Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD - Wszystko na ten temat - Wasze doświadczenia


  • Please log in to reply
411 replies to this topic

#61

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głupie pytanie. Takie miejsca są chronione xD ! przed bytami astralnymi. Może i koło byłeś, ale nie w strefie :) 51. Nie dotarłbyś tam.
  • 0



#62

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj ,ale zrozumialem to tak jak bym mial tam nie dotrzec.... bo...
bo nie wiem gdzie, bo jest zamaskowane polem silowym, albo skryte pod ziemia :D
  • 0

#63

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kuuuurdę :/ . Mam problemy z osiągnięciem LD. Mój pierwszy problem był taki, że nie pamiętałem nigdy swoich snów, więc zacząłem robić ten dzienniczek. Ok, problem rozwiązany, pamiętam zwykle 2-3 sny z każdej nocy. Próbowałem różnych metod: MILD, powtarzanie sobie: jestem we śnie, przypominanie snów i spędzania dnia, itd. Nadal nic. Jak myślicie, to ze mną jest coś nie tak, czy metody są złe?
  • 0

#64

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bandi, a probowales robic testy rzeczywistosci? jak spada mi częstość pojawiania sie swiadomych snow uzywam tej metody i przynosi pozytywne rezultaty :)
jak niewiesz to wyjasnie: w ciagu dnia, kiedy zdarzy sie cos nowego lub kiedy sobie przypomnisz o tej technice- spójrz na swoje dłonie i zapytaj sie: CZY JA SNIE? spojrz na swoje dlonie potem na otoczenie, jesli ręce nie są zamazane to rzeczywistosc a jak tak: to sen :) chodzi tu o to bysmy wyuczyli w sobie odruch bezwarunkowy, ktory moze sie pojawic w czasie snu, wtedy juz wiesz co masz robic :)
tak samo mozesz zrobic z zegarkiem: spojrz na zegarek swoj albo na scianie: popatrz na godzine, pozniej skieruj wzrok gdzie indziej i spowrotem na zegar: jak godzina bedzie ta sama: rzeczywistosci, a jak nie.. to domyslasz sie co ;]
oczywiscie prowadz dzienniczek snow, to poprawia Twoją pamiec, mozesz wzmocnic ją jeszcze przypominaniem sobie przed snem: sytuacji od konca, czyli co dzialo sie przed tym jak polozyles sie do lozka, przed kolacją itd.. aż do godziny kiedy sie obudziles rano :)
niewiem czy czytales juz o tych metodach wczesniej, czy są tu gdzies zamieszczone, na pewno.. pewnie są w kursie rozkladającym sie na pare tyg :) ale mysle że takie przypomnienie nie zaszkodzi
Pozdrawiam i życzę oczekiwanych rezultatów :>
  • 0

#65

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na 3 stronei tego tematu, napisalem artykul dla tych ktorym ciezko osiagnac ld :P
Zajrzyj tam :)

ps: Cytat:

Testy rzeczywistości:
To jest najważniejsza rzecz jaka sprzyja osiągnięciu LD.

Połóż się lub usiądź wygodnie, i zrelaksuj się.
Nie zamykaj oczy ale je rozluźnij, wywołaj efekt nieostrego widzenia, jakby za mgłą.
Teraz wyciągnij obie ręce przed siebie tak abyś je widział, wzrok cały czas miej zamglony.
Teraz powoli wyostrzaj wzrok i przyglądaj się swoim rękom. Teraz powiedz: „Jestem we śnie, wiedze swoje ręce więc to jest sen.”.
Teraz z powrotem rozluźnij wzrok tak aby obraz dłoni znów stał się nieostry, i opuść swoje ręce. Potem leż tak przez minutę – dwie, zrelaksowany, nie myśląc o niczym. Potem przejdź do codziennych robót. Test taki rób 2-3 raz nadzień, i zawsze raz przed snem, gdy kładziesz się spać.
Technika Don-Juana


  • 0

#66

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że i technika nie na wiele się zda,jeśli zasypiamy szybko i głęboko orz równie szybko się budzimy - wówczas trudno nawet zapamiętać swoje sny.
Dla takich właśnie osób najlepszym sposobem na świadomy sen jest poobiednia drzemka i to najlepiej w fotelu.
Czytałem gdzieś,że LD można najszybciej osiągnąć na pograniczu snu i jawy,ale żeby nie usnąć,to przynajmniej na począdku należy trzymać w dłoni np. łyżeczkę od herbaty.Gdy zaczniemy usypiać wiodczeją mięśnie i łyżeczka z łoskotem upada na podłogę - zapobiegając uśnięciu.Dobrze jest przygotować sobie ich większą ilość na pobliskim stole,żeby nie schylać się za każdym razem,bo powodować to będzie całkowite wybudzenie i zaczynanie wszystkiego od począdku.
  • 0

#67

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pojawiają się rezultaty :P Od 4 dni prowadzę dziennik snów i zawsze (niekoniecznie rano) przypominam sobie o czym śniłem. Jest to zawsze nie więcej niż 20s snu, ale dla kogoś jak ja, który prawie nigdy nie pamiętał swoich snów to na prawdę dużo :)
Mam tylko pytanie, na czym polega test rzeczywistości? Jak sie go robi? Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie na tym forum, jeśli jednak znajde przed najbliższą odpowiedzią, zedytuję post

EDIT: Już wiem o co chodzi :ojej:
  • 0

#68

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam tylko pytanie, na czym polega test rzeczywistości? Jak sie go robi? Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie na tym forum, jeśli jednak znajde przed najbliższą odpowiedzią, zedytuję post

W tym momencie mnie rozwaliles!!!!!!!!!!!!!
ahahahaha!

popatrz 3 posty wyzej, na moj cytat :D :D :D :D :D :D :D
  • 0

#69

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm no to kolo musi być faktycznie zdesperowany ;p :D :rotfl: :) test rzeczywistosci opisalam pare postow wyzej, pozdrawiam :)
  • 0

#70

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toteż szybko zedytowałem posta.. :ojej:
Co do desperacji, to raczej ciekawość doświadczenia czegoś nowego ;)
:beer:
  • 0

#71

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm ok ;]
i jak? masz jakies LD :)
  • 0

#72

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, jeszcze nie mam, ale jestem nastawiony pozytywnie i nie przestaje próbować :mrgreen: Tej nocy mialem 2 sny i pamiętam je coraz dokładniej :]
  • 0

#73

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to gratuluje ;]
zastanow sie co chcesz robic w ld, bo ja zawsze jak juz jestem to sie dlugo zastanawiam :P i trace cenny czas na myslenie:)

a raczej na niezdecydowanie ;]
  • 0

#74

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh no ja dalej nie doświadczam ld, ale to nic ;) Pamiętam każdy sen, który śnił mi się w tym tygodniu (średnio pamiętam ok. 10 min, ale jednorazowo zapamiętałem najwięcej ok. 2h snu :] ) Przed wczoraj wyczaiłem BWM ale jakoś to do mnie nie przemawia, tylko mnie uszy bolą, kiedy słuchawka wbija mi się w ucho pod ciężarem głowy, kiedy leżę na poduszce :P
  • 0

#75

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W snie nie ma sie poczucia czasu, skad wiesz ile zapamietasz? :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych