Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekcja Astralna - Drzwi do nowego wymiaru.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakby był niepodważalny dowód na to że OOBE jest zjawiskiem realnym to uczylibyśmy się o tym zapewne w książkach naukowych, ale takiego dowodu nie ma.

Zjawiska typu OOBE, Medytacja, Hipnoza itp. Jest dla ludzi który zaczynają poznanie od siebie, a nie od analizy zjawisk zewnętrznych.

Nauka nie jest rzeczą ani złą ani dobrą, nie czyni świata lepszym i ostatecznie prawdopodobnie do niczego nie prowadzi czego dobrym przykładem jest filmik poniżej w którym mimo iż ludzie rozwinęli technikę i wiedze o świecie zewnętrznym to w rzeczywistości mentalnie są nadal tacy sami jak ludzi żyjący kiedyś kierują się tymi samymi wartościami.

Oto filmik:
  • 0

#32

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(by afk) Czytałem już wiele razy że trzeba się wyzbyć strachu, ale jak to zrobić??? Jak "rozbić" tą blokadę??


Pisałem już to wiele razy na forum – są dwa najlepsze na to sposoby, a można raczej powiedzieć – trzy, które całkowicie wyeliminują strach, więc opiszę to w trzech prostych krokach.

1)Doświadczenie teoretyczne – pomoże nam poznać płaszczyznę astralną od strony technicznej – dzięki temu będziemy wiedzieć co może na Nas tam czekać – czego ewentualnie możemy się przestraszyć, co za czym idzie – zrozumiecie że jest to tylko nieuzasadniony niczym strach

2)Podczas wchodzenia świadomie w trans (medytacja) - miejcie przyciemnione, lecz nie całkowicie zgaszone światło – zapalcie sobie jakąś małą lampkę – w taki o to sposób nie przestraszycie się żadnych zmor, które często pojawiają się w stanie theta – a tym czasem podczas zapalonego światła nie ujrzycie ani jednej – zyskacie również lepszą orientacją w terenie dzięki naświetleniu.

3) Doświadczenie praktyczne! – nie bójmy się, starajmy się medytować codziennie – a obiecuję że poczujecie efekty już po paru dniach na przemian – zawsze będziecie o jeden krok dalej niż przed poprzednią próbą wejścia w ten stan.

Strach jest głównym czynnikiem blokującym nasze chęci do opuszczenia naszego fizycznego ciała – w 99% przypadków u ludzi chcących uzyskać OOBE – eliminuje on wszelkie działania i zniechęca do dalszych prób, a tak nie powinno się stawać.

(by kabir) Wszystko ładnie pięknie, ale nigdzie nie widziałem ostrzeżenia przed tak zwanymi skutkami ubocznymi OOB. Skutek uboczny jest taki że kiedyś można po prostu nie wrócić do własnego ciała, a to dlatego, że człowieka, jego ciało fizyczne oraz astralne, wiąże taka cieniuteńka nitka, która jak zostanie przerwana to powrót jest niemożliwy.


Wszystko pięknie, ale to TY wierzysz we wszędobylskie złomy z wypowiedzi. Cóż. Może to zabrzmieć jakbym był hipokrytą, gdyż jeszcze rok wstecz również wierzyłem w tę linię, gdyż ją widziałem, po tym jak o niej przeczytałem – nie badałem jej bo nie miałem po co, tymczasem pewnego razu po wnikliwym spojrzeniu ca całą sprawę z liną – zrozumiałem że ona po prostu nie istnieje ! Jestem tego całkowicie pewien. Pomiędzy ciałem fizycznym a astralnym utrzymuje nasz pewna więź, ale na poziomie sensualnym – na poziomie energetycznym – nasze ciała są od siebie zależne tym oto czynnikiem.

(by kabir) Poza tym takie podróże nic nie dają. To tylko zaspokaja naszą ciekawość i tyle. Ponieważ człowiek jest taki, że jak nie zobaczy to nie uwierzy. Jednak ani LD ani OOB nie sprawią, że zaczniecie się rozwijać duchowo - jestem tego pewien. Jeśli chcecie się rozwijać duchowo ( to jest nasz cel życia na Ziemi ) zacznijcie od poznania własnego Ciała Energetycznego. Poznajcie jego budowę ( kanały energetyczne, czakry ), sposoby doprowadzenia go do przyzwoitego stanu, a w tedy żadne LD i OOB nie będzie wam potrzebne. W normalnym życiu będziecie mogli wykorzystać swoje własne właściwości: sprawdzać czy ktoś mówi prawdę, czy coś jest dobre dla was czy nie( na wibracjach dłoni ). Będziecie potrafili sami się uleczyć ze wszystkich chorób, wszystkie wasze problemy materialne znikną, wasze smutki przestana was smucić a rozwiązania będą przychodzić same.


Hah ! I tutaj się bardzo ale to bardzo mylisz rzekomo rozwinięty Kabirze… Podróże astralne mają bardzo dużo wspólnego z rozwojem duchowym człowieka, a szczególnie zjawisko OOBE można nazwać programem stymulującym czakry, nie mówiąc już o medytacji wprowadzającej nas w trans… Medytacja rozwija nasze chakry – szczególnie dwie – Manipurę oraz Adżnę – podczas medytacji uwalniamy dostęp energii do obu tych czakr, a do pozostałych blokujemy, albo lepiej to ujmę – limitujemy dostęp. Osobiście znam się w bardzo dużym stopniu na energetyce ludzkiego ciała, praktyki oraz teoria dot. Energetyki człowieka stanowią dla mnie prawie że chleb powszedni – praktycznie co dzień jestem pochłonięty w lekturach popularno-naukowych o tym i temu podobnych zjawiskach. OOBE i ogólnie praktyki z parapsychologią dają BARDZO DUŻO do rozwoju duchowego.

I tak żebyś wiedział – zauważyłem że idziesz za swoim wyklętym guru – podążasz technikami Wschodu – ale widzę że nawet nie wiesz do końca co to znaczy rozwój duchowy… taki rozwój to tylko w małym stopniu rozwijanie centrów energetycznych w swoim ciele.

(by Kabir) Skoro tak uważasz. Ale tak naprawdę nie było to moją intencją. Chodziło mi tylko o ostrzeżenie ludzi przed tym całym OOBE. Jak ktoś ma ochotę, proszę bardzo.


Nie słuchajcie Go… Wyraził swoje zdanie, chociaż jest mylne.

(by ZelgO) widze że wypowiada się tu dożo znawców i specjalistów oobe to może któraś z tych osób opowie swoje przeżycie z oobe np. sytuacje gdzie wychodzisz z ciała i udajesz się do sąsiedniego pokoju gdzie widzisz swojego brata/siostre/tate/mame przy jakiejść czynności a następnie budzisz się i opowiadasz z dokładnością tej osobie co robiła - wówczas byłby to niezbity dowód na realność oobe


Tak ? ! O ku*** ! OOBE ISTNIEJE ! ;p Wiesz ile było takich testów? Uwierz mi – że testów z zapleczem NAUKOWYM o których mowa można liczyć w tysiącach ? Tak… zostały one wielokrotnie powtarzane i UDOWADNIANE!. Ale to nie jest dowód na istnienie zjawiska OOBE.

(by Ringeril) W tym rzecz, że podczas OOBE opuszczając ciało, opuszczasz też w pewnym sensie tą rzeczywistość. Od doznawania tego świata jest ciało fizyczne, a podczas wyjścia lądujesz niedaleko tej rzeczywistości. Jesteś w pokoju, ale np. rzeczy są poprzestawianie lub są to całkiem inne rzeczy.

R. A. Monroe opisywał w swojej książce, że bardzo trudno jest się dostroić będąc poza ciałem do tego świata, ponieważ ciało astralne jest stworzone do przebywania gdzie indziej.


Hmm, nie pamiętam by wypowiedział słowa ‘ciało astralne jest stworzone do przebywania gdzie indziej’, ale masz rację – to się nazywa projekcja astralna lub ‘pełne LD’ jak kto woli – wtedy widzimy dokładnie rzeczywistość, jaka nas otacza, lecz z dodatkowymi elementami środowiska – czasem są one prawdziwe, tylko nie można ich dostrzec na płaszczyźnie fizycznej, lecz głównie występują one jako falsyfikaty, myślokształty.

(by ZelgO) moje pytanie brzmiało: "Jeszcze raz zapytam czy ktoś miał taką sytuację że może na 100% potwierdzić realność oobe?"


Tak… ja mogę potwierdzić realność OOBE. Lecz tylko dla siebie. Jestem 100% pewny istnienia takiego fenomenu – lecz bez warunków laboratoryjnych nie uda się nigdy udowodnić czy to zjawisko naprawdę istnieje (chociaż nadal się sprzeczają, gdyż zjawisko dawno zostało udowodnione, lecz naukowcy chcą więcej dowodów, a raczej – chcą INNE dowody)

(by Tsukiyomi) Czytałem trylogie Monroe'a. Bardzo fajna fantastyka. Zawsze zastanawiało mnie jak potrafił zapamiętać obfite czasami dialogi, które później miały nawet po kilka stron.


Tak, masz rację co do jednego – dialogi zostały przekręcone, a niektóre wstawione by zobrazować Nam jego doświadczenia, lecz powtarzam – zmienione – prowadził Monroe własny dziennik, w którym opisywał swoje astralne podróże i zapisywał każdy zapamiętany szczegół.


Przepraszam za ewentualne błędy językowe, ale śpieszy mi się na spotkanie. Na więcej pytań odpowiem 'szerzej' wieczorem, jeżeli oczywiście jakieś będą.
  • 0



#33

Menchior.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Refused, udalo ci sie wyjsc z ciala?Widziales swoje cialo fizyczne pograzone we snie?
  • 0

#34 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

macie film o zjawiku snu miendzy innymi jest o oobe http://www.astralweb...iD.-CrAxMaN.avi
  • 0

#35

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też coś znalazłem tyle, że w wersji on-line. Prawdopodobnie jest to ten sam dokument, co podał convers.

Źródło: Discovery
Time: 45:23

http://video.google....415361043892859
  • 0

#36 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

tak dokładnie to samo :]
  • 0

#37

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Probuje OOBE prawie codziennie przed zasnieciem, jeszcze mi nie wyszlo... ale kiedys przyjdzie ten czas wiec to tylko kwestia czasu.
Chyba glupie pytanie, ale czy w astralu jest tloczno od "umyslow"? tzn stworzen itd*
i czy oobe podchodzi pod indywidualizm czy "zalacza" sie pod swiat? chodzi mi o to czy widzimy to co chcemy widziec czy widzimy cos co jest, ale nie dlatego, ze to sobie wyobrazilismy? nie mialem jeszcze oobe a jestem ciekawy a to chyba dobre miejsce aby zapytac.
  • 0

#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piotrek - masz ciało fizyczne i przebywasz w świecie fizycznym, w którym panują określone prawa, identycznie jest w innych wymiarach.
Odbywasz oobe w ciele astralnym, w świecie astralnym. Może się to prawdopodobnie odbyć na poziomie uczuciowym lub mentalnym.
( na wyższe poziomy raczej jest mało prawdopodobne aby się dostać, na początku ).
Na Ziemi przecież inne warunki panują w wysokich górach, w głębokiej wodzie a inne na ladzie.
Oczywiście oobe, podróż astralna jest wyjściem ciała astralnego - subtelnego w inny wymiar.
Świat wyobrażeniowy pozwala tworzyć mam poezję, obrazy, śnić marzenia... Są to odmienne stany.
  • 0



#39

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piotrek Probuje OOBE prawie codziennie przed zasnieciem, jeszcze mi nie wyszlo... ale kiedys przyjdzie ten czas wiec to tylko kwestia czasu.


czytałem kiedyś te wszystkie sposoby na oobe, ale z własnego doświadczenia ci napisze najlepszy sposób
Sposób dzięki któremu nawet przysłowiowy noob będzie łatwo mógł doświadczyć oobe
przedewszystkim robienie tego wieczorem przed zaśnięciem to kiepski pomysł ponieważ człowiek nie zasypia odrazu po położeniu się do łóżka - można leżeć nawet i z godzine a jeszcze myślenie o oobe nie pozwoli ci szybko zasnąć, a najważniejsza rzecz to właśnie stan niemalże snu

taki stan najlepiej uzyskać wcześnie rano
chyba każdy chodził do szkoły/pracy i wie jak to jest kiedy dzwoni ci budzik a ty jesteś tak zmęczony że nie dajesz rady wstać i myślisz sobie "a chuj pośpie sobie jeszcze z 10 minut"
właśnie wtedy kiedy sobie to myślisz możesz dosłownie zasnąć w kilka sekund
pewnie każdy tak ma że patrzy na zegar pośpi sobie nawet coś się przyśni a jak się ponownie budzi widzi że minęła dopiero minuta lub dwie

właśnie w tym momencie kiedy myślisz sobie że pośpisz jeszcze kilka minut najłatwiej doświadczyć oobe
teraz wedle tych wszystkich kursów z forum itp. itd. musisz sobie coś wizualizować
ale będąc już w tym stanie nawet nie trzeba sobie niczego wyobrażaś - poprostu starasz się utrzymać swoją świadomość ale dajesz zanąć swojemu ciału
utrzymując świadomość możesz sobie myśleć o oobe, poprostu żebyś był świadom istnienia tego zjawiska
ostatecznie wyobrażaj sobie że opuszczasz własne ciało, ale mi i bez tego bez problemu sie udaje

i nie możesz się tym podniecać podejdź do całej sprawy jakbyś nie wierzył że cokolwiek się zaraz stanie
po nie długiej chwili powinieneś odczuwać pierwsze efekty jak szum (wibracje) w głowie
następnie nie będziesz mógł poruszać kończynami, czym się pewnie nieco przerazisz
ale wystarczy skupić myśl na poruszeniu np. palca i za chwile się obudzisz
będziesz wszystko widział z normalnej perspektywy tak jakbyś wcale nie wyszedł z ciała (nie musisz przecież odrazu wstawać, chcę abyś pierw doświadczył tego stanu)
po przebudzeniu wykluczysz fakt iż mógł być to sen

na początek to ci wystarczy już wtedy będziesz wiedział że jednak to jest prawda co piszą te wszystkie czikeny na forum
po zastosowaniu się do mojej porady nie wierze w to że może się komuś nie udać


zapewne jakiś mocherowy beret pomyślałby że przeżył śmierć kliniczną, lub znalazł dowód na życie pozagrobowe - jak to widziałem na jakiś filmie na discovery
ja staram się podchodzić do całej sprawy z dystansem i myśleć że jest to jeszcze niezbadana strefa naszego mózgu
  • 0

#40

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a najważniejsza rzecz to właśnie stan niemalże snu

Otoz wlasnie wtedy udaje mi sie(przed zasnieciem) uzyskac taki stan, tzn ten jest najbardziej efektowny/najlatwiejszy.

staram się podchodzić do całej sprawy z dystansem i myśleć że jest to jeszcze niezbadana strefa naszego mózgu

A ja staram sie myslec, ze to odmieni moje zycie i istnieje naprawde a nie w mojej glowie... szczerze to potrzebuje oobe aby przypieczetowac na zawsze moje podejscie do zycia i swiata.

Dzieki za rade Zelg0 ale czytalem o tym naprawde sporo, wole zreszta nie stosowac sie juz do planow na oobe tylko probowac po swojemu lub experymentowac co czasem wychodzi.
Nadal nie dostalem odpowiedzi na cos waznego dla mnie co by przekreslilo teorie, ze oobe dzieje sie w glowie ale to nic, wierze w oobe i to mi wystarczy jak narazie aby nadal probowac.
  • 0

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piotrek - aby nauczyć się rozróżniać smaki należy je spróbować. Sama opowieść o smaku słodkim czy też słonym nie pobudzi Twoich kubków smakowych, nie nauczy rozróżniana. W trakcie jedzenia budzi się przyjemność smakowania, porównywania doznań smakowych...
Analogiczne jest z oobe. Samo czytanie o podróży astralnej można przyrównać do oglądania profesjonalnie przygotowanego stołu, ze znawstwem, wyrafinowaniem i przede wszystkim smakowicie zastawionego stołu...
Samo oobe ...jest już ucztą, takim delektowaniem się smakowicie przygotowanego posiłku... stającego się przygodą kulinarną.
Aby rozmawiać o podróży trzeba ją przynajmniej raz odbyć... doświadczenie to powoduje często pragnienie powtórzenia i tak to łapiemy bakcyla ^^ - całkiem przyjemnego.
  • 0



#42

maksioremix.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i głupie pytanie zadam ale czy były udokumentowane jakieś przypadki że osoba będąca w OOBE nie wróciła już do ciała?
  • 0

#43

Jachondo.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@maksio~
Nie są znane takie przypadki. I nie sądzę by takie były, ciało astralne i ciało fizyczne łączy pewna więź, są różne teorie na ten temat ale każda wyklucza brak możliwości powrotu do ciała.



Ja próbuję ale straszne są "schizy" jak się kładę. Położę się i od razi czuję się obserwowany, i tak jakby mój pokój nie był moim pokojem :/
  • 0

#44

enae.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, żeby doświadczyć OBE (jeżeli ktoś jeszcze tego nie zaznał ;) ), trzeba TEGO PRAGNĄĆ I W TO UWIERZYĆ. Naprawdę, tyle wystarczy. To zjawisko istnieje, sama go doświadczyłam i to nie raz. A że nauka tego nie może udowodnić? Phi! Oglądajcie się na naukę, a daaaaaleko zajdziecie :mrgreen: .


A sceptycy, którzy nie wierzą w OBE? Cóż, przekonają się po tzw. "śmierci" :lol

I co z tymi, którzy mają lepsze sposoby na rozwój duchowy? Niech je mają! Dlaczego im bronić?
Nie każdy musi wychodzić z cielska, naprawdę.
Rzekłabym, że to raczej zajęcie dla nielicznych.

Nie podoba mi się tylko rozprzestrzenianie dezinformacji. Człowiek nie doświadczył zjawiska, nie wie, o co chodzi, a ferment sieje, straszy innych, kazania głosi. Jak kto młody, niedoświadczony, to się jeszcze nabierze na to. Ech...
  • 0

#45

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A sceptycy, którzy nie wierzą w OBE? Cóż, przekonają się po tzw. "śmierci"


no GZ widze że rozwiązałaś odwieczną tajemnice ludzkości - co nas czeka po śmierci
nic tylko iść **** się w łeb

Edit Asieńka: Bez wulgaryzmów proszę, następnym razem będzie ostrzeżenie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych