Skocz do zawartości


Zdjęcie

Objawienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

KIKI.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie. Dlaczego objawienia mają tylko ludzie którzy wierzą gorliwie w swojego boga( Mahomet miał wizje Allacha więc nie można powiedzieć że objawienia mają tylko chrześcijanie)? :?:
  • 0

#2

Latam Nad Miastem.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam to samo pytanie, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć.
  • 0

#3

Ultras.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to coś podobne co efektu placebo jeżeli czegoś bardzo chcesz twoi umysł wykreuje sobie to co chce zobaczyć a później przeradza się to w chorobę psychiczną
Jak sądzisz co by się stało z prorokiem kiedy już wtedy istniały by szpitale psychiatryczne
  • 0

#4

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skąd wiesz że tylko im się objawił?
Weźmy jakiegoś Pana Uhgga z odległej afryki, nigdy nie słyszał o chrześcijaństwie, Maryjach i Jezusach.
Objawiła mu się Maryja. I kto się o tym dowie? Co najwyżej jego najbliżsi, o tym ze widział ładną pannę w niebieskim.
Jeśli objawi się komuś z religią, to prawdopodobnie podłoży to objawienie pod swoją religie.
  • 0

#5

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Objawienia to dość szerokie pojęcie. Tak naprawdę objawień w historii religii było mnóstwo, hagiografia (nauka o życiu świętych) opisuje różnego rodzaju objawienia ( Matki Boskiej, Jezusa, Jakichś dziwnych zjawisk w obecności Świętych lub po ich śmierci). Objawienia przeżywali też zwykli ludzie, nie uduchowieni tak bardzo jak Jezus czy Mahomet. Bywała też objawienia masowe, że wiele ludzi na raz widziało objawioną postać...
  • 0



#6

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie. Dlaczego objawienia mają tylko ludzie którzy wierzą gorliwie w swojego boga( Mahomet miał wizje Allacha więc nie można powiedzieć że objawienia mają tylko chrześcijanie)? :?:


Mahomet sam nie był pewien kto do niego przemawiał.
Objawień doznają nie tylko ludzie głęboko wierzący..
  • 0



#7

KIKI.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może źle to napisałem. Chodziło mi oto że objawienia mają przeważnie ludzie którzy są wpatrzeni w JPII itp. a nie taki człowiek który chodzi do kościoła dlatego bo mu rodzice każą.(Z Mahometem to może był zły przykład ale chciałem pokazać ze nie tylko chrześcijanie mają jakieś wizje swojego boga)
  • 0

#8

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy widzą nawet nosorożca w swoim pokoju, podczas gdy w rzeczywistości go tam nie ma. Ludzie sami tworzą te urojenia nie będąc tego świadom (oczywiście nie liczymy tutaj objawień FSM - te są prawdziwe).
  • 0

#9

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z objawieniami nie jest taka prosta sprawa,bo trzeba być osobą o oczyszczonej z grzechów duszy.Przeciętny człowiek nie ma możliwości odbierania głosu obecnego w nim Ducha Świętego.
  • 0

#10

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykle urojenia, przywidzenia, imaginacje, złudzenia, szwank mózgu, widzenia swych bożków w kilku przpadkowych kreskach, chmurach, snopach światła, cieniach et cetera. Kłamstwa, nadinterpretacje. Czasami jednak mogą zdażyc się te prawdziwe, chociaż wątpię by ludzki wzrok, jako zmysł przystosowany do postrzegania materii i przestrzeni był w stanie zobaczyć coś, co z tego wymiaru nie pochodzi.
  • 0

#11

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kontynuujmy tutaj dyskusję związaną póki co z objawieniami, żeby już nie spamować w temacie o ateistach. Mam nadzieję, że zakładanie tematu do luźnej dyskusji nie jest zakazane, w regulaminie nie ma o tym wzmianki.
  • 0



#12 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Mogłeś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź zaczynając temat jakieś artykuły na temat objawień bo zbyt wiele nie napisałeś.

Cóż można powiedzieć pozostawmy sprawę teologom bo dosyć ciężko jest dyskutować nad zagadnieniem które może być zjawiskiem atmosferycznym choć oczywiście bardzo niezwykłym lub też po prostu zaburzeniem psychicznym czy w niektórych przypadkach fatamorganą.

Z wiadomych przyczyn podczepionych pod religie.
  • 0

#13

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bayakus, rozmowa już jest rozwinięta, tylko że w temacie ateizm, ateiści dlatego się nie rozpisywałem, za to Ty powiedziałeś coś o zjawiskach atmosferycznych i to właśnie mógłbyś rozwinąć, o jakie zjawiska ci chodzi :)
  • 0



#14 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli chcesz rozwinięcia myśli to proszę :) .

Objawienia maryjne można traktować jako moment graniczny ? chwilę zetknięcia sacrum (świętości) z profanum (światem świeckim). Sacrum nie może objawiać się w dowolny sposób i dowolnym miejscu. Istnieją stałe toposy, w ramach których te zjawiska cudowne się wydarzają.

Często miejscem cudownych objawień jest drzewo czy grota, wzgórze, bądź kamień (można odwołać się tu do historii objawień w Lourdes, La Sallette, czy Gierzwałdzie). Towarzyszą temu nadprzyrodzone zjawiska atmosferyczne (jak na przykład wirujące słońce w Fatimie w 1917 roku). Niekiedy obrazy ? wizerunki Matki Boskiej płaczą prawdziwymi łzami lub krwią. (Syrakuzy, 1953) Zależnie od swego ikonograficznego wcielenia Maryja może być powiązana z symboliką przemiany, wegetacji, płodności, itd.

Matka Boska w podobny sposób w całym świecie chrześcijańskim ukazuje się ludziom prostym, ubogim, dzieciom. Oni okazują się szczególnie wrażliwi na zjawiska cudowne. Antropologia teologiczna mówi o wizji wewnętrznej, która nie jest jedynie wytworem ich wyobraźni, lecz prawdziwym sposobem postrzegania rzeczywistości.

Ikonografia związana z kultem maryjnym oraz objawieniami jest niezwykle bogata, a jednym z jej manifestacji są przedstawione na fotografiach figurki z mojej kolekcji przywożone z różnych miejsc na świecie. Użyte wizerunki Matki Boskiej, zwykle stawiane w ważnych miejscach w domu, mają stanowić dla ludzi przypomnienie o zetknięciu z sacrum pod-czas objawienia, jego przedłużenie. Dlatego im więcej posiadają cudownych atrybutów tym są dla mnie bardziej interesujące. Niektóre z nich są fosforyzujące, niektóre zmieniają kolor pod wpływem wilgotności powietrza, jeszcze inne zrobione są z lawy wulkanicznej.
W moich pracach umieszczane są w dość naiwnie odtworzonym kontekście objawienia. Owa banalność inscenizacji nawiązuje do estetyki figurek. Być może ich kiczowata postać ma na celu oswajanie sacrum, które ze swej natury jest ambiwalentne ? groźne, ale i pociągające.

Tekst napisany przez:

Anne Bińczyk studentkę wyższego studium fotografii w łódzkiej szkole filmowej.

Mniej więcej to miałem na myśli a ciebie zachęcam do przedstawienia kilku z objawień maryjnych bądź też innych przypadków tego zjawiska poszukaj trochę w google w końcu to twój temat.
  • 0

#15 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Połączono tematy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych