Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tatti Valo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rosjanie są w szoku. Chodzi o przypadek kobiety Tatti Valo urodzonej w Kazachstanie, która biegle włada 120 językami, z których niektóre są uznawane za wymarłe. "To języki moich poprzednich wcieleń" - mówi Tatti.
Rosyjscy naukowcy są w szoku po tym, jak okazało się prawdą to, co mówi Tatti Valo. Jej przypadek jest w tej chwili badany przez specjalistów od ludzkiego mózgu, którzy wydają się być całkowicie bezradni. Okazało się bowiem, że młoda kobieta włada biegle 120 starożytnymi językami. Sam mówi o sobie: "żyłam już 120 razy. Języki którymi władam, są ojczystymi językami z mych poprzednich inkarnacji.”

Tatti Valo (23), urodzona w Anapa (Kazachstan) włada biegle dawno wymarłymi językami, jak na przykład szekspirowskim angielskim z 16. Wieku, a nawet staromongolskim i językiem faraonów.

A wszystko rozpoczęło się jeszcze w szkole. Podczas klasówki z matematyki w 9 klasie Tatti pokłóciła się z nauczycielką do tego stopnia, że aż zemdlała. Gdy ocknęła się mówiła nagle nie rosyjskim lecz staroangielskim. Dopiero po trzech dniach ponownie przemówiła po rosyjsku.

W muzeum pokazano Tatti 5800 lat stary krąg kamienny z nierozszyfrowanymi napisami, których wcześniej nikt nie potrafił odczytać. Tatti poradziła sobie z tym w kilka godzin!

Eksperci nie potrafią w żaden sposób wyjaśnić fenomenu poliglotycznego młodej pielęgniarki.

Eksperci twierdzą: „Tatti musiałaby rocznie nauczyć się co najmniej pięć języków, dla których w dużej części nie ma nawet podręczników.”.

Mamy już zapis wideo z wywiadem z Tatti Valo, który udzieliła dla rosyjskiej telewizji. Kobieta bez żadnych emocji opowiada o swoich poprzednich wcieleniach, a także tym, jak była np. w Chinach. Jej słowa są naprawdę szokujące, gdyż nie ma żadnego racjonalnego sposobu, aby wyjaśnić jej perfekcyjną znajomość wymarłych dawno języków.
Źródło: http://www.nautilus.org.pl/?i=1766
  • 0

#2

Caffeine//+.
  • Postów: 179
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naukowcy powinni obliczyć ile te języki w jej pamięci mogą zajmować miejsca i czy to jest możliwe aby mogło się tyle tego pomieścić. Ten przypadek jest naprawdę szokujący i będe śledził dokładnie przebieg wypadków. Mam nadzieję ,że to nie rzadna oszutka i ta kobieta naprawdę potrafi posługiwać się tymi językami :D
  • 0

#3

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niemożliwe. To byłby niepodważalny dowód na reinkarnację, a przecież takiego jeszcze nie było. Co wtedy by się stało z najważniejszymi religiami tego świata? To by zrobiło wielkie zamieszanie. Fake na 100%......
  • 0

#4

Pollux.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że jest to dowód przeciwko większości religij świata nie znaczy że jest nieprawdą, no proszę nie rozśmieszaj mnie. Kobieta ta jest niezwykła i trzeba się tej sytuacji bardziej przyjrzeć. Raczej jest niemożliwym aby w ciągu każdego roku uczyła się po 5 języków. Z drugiej strony nie za bardzo wierze w reinkarnacje, mam mieszane uczucia co do tej sprawy. Tak czy owak jest to dość sensacyjne odkrycie jak dla mnie, zachwycamy się jak ktoś zna po parę języków, a tu bach, 120 :P
  • 0

#5

Nibiru.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To znaczy,ze 120 osob,z ktorych kazdy z nich powiecmy ,ze zna biegle po jednym z tych starozytnych jezykow
rozmaial z nia,zeby sprawdzic,iz faktycznie nimi mowi ?
ile jest na swiecie osob potrafiacych mowic jakimkolwiek z wymarlym juz jezykiem ? i skoro jest wymarly to znaczy ,ze chyba nie ma zbyt wielu materialow do nauki,wiec jak mozna sie nauczyc moic biegle takim jezykiem,a skoro to jest niemozliwe,to skad mozna miec penosc,ze ona nimi mowi ? :mrgreen:
Robili jej jakies egzaminy jezykowe ? ze wszystkich tych jezykow ?,sa jakies ewidentne dowody na to ? ,chcialabym uslyszec jak mowi ,ktoryms z tych jezykow i chociaz penie nie zrozumialabym ani slowa,to tak z czystej ciekawosci chcialabym to zobaczyc.....
Gdyby powiedziala,ze mowi biegle 120 obecnie uzywanymi na swiece jezykami ,to latwo by takie oszustwo bylo odkryc,a z tym to juz jest gorsza sprawa...
Nie wierze w to :roll:
  • 0

#6

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kobieta ta jest niezwykła i trzeba się tej sytuacji bardziej przyjrzeć. Raczej jest niemożliwym aby w ciągu każdego roku uczyła się po 5 języków. Z

No jasne, że jest to raczej niemożliwe. Ja po prostu zakładam, że ona wcale tylu języków nie zna. To na pewno jest jedna wielka ściema. :)

To że jest to dowód przeciwko większości religij świata nie znaczy że jest nieprawdą,

No jasne, że nie. Nieprawdą jest to dlatego, że takich cudów jeszcze nigdy nie było, a teraz nagle się zdarzył...
Wszyscy trąbiliby o tym, we wszystkich telewizjach, gazetach, a nasze życie na pewno by się zmieniło.
To byłoby wielkie wydarzenie o którym przez długi czas byłoby głośno, a nie temacik na małym polskim forum na którym sobie kilka osób snuje swoje teorie.

Wszystko się okaże, kwestia czasu. Jeśli będzie to prawda, to będę wam poddany do końca życia. Jak mi się to znudzi to się powieszę. W końcu i tak czeka mnie nowe życie. :)
  • 0

#7

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest też możliwość że to pamięć genetyczna a nie reinkarnacja:)
  • 0

#8

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Istnieje coś takiego jak pamięć genetyczna? Pierwszy raz słyszę......
  • 0

#9

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja czekam, aż potwierdzi to grono specjalistów, bo ja też mogę powiedzieć, że władam językiem Atlantów i kto mi udowodni że nie?
  • 0



#10

Pollux.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pożyjemy zobaczymy. No ale co sądzicie o tych przetłumaczonych przez nią napisach? Jeśłi nikt wcześniej nie potrafił tego odszyfrować to jak ona tego dokonała. Chyba że to kolejne kłamstwo. Jestem sceptycznie co do tego nastawiony ale Wasza opinia na ten temat mnie interesuje.
  • 0

#11 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

To już badało grono specjalistów: naukowcy, psycholodzy, neurolodzy... I lipa wyszła. Poczytajcie sobie:
http://www.inauka.ru...3961/print.html
Heh, poza tym ten news to odgrzewany kotlet z... 2004 roku o.O
  • 0

#12

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

eru- możesz streścić to w paru zdaniach po polsku? Nie za bardzo chce mi się to czytać :)
  • 0

#13 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak w dużym skrócie:
Przepytywano ją, żeby sprawdzić jej umiejętności. Nie potrafiła czytać japońskich, ani arabskich znaków, zadawano jej proste pytania w stylu: jak się nazywasz, jak się czujesz, czy mnie słyszysz, w takich językach jak starożytny chiński, japoński, mongolski. I nic. Ale profesor ją badający się nie poddawał, pytał w innych językach, np. angielskim, hiszpańskim, francuskim. Nicziewo. Odpowiadała tylko na pytania zadawane po niemiecku, a i to z błędami. Ale to pewnie dlatego, że uczyła się go w szkole ^^"

O sobie opowiada między innymi, że pamięta, iż żyła w Anglii, gdzie urodziła się w 1679; w Chinach, gdzie była mężczyzną - kilka tysięcy lat temu. Opowiada, jak zmarła na tyfus w Niemczech w 1920, kiedy to miała 12 lat.

Czy jej wierzyć? Ja wierzę naukowcom.
  • 0

#14

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko, że to jest zupełnie inna dziewczyna, choć pewnie będzie tak samo. :)
  • 0

#15

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wam powiem jak rozszyfrowała napisy na kamykach. Jak jej powiedzieli, że nikt nie wie co tam pisze to po prostu coś im zmyśliła :lol
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych