Skocz do zawartości


Moje zdrowie. Fluor szkodzi zdrowiu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#46

Vinnie fzk.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba można oficjalnie przełożyć tą hipotezę z szufladki "teorie spiskowe" do "fakty autentyczne".

Ukazały się badania naukowców z Harvardu potwierdzjaące szkodliwość fluoru i negatywny wpływ na inteligencję:
http://www.huffingto..._b_2479833.html
Tutaj bezpośredni link do artykułu:
http://www.ncbi.nlm....ehp.1104912.pdf
  • 2

#47

aoisakura.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiedziałam, że fluor jest trujący i naprawdę dziwiło mnie po co dawać do pasty coś co pomaga na zęby, a szkodzi na wszystko inne
teraz już wiem po co
  • 0

#48

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Autentyk, znam pewną dziewczynę która wybielała sobie zęby... wybielaczem. Nie wiem czy to rozcieńczała czy bez rozcieńczenia, ale końcowy efekt był w dechę.
  • 0

#49

tolkien.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pasty z fluorem olaliśmy 4 lata temu - od tamtej pory nikt nit miał problemów z zębami, a systematycznie chodzimy na kontrolę.
Tak więc jak dla mnie fliuor to zwykły pic na wodę...
  • 0

#50

Rejka.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jak to w końcu jest z tym fluorem? W tv pokazują jaki fluor jest cudowny, a wy piszecie, że to lipa.
Gdzie jest prawda?
  • 0

#51

tolkien.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość pokazuje to, co im się bardziej opłaca - koncernom raczej nie odpowiada zmiana gustów.
U mnie kilka lat z ajoną przyniosło wyłącznie zmiany na lepsze, to już odpowiedni okres do wniosków.
Prawda?
  • 0

#52

Rejka.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, rozumiem. Ale w czym niby ta pasta jest lepsza od innych, poza tym, że nie zawiera fluoru?
  • 0

#53

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak szkodliwość czegoś. Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest. To zależy od dawki. Sól też jest trucizną w większych dawkach, tak samo jak trujące są witaminy.
Fluor jest dodawany do past bo dobrze zapobiega próchnicy, ale jest szkodliwy jeśli ktoś połknie pastę, zwłaszcza dzieci tak robią. I w tym leży problem.
W necie można przeczytać trochę na ten temat.
W przypadku wielu substancji trudno jest określić jaka ilość danego związku jest bezpieczna a jaka już nie. Podaje się często różne dopuszczalne ilości. Nie inaczej jest z fluorem. Żeby poważnie zatruć się fluorem z pasty, należałoby jej zjeść co najmniej 1/4. Więc nie ma co panikować.
http://www.czytelnia...a-fluorkow.html
  • 0



#54

tolkien.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to w takim razie po co istnieją pasty bez fluoru? Bo skoro tylko dzieci mogą połykać pastę to po co pasta bez fluoru dorosłym? W sieci piszą, że np. radzi się żeby kobiety w ciąży nie korzystały z takich past...
  • 0

#55

Rejka.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchaj... ja korzystam z ajony, nie mam żadnych problemów z zębami, a nawet przeciwnie, jest o wiele lepiej niż było.
To z jakiej pasty korzystasz to Twoja sprawa, a drążenie za i przeciw nie ma sensu. Sam wybieraj...
  • 0

#56

tolkien.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, wystarczy - sprawdzę ją. Za jakiś czas napiszę coś na temat odczuć, ale szału się nie spodziewam. Zobaczymy ;-)
  • 0

#57

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ramach odkopywania - często powtarzana informacja o "ogłupiającym" działaniu fluoru i o tym, że był używany w obozach koncentracyjnych do uczynienia więźniów bezwolnymi, jest mitem krążącym po świecie od czasu pewnej publikacji Nexusa w latach 90. http://www.politifac...lude-nazi-myth/
  • 0



#58

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja Wam powiem coś szczerze, naprawdę bardzo szczerze - od jakichś 10 lat ani razu nie umyłem zębów, a wcześniej zrobiłem to może z kilka razy w życiu - nie mam ani jednego zepsutego zęba, u dentysty byłem tylko raz(nie licząc kontroli), wszystkie zęby mam zdrowiuteńkie. Problemu z nieświeżym oddechem również nie mam, ani w ciągu dnia, ani po przebudzeniu. Moja siostra natomiast myje zęby jak szalona, wizyt u dentysty to nawet nie jestem w stanie zliczyć, jest młodsza ode mnie, a 1/2 jej zębów jest do usunięcia. Geny panie, GENY to podstawa. Podobnie jest ze wzrokiem i innymi rzeczami.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych