Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiekt w Tatrach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Tak naprędce zrobione :D
  • 0

#17

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam widziałem najpierw Jezusa, a potem wilka, więc obrazek trochę nie bezsensowny....
  • 0

#18

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej, ja tez tam widzę dysk, czy jestem jakiś gorszy? :<

Jak dla mnie NOL, ale nie sądzę, aby pozaziemski, mimo wszystko.
  • 0

#19

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O, na tym drugim to jest właśnie ten mój człowiek w kapturze rzucający kamieniem :D
Ja tam BorysMR na Twojej "grafice" za nic nie widzę ptaka, starałem się bardzo ale niestety... ;)

Często ptaki z daleka, zwłaszcza na zdjęciach uchwycone w odpowiednim momencie machnięcia skrzydłami ewentualnie szybowania mogą przypominać różne dziwne kształty w tym dyski, cygara, kule itp. Szkoda, że nie zrobiłeś w tym miejscu w tym momencie więcej niż jednego zdjęcia, było by do czego porównać i sprawa może by się wyjaśniła.
  • 0

#20

Jacek_Gliwice.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest ptak !
Jeśli sam tego nie dorobiłeś?

WIEM stawiam na KSIĘŻYC
Zauważcie, że księżyc widać rano do południa. ( nie znam pory roku :( )
TO KSIĘŻYC
  • 0

#21

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tam BorysMR na Twojej "grafice" za nic nie widzę ptaka, starałem się bardzo ale niestety... wink2.gif


Lecz przyznasz że dysk to też nie jest
  • 0

#22

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co prawda nie wiem czy to jest ptak, ale dysku ani trójkątnego ufo mi to nie przypomina :|
Sprawdzałem w powiększeniu i po odwróceniu kolorów, jednak nic takowego nie zauważyłem.

BorysMR na obrazku który zamieściłeś, nie moge dopatrzyć się ptaszka :o Ale do złudzenia przypomina mi to mojego sąsiada "na gazie". Sąsiad w pozycji klęczącej, a z lewej strony jego żona z wałkiem do ciasta w prawej ręce :lol
  • 0

#23

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ewidentnie najprawdopodobniej orzel w skrecie w lewo, lecacy w kierunku prawego brzegu zdjecia, prawe skrzydlo oswietlone od spodu, ze wzgledu na gleboki skret.
Nie ptaszek, tylko ptaszysko, tylko z bardzo daleka.
  • 0

#24

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łyk liptona mnie zainspirował. Balony meteorologiczne, jak to balony, zasilane są gorącym powietrzem. Zainspirowany herbatą zmieniłem kontrast i jasność zdjęcia.

Dołączona grafika

Jeżeli ten czarny dym jest gorącym powietrzem to mamy argument za, że jest to balon meteorologiczny.

Dziękuję za uwagę ;)
  • 0

#25

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, ale tak nisko? Może się dopiero wzbijał...Kolega podrzucił mi pomysł, że może być to paralotniarz. Widziałem parę filmików na jutubie, na których kamikadze latają ponad szczytami.
  • 0

#26

goku94.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śruba. Mi to wygląda na lecącą kilka metrów od aparatu śrubę. Oczywiście może to być dowolny inny obiekt rzucony przez jakiegoś nieekologicznego turystę, np. papierek albo kapsel. Trzeba by się pobawić z tym zdjęciem w gimpie.
P.S. Dzięki za przednią tapetę ;)
  • 0

#27

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, ale tak nisko? Może się dopiero wzbijał...Kolega podrzucił mi pomysł, że może być to paralotniarz. Widziałem parę filmików na jutubie, na których kamikadze latają ponad szczytami.


Witam Pana,

Proszę zauważyć, co widzimy na załączonym zdjęciu. Otóż mamy do czynienia z dwoma kwestiami - albo jest to faktycznie obiekt fizyczny 2-kolorowy (silnie biały, dodatkowo odbijający słońce, co potęguje wrażenie białości i szary).

Ptak również wchodzi w rachubę (jednak musielibyśmy znaleźć ptaka idealnie 2-kolorowego).

Szary kolor na załączonym obrazku jako cień odrzucam, gdyż Słońce wyraźnie świeci z drugiej strony, więc CAŁY obiekt musiałby być biały - pod spodem widoczne są góry, które rzucają cień w kierunku przeciwległym do hipotetycznego cienia owego obrazka - po prostu cienie z rzekomego obiektu i cienie zaistniałe na tym obrazku w naturze się wykluczają moim zdaniem.

Obiekt jest bardzo mały - więc założeniem musi być, że widzimy obiekt o ostrych kantach (proszę przeanalizować zdjęcia małych ptaków a wtedy okaże się, że ich kanty są nieco bardziej rozmyte, chociaż tutaj, jak mówię obiekt jest zbyt mały, aby mieć pewność).

Co ciekawe, obiekt jest nachylony pod niemal tym samym kątem (równolegle!) do zbocza poniżej - to bardzo ważny aspekt całej sprawy.

Lub, 2 kwestia, jest to pędnik główny (komora oscylacyjna) II generacji (działający w sposób telektinetyczny) - lub też, wersja najbardziej prawdopodobna, czyli wersja 2a - mamy do czynienia z Magnokraftem II generacji właśnie, a Panu udało się sfotografować Pędnik Główny, czyli działającą w trybie Telekinetycznym komorę.

Za sfotografowanym pod kątem pędnikiem głównym przemawia fakt, że obiekt jest jaśniejszy niż słońce - tak jasny kolor daje m.in. właśnie białe jarzenie pochłaniania widoczne podczas efektu telekinetycznego.

Z powyższego obrazka wynika, że obiekt "mignął" telekinetycznie prawie w całości. To oznacza, że można wyznaczyć na podstawie Pana zdjęcia, w jakim tempie migotał obiekt. Trzeba znać prędkość migawki (np. 1/100), wtedy możemy stwierdzić, że obiekt, zamieniając się telekinetycznie w 3/4 (tak wynika ze zdjęcia) potrzebuje niewiele ponad jedną setną sekundy, aby mignąć - tj. zamienić się ze "zwykłego" fizycznego obiektu na moment w telekinetyczny (jakby energetyczny zarys obiektu) - to z kolei wytwarza właśnie silnie jarzenie pochłaniania.

Z drugiej strony byłoby to dosyć mało, bo niewiele mniej niż sto razy na sekundę (przy założeniu migawki 1/100) - a wiemy dzisiaj, że dostępnych danych wynika, że przeciętnie Magnokraft II generacji (ufo) miga około 2500 Hz (razy na sekundę) - oczywiście już migotanie powyżej 25/sekundę powoduje zniknięcie z oczu obserwatora i wcale nie wykluczone, że załoga przesterowała sobie migotanie z jakiegoś powodu na mniej niż właśnie ok 2,5 tyś/sek.

Oczywiście, to tylko luźne dywagacje, które mogą, ale nie muszą być słuszne, aby zdjęcie ocenić w większym prawdopodobieństwie, musiałoby ono być w rozdzielczości 2-3 krotnie wyższej (lub obiekt bliżej).

Jeśli chce Pan wiedzieć, jak działają z bliska komory oscylacyjne, które wytwarzają widzialne dla kamery i aparatu jarzenie pochłaniania, proszę kliknąć w ten film na You Tube.

Jak Pan zauważy, Rods (pałeczki) mają charakterystyczne "falbanki" z boku i poruszają się niewiarygodnymi trajektoriami - wynika to z tego, że Rods NIE są pełnowymiarowymi Magnokraftami/ufo - a ich miniaturową, nawet wielkości pingponga wersją. Stąd też uderzanie i ocieranie linii sił magnetycznych w trybie telekinetycznym wywołuje w krótkim trybie takie właśnie falbanki (jest to oscylacja - tam gdzie sinusoida "falbanka" jest najwyższa - tam pędnik był na "on" - ułamki sekund później już na off) itd.

Nie jest moim zadaniem przekonać Pana do powyższego, jako to absolutnej prawdy, że Pan właśnie sfotografował to, co powyżej, ale skłonić Pana do dalszych poszukiwań.

Na wszelakich forach dyskusyjnych działa cała masa indywiduów, którzy zawsze będą ośmieszać, kpić i sprowadzać poważne sprawy do absurdu. Statystycznie rzecz ujmując, 70% Polaków popiera Aleksandra Kwaśniewskiego, który okazał się kłamcą (nie miał magistra) - i pomimo takiego oszustwa, 2-krotnie wybrali go prezydentem. Statystycznie, 60% ludzi popiera Platformę Obywatelską - partię ludzi bogatych, którzy z założenia nigdy nie będą walczyć o prawa i życie ludzi ubogich i średniozamożnych.

Jeśli Polska ma niemal wszystkie wskaźniki ekonomiczne na końcu ogona Europy (nie dajmy się propagandzie, że kryzys nie dotknie Polski długofalowo), w Polsce bida aż piszczy a w ubiegłym roku rozdano ponad 60 TYSIęCY TON jedzenia dla ubogich rodzin - a społeczeństwo wybrało sobie partię bogatych na swoich rządzących - to to mówi coś o poziomie tego społeczeństwa - więc statystycznie rzecz biorąc, na Paranormalne.pl również jest 60 % ludzi, którzy lubią siebie oszukiwać i tkwić w ułudzie - mam jednak nadzieję, że tak NIE jest, a większość ludzi tutaj to ludzie właśnie tacy, którzy NIE chcą zgadzać się na to, co zastali na Ziemi - tych wszechogarniających tajemnic, drwin i niszczenia wszystkiego, co niezgodne z ogółem (co paradoksalne ci, co niszczą mówią o tolerancji, demokracji i wolności).

Więc ewentualnymi bzdurami tutaj proszę się nie przejmować, tylko nadal klikać zdjęcia - i albo będziemy mieli dzięki Panu dobre tapety na pulpit, albo coraz lepszy materiał do badań nad ufo. Same pozytywy.

Pozdrawiam,
Dominik
  • 0

#28

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oczywiście zgadzam się z przedmówcami, którzy sądzą że jest to ptak...co myślicie o takim porównaniu?

Dołączona grafika


  • 0



#29

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

powiedziałbym że to jakaś satelita niektóre latają dośc nisko i można je dostrzec na bezchmurnym niebie.....

Rozumiem, że sobie jaja robisz :)

Jak dla mnie to jes to ptak, a trochę po Tatrach się w życiu nachodziłem :)
  • 0

#30

UFODB.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomińmy milczeniem sprawe Magnokraftów, bo to przypomina mi to naukowe dysputy o tym, że pociągi nie moga jeździć szybciej niż 37km/h bo przy większej prędkości powietrze zostanei wyssane i ludzie się poduszą (serio, naukowcy to udowadniali wyliczeniami i fizyką którą wtedy znali, tak samo jak w przypadku poruszania się szybciej niż prędkość dźwięku). Bo zamiast Magnokraftu może to być V7, czy też coś innego (latający stwór spagetii?). Ale to dysputa na inne czasy i nie w tym temacie.

Przy tej wielkości obiektu na zdjęciu trudno cokolwiek powiedzieć na jego temat. Może byc tym co chcemy zobaczyć, lub czymś zupełnie innym, czego byśmy nie wzięli nawet po uwagę (foliowa torebka porwana silnym wiatrem?? bzdrua, ale możę jednak). Fakt faktem, jest to UFO, czyli "Niezidentyfikowany Obiekt Latający" (bo unosi się w powietrzu a my nie potrafimy go zidentyfikować). ALE OKREŚLENIE UFO NIE OZNACZA OBIEKTU LATAJĄCEGO OBCEJ CYWILIZACJI.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych