Skocz do zawartości


Mapa Twórców sprzed 120 milionów lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolego... ta tablica może doprowadzic do krachu obecne dogmaty naukowe. Nie licz na cuda, bo nikt Ci o tym głośno pisał nie będzie. Mogę Ci to o tym w ciemno powiedziec już teraz.
  • 0

#17

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podstawą jest twardy dolomit. Drugą warstwę stanowi rodzaj mineralnego szkliwa, którego wyrób stanowi zagadkę do dnia dzisiejszego. To właśnie w nim jest wyryta mapa. Przykrywa ją trzecia, 2-milimetrowa warstwa ochronna z wapiennej porcelany


Więc nie taka "kamienna". Zastanawia mnie jedno - badania wskazywały na wiek od 500 mln do 120 mln lat temu. I tu rodzi się moje pytanie...czy przez tyle czasu teren ten w ogóle się nie zmienił? Pangea, dryf kontynentów itd ( w artykule piszą, że nie, ale ja mu nie dowierzam)...Naprawde myślicie, że rzeka Biełana płyneła 120 mln lat temu, ba, mapa jest tak dokładna, że przedstawia ją w sztucznym korycie?

Zdjęcia conversa - tablica jest płaska, gdzie ta trójwymiarowość? Choć z drugiej strony artykuł mówił o równinie...;p

Nie neguje autentyczności mapy. Uważam, że dysponujemy zbyt skromnymi materiałami by wyciągać jakiekolwiek wnioski.

Prof. Chuwyrow odpowiada: Nie chcę mówić o UFO czy o Kosmitach. Tego nieznanego autora mapy nazwę krótko – Twórca.


Zawsze twierdziłem, że Bóg to jajcarz ;p Pewnie specjalnie podłożył tą tablice żeby ośmieszyć tą złą "racjonalną" nauke. ;)
  • 0

#18 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

a gdzie zdjęcia i komentarze jakichs wiarygodnych ludzi " z branży" ?

ja mam wszystko szukać i wstawiac - lenie jedne :D :D

na szybko:

Dołączona grafika

zródło - mało wiarygodne.



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

zródło - rownie malowiarygodne




mapa jak mapa, jedno co mnie martwi to, że nikt powazny sie za to nie wziął, mapa dla jednych pozostanie kawalkiem bezuzytecznego kaienia a dla drugich mapą Bogów.

Na szczęscie każdy MA PRAWO DO SWOJEJ wizji świata.
  • 0

#19

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zobaczcie na przedostatnie zdjęcia wstawione przez CriticalErro0 - według tektu mapa miała mieć 16 cm grubości (ale jak, skoro jest trójwymiarowa, musi byc gdzienegdzie szersza :P), na tym zdjęciu na pewno tylu nie ma.

Zaczyna pachnieć ściemą. Po wrzuceniu "Chuwyrow" w google wyskakują strony, na któych widnieje ten sam artykuł. Być może doktor jest postacią fikcyjną...
  • 0

#20

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym zwrócić uwagę na oryginalne źródło. Rosyjska "Prawda" jest magazynem, który częściej stawia na efektowność przedstawianych tam artykułów niż na ich jakość czy merytoryczną poprawność.
Inna sprawa: jakość zdjęć jest raczej marna, lecz to co na nich widzę przypomina mi odwrócony fragment ściany pokrytej naciekami. Jakby poszli do jakiejś jaskini i wycięli kawał ściany.
Nie widzę też żadnych napisów, ale może to być wina słabej jakości zdjęć. Podobnie ma się sprawa z "widocznym na niej długim na 12.000 km systemem kanałów, przegród i olbrzymich tam." To co widzę na zdjęciu to zwykłe pęknięcia, które mogły powstać w jak najbardziej naturalny sposób.

Tutaj mamy bardzo ciekawy fragment:

Na szczęście relief skorupy ziemskiej na obszarze Baszkirii niewiele się zmienił w ciągu kilkuset milionów lat, i tak mogliśmy zidentyfikować Ufską Równinę, która stała się bazą do naszych pomiarów. Wykonaliśmy jej geologiczny profil i znaleźliśmy jej ślady tam, gdzie się zaczyna prastara mapa. Przemieszczenia punktów terenowych ma swe uzasadnienie z ruchu płyt tektonicznych, który to ruch w tym przypadku następuje ze wschodu na zachód. Grupa rosyjskich i chińskich ekspertów od kartografii, fizyki, matematyki, geologii, chemii i języka staro-chińskiego następnie orzekła, że kamienna tablica zawiera mapę obszaru Uralu z rzekami: Biełaja, Ufimka i Sutołka.

Niestety, muszę zasmucić zwolenników płyty. Ural zmienił się w bardzo znacznym stopniu od czasów rzekomego powstania płyty. Owszem, powstał w orogenezie hercyńskiej, która miała miejsce w paleozoiku (od 542,0 ± 1,0 do 251,0 ± 0,4 mln lat temu). Jednak, jak wiadomo góry powstałe w wyniku fałdowań hercyńskich uległy całkowitej erozji po permie (od 299,0 ± 0,8 do 251,0 ± 0,4 mln lat temu). Góry te zostały ponownie wyniesione jako góry zrębowe dopiero w orogenezie alpejskiej, która rozpoczęła się u schyłku mezozoiku (65 mln lat temu), trwała przez cały trzeciorzęd (od 65 do 1,8 mln lat temu) i ma miejsce jeszcze dzisiaj. Może w trochę zawoalowany sposób, ale sądzę, że udało mi się udowodnić, że ta tablica to ściema.

Mam nadzieję, ze nikomu nie popsułem zabawy. :) Przed pójściem na studia byłem jednak bardziej skłonny do wiary w takie cuda.
  • 0

#21

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wypada mi zrobić nic innego, jak tylko podpisać się pod wypowiedzią Roseba.

Zaczyna pachnieć ściemą. Po wrzuceniu "Chuwyrow" w google wyskakują strony, na któych widnieje ten sam artykuł.

Także wpisanie anglojęzycznej wersji nazwiska "Chuvyrov" niczego nowego nie wnosi. Już kilku takich wirtualnych naukowców stworzonych tylko na potrzeby jakiegoś szemranego artykułu na tym forum mieliśmy.

A dla tych, którzy chcą się dalej podniecać tą "mapą" kilka bardzo dobrej jakości fotografii:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
  • 0



#22 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystko w praniu wyjdzie :)
  • 0

#23

Spawn.
  • Postów: 82
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie... w praniu wychodzi.
Muhad już podwazył całą wspólczesną naukę;] a tutaj (jak zwykle to bywa) Brak zainteresowania prawdziwych Naukowców wynika z wyssania śmiesznych rzeczy z palca;]

oczywiście chyba że mapa jest z czasów pierwszej cywilizacji ludzkiej która podrózowała po kosmosie i po super wojnie nie ma po nich śladu. to tez przeciez "mozliwe"
  • 0

#24 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nic nie podważam :) jest wiele znalezisk, które określają naukę, jako niekompletną. Doskonale wiadomo, że istnienie cywilizacji nie zaczyna się od Sumeru, tylko wcześniej. Są różne znaleziska ignorowane. Są koordynaty, które pokazują, że człowiek rozumny istniał o wiele wcześniej, niż to jest podawane. Najlepiej jest przyczepic się do muhada.
Wiesz co? Odpiórkaj się ode mnie.
  • 0

#25

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak wam, ale mi to w najmniejszym stopniu nie przypomina mapy, a już na pewno nie "szczegółowej", mogącej powstać jedynie dzięki informacjom pozyskanym z "lotu ptaka". Już gdy czytałem ten artykuł wyobrażałem sobie mało dokładną mapę, jakieś rowy przedstawiające rzeki, wgłębienia jako jeziora i te muszelki czy inne zwierzęcego pochodzenia "przedmioty". Ale gdy ujrzałem zdjęcie załamałem się, bo ów kamień moim zdaniem żadnej mapy wyrytej nie ma. Trzeba mieć naprawdę wyobraźnie, żeby znaleźć podobieństwo do jakiegokolwiek rzeczywiście istniejącego miejsca. Druga sprawa, to datowanie. Zostało wykonane na podstawie określenia wieku dwóch muszelek, przy czym rozbieżność między wiekiem jednej a drugiej wynosi 380 mln lat. I jak można to przyjąć za wiarygodny dowód? Nawet w artykule pojawiły się głosy, że nie można, że muszle mogły być już dawno skamieniałe. I jest to teza najbardziej prawdopodobna.
  • 0



#26

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nic dziwnego że wam to nie przypomina mapy bo się na nich nie znacie.

Dla ciekawych - tak wyglądają mapy plastyczne. To co przedstawia kamienna tablica jest przykładem mapy plastycznej.

Dla porównania: http://upload.wikime...ieniny_Male.png

Tutaj kontury są zamazane, dlatego może wydać się nieco inna, ale z założenia oba przykłady stosują tę samą metodę.
  • 0

#27

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie, czy wy jesteście śmieszni?
Płyta miała powstać 120 MILIONÓW lat temu, czy świta wam w głowach coś co nazywa się epoka lodowcowa? Gdyby lądolód trafi na tak duży kamień (wszak ma to być mapa CAŁEGO świata w kamieniu) to nie połamałby go tylko starł w proch. Że mógł przeoczyć kawałek? Ok.
Ale to nie zmienia faktu że te tereny były pod lodem, gdy on ustąpił wiele rzek przestało płynąć, inne trysnęły aż miło. Lodowiec zmienił cały ten teren nie do poznania (ciężko żeby nie), a na mapie mają być dzisiejsze rzeki i równiny? Może od razu walniemy tam dzisiejsze miasta i strzałkę, a nad nią napiszemy "Droga do Rzymu". Kosmici byli w końcu tak przewidujący, ze na bank wiedzieli co będzie za te paresetek milionów lat.
  • 0

#28

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może od razu walniemy tam dzisiejsze miasta i strzałkę, a nad nią napiszemy "Droga do Rzymu". Kosmici byli w końcu tak przewidujący, ze na bank wiedzieli co będzie za te paresetek milionów lat.


zgadzam się z przedmówcą, nie tylko lodowce ale i ruchy płyt tektonicznych, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, powodzie itd itp, No chyba że zaiste zrobili mapę jak ziemia będzie wyglądać w odległej przyszłości, tylko po co? :)
  • 0

#29

isildur.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, czy wy jesteście śmieszni?
Płyta miała powstać 120 MILIONÓW lat temu, czy świta wam w głowach coś co nazywa się epoka lodowcowa? Gdyby lądolód trafi na tak duży kamień (wszak ma to być mapa CAŁEGO świata w kamieniu) to nie połamałby go tylko starł w proch. Że mógł przeoczyć kawałek? Ok.
Ale to nie zmienia faktu że te tereny były pod lodem, gdy on ustąpił wiele rzek przestało płynąć, inne trysnęły aż miło. Lodowiec zmienił cały ten teren nie do poznania (ciężko żeby nie), a na mapie mają być dzisiejsze rzeki i równiny? Może od razu walniemy tam dzisiejsze miasta i strzałkę, a nad nią napiszemy "Droga do Rzymu". Kosmici byli w końcu tak przewidujący, ze na bank wiedzieli co będzie za te paresetek milionów lat.


oj.... :P zlodowacenia byly okolo 1,87 mln lat temu, wiec hm jesli ten kamien jest prawidlowo zbadany i naprawde 120 mln lat temu go zrobiono, wiec napewno nie byl to czlowiek. Ten ktos mial wystarczajaca wiedze aby "schowac" ta mape (jesli to mapa xD ) na tyle ze ladolod przeorawszy ziemie odkryl kamien, ktory musial byc gleboko schowany... zanim ten ladolod przybyl to minelo 118 mln lat.... przez ten czas musial sie rozwalic troche i stracic wlasciwosci np. czytelnosc mapy...
co do tego ze mowisz o rzekach... zgadzam sie z toba.... ale co jesli zalozymy ze te rzeki ktore teraz mamy, byly tylko i wylacznie sztucznymi kanalami- tak jak napisano w artykule. Zalozmy do tego ze to byli (tworcy mapy) zwykli mieszkancy ziemi, nie ludzie, ale w miare wysoko rozwinieta cywilizacja pewnych stworzen, organizmow itp.... wiec ta mape nie musimy postrzegac z wymiaru ludzkiego... wracajac do zalozen.. byli oni np. wieksi od nas, a te kanaly nie byly rozmiarow naszych kanalow, lecz przeogromne wydarte w Zemii rowy- gdzie potem po 118 mln latach wylagodnialy nieuzywane, ladolod przyszedl, przeoral to wszystko i zmniejszyl te kanaly? a teraz rzeki tam plyna, wiec?
  • 0

#30

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Więc nie masz pojęcia o czym piszesz x|
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych