Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oblicze biblijnego Boga - łagodny czy okrutny [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#31

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Refused, nie wiem co znaczy, że cisz i tak dopnie swego :P Może będę nieskromna, ale zdaje mi się, że zawsze staram się być jak najbardziej obiektywna. Nawet jeśli potępiam czyjeś zachowanie i sama najchętniej ukarałabym daną osobę, to zawsze konsultuję swoją decyzję z gronem moderatorskim. Nigdy nie jestem zamknięta i nieobliczalna. Przynajmniej taką mam nadzieję.

Makbet --> plagiat to coś naprawdę niskiego i niefajnego. Nie zmieniłam zdania. Jednakże cieszę się, że widzę ewolucję w Twojej postawie. Widzisz swój błąd,a to ważne. Teraz może już być tylko lepiej. Dlatego też postanowiłam, że debata będzie kontynuowana. Zapowiada się bowiem niezwykle ciekawie. Motywuję Was chłopcy - zarówno Makbeta jak i Refuseda do bycia coraz lepszymi.
Makbecie, masz jeszcze szansę się zrehabilitować. Ocena jednak jest w rękach sędziów.

Nad karą jeszcze pomyślę.
  • 0



#32

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przemyślałam.
Kary żadnej jako takiej nie będzie (formalnej). Myślę, że żadne punkty ujemne i żadne warny nie są tutaj adekwatne. Prawdziwa sprawa toczy się w sumieniu i moralności. Sędziowie na koniec debaty wystawią oceny. To oni są jedynym organem - niezależnym i niezawisłym - żeby wydać werdykt.

Kwestia nie została jeszcze rozstrzygnięta i Makbet ma jeszcze ogromne szanse na rehabilitację. Dlatego proszę walczyć dalej, Panie Makbet ze swoją chwiejną Makbetowską naturą :P
  • 0



#33

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli wszystko poszło lepiej niż myślałem ;) Dziękuję za nie wyciąganie konsekwencji względem Makbeta - miejmy po prostu nadzieję że więcej nie popełni takiego błędu. Pozostaje mi tylko dokończenie wpisu, którego może jeszcze dziś dodam.

Pozdrawiam.

Użytkownik Refused edytował ten post 14.03.2009 - 10:49

  • 0



#34

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwestia nie została jeszcze rozstrzygnięta i Makbet ma jeszcze ogromne szanse na rehabilitację. Dlatego proszę walczyć dalej, Panie Makbet ze swoją chwiejną Makbetowską naturą tongue1.gif

Dziękuje ślicznie

Myślę iż wyciągnąłem nauki z tej sytuacji.

Refused, ja mogę się spóźnić trochę z wpisem bo jadę na pogrzeb tej dziewczyny(ona od listopada mieszka w Anglii), mam nadzieję że do przyszłej soboty się wyrobie.
  • 0



#35

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym poprosić o dodatkowe dwa dni na swój wpis do debaty, wiem, że tego nie przewiduję regulamin, ale po prostu nie mogę zebrać myśli po stracie ukochanej osoby, oczywiście postaram się skończyć wpis w terminie, jednakże chciałbym prosić o 2-3 dni, w tym czasie może i nie zdążę się pogodzić z tym co się stało, ale zbiorę się jakoś w kupę i coś napiszę.

Po za tym, po jej odejściu wiele się zmieniło w moim światopoglądzie, miało miejsce wiele przemyśleń. Nikomu nie jest łatwo mówić o śmierci bliskich osób, tym bardziej jeżeli za tą osobę bylibyśmy gotowi oddać własne życie, tak więc mam nadzieję iż jeżeli przekroczę minimalnie regulaminowy czas, nikt nie uzna tego za lecenie w kulki.

Przepraszam, za ten zagmatwany język, ale wciąż trudno mi pozbierać myśli i scalić je w zdania
  • 0



#36

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym poprosić o dodatkowe dwa dni na swój wpis do debaty, wiem, że tego nie przewiduję regulamin, ale po prostu nie mogę zebrać myśli po stracie ukochanej osoby, oczywiście postaram się skończyć wpis w terminie, jednakże chciałbym prosić o 2-3 dni


Proszę bardzo, nie ma problemu.
  • 0



#37

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oto na przykład niepełny wykaz czynów, za które karać należy śmiercią:
-złorzeczenie rodzicom
-cudzołóstwo
-seks z macochą lub synową
-homoseksualizm
-poślubienie jednocześnie kobiety i jej córki
-obcowanie płciowe ze zwierzęciem



Przeczytaj definicję homoseksualizmu i sodomii :P
  • 0



#38

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpóźniej do czwartku wieczór, wpis mój pojawi się na serwisie :)
  • 0



#39

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ech, a ja sobie myślałem, że już będzie coś do poczytania :D
  • 0



#40

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ech, a ja sobie myślałem, że już będzie coś do poczytania biggrin3.gif


Jestem w połowie dopiero...
  • 0



#41

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ech, a ja sobie myślałem, że już będzie coś do poczytania :D

wejdź na racjonaliste... prawdopodobnie przeczytasz coś bardzo podobnego... a może nawet to samo co Makbet napisze :P
  • 0



#42

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakby ludzie błędów popełniać nie mogli.

A ja czytam i czytam i notuję. Ocena będzie... długa 8)
  • 0

#43

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ech, a ja sobie myślałem, że już będzie coś do poczytania :D

wejdź na racjonaliste... prawdopodobnie przeczytasz coś bardzo podobnego... a może nawet to samo co Makbet napisze :P

Czasem wchodzę
  • 0



#44

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedawno czytałem pewną książkę, w której była wzmianka o parodii jaką napisał ponoć Władysław Witwicki (niestety nie udało mi się znaleźć tego tekstu w internecie).

Mniej więcej chodziło w niej o to:

Był sobie kiedyś w Indiach bardzo bogaty Radża. Miał on szkołę, która oferowała uczniom z okolicy możliwość nauki we wspaniałych warunkach. Lecz Radża postawił pewien warunek - nikt z uczniów nie może zajrzeć do wielkiej encyklopedii, która leżała cały czas na widoku.

Oczywiście uczniowie, gdy się o niej dowiedzieli, od razu ją otworzyli i zaczęli przeglądać z ciekawości jej zawartość. Gdy Radża się o tym dowiedział, wyrzucił wszystkich uczniów ze szkoły i zamknął ją.

Ale po pewnym czasie Radża zasmucił się nad swoim czynem i uznał, że źle zrobił. Postanowił zatem wysłać do tych dzieci swojego bratanka. Bratanek ten opowiadał innym dzieciom kim jest jego wujek i że jeśli go posłuchają, to będą mogli wrócić do szkoły a nawet zdać później i trafić do wspaniałego uniwersytetu, jakim Radża również zarządzał. Gdy dzieci o tym usłyszały, zdenerwowały się i rzuciły się na niego, aby go pobić. Gdy odeszły, Radża był zadowolony. Jego bratanek leżał zakrwawiony i pobity.


Istotne pytania - Radża doskonale wiedział, że dzieci zajrzą do encyklopedii. Po co ją więc tam stawiał na widoku? Wszak wiedział, że dzieci od razu złamią jego zakaz. Po co zatem w ogóle go ustanawiał? I dalej - czemu Radża nie przyszedł do dzieci i nie powiedział "wybaczam wam, możecie wrócić do szkoły", a zamiast tego wysłał swego bratanka aby inne dzieci go pobiły? Czemu tylko krwawe rany bratanka mogły zmazać winę dzieci?

I dlatego podoba mi się to, co pisze Makbet. Choć rzecz jasna to nie Bóg był okrutny, ale pisarze prezentowali straszliwy prymitywizm moralny.
  • 0



#45

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu zapewne irytuję sposób mojej wypowiedzi? skaczę sobie od jednego wątku do drugiego, zostawiając końcówkę bez jakiejś zgryźliwej riposty lub racjonalnego podłoża, jednakże taki sposób mi się podoba i uważam, iż jest odpowiedni.

Mnie to wygląda raczej na brak pomysłu w kwestii konstrukcji wypowiedzi.

Sama wypowiedź dotycząca NT raczej nieszczególna. Makbet atakuje tu głównie... własne wyobrażenie chrześcijaństwa. Cóż, tak też można. Ale to żadna sztuka - znęcać się nad stworzoną przez siebie karykaturą. Makbet w swoich argumentach praktycznie istoty chrześcijaństwa nie dotyka, a to czyni je łatwę do zbicia i to bez uciekania się do jakiejś zagmatwanej teologii czy filozofii. Starczy umiejętnie skorzystać z Biblii.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych