Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obraz leonarda;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No jasne, że nie każdy, ale taki Leonardo i jacyś inni bardzo inteligentni i spostrzegawczy ludzie, dlaczego nie? To, że my czegoś nie widzimy, nie znaczy, że nie widzą tego inni.
  • 0

#17

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie dyskusje "co poeta/malarz" miał na myśli są z góry bezcelowe. Te przerobione obrazki są całkiem straszne :) Chociaż przy prawie każdym obrazie z ludzką postacią i takiej przeróbce wyszłoby coś niezbyt miłego.
  • 0



#18

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

NIe ma tam żednych rogów tylko korona . Twarz nie jest demoniczna tylko oswietlona i padaja cienie . Ja bym powiedział ,że z twarzy emanuje wręcz spokojem.

Jak można tego nie wiedzieć? No kurde, może to se mój mózg sam wygenerował, ale myślałem, że to jest wyraźne i widoczne. :)
Dołączona grafika
  • 0

#19

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spójrzcie, na obrazie "ostatnia wieczerza" Jezus wyszedł tak jak kosmita! Może Leonardo naprawdę chciał nam coś przekazać? Pokombinujmy z innymi jego obrazami. Powiedzcie mi jak wy te lustrzane odbicia robicie?
  • 0

#20

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up:Nowa warstwa i "odbij poziomo". :)

Obrazek jest prawdziwy sprawdzone w gimpie przed chwilą. Swoją drogą weźcie sobie ściągnijcie ten obraz z wikipedii w dużej rozdziałce i sobie go odbijcie. W tej linii pionowej od krzyża do samej góry, widać co chwilę małe twarze jakby demonów dość wyraźne. Twarze widać na pewno, tylko pozostaje pytanie czy po prostu z tych konturów przypadkowo się one tak ułożyły, czy zrobione są specjalnie. Na to pytanie odpowiedźcie sobie sami. Naliczyłem się 8 wyraźnych, ale jak się uprzeć to znajdzie się ich więcej. W innych częściach obrazu nic nie znalazłem. :)

@Edit: Spójrzcie na ten obraz odwrócony do góry nogami. Ciekawie to wygląda. :)
Mówcie czego się doszukaliście. :) Może coś ciekawego z tego wyjdzie.
Dołączona grafika

No ale na powaznie coś w tym jest.
  • 0

#21

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ech... to jak wypatrywanie sylwetek dinozaurów w chmurach.
  • 0

#22

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Porównajcie sobie apostołów wskazujących niebo w ostatniej wieczerzy z Janem Chrzcicielem
Dołączona grafika



Prawda że podobne?
  • 0



#23

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dorzucam Jezusa na krzyżu w piekle. :)
Dołączona grafika

Na janku też są demony. :) Poza tym po różnych zabiegach nic nie widać. W końcu to prosty obraz, więc czego tu szukać?
Dołączona grafika

Te palce oznaczają, że trzeba patrzeć do góry nogami i wychodzi jezus w piekle. :)
  • 0

#24

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobne.

A ja przez ostatnie 15 min zrobiłem taki zabieg z obrazami:
- Dama z Łasiczką;
- Mona Lisa
- Leda z łabędziem
- Autoportret.

Według mnie a żadnym z wyżej wymienionych nie ma żadnych ukrytych przesłań. Może te przesłania są tylko na religijnych obrazach?

EDIT :D

Na obrazie "dziewica na skałach" wyszło parę demonów:

Dołączona grafika

Biorę się za "Verroc" ;)
  • 0

#25

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Możesz wrzucić te obrazy po przekształceniu? Całkiem możliwe, że tylko w religijnych. :)

Na prawdę ciekawy temat wyszedł, szkoda, że tak mało osób się wypowiada. :)

@Edit: Mówiłem, że tych demonów jest pełno. Może ktoś sprawdzi na obrazach innych malarzy. Ciekawe czy też będą demony...
@Edit2: Znów palce wskazujące w górę. Przypadek?
@Edit3: Polecam odwrócić powyższy obraz, już nie uploaduję, bo mi się nie chce. :)
  • 0

#26

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ORGINALNA WERSJA OBRAZU

Po obróbce:

Dołączona grafika

Zaczynam dochodzić do wniosku, że te przesłania pojawiają się tylko na obrazach religijnych. Czemu mają one służyć?

PS
jest tyle obrazów do zbadania, ale ja na dziś kończę. Doceńcie mój trud. Jeszcze trochę popracuję.
  • 0

#27

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten oryginalny to nie ten sam obraz. :)
Na tym niby oryginalnym znów palec w górę, na wszystkich obrazach tak jest? Cholernie to dziwne......
  • 0

#28 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#29

quik.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tym postaciom na ostatniej wieczerzy przyjrzałem się trochę bliżej, no i tak... szarakowato wyglądają?

http://iv.pl/images/...kxtt4c2lsio.jpg
  • 0

#30

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tym niby oryginalnym znów palec w górę, na wszystkich obrazach tak jest? Cholernie to dziwne......

To tzw gest janowy, chodzi o nawiązania do Jana Chrzciciela.

A co do reszty tematu to ludzie... Weźcie jakimkolwiek obrazem jakiegokolwiek malarza się tak pobawcie i też wyjdą Wam takie szarako-demono-cosie. I nie ma w tym nic dziwnego. Po prostu jeżeli mamy jedną kropkę, to gdy odbijemy lustrzanie zrobią się dwie - o, jakie śliczne oczy. A, że nie ma w tym tak na prawdę, żadnego sensu to nie wychodzą jakieś normalne postaci, tylko właśnie takie fantastyczne potworki ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych