Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obraz leonarda;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wako.
  • Postów: 11
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe przeczytalem temat o ostatniej wieczerzy.. sciagnelem " pierwsze lepsze " dzieło Leonarda z googi i nalorzylem lustrzane odbicie z przeswitem 50 % + zamiast obrysowywac czerwona linia:P dodalem zielonkawy kolor postaci przeze mnie widzianej :) .. tyle jezeli chodzi o obrobke tego zdjecia .. ocencie sami .. moze to ja po prostu widze tam twarz:] nawet jezeli to tylko zbieg okolicznosci to bardzo fajny

http://docentes.uacj.....irgen rcs.JPG - orginalne foto

http://img24.imagesh...ncivirgenrc.jpg - a to co ujrzalem po opisnanej wyzej przerobce:)

http://img24.imagesh...eznazwy1jtn.jpg - przesuniete troszeczke dalej zdjecie BEZ ZADNEJ OBROBKI.
po przesunieniu dalej zdjecie nie przedstawia nic szegolnego.

Pozdrawiam !
  • 0

#2

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie tylko twarz ale i kielich z tego się formuje.

A twarz trochę trupia jest, jakby szatana.
  • 0

#3

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no fajnie to wyszlo. moze cos w tym jest
  • 0

#4

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niesamowicie to wyszło. :) Zwróć teżuwagę na środek i dół. Na środku widzę taką jakby twarz szatana-byka z rogami, wygląda też jakby z tyłu niego był duży krzyż z zaokrągleniem w środku. Na dole widać jakby dalszą część tego krzyża, i twarz konia.
W książce o przepowiedniach Nostradamusa widziałem bardzo podobny rysunek. Zrobię skana jak znajdę księgę. :)

Tylko niech się nikt nie czepia, jaki to ja fantasta jestem. Mówię co zobaczyłem w pierwszym momencie, niczego się nie doszukuję. :)

@Wako: Próbowałeś z mniejszym prześwitem i z innymi efektami. Trochę to mało wyraźne jest. Myślę, że udałoby się uzyskać lepszy efekt, gdyby się trochę z tym pobawiło. Może odpalę Photoshopa później i się pobawię, teraz na Linuksie siedzę. :)

Swoją drogą to o ostatniej wieczerzy słyszę pierwszy raz, ponoć sensacja z tego była. Ciekawe co mi Photoshop pokaże. :)
  • 0

#5

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szarak! ^^

Jak dla mnie to zbieg okoliczności. To, że Leoś lubił malowanko-zagadko-układanki nie znaczy, że każde jego dzieło musi takową malowanką być.
  • 0

#6

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Kalahan: Lubił też pisać pismem lustrzanie odwróconym, do tego był leworęczny. :) Do tego można nazwać go geniuszem.
Biorąc to pod uwagę, całkiem możliwe, że zrobił to specjalnie. ;)
  • 0

#7

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite! Po prostu geniusz! To zaszczyt nosić jego imię :mrgreen:

PS:
Leonardo to Leon, tak?
  • 0

#8

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

OMG... Noooo wybornie to wygląda. Na wierchu twarz, niżej tak jakby łeb byka (szatana?).

Możliwe że to nie przypadek. Ale jak Leonardo mógł stworzyć taki efekt? jak by nałożył oba odbicia na siebie? Gościu to największy geniusz w historii ludzkości, więc nie wiadomo...
  • 0



#9

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Leonardo to Leon, tak?

Oj, zawiodę Cię. To dwa różne imiona ;)

Rzeczywiście ciekawa rzecz wyszła, ale nie sądzę by była celowa. Co niby ma oznaczać ta "twarz"?
Osobiście po Leonardo spodziewałbym się czego innego ;) choć nigdy nic nie wiadomo...

Gościu to największy geniusz w historii ludzkości, więc nie wiadomo...

Tu bym polemizował. Był niewątpliwie wielkim geniuszem, ale czy największym? Jaką miarą mierzyć geniusz? :/
  • 0

#10

Wako.
  • Postów: 11
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kalahan z innymi jego dziełami nie zaowazylem niczego podobnego ;] tylko to co zamiescilem i ostatnia wieczerza.


http://img160.images...porylemsie2.jpg - ostatnia wieczerza:P

moja interpretacja : gdyby spojrzec na cala fotke to moze spostrzec ze ludzie hmm odsowaja sie od powstałej istoty czesc wskazuje ja palcami , nie ktorzy szepca cos na ucho ( intryga? podstep?)
ludze siedzacy blizej zaslaniaja sie dlonmi a mezczyzna zaznaczony czerwonym bruszem ma krzywa mine.. zniesmaczenie? zlosc ? wrogie nastewienie do pozornie usmiechajacej sie postaci ...
ale to tylko moja interpretacja:) moze nawet i NAD-interpretacja:D
  • 0

#11

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tu bym polemizował. Był niewątpliwie wielkim geniuszem, ale czy największym? Jaką miarą mierzyć geniusz? :/


Dla mnie to największy geniusz. Znacznie wyprzedzał swoją epokę. Koleś już w XVI wieku zaprojektował pierwszy helikopter i inne cuda. W dodatku jego tajemnicze pod każdym względem obrazy... dużo tego.
  • 0



#12

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może i nadinterpretacja. :) Ostatnia wieczerza jest zbyt niewyraźna i dobita by móc tu coś jednoznacznie twierdzić. :)
Obalić twoją teorię jest bardzo łatwo. :) Najdziwniej wyszedł Jezus. :) Spójrz na jego oczy, jakby coś z demona miały. To nad jego głową jest też trochę dziwne.

No właśnie to nad jego głową. Spójrzcie z jakiej kreski to się utworzyło. :) Jeśli Leonardo miał zamiar stworzenia tego, by po nałożeniu odwróconego obrazu coś wyszło, mógł przewidzieć efekt po prostu w głowie. :) Wystarczy spojrzeć na oryginał i da się wyobrazić w jaki sposób to się złożyło. Więc według mnie, nie musiał nic szczególnego robić. Po prostu wyobraził sobie efekt. :)
  • 0

#13 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja coś zauwarzylem doglebnie ogladajac ten obraz w polaczeniu z odbiciem prosze co znalazlem
Dołączona grafika

Poza tym ta postac , czy taglowa jest polaczona z reszta i tak jakby ta postac trzymala dwojke malych dzieci na rekach siedzi na tronie , nogi ma sposzczone po bokach miecza ,a z brzegow male dzieci opieraja sie oporęcze tronu krzesła ?

NIe ma tam żednych rogów tylko korona . Twarz nie jest demoniczna tylko oswietlona i padaja cienie . Ja bym powiedział ,że z twarzy emanuje wręcz spokojem.
  • 0

#14

Wako.
  • Postów: 11
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co oznaczaja dlonie z palcem wskazujacym skierowanym w niebo ? ..hmm owy symbol pojawia sie na ost. wieczerzy i tu.. ma to jakies znaczenie symboliczne? .. moze to jakas wskazowka ? gdzie szukac odpowiedzi:] ??
  • 0

#15

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli Leonardo miał zamiar stworzenia tego, by po nałożeniu odwróconego obrazu coś wyszło, mógł przewidzieć efekt po prostu w głowie. :) Wystarczy spojrzeć na oryginał i da się wyobrazić w jaki sposób to się złożyło. Więc według mnie, nie musiał nic szczególnego robić. Po prostu wyobraził sobie efekt. :)


To nie takie proste. W przypadku tego obrazu stworzyć takiego dobrego "szatana" jest niezwykle trudno. Po za tym kto by to potem odczytał? Nie każdy jak ogląda obraz to "przerabia" go sobie tak w pamięci.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych