Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD - Wszystko na ten temat - Wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#76

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na oczko :devil: Nie no tak mi się powiedziało, bo wydaje mi się, że te czynności które wykonałem we śnie zajęły by mi r realu spokojnie ze 2h :]
  • 0

#77

Zatracony w marzeniach.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dodam tez ze istnieje jeszcze metoda WILD :
Istotą techniki jest umiejętność przebudzenia umysłu przy zachowaniu ciała we śnie. Po chwili umysł ponownie wróci do snu, ale korzystając z chwili przytomności może tym razem "zabrać ze sobą" świadomość. Powstanie wtedy sen świadomy typu WILD, który jest czasami bardzo podobny do doświadczenia OBE, dawniej nazywanym "projekcją astralną". Technikę tę możesz stosować podczas snu nad ranem, który poprzedzisz poranną przerwą trwającą od 0,5 do 1 godziny. Użyjesz w niej "pomocy z zewnątrz", w postaci nagrania sygnału, który będzie budzić cię co kilka, kilkanaście minut, dając Ci szansę zastosowania techniki WILD-OBE.

W punktach można przedstawić technikę WILD-OBE tak:

1. Obudź się ze snu i pozostań przytomny przez 0,5 godziny do godziny (punkt może być skrócony do 2 minut...)
2. Włącz płytę CD z sygnałami (które możesz ściągnąć po wpisaniu się na listę subskrybcyjną biuletynu - z lewej strony pod menu głównym). Ustaw głośność tak, by sygnały budziły cię ze snu.
3. Zaśnij
4. Gdy usłyszysz sygnał, zacznij uważnie obserwować wrażenia płynące z ciała, nie poruszaj się, skieruj gałki oczne lekko w góre i nie poruszaj nimi. Czekaj. Powstrzymaj chęc poruszenia się. Bądź przygotowany na pojawiające się spontanicznie wrażenia hipnagogiczne , które poprowadzą Cię do snu.
5. Poddaj się procesowi zasypiania, ale zachowaj świadomość. Możesz powtarzać sobie w duchu: "to jest sen, to jest sen...". Daj się wciągnąć w świadomy sen. Poddaj się procesowi, obserwuj i doświadczaj.

Wrażenia hipnagogiczne, których doświadczysz mogą być bardzo intensywne. Najczęściej są to wrażenia unoszenia się, spadania, silnych wibracji, ruchu kończyn, obracania się wokół własnej osi, ciężaru ciała przechodzącego w paraliż (niemożność poruszenia się jest wyraźnym sygnałem zbliżającego się snu, podczas fazy REM ruch kończyn jest zablokowany). Mogą również pojawiać się wrażenia wzrokowe w postaci widzenia kolorowych chmur, figur geometrycznych, rozbłyskujących świateł, podróży poprzez tunel, fragmenty sennych krajobrazów, sce, postaci itp. Słuchowe hipnagogia to: wysokie i nieprzyjemne dźwięki, huki, grzmoty, głosy, fragmenty muzyki itd. Pamiętaj, że wrażenia hipnagogiczne dzieją się tylko w twoim mózgu i należą już do świata snu, a nie do świata jawy.

Nie należy specjalnie kontrolować hipnagogiów, lecz pozowlić im poprowadzić się w sen. W przypadku gdy hipnagogia się nie pojawiają można wyobrażać sobie (kinestetycznie) wrażenie obracania się wokół własnej osi (jak derwisz) lub myśleć o obrazie drzwi (bramy, przejścia, tunelu), za którymi znajduje się świat snu. Po chwili może pojawić się ich wyraźny obraz. Gdy zobaczysz drzwi, zbliż się do nich, a one otworzą się. Wejdź spokojnie w sen.

Przygotowując CD z sygnałami możesz zastosować np. nagrania w kolejności: 8,6,10,12,16,20,8 minut (co daje w sumie 80 minut - tyle miesci sie na plycie CD w formacie czytelnym dla sprzetu audio. Jeżeli używasz sprzętu obsługujacego mp3 możesz nagrać o wiele większą ilość sygnałów. Możesz "zapętlić" płytę i puszczać ją w kółko, zaczynając od dowolnego nagrania. Możesz także nastawić funkcję "shuffle", czyli losowe wybieranie utworów. Dzięki temu nie będziesz liczyć czasu pomiędzy sygnałami, ponieważ nie będziesz wiedzieć, który sygnał zostanie wybrany. Możesz węc odpuścić sobie oczekiwanie i łatwiej dzięki temu zasnąć.
Poniżej zamieszczamy opis podobnej techniki, który otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników:

"Jest to bardzo prosta i efektywna technika która nie wymaga żadnych zdolności mentalnych czy dyscypliny. Po pierwszych dwóch tygodniach stosowania okazało się, że jej efektywność wynosi ponad 80% w moim przypadku.

Technika ta bazuje na metodach „Wstań i wróć do łóżka” czy „Inkubacja snu”. Wszystko co musisz zrobić to wprowadzenie ciała w stan „wybudzony umysł / śpiące ciało” przez zapadnięcie w sen i wybudzenie się rankiem. Właśnie poranek jest najlepszym czasem do osiągnięcia tego stanu, ponieważ wtedy Twój poziom melatoniny jest optymalny.

Ważne jest aby zastosować tą technikę dokładnie tak jak jest ona opisana, dokładnie co do słowa. Próby w których mi się nie udało wyjść, to właśnie były próby w których chciałem coś zmienić.

Dla niektórych ludzi ta metoda może być trudna do wykonania, gdyż nie potrafią oni po przebudzeniu ponownie zapaść w sen, albo po wyłączeniu budzika kładą się spać nie nastawiając go ponownie. Gdy jednak wyeliminujesz te dwa przypadki zawsze uda Ci się uzyskać jakiś efekt, za pierwszym razem mogą być to wibracje aż w końcu doznasz OBE.

Aby zminimalizować te dwie wymienione trudności, mocno zaleca się aby przed snem wykonać „sleep training routines - trening spokojnego śnienia”.


Opis techniki

* Potrzebnym nam będzie budzik, musisz mieć pewność, że dzwonek w budziku jest głośny na tyle, abyś się obudził dokładnie gdy zadzwoni, a nie 2 czy 3 min później.
* Alarm w budziku ustaw na trzy godziny przed tym jak wstajesz normalnie.
* Dźwięk w budziku powinien być ustawiony na najgłośniejszy jaki jest możliwy.
* Połóż się spać o normalnej porze.
* Jeśli zdarza Ci się usypiać od razu po przebudzeniu i nie jesteś tak bardzo głodny to trzyma Cię to sennym, więc możesz dalej kontynuować. Ale jeśli zdarzy Ci się coś przez co nie będziesz mógł ponownie zasnąć, to powinieneś robić coś przez około 2 godziny. Po tym czasie powinieneś czuć się dostatecznie zmęczony aby usnąć. Jest to właśnie moment, w którym „sleep training routines” jest pomocny. Pomaga on w poznaniu na jaki okres czasu powinieneś pozostawać przytomny po przebudzeniu jeśli nie możesz zasnąć.
* Jeśli jesteś bardzo głodny, zjedz coś lekkostrawnego w niewielkiej ilości, najlepiej aby to był owoc lub napój – nie słodki i bez dużej ilości protein.
* Ustaw alarm swojego budzika na godzinę w której normalnie się budzisz plus jedną godzinę.
* Włóż zatyczki do uszu.
* Użyj techniki MILD. Podświadomość będzie odpowiadać na Twoje myśli ponieważ będziesz zapadać w sen, a więc powiedz sobie w myślach skierowaną do siebie prośbę: „Łatwo zapadam w sen, a gdy się obudzę będę gotowy na OBE”; „Jeśli będę śnił, pozostanę tego świadomym i z LD automatycznie przejdę w OBE”.
* Ustaw alarm na 4minuty.
* Zrelaksuj się i spróbuj ponownie zapaść w sen relaksując się przy tym jak najbardziej. Wykonując „rhythm napping” łatwo można pomieszać myśli, przez co gdy nastąpi separacja Ty dalej będziesz uważał, że jesteś w ciele fizycznym. Gdy budzik wyłączy się a Ty będziesz siedział i głowił się nad dziwnym wyglądem budzika okaże się, że jesteś właśnie poza ciałem! Gdy budzik zacznie dzwonić zrób RT (reality test - test rzeczywistości) ponieważ możesz wyjść z ciała nawet o tym nie wiedząc. Moim ulubionym RT jest sprawdzenie czy mój palec przejdzie przez ścianę, możesz również postarać się wydłużyć swoje ręce lub palce.
* Im mniej ruchów będziesz wykonywał tym efektywniejsza będzie ta technika. Pozostawaj w jednej pozycji, staraj się nie poruszać nawet swoimi oczami. Jeśli będziesz resetował budzik, staraj się zrobić to bez otwierania oczu poruszając tylko kciukiem.

* Gdy Budzik zadzwoni, zrób RT i nastaw dzwonienie na 8 min. po czym staraj sie zasnąć.
* Gdy Budzik zadzwoni, zrób RT i nastaw dzwonienie na 12 min. po czym staraj sie zasnąć.
* Gdy Budzik zadzwoni, zrób RT i nastaw dzwonienie na 16 min. po czym staraj sie zasnąć.
* Gdy Budzik zadzwoni, zrób RT i nastaw dzwonienie na 20 min. po czym staraj sie zasnąć.
* Gdy Budzik zadzwoni, zrób RT i nastaw dzwonienie na 20 min. po czym staraj sie zasnąć.
* W końcu nastaw budzik aby dzwonił co 4min w kółko aż alarm się wyłączy albo zadecydujesz o zakończeniu.


Czego oczekuję

Zwykle udaje mi się wyjść w pierwszych 10 minutach pierwszego albo drugiego 20 minutowego okresu. Jeśli docierasz do 4minutowego powtarzania prawdopodobnie zaczynasz wkraczać w LD (Lucid Dreams - Świadomy Sen)

Najprawdopodobniej uda Ci się wyjść albo co najmniej doświadczysz rzeczy wymienionych w książce „How To Tell How Close You Are To An OBE”. Jeśli chcesz ponownie wyjść zacznij z 4 minutowym okresem dzwonienia budzika, a później 8min itd. Musisz zacząć od samego początku ponieważ inaczej Ci się nie uda.

Za każdym razem po przebudzeniu staraj się nie poruszać i spróbuj ponownie zasnąć. Paraliż senny jest wtedy bardziej prawdopodobny. 100% paraliżu jest idealnym stanem by wyjść gdyż wyeliminowana jest wtedy pomyłka i jeśli tylko wiesz co masz robić nie może Ci się nie udać. Spokojnie zacznij głęboko oddychać aż wyjdziesz. Więcej o paraliżu przeczytasz w sekcji „Paraliż”.

Jeśli wkraczasz w LD możesz przejąć kontrolę nad snem i chyba wiesz co robić dalej. Alternatywnie możesz rozkoszować się samym snem albo teleportować się do swojego ciała i spróbować wyjść z niego, co oznacza przejście w OBE .

Jeśli obudzisz się z uczuciem ciężkości i wibracjami postaraj się poruszyć całym ciałem a nie jego częściami. Gdy jesteś początkujący i starasz się poruszać swoim astralnym ramieniem aby wejść na linę (technika Liny) albo wytoczyć się ze swojego ciała to istnieje spora szansa na to, że poruszysz swoim fizycznym ciałem niwecząc cały wysiłek. Lepszym rozwiązaniem jest koncentrowanie się na sile grawitacji aby wypchnęła Cię poza ciało. Możesz też użyć do tego metody „Gravity Press Exit Method”.

Zródło : www.autohipnoza.pl
  • 0

#78

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W sumie fajna rzecz, ale boję się, że już zawsze będękontrolować sen i już nie będzie niespodzianek- ale też nie będzie zlych snów.

A czego tu sie bać....przecież fajnie chyba jest kontrolować swoj sen...o ile da sie tak w ogole wypocząć...
  • 0

#79

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem na dobrej drodze:
W Niedzielę otworzę dziennik snów.
Znam już punkt orientacyjny ( w każdym śnie mam na sobie dredy dłuższe jak ja sam :P ).
Jeśli mi się uda to będzie miodzio :)
  • 0

#80

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja to chyba nie potrzebuję żadnych technik wywołujących LD :) Dzisiaj samo do mnie przyszło. Zobaczymy co będzie dalej.
  • 0

#81

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jack, a czemu w niedziele ? a nie taraz .... :hmm: :D
  • 0

#82

Pimpuś.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A podobno gdy przed snem się spyta o coś co chcemy wiedziec to się nam przyśni odpowiedź czy to możliwe? :ojej:
  • 0

#83

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po części tak :) Gdzieś na tym forum była już o tym mowa. Podczas głębokiego snu, nasze ciało astralne 'uwalnia się' i podświadomie szuka odpowiedzi na zadane pytanie.. z uwagi, że ciało astralne rozwinięte jest o wiele bardziej niż to fizyczne, o wiele łatwiej rozprawia się z zadanym mu zadaniem. Problem jednak tkwi w tym, że rzadko pamiętamy (a raczej prawie nigdy) to, co działo się podczas głębokiego snu :P A jeśli już, to jest to tylko podświadome i po prostu dużo łatwiej nam znaleźć (ponownie) odpowiedź.
Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić :beer:
  • 0

#84

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mylisz się, tylko że w LD jest ciało eteryczne xD
  • 0



#85

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę was,wytłumaczcie mi coś. Nie wiem jak rozumieć LD. Może ktoś mi powie bo jak można spać i myśleć? jak poznam, że mam LD? można mieć LD i "wdzieć" lub wyobrażać sobie nic czyli noc( tak jakbyś zamknął oczy). Raz chyba miałem LD ale niewiem. Spałem ok minuty lub krócej i nagle zacząłem myśleć ale nie czułem ciała. Trwało to około 2-3 sekund i jak sobie uświadomiłem, że: o jaaaa przecież ja śpie, to się obudziłem. Nie wiem czy to było LD. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi to wytłumaczył.
  • 0

#86

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

LD jest jak projekcja astralna z pewnymi niezgodnieniami, ale można tak ją nazwać - jednak to całkowicie inny wymiar. Co do spania i myślenia - to stan theta i jest to całkowicie nmormalnie. To był chwilowy paraliż co opisałeś.
  • 0



#87

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam jeszcze jedną sprawę. Jest ona dziwna, nawet bardzo. Miewam tak, że mam coś takiego jakby impuls w całym ciele, można to porównać do jakby sekundowej padaczki tyle, że ciało tak się rusza a na nic nie jestem chory. Dzieje się to we śnie, ale bardzo rzadko.
Zadaje dosyć dziwne i może nawet głupie pytania ale chcę się dowiedzieć czy ktoś inny też to ma.
  • 0

#88

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdy to ma kto medytuje ;p to wchodzenie w stan theta np ze snu lub prosto ze stanu alpha, często towarzyszą temu dźwięki, krzyki które trwają max 2 sekundy - to jest to samo ;p dzięki temu możej dokonać projekcji astralnej.
  • 0



#89

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki Refused, fajnie ze ktos mi wytlumaczyl co nieco. Hehe raz miałem takie szepty w głowie będąc chwilę przed zaśnięciem, ale się ich wystraszyłem:D wstałem z łóżka i uciekłem z pokoju bo myślałem, że to duch i chce mnie opętać czy coś :P
  • 0

#90

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh jeśli takie coś Cię przeraża, to lepiej sie nie zabieraj ze OOBE :E A co do tego impulsu, to śmieszna sprawa :P Ostatnio, w kolejce do lekarza (czekałem 2h w ciemnym korytarzu.. i tak sobie drzymłem, wiem, że drzymię, a tu nagle tak mi nogą drgnęło, że jakaś staruszka siedząca obok chciała się przesiąść ławkę dalej :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych