Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki teleskop wybrać na początek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#46

Fox Mulder.
  • Postów: 67
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby co, to mam na sprzedaż teleskop Bresser - SIRIUSZ 70/900 w stanie bardzo dobrym. Dostałem go na święta, ale niestety nie mam czasu ani cierpliwości na patrzenie w głąb kosmosu. Szkoda, bo niebo od zawsze mnie interesowało. Więc jeśli ktoś z Was jest zainteresowany tym modelem to zapraszam na priv.
  • 0

#47

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko już zostało powiedziane :( Posiadam Synte'8 Pyrex, ale kupiłem go w czasach, kiedy mieszkałem w bloku. Nie posłuchałem wtedy starych wyjadaczy kosmosu z różnych for astronomicznych. Niestety pieniądze, to nie wszystko. Trzeba mieć odpowiednie warunki, dobrą pogode i całe niebo dla siebie. Patrząc dzisiaj w astrokraku, Synta 8 Pyrex kosztuje 1.400PLN, nie mam pojęcia dlaczego tak podrożało(wiele innych podrożało chociażby meade)... Bez Pyrexu nic nie widze.

Jeżeli spełniasz warunki, to zbieraj kase. Myśleć rozsądnie, być cierpliwym to podstawa. Ja te zasade złamałem i skorzystałem z synty może 3 razy...

Czekam z niecierpliwością na 20calowego meade, niestety od długiego już czasu produkcja stoi w miejscu.
Ale jak tylko się pojawi, to zastanowie się nad kredytem :)

http://www.meade.com...idge/index.html

Jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią tej marki. W dodatku dostajesz gratisowo fajny okular :)
  • 0

#48

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

To znowu ja, mam nowy dylemat z teleskopem. Wiem już czego pragnę. Pragnę teleskopu do astrofotografii głębokiego kosmosu. Mam 1200 zł. Głowiłem się nad Syntą 8" na dobsie (ale podobno do astrofotografii zły statyw) i nad Nostrusem F800 203 EQ (ale powiedzieli że nostrusy to zabawki). Doradźcie mi coś nowego proszę.

Z góry dziękuję.
  • 0

#49

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'Hyperion'

Jeśli chcesz poważnie zająć się astrofotografią, musisz zasięgnąć rady u doświadczonych praktyków, którzy przeszli wszystkie etapy fascynacji tą trudną dziedziną i doszli po latach do zadowalających wyników. Jeśli od razu chcesz się porywać na obiekty głębokiego Kosmosu (tzw. DS-y), to muszę Cię rozczarować. Bez czasochłonnego doświadczenia i dogłębnego poznania podstaw, nie uda Ci się to, co zamierzasz uzyskać natychmiast i w dodatku za 1400 zł. Radzę zalogować się na jednym z najbardziej polecanych forów dyskusyjnych, skupiających ludzi z doświadczeniem i na początek nie zawracać im głowy pytaniami, tylko maksymalnie dużo czytać i notować wszystko, co w tym temacie Ciebie nurtuje. Jest tam bogaty materiał zarówno dla zupełnie początkujących jak i dla zaawansowanych fanów obserwacji i astrofotografii. Przypomnę, że astrofotografia jest również zaliczana do dziedziny obserwacji astronomicznych. Niejeden amator astrofotografii zanim zrealizował swe marzenia, musiał przejść naturalną selekcję swych wyobrażeń w zetknięciu z realiami. Żeby dojść do poważnych wyników, trzeba zacząć od rzeczy małych. Link niżej:

http://astro-forum.org/Forum/index.php
  • 0



#50

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Minimalnie odgrzebę.

Na dobrą sprawę, jeśli się zajmować porządnie astrofoto, to prócz-jak napisał Dager- niezbędnego doświadczenia potrzebujesz jeszcze dobrego sprzętu, a to wydatek ok 10,000 zł.

Dobry sprzęt do astrofoto to Teleskop Soligor MT-800 (2000-3000zł), montaż Syntrek eq6 (4000zł), kamera CCD (2000-5000zł),laptop i akcesoria (lunetka biegunowa itp).

Pod wątpię, by eq-6 uciągnął 8". Potrzebna by była platforma paralaktyczna (ostatnio widziałem bardzo dobrą za ok 10k USD), a już wtedy to na to synta 12"

A coś gorszego na start - Synta 150/750 eq3-2 z napędami (niestety montaż będzie wieszał, jakieś 50% fot pojedzie na pewno), body od lustrzanki i lunetka biegunowa, co i tak wyniesie Cię jakieś 2500-3000 zł, o ile kupisz jakąś średnią lustrzankę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych