Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormalne.pl - zmiana serwera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z uwagi na ogromne problemy z funkcjonowaniem serwera, na którym znajduje się nasz serwis, a także z uwagi na znikome rezultaty optymalizacji, w ramach której funkcjonalność forum została zredukowana do absolutnego minimum. Podjąłem decyzję o przeniesieniu strony na nowy hosting VPS.

Zmiany będą następowały stopniowo, a o ich rezultatach będę informował w tym temacie. Odpowiadam także na wszelkie pytania za wyjątkiem "dlaczego forum działa tak wolno", ponieważ pytanie to należy skierować wyłącznie do obecnego usługodawcy.



#2

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zmiany będą następowały stopniowo...

Możesz w przybliżeniu powiedzieć, ile czasu będziemy czekać, aż forum będzie w 100% formie?

Szkoda, że tak to się wszystko popieprzyło. Zastanawiam się dlaczego tak nagle home.pl ześwirował. Czytałem opinie na temat tego serwera i zdania były podzielone.

#3

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale adres strony będzie ten sam i czemu serwery tak wolno działają :?: są przeciążone ? i czy przy przełączeniu na " VPS " problemy zostaną zakończone :?: wiem, że nie udzielam się w dyskusjach jednak czytam tematy chociaż ich nie komentuje ale nie chciałbym aby forum " chodziło " w takim tempie i, żeby problemy znikły


Pozdrawiam :)

#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz w przybliżeniu powiedzieć, ile czasu będziemy czekać, aż forum będzie w 100% formie?


Właśnie finalizuję rozmowy w sprawie nowego serwera i na dniach będziemy się przenosić. Forum zostanie na pewno wyłączone na jakiś czas aby przenieść bazę w całości. Stopniowo nie znaczy wolno :) Chciałbym się z tym uwinąć do końca tygodnia.

Szkoda, że tak to się wszystko popieprzyło. Zastanawiam się dlaczego tak nagle home.pl ześwirował. Czytałem opinie na temat tego serwera i zdania były podzielone.


Nie chciałbym się tutaj wypowiadać w imieniu home.pl, ponieważ do tej pory byłem bardzo zadowolony z jakości ich usług, pomocy technicznej itp. Niestety od grudnia zeszłego roku jakość hostingu diametralnie spadła, a wina nie leży po naszej stronie. Wystarczy zerknąć na rekord naszego serwisu. W zeszłym roku 476 osób jednocześnie przy reputacji i aktywnym shoutboxie. To mówi samo za siebie.

ale adres strony będzie ten sam i czemu serwery tak wolno działają question.gif są przeciążone ? i czy przy przełączeniu na " VPS " problemy zostaną zakończone question.gif wiem, że nie udzielam się w dyskusjach jednak czytam tematy chociaż ich nie komentuje ale nie chciałbym aby forum " chodziło " w takim tempie i, żeby problemy znikły


Adres strony się nie zmieni. Jedyny problem to nieco starsze publikacje, w których np. linki do obrazów na forum kierowały do domeny home.pl. Myślę jednak, że poprawimy te adresy przez edycję tabeli w bazie. Tak jak mówiłem nie odpowiadam na pytanie czemu serwis działa tak wolno.

Nowy serwer zapewni nam stały dostęp do procesora i własną pamięć RAM, a nie tak jak obecnie dostęp do zasobów współdzielonych, dlatego myślę, że będzie dużo lepiej niż obecnie. Może nawet wróci kilka zapomnianych funkcji.



#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakie będą koszta "przesiadywania" VRP na Virtual Private Server?



#6

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zyskamy coś po przeniesiu strony oprócz wydajności?
A stracimy coś na tym?



#7

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nareszcie coś ruszyło, mam nadzieje że szybko się z tym uwiniecie... Bo stronka już naprawdę ledwo trybi... To życzę udanego i bezproblemowego przeniesienia stronki na nowy serwer..



#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakie będą koszta "przesiadywania" VRP na Virtual Private Server?


Na chwilę obecną 110zł miesięcznie.

Zyskamy coś po przeniesiu strony oprócz wydajności?
A stracimy coś na tym?


Nie chciałbym wróżyć jak będzie, ale sam fakt, że to VPS powinien już świadczyć o tym, że możemy tylko zyskać.



#9

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie bardzo orientuję się w tych hostingach, kto będzie właścicielem VPS-a? Dalej home.pl? To taka bardziej luksusowa oferta, czy coś zupełnie innego?



#10

Jackob.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide trzymamy kciuki!!! Jedna z najlepszych stron o wątkach paranormalnych musi być szybka i działać jak najlepiej!! :))



#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo orientuję się w tych hostingach, kto będzie właścicielem VPS-a? Dalej home.pl? To taka bardziej luksusowa oferta, czy coś zupełnie innego?


Webh.pl - oferta indywidualna pod nasze potrzeby. Nie będę tu wyjaśniał czym się różni VPS od tzw. shared, bo to można znaleźć choćby na wikipedii :)

Eurycide trzymamy kciuki!!! Jedna z najlepszych stron o wątkach paranormalnych musi być szybka i działać jak najlepiej!!


Szybkie działanie to tylko pierwszy krok, a potem... :)



#12

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...potem trzeba jeszcze wyjść z filtra z Googlu, a to sztuka dużo trudniejsza od przeniesienia serwisu na VPS'a :P



#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas goi rany ;)

Zaczynamy przenosić serwis.



#14

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas goi rany ;)

Zaczynamy przenosić serwis.



Jaki ładny obrazek tylko szkoda, że ten paseczek tak wolno idzie :(

#15

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam, tak się tylko zastanawiam, czy nowy serwer wytrzyma chwilowe obciążenie kiedy ten jarzący pasek osiągnie na skali 100 %. Myślę, że to będzie miarodajny test dla parametrów nowego serwera, kiedy to sfora wygłodniałych forumowiczów będzie chciała nadrobić zaległości. Odcięcie serwisu na dłuższy czas może zapoczątkować niepokoje społeczne :rotfl:

Tak czy inaczej szykuję szampana :))

pozdrawiam i życzę udanej migracji.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych