerom .... Nie dość ,że poniekąd narusza moją godność to jeszcze może byćw przyszłośćwykożystane to całkiem innych celów . Nie jestem fanem i zwolennikiem teori o czipach rfid ale możliwe, żę można by kontrolować ludzi czy takie posiadają.
  • 0

#12

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak by zostawili arabów u siebie na pewno mniej by było terrorstów, oczywiście jakieś zabezpieczenia muszą być ale żeby nie było tak że dla dobra ludzkości łamać prawa ludzi. I drugi aspekt jak mówił kolega Convers ta maszynka z czipami też może mieć coś wspólnego
  • 0

#13

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

podobnie jak napisał convers, już kiedyś się zastanawiałem, czy to aby na pewno przypadek.

w kwietniu wprowadzają taki skaner. narastają wokół niego kontrowersje, ludzie się burzą, buntują, denerwują. po stosunkowo niedługim czasie dochodzi do dwóch prób zamachu. nie doszły one do skutku, ale w tv powiedzieli, że można było zapobiec całej sytuacji prześwietlając takich delikwentów tym owianym złą sławą skanerem. coincidence? nie upieram się jednak co do tej teorii.
  • 1

#14

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Phi, też mi nowinka techniczna, w 2004 roku firma Yamada Denschi wypuściła na rynek "przystawkę" do aparatu w komórkach który umożliwiał takie zabawy każdemu i wszędzie. Jednak niedługo po wypuszczeniu na rynek gadżet musiał być wycofany bowiem jego sprzedaż została zakazana przez japoński rząd. Jak ktoś nie daje wiary to wystarczy wejść na google i wpisać "filtr zboczeńców". Oczywiście oficjalnie przystawka miała służyć ułatwieniu robienia zdjęć w słabym świetle :lol Pamiętam że taka afera była też z jedną z pierwszych serii aparatów i kamer firmy Sony, które po uaktywnieniu trybu nocnego w dziennym świetle dawały taki sam efekt. To tak w ramach ciekawostki informacyjnej ;)

Osobiście mógłbym się założyć, że znalazłyby się "cfaniaczki", które wiedziałyby jak zapisać takie obrazy i po pewnym czasie część ich kolekcji znalazłaby się w internecie, tak jak zdjęcia z kamer zmontowanych nad damskimi przymierzalniami w supermarketach, umieszczone przez nieuczciwych pracowników ochrony :grr:

Użytkownik Gargamel edytował ten post 31.12.2009 - 19:12

  • 0

#15

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taki skaner to trzeba w szkołach zamontować i skanować nastolatki czy pistoletów nie wnoszą do budy żeby sobie postrzelać :roll:

A tak serio to uważam, że albo wrócą czasy 'dzikiego zachodu' i ochronę zapewnią nam "panowie" Smith & Wesson lub Heckler & Koch albo ochrona będzie skanować ludzi i robić im przeszukania analne :>
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych