Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia Chaosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

kot600.
  • Postów: 42
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdziwy chaonita nie tylko wierzy że coś się uda, ale wie że będzie tak jak on chce.
  • 1

#17 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Na początku byll chaos.
Nie nalezy go rozumieć jako burdel, ale jako nieskończoną ilość możliwości, więcej
http://www.schodamid...p...e&Itemid=57

pozdrawiam
  • 0

#18

Drunken Reaper.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały system Xaosu opiera się na tym co napisał Crowley ; "Czyń wolę swą, niechaj będzie całym prawem"

Xaos, jest wszystkim i nie jest niczym, schematy można odrzucić, bo są zbędne, ale i można je zatrzymać , bo są pomocne. W Xaosie, nic nie jest prawdą, a wszystko jest dozwolone (nie do końca , bo naruszanie wolności neutralnych to sk**wysyństwo w Xaosie, tako rzekłem JA, natomiast każdego kto obiektywnie podpadł magowi należy zmieść z powierzchni tego wszechświata ;p) .

Jedyną stałą zasadą w xaosie wg mnie ( i według historii świata, która się ze mną zgadza ;p ) , że najpotężniejszymi uczuciami , a zarazem źródłem energii są - Miłość a zaraz pod nią - Nienawiść.

Chaota może przeczyć sam sobie, działać przeciwko sobie, ku uciesze Bogów, których sam stworzył i wykreował.

w magii chaosu nie ma miejsca na błędy i wątpliwości, bo wątpliwość i błąd w trakcie jakiegoś ważnego rytuału (lub innej formy magii chaosu) może z rytuału błogosławieństwa zrobić przekleństwo o takiej sile, że osoba będzie błagała o śmierć nie mogąc jej otrzymać.


Z tym się nie zgodzę, Xaos ma ogromny margines błędu, ze względu na swoją dowolność. A o wątpliwościach najlepiej jest napisane w Principii Discordii :
Jeśli masz wątpliwości - olej je, jeśli jesteś czegoś pewien, wtedy zacznij się zastanawiać co jest z toba nie tak.
Nie można też, zrobić z błogosławieństwa - przekleństwa ( to znaczy, pewnie można, ale wtedy trzeba być niesłychanym partaczem, który zasługuje na śmierć :PP )

Btw. Jest Kaos Magick, a nie Kaos Magic , dlatego systemy kaosu określane są Magyią, a nie Magią ;P
Z szacunku dla Crowleya, i dla odróżnienia Magyi od Magii, tak jak Maga od Magika.

Poza tym, dobry art, świadomi znajdą tu to czego potrzebują, a nieświadomi, przy odrobinie przypadku, zginą marnie.
  • 0

#19

Vodzus.
  • Postów: 65
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że odgrzewam kotleta, ale zainteresowała mnie pewna sprawa - jeśli magia w ogóle to narzucenie rzeczywistości swojej woli oraz stuprocentowa wiara w powodzenie działań, a magia chaosu się na tym koncentruje w szczególny sposób, to dlaczego piszemy "Chcę" tworząc sigil? Nie powinniśmy zapisać stwierdzenia np. "Zadzwoni do mnie Janek" zamiast "Chcę, żeby zadzwonił do mnie Janek"?
  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, że odgrzewam kotleta, ale zainteresowała mnie pewna sprawa - jeśli magia w ogóle to narzucenie rzeczywistości swojej woli oraz stuprocentowa wiara w powodzenie działań, a magia chaosu się na tym koncentruje w szczególny sposób, to dlaczego piszemy "Chcę" tworząc sigil? Nie powinniśmy zapisać stwierdzenia np. "Zadzwoni do mnie Janek" zamiast "Chcę, żeby zadzwonił do mnie Janek"?



Tworząc powinniśmy skoncentrować się między innymi na swojej woli, akcie tworzenia - czyli właśnie JA CHCĘ.
Zwrot "zadzwoni do mnie Janek" dopuszcza zaistnienie woli Janka, która może być inna od naszej ... oczekiwanej.
  • 0



#21

Sareth.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę głupie pytanie. Czy to ma związek z Szatanem (Jeżeli istnieje)? Skąd masz te informacje? Czy ty masz kontrole nad tą Magią Chaosu?
  • 0

#22

chaossss.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam , czy mógłby mi ktos pomóc? Chodzi o to , ze bardzo czegos pragnę , zrobilam sigil z moim pragnieniem , jednak czekam ju tak długo i wydaje mi sie ze to sie nie wydarzy i ze szanse juz przepadly, ciagle mysle o najgorszym, boli mnie brzuch z nerwów , czy ktos mi moze pomoc co zle robie , jak mam poradzic sobie z tymi negatywnymi myslami . nie wiem czy to dobrze ale sni mi sie to co chce zeby sie stalo prawie codziennie a rano budze i sie to tylko sen , pomocy!!!


  • 0

#23

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak skończysz 15 lat to Ci przejdzie. Masz jakieś pragnienie, cel - dąż do niego, staraj się go zdobyć/osiągnąć pracą czy nauką. Nie baw się w talizmany i eliksiry, bo to było dobre 700 lat temu jak ludzie myśleli, że Ziemia jest płaska a pioruny to potwory...zwykłe bzdety - szkoda czasu, który lepiej poświęć na realne działania aby swój cel osiągnąć.


  • 0



#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Magia chaosu nie działa, więc nie ma znaczenia jak to robisz.
To tak jakby chcieć, żeby kula ziemska zatrzymała się na swojej orbicie i w tym celu odprawiać jakieś rytuały, a potem wyrażać zdziwienie że tak się nie stało.
  • 0



#25 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Śmiejecie się z niej, że wierzy w magię a sami wierzycie w zejście mesjasza.... sam nie wiem kto jest zabawniejszy.


  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmieszne jest to, że ktoś ci dał status zasłużonego.


  • 2



#27

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmiejecie się z niej, że wierzy w magię a sami wierzycie w zejście mesjasza.... sam nie wiem kto jest zabawniejszy.

 

A skąd wiesz, że ja wierzę w jakiegoś mesjasza? Nie znasz mnie i nie wiesz w co wierzę. Ja osobiście uważam, że obie rzeczy mają podobny poziom naiwności :)


  • 0



#28

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko, rozwaliłeś mnie textem ;)

Co do tematu, jak to się niektórzy muszą w życiu nudzić...


  • 0



#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, jeśli ktoś myśli że rysowanie jakichś znaków na kartce ma spowodować, że nie będzie musiał samemu nic w tym kierunku robić, to niech się nie dziwi że nic się nie dzieje. Trzeba odpuścić. Jeśli człowiek się denerwuje bo sądzi, że ma wpływ na coś, co się dzieje niezależnie od jego woli, to się tylko niepotrzebnych nerwów nabawi.

 

Magia chaosu to naiwna wiara wyrażająca się w zdaniu "nie wiem jak to się stanie, ale się stanie".


  • 0



#30 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

KP nie wiem czy wierzysz. Tak sobie strzeliłem w ciemno ;) Po prostu mnie to irytuje jak taki wszystko co jest katolkiem i wierzy w te wszystkie bzdety krytykuje kogoś tam, że wierzy w jakąs inną dziwną rzecz.

 

Wszystko jak dobijesz już do 10000 beznajdziejnych postów (na razie masz 5000 choć starasz się bardzo) to sam chyba wyślę ci nagrodę do domu.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych