Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiekt w Tatrach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#31

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt faktem, jest to UFO, czyli "Niezidentyfikowany Obiekt Latający" (bo unosi się w powietrzu a my nie potrafimy go zidentyfikować). ALE OKREŚLENIE UFO NIE OZNACZA OBIEKTU LATAJĄCEGO OBCEJ CYWILIZACJI.

uwierz mi...na tym forum wszyscy wiedzą co to jest UFO ;)
  • 0



#32

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że sobie jaja robisz smile2.gif

Po prostu śmieszy mnie jak każda kropka na każdym zdjęciu jest uważana za latający spodek... Zresztą nie widzę tu żadnego kształtu który przypominał by dysk... Byc może jest to ptak albo jakiś mały samolot ale na pewno nic co by pochodziło z kosmosu. Po prostu co niektórzy ulegli zwykłej auto sugesti i widzą na tym zdjęciu to co chcą zobaczyc
  • 0

#33

UFODB.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt faktem, jest to UFO, czyli "Niezidentyfikowany Obiekt Latający" (bo unosi się w powietrzu a my nie potrafimy go zidentyfikować). ALE OKREŚLENIE UFO NIE OZNACZA OBIEKTU LATAJĄCEGO OBCEJ CYWILIZACJI.

uwierz mi...na tym forum wszyscy wiedzą co to jest UFO ;)


No zauważyłem, że dla niektórych UFO i pojazd obcej cywilizacji to jedno i to samo. Dlatego pozwoliłem sobie to mocno zasugerować, przepraszam, jesli kogoś uraziłem, nie to miałem na celu.
  • 0

#34

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zwykle irytuja mnie tego typu tematy bo w znakomitej wiekszosci przypadkow mamy do czynienia z pikselem w ktorym ktos widzi kosmitow lub inne dziwne rzeczy

w przypadku tego zdjecia musze jednak przyznac ze zdjecie jest intrygujace
zrobione jest w bardzo dobrych warunkach i dobrej jakosci nie tak jak zwykle w tego typu przypadkach

obiekt wydaje sie bardzo daleko i uwazam ze jesli faktycznie odleglosc nie jest zludzeniem to ptak ktory by to mial byc musialby byc sporych rozmiarow... troche za duzych jak na ptaka

prosze popatrzec w prawy dolny rog zdjecia gdzie widac w dole 2 osoby idace sciezka
wydaje sie ze sa one zdecydowanie blizej niz omawiany obiekt i jesli takie zalozenie jest prawdziwe to nasze ufo moze byc obiektem o wielkosci od ok. 1 do nawet kilku metrow srednicy... i teraz pytanie czy to rzeczywiscie moze byc ptak?

porownanie wielkosci w skali 1 do 1 (nie znamy jednak odleglosci):

Dołączona grafika

duze ptaki maja dosc charakterystyczne sylwetki i mysle ze nawet sfotografowane z duzej odleglosci sa bardzo dobrze rozpoznawalne
  • 0

#35

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bielik (Haliaeetus albicilla)
rozpiętość skrzydeł: samce do 220 cm, samice do 240 cm
  • 0

#36 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

To, że zdjęcie przedstawia ptaka jest niemal pewne. Nie musi być to Bielik, równie dobrze może być to zupełnie zwyczajny ptak a jego sylwetka dzięki której wydaje się że jest dużo to może być przypadek.
Porównanie D.B. Coopera można uznać za wyjaśnienie całej sprawy. Fakt, że obiekt jest dość duży możemy wytłumaczyć w prosty sposób: znajduje się bliżej miejsca z którego zostało zrobione zdjęcie. A porównywanie go do ścieżki nie da nic wielkiego.
  • 0

#37

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oczywiście zgadzam się z przedmówcami, którzy sądzą że jest to ptak...co myślicie o takim porównaniu?


O moj Boze, inwazja magnokraftow :/ Musze chyba odkurzyc moja laserowa dzide i blaster...
  • 0

#38

GothAr.
  • Postów: 50
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wziołem w operze zoom 1000% to tak jakby widać zarys ptaka: chyba widać troszkę ogon i głowę.
A tak w ogóle to czemu przyjmujecie, że ten obiekt jest tak daleko? Może być bliżej tylko np. Auto Focus mógł nie wyostrzyć tego czegoś lub coś w tym stylu... A ptak może być ułożony z tyłu, z przodu, z boku, z góry, z dołu, pod kątem jakimś innym, może mieć skrzydła złożone, rozłożone, jest wiele możliwości, nie zawsze będzie wyglądał jak ptak.
  • 0

#39

Maciuska.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to może być nawet ten Skyfish (rods) nie wiadomo? ale to pewnie ptak bo coś za małe to na statek ufo...
  • 0

#40

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem ładny widoczek na tapetę. Dzięki ;)


Widoczek faktycznie ładny, no i jeszcze się ptaszek napatoczył w kadr :lol
Bo nie wierze że to latający spoodek :mrgreen:
  • 0

#41

ariks.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie interesujące zapoznałem sie z opinami, niektórych szkoda nawet komentować moim zdanim na pewno nie jest to owad-ptak dobrze aby sie tym zdjęciem zajął mój spec od analizowania fotek które dla mnie analizuje z moich dośwadczeń ze zdjęciami Na ptaka to raz za daleko wyraźne ostre kontury, zgodne cienie i ostry blask odbicie od słońca wątpie aby takim blasakim mógł się odbić ptak. Pasowałby jakieś porównawcze fotki zdjęcie uważam za interesujące a że ktos pisze że to małe no cóż prosze sobie sfotografować samolot- helikopter który ma kilka metrów z odlegości np 1 km wówczas zobaczycie jaki ''duży'' wyjdzie wam na zdjęciu.
  • 0

#42

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

racja Arku,naoglądali się zdjęć Eduarda Meiera i oczekują na zdjęciu NOLa zajmującego 3/4 zdjęcia,specjaliści od siedmiu boleści...
  • 0

#43

supaant.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
jak dla mnie na ptaka to nie wyglada... ptaki nie świeca? xD

pokazałam fotke mojemu koledze i stwierdził, że to samolot. Zrobił nawet dla mnie i Was małe porównanie ... jednak dla mnie to nie wchodzi w gre... Dołączona grafika
  • 0

#44

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ptaki też świecą,czytałem w Nieznanych Obiektach Latajacych Znicza,że jakiś tam gatunek sów świci przez to że na upierzeniu znajdują się bakterie fluoroescensyjne... :roll:,ale w tym przypadku nie ma to znaczenia,bo te ptaki świecą tylko w nocy :roll: .
  • 0

#45

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

odróżniacie odbicie światła od swiecenia?
nigdy nie widzieliście jak światło potrafi sie odbić na powierzchni ptasich szkrzydeł?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych