Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najmocniejsze Alkohole Świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#31

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, parę miesięcy temu, pewien delikwent na budowie w Lublinie, podobno omyłkowo łyknął trochę odgrzybiacza bo mu się ponoć butelki pomyliły. A że bardzo suszyło, połknął zanim poczuł smak. Niestety lekarze nie zdołali mu już pomóc.

Trunek można dopisać do listy, ja bym go koło trzech penisów wstawił. Równie hardcore'owe wg mnie...
  • 0

#32

OoOMoniczka.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe spirytus nie jest szkodliwy ^^ i taki przystępny...
ale ja osobiście polecam perfumy ^^ niewielkie ilości nie szkodzą ^^ i kaca nie ma...
  • 0

#33

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łącka Śliwowica potrafi naprawdę przywalić solidnie.Pamiętam jak kiedyś piliśmy ją na wakacjach - mocny odlot.Absyntu także próbowałem w niewielkich ilościach i muszę stwierdzić,że to chyba najmocniejsze cholerstwo jakie można dostać.
  • 0



#34

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się najbardziej podobają etykiety black death i jego odmiana tequili ;).
  • 0

#35

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jako,że nie jedna butlę vodki czy whiskey wypiłem i wiem na ile mnie stać,więc do Absyntu podszedłem nie przekonany...Kumpela wyciągnęła trunek,gadka szmatka i...nie wiem kiedy ale ścięło mnie jak młodego pelikana :o Halunów wprawdzie nie miałem ale bomba była niepowtarzalna hehe Ciekawskim,degustatorom i nie tylko polecam! ;)
  • 0

#36

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie nasze rodzime piwo "Imperator" 12%?
  • 0



#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

12 % piwo? Mieszanka chemii + alkoholu + sztucznie pędzonego piwa @@.
Za parę lat zaczną się u piwoszy problemy ze wzrokiem i zaburzeniami z kośćmi z powodu puryn.
Ale przecież to tak odległa przyszłość ##

Piwo nie melancholizowane ma max do 4 - 4,5 %.
  • 0



#38

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdzie nasze rodzime piwo "Imperator" 12%?


Imperator ma 10 %, a według niektórych legend nawet 18% :P Wielu było takich co szukali.


12 % piwo? Mieszanka chemii + alkoholu + sztucznie pędzonego piwa @@.
Za parę lat zaczną się u piwoszy problemy ze wzrokiem i zaburzeniami z kośćmi z powodu puryn.
Ale przecież to tak odległa przyszłość ##


U nas patrzy się na zawartość alkoholu a nie ekstraktu który decyduje o jakości piwa, ludzie nie zwracają uwagi czy piją wodę z alkoholem o posmaku piwa czy dobry trunek.
  • 0

#39

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako "kiper" :mrgreen: napiszę tak...Portery mają do 10% obj. alkoholu, a i tak są bardzo dobre ( tyle, że ich się dużo nie wypije - za słodkie i za "ciężkie" ). Tego dwunastoprocentowego "piwa" pewnie nie piło się dla smaku, ale po jego spożyciu musiał być chyba kac gigant ;)...
Piwko ma coś w sobie czego nie sposób opisać, no ale skoro "napój Bogów" został wymyślony przez Sumerów to się nie dziwie ...
Co do tematu, to bez dwóch zdań, najmocniejszym alkoholem na świecie jest spirytus, około 96%. Oczywiście można go "przypalać", rozrabiać, zalewać ( jeśli zalejemy nim np. wiśnie to otrzymujemy niezły trunek o POTĘDZE smaku... ), wylewać, rozlewać, a nawet spożywać w czystej postaci ( hardcore!! ) no ale, nie będę Wam tu pisał co i jak. Nie to forum^^
  • 0



#40

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no ja nie jestem aż tak wykwintnym smakoszem, Łącka to cód miód po prostu, pijesz, pijesz i nagle Cię nie ma ^^
czysty spirytus również piłem, a borygo to klasyk xD nie piłem i nie mam zamiaru, ale wiem jak ładnie oporządzić ten specyfik ^^ poza tym jak to mówią, Polacy pili wszystko co zawiera alkohol, oprócz smoły i asfaltu :D
  • 0



#41

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

( jeśli zalejemy nim np. wiśnie to otrzymujemy niezły trunek o POTĘDZE smaku... ),

To by się nadawało do jakiejś reklamy ;]


Mnie zawsze ciekawił smak Naszej 50 letniej "starki" widziałem kiedyś butelkę za 2500 zł. Cena odstrasza ale wrażenia smakowe po spróbowaniu alkoholu który 50 lat leży w aromatycznej dębowej beczce z dodatkiem liści lipowych musi być niewiarygodne. To jak skok w czasie.
  • 0

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście nienawidze wódy bo śmierdzi i żre. No chyba że gorzką żołądkową. :P

Mnie zawsze ciekawił smak Naszej 50 letniej "starki" widziałem kiedyś butelkę za 2500 zł.


Wszelkie alkohole które leżą taki czas w beczce mogą być pite tylko od pewnego wieku (czyt. jak już stracimy połowe kubków smakowych).
  • 0



#43

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...do niektórych trunków trzeba po prostu dorosnąć, kiedyś nienawidziłem whiskey, koniaka, czy brandy, teraz ich smak to "niebo w gębie"...dobrze jest, raz na jakiś czas wlać sobie szklaneczkę np. "Dark Whisky" ( która, może nie jest tak znana jak "Jack Daniel's", Ballantine's, czy chociażby "Jasiu",ale jest bardzo dobra w smaku i co najważniejsze w przystępnej cenie ) usiąść w fotelu i się podelektować...

edit: nie odbierajcie pierwszego stwierdzenia jako aluzji, po prostu takie były moje początki, z w/w alkoholami ;]
  • 0



#44

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...do niektórych trunków trzeba po prostu dorosnąć,


Właśnie mówię. ;) Życie musi wyżreć dość kubków smakowych żeby taki bimber (tak whisky czy whiskey to po prostu szlachetny bimber :D) potrafił smakować. ;)
  • 0



#45

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do tego dorastania to różnie bywa bo mi dawniej wszystko smakowało a teraz nie. Ogólnie to smakuje mi tylko piwko i wódeczka, od czasu do czasu babcia poczęstuje jakimś winkiem :mrgreen: i na tym się kończy. Whisky mi nie smakuje a po Tequili bym zwymiotował :) aczkolwiek te trunki bywają w dobre w jakiś zmyślnych drinkach.

Dodam tylko, że lubie jeszcze gin ale koniecznie z tonikiem. A co do wódeczki to bardzo cenie sobie żubrówkę :>
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych