Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy boisz się śmierci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#1

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy boisz się śmierci?

Dołączona grafika


Pewnie każdy zastanawiał się nad tym, co będzie działo się z nim po śmierci. Jednak czy kiedykolwiek myślałaś/myślałeś o samym momencie "przejścia na drugą stronę"? Czy będzie bolało? Czy od razu znajdziemy się w Raju? Czy to definitywny koniec w każdym tego słowa znaczeniu?

Śmierć w dzisiejszym świecie jest tematem tabu. Nie mówi się o niej w tv, radiu, nie pisze w gazetach, chyba że zdarzy się jakaś wielka katastrofa, epidemia, jakiś psychopata zabije niewinne dzieci wracające do domu z przedszkola, jednak i to jest tylko powierzchownym przedstawieniem sprawy, podana jest jakaś statystyka, zginęło/zostało zabitych 8 osób i natychmiast przechodzi się do awarii, jaka spowodowała wypadek autobusu, gdzie mieszkał i czym się zajmował morderca, jakiej użył broni itd... Uwaga natychmiast jest kierowana na nic nieznaczące pierdoły, nie ma miejsca na przemyślenia związane z odchodzeniem, wszystko jest tak przedstawione, by myśleć tylko o przyczynie zdarzenia, a nie o skutkach. Brak jest jakichkolwiek odniesień do momentu umierania. Świat jest tak skonstruowany, by jak najwięcej się nażreć, mieć jak najlepsza komórę, samochód, ciuch, a przy okazji po cichu napchać do pełna kieszenie ludzi pociągającymi za sznurki, którzy prawdopodobnie również nie zdają sobie sprawy z tego, że też skończą 2 metry pod ziemią...

Jednych perspektywa zejścia z tego świata, zostawienia swojego majątku, rodziny, przyjaciół, zgnicia w trumnie, przeraża. Innych w ogóle to nie interesuje, jeszcze inni cieszą się na myśl, że w końcu skończy się ból, cierpienie, krzyk, że w końcu nastanie ukojenie i spokój... Jednak większość ludzi nigdy nie zadała sobie pytania ''co z tą śmiercią'' i najprawdopodobniej nie zada aż do jej nastania, no bo po co? Po co myśleć o śmierci? Chociażby po to, by w ostatniej chwili nie panikować, nie czuć strachu... By przyjąć ją jak starą dobrą znajomą, na której przyjście tak długo się czekało...

Osobiście uważam, że śmierć będzie momentem nastania prawdziwej Wolności, chwilą zerwania z tym złym, perfidnym, okrutnym światem i że nie ma powodu, aby się jej obawiać. Wreszcie będę naprawdę niezależny od czegokolwiek. A co Ty sądzisz o śmierci???

PS: jeśli taki temat już jest, to proszę o skasowanie mojego tematu.
  • 0

#2

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

śmierć będzie momentem nastania prawdziwej Wolności, chwilą zerwania z tym złym, perfidnym, okrutnym światem


Ale głupoty. Ty naprawdę sądzisz, że cały świat to tylko okrucieństwo, smród, bród i ubóstwo?

Ja tam nie będę się na zapas martwił śmiercią. Bo po co? to bez sensu. Będę się bał, kiedy będę już umierał, proste. I tylko po śmierci się przekonamy, co jest po drugiej stronie. Ta dyskusja nie ma sensu.

Ja tam jestem chrześcijaninem i wiem, co mnie czeka po drugiej stronie :roll:
  • 0



#3

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się boje tylko przedwczesnej śmierci i tego że nie zdążę zrobić tego co chcę zrobić
  • 0

#4

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bardziej od śmierci boję się bólu przy umieraniu.

A i nie uważam że śmierć będzie uwolnieniem od zua, IMO po tym życiu nie będzie nic, więc trzeba to dobrze wykorzystać.
  • 0

#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie tyle boje się śmierci jako mojego odejścia ,ale bólu jaki by odczuwali moi bliscy po moim odejściu ...

Tak więc jak bym był sam i nie miał bliskich nic by mnie w zasadzie nie trzymało w fizycznym ciele
  • 0

#6

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Śmierći raczej się nie boję, lecz dopóki będę w stanie, będę walczył o to by na tym świecie przetrwać jak najdłużej.

A co będzie po śmierci? Chciałbym to wiedzieć, lecz pewnie dopiero się tego dowiem gdy umrę albo nie dowiem się wcale. :)
  • 0

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Będąc przez 10 lat rasowym ateistą oswoiłem się z myślą, że po śmierci moje JA po prostu rozpłynie się w nicości. Aktualnie, jako chrześcijanin "z odzysku", podchodzę do sprawy już nieco inaczej. Myślę, że poniższy cytat świetnie oddaje cel, do którego w duchowym aspekcie mego życia staram się dążyć: "Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem" Filip. 1:21.
  • 0



#8

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm. Pytanie ciekawe. Najczęściej boimy się czegoś, co jest nam nieznane, a takowa jest śmierć, jednak strach przed śmiercią wynika zazwyczaj ze zbyt dużego przywiązania się do majątku (materialnego), ale czasami też z przywiązania do bliskich, rodziny, przyjaciół. Strach przed śmiercią często ratuje nam życie. Człowiek od zawsze ma taką wolę walki o swoje życie.

Ja jednak odbieram to to trochę inaczej, niż inni. Ten strach dodaje mi motywacji do działania. Gdy by przyjąć poglądy autora tematu (cytuje) "że śmierć będzie momentem nastania prawdziwej Wolności, chwilą zerwania z tym złym, perfidnym, okrutnym światem" , to życie nie miało by żadnego sensu.
Ja myślę, że PO COŚ tu żyje, a śmierć ciała fizycznego nie oznacza śmierci duszy i co więcej zdaje mi się, że nie można tu mówić o wielu duszach. Według mnie istnieje taka jedna dusza, energia, taka neosfera (kto grał w STALKERA, to zrozumie :-))
Wytłumaczę tą teorie bardziej obrazowo: Wyobraźcie sobie serwer(dusza/energia) i sieć komputerów(ludzie) do niego podłączonych. Komputery te służą do tylko do przetwarzania, tworzenia różnych danych, ale całą pamięć tych komputerów znajduje się na serwerze. Nawet jak jeden komputer się zepsuje, to jego "dusza" (informacja) pozostanie na serwerze. Później wszystkie dane zostaną skopiowane na nowy komputer.
  • 0

#9

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie.Ciało jest tylko narzędziem,dzięki któremu możemy zdobywać doświadczenia w tej gęstości.
Życie to ogromna kolejka górska,ze wszystkimi emocjami,wrzaskami..tymi pozytywnymi i negatywnymi.
A śmierć?? to tylko przejście w inny wymiar.
  • 0

#10

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak ktoś myśli o śmierci to dochodzi do wniosku, ze chciałby umrzeć szybko i bezboleśnie, najlepiej w śnie. I wszystko ładnie. Problem w tym, że nie istnieje coś takiego jak szybka i bezbolesna naturalna śmierć. Jak chce się tak umrzeć, to trzeba samemu o to zadbać.

Śmierci się nie boję, bo czego się bać? Nicości? Czemu mam się bać nicości skoro jej nie doświadczę? Idiotyzmem jest bać się czegoś na czego doświadczenia nie mamy szans. To jakby bać się spalenia w słońcu. Się nie wydarzy.

Można się bać umierania. Jak Cie pieprznie ciężarówka to możesz marzyć o utracie przytomności. Jeśli tak się nie stanie, to poczujesz łamane kości, miażdżone wnętrzności i skórę zdzieraną przez asfalt.
  • 0

#11

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmm wiele osób mówi że boi się bólu związanego ze śmiercią, no i co tu ukrywać "człowiek rodzi się i umiera w bólach", od zawsze niewielu dane było "zasnąć" na wieki. Jednak postawcie sobie pytanie: Odkąd pamiętam, zawsze coś mnie bolało, zęby, nadwyrężone mieśnie itp. życie z fizycznego punktu widzenia jest często bolesne, więc czy jeszcze trochę bólu zrobi jakąś różnicę?

Ja osobiście boje się jedynie głupiej śmierci w skutek której ktoś znalazłby moje zwłoki w dziwnej/krępującej sytuacji np leżącego od kilku dni pod prysznicem z roztrzaskaną głową (mydło+woda+chwila nieuwagi), ponadto chciałbym jeszcze zrobić coś w miarę znaczącego przed śmiercią, niekoniecznie w skali światowej/krajowej, ale coś co by sprawiło że chociaż kilka osób by mnie zapamiętało.
  • 0

#12

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

craven, czy ty wiesz o czym mówisz? Śmierć to nie "jeszcze trochę bólu". Śmierć to największy i ostatni ból jakiego doświadczysz.
  • 0

#13

Kocot.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śmierć to tylko koniec pewnego etapu w życiu duszy. Istota zostaje zsyłana na różne planety wiele razy, aż wypełni swoją misję. A tą misją jest nic innego jak osiągnięcie wysokiej częstotliwości, którą można osiągnąć jedynie przez miłość. Śmierć to tylko przejście do innego wymiaru, jak ktoś wcześniej napisał. Ziemia to planeta próby. Aniołowie wraz z Wszechwiedzą (Bogiem) sprawdzają nas. Mogę się założyć że nasza planeta jest jedyna w swoim rodzaju. Tylko u nas są pieniądze, idiotyczna telewizja (której z resztą nie oglądam), podziały na biedniejszych i bogatszych, strach, ból, nienawiść, i wiele innych przywar naszego świata. Śmierć to tylko przejście do innej gęstości, niestety nie wielu uważa tak jak ja... cóż będą powtarzać życie na Ziemi, tak długo aż coś zrozumieją :mrgreen:
  • 0

#14

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Planeta pierwszej kategorii.
Polecam książkę Michel Desmarquet-'MISJA''


Po co żyjemy? Dlaczego jesteśmy Świadomi?
Jaki jest Cel istnienia Wszechświata i nasza w nim rola?
Dlaczego nie wystarczy wierzyć?
Co się stało z rozwiniętymi cywilizacjami i kontynentami (Mu, Atlantyda...)?
Czy nas również czeka katastrofa? KIEDY? Jaka? Dlaczego?
Dlaczego NIKT NIE PAMIETA do czego służyła Piramida i jak ja zbudować?
Co się dzieje po śmierci i przed poczęciem? PO CO?
Kto powiedział ze istnieje konflikt miedzy Stworzeniem i Ewolucja?
Dlaczego wynalazek koła stał się wielkim krokiem wstecz dla ludzkości?
Jakie są największe zagrożenia dla Człowieka i społeczeństwa na Ziemi?
Marzyć czy działać? Jak zmienić SYSTEM nikogo nie raniąc?
Ile prawdy jest w Biblii? Jakie są lekcje z historii?
Skąd się wziął Człowiek na Ziemi?
  • 0

#15

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak bym miał się bać śmierci to bym musiał zyc w ciągłym leku. Przecierz nie wiem kiedy umrę może to być za minute albo nawet szybciej
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych