Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje głośniki odbierają CB radio -_-


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już wcześniej się zdarzało ,że z moich głośników wydawały się niezidentyfikowane dźwięki ale od wczoraj przybrało to taką formę ,że nie mogę tego dłużej ignorować. Średnio co 2 minuty z włączonych głośników (nawet gdy się je na maksa przyciszy) dobiegają dźwięki rozmowy, głównie męskie głosy. Trudno jednak rozróżnić poszczególne słowa ze względu na szumy im towarzyszące ale niewątpliwie jest to rozmowa. Najprawdopodobniej z CB radia.
Włączenie muzyki głośniej niż ten dźwięk lub wyłączenie zupełne głośników pomaga ale przecież nie mogę cały czas słuchać głośno muzyki ani mieć wyłączonych głośników. Poradzicie coś?

Tutaj próbka dźwięku: http://www.2shared.c...granie__4_.html (nagrane telefonem komórkowym przyłożonym do głośnika)



#2

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie kupić kable w ekranach.
Spróbuj podłaczyć też głośniki odrazu do sieci elektrycznej ... bez przedłużacza.

A tak poza tym wygoglowałem:

Problem występuje jak potencjometr głośności jest na max (lub prawie max ) przykręcony. Rozwiązanie jest proste.
Przycisz kartę dźwiękową w sterowniku i podkręć regulacje głośności w kolumnach i to wszystko. Już żadne radio nie zagra.



#3 Gość_nicram363

Gość_nicram363.
  • Tematów: 0

Napisano

Też mam coś podobnego tylko, że moje głośniki odbierają ruski rodio, zdarza się też czsem, że odbiera nawet stacje numeryczne.

#4

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ciekawości... co Wy macie za głośniki?
Moje tylko na komórki reagują :D

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głośników nie dam rady podłączyć do sieci bez przedłużacza bo w pokoju jest tylko 1 kontakt na dodatek w odległości 2m od komputera.
Dźwięk nie występuje tylko gdy głośniki są na maksa przyciszone, ale cały czas (za wyjątkiem momentów gdy nikt nie "nadaje"), z taką samą głośnością (przyciszam na max głośniki - głos słychać - pogłaśniam głośniki - głos słychać tak samo jak przy przyciszonych - pogłaśniam głośniki na max - głos cały czas słychać tak samo a za to od dźwięków np. z gg można ogłuchnąć), nie jestem więc pewna czy to sprawa głośności.

A z tymi kablami w ekranach to o co chodzi?


Edit. Te głośniki są "stare jak świat", jeszcze przy pierwszym komputerze je miałam a ten dostałam od wujka który miał komputer zaraz po tym jak pierwsze komputery trafiły do polskich domów. Więc nie dziw ,że dziwne rzeczy wyprawiają.

A, jeszcze jedno. Ostatnio mamy w domu remont i są jakieś przebicia w prądzie co słychać w głośnikach za każdym razem jak włączy się wiertarka. Możliwe ,że przez to coś w głośnikach siadło.



#6

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kable w ekranach to kable okryte tworzywem, które nie łapie sygnałów z zewnątrz. Niestety są to dosyć drogie przewody. Jeśli tak jak piszesz głośniki są stare to nie opłaca inwestować się w takie kable.

Kiedyś taki problem mniałem z wzmaczniaczem, przyczyną był prawdopodnie brak uziemnienia w gniazdku.
Możesz spróbować głośniki podpiąć do innego przedłużacza ...


Ps: Chyba że lubisz słuchać muzyki ... to masz pretekst na wymiane głośników :)

#7

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ciekawości... co Wy macie za głośniki?
Moje tylko na komórki reagują :D

U mnie w taki sposób reaguje wieża po podłączeniu do niej gramofonu xD



#8

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystkie przewody są okryte tworzywem.
Przewody ekranowane, to przewody, w których poza żyłami sygnałowymi jest dodatkowy oplotz siatki miedzianej lub ekran z folii aluminiowej. Ekran może też pełnić rolę przewodu masowego. Żeby w Twoich głośnikach wymienić przewody, musiałabyś sie pobawić lutownicą. Takie przewody wcale nie są drogie, są powszechnie wykorzystywane.

Innym sposobem jest użycie pierścienia ferrytowego i nawinięcie na niego kilka razy początku przewodu jak najbliżej wtyczki, przepleść 6-7 razy. Powstanie cewka przeciwzakłóceniowa.
mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Natomiast włączanie wiertarki ma pełne prawo powodować trzaski w głośnikach urządzeń podłączonych do tej samej fazy, nie musi być żadnych "przebić".

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu jest cicho, przestali "nadawać".

Stwierdzam ,że aż tak bardzo mi te dźwięki nie przeszkadzają. Jak nie będę na nie zwracać uwagi to nie będę ich słyszeć, nie są aż tak głośne (taa, dobrze mi mówić w momencie gdy ucichły). Nie ma co w to inwestować czasu i kasy.
Kiedyś sobie po prostu kupię nowe głośniki i tyle.



#10

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

14 zł za najtańsze głośniki chyba ci nie żal? Jak dostaniesz nerwicy od tych głośników to jeszcze powtórzysz moje słowa :P

#11

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

u mnie słychac jakieś radio czasem i jak ktoś mówi nazwy ulic. ale bardzo cichutko.

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jaką mam gwarancję ze tamte głośniki za 14zł nie będą również tego dziadostwa odbierać?
Z resztą mniej tu o kasę chodzi bardziej o czas - nie mam szczerze powiedziawszy kiedy iść do komputerowego sklepu, od miesiąca czekam na okazję żeby kupić byle tusz do drukarki.

A te głośniki działają same z siebie dobrze. Tyle ,że ostatnio odbierają dziwne rzeczy.



#13

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety musisz kupić dobre głośniki, nie jakiś szmelc za 20zł. Ja mam taką tandetę w pracy i też czasami CB z samochodów zaparkowanych nieopodal słychać. W domu mam droższe i takich problemów nie mam. Mój kolega mieszkał niedaleko szpitala i jego wideo odbierało radiostacje z karetek ale to było 20 lat temu.



#14

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, to nie głośniki, tu chodzi tylko i wyłącznie o kabel. Na "samorobnym" kablu też odbierało mi ruskie i francuskie radia. Wystarczyło kupić kabelek z allegro za 10zł i problem zniknął. Sprawdź też kabel głośniki -> komputer.

Ewentualnie zrób jakąś samodzielną izolację, to też troszkę powinno pomóc. :)

Takie kable są drogie? Bzdury, wystarczy spojrzeć na allegro.

#15 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ana Mert ależ Ty głośno oddychasz :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych