Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paraliż Senny - Geneza i rozwój zjawiska.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#31

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy możliwe jest widzenie zmory na drugiej osobie ?..


Nie bo nie ma żadnej zmory.Co do spania na boku - ja właśnie najczęściej mam paraliż (z którego przechodzę do oobe bądź ld) gdy śpię na boku,w pewnym momencie słyszę charakterystyczny pisk,pozwalam aby paraliż ogarnął moje ciało,słyszę kobiecy głos,który odlicza od 10 do 0 i odlatuje;]

Ps.Qrde,jakby ktoś kto się tym nie interesuje (czyt.ktoś normalny :mrgreen: ) to przeczytał to by pomyślał,że jestem chory umysłowo;D
  • 0

#32

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście furia że można, prawdopodobnie to wymysł twojej wyobraźni, bo ja też często podczas paraliżu widuje np. kosmitów, duchy itp. a że widzisz jakąś osobę która rzeczywiście przechodziła w inny sposób to się nie bój zamknij oczy i tyle:PP
  • 0

#33

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy możliwe jest widzenie zmory na drugiej osobie ?..


Nie, nie jest możliwym ujrzenie zmory na innej osobie - jest to wytwór subiektywny, dostępny do odczuwania zmysłami tylko dla tego, który przeżywa paraliż senny.

TYRPIS - furia spytał się czy 'na drugiej osobie', a nie na sobie ;)

Użytkownik Refused edytował ten post 04.02.2009 - 20:45

  • 0



#34

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(a zedytuje tego posta...) wiem że na drugiej poczytaj dokładniej
  • 0

#35

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście furia że można, prawdopodobnie to wymysł twojej wyobraźni, bo ja też często podczas paraliżu widuje np. kosmitów, duchy itp. a że widzisz jakąś osobę która rzeczywiście przechodziła w inny sposób to się nie bój zamknij oczy i tyle:PP


Po pierwsze - twoje pierwsze słowa wskazują na to że stwierdzasz, że można ujrzeć zmorę 'atakującą' innego człowieka... -_-, a pytanie Furii brzmiało inaczej - nie czy Furia może zobaczyć zmorę, ale czy Furia może zobaczyć zmorę, która nawiedza inną osobę, drugiego człowieka w stanie paraliżu. Więc wybacz mi bardzo, ale ty powinieneś czytać ze zrozumieniem ;) . Ale mimo wsyzstko - dzięki, bo znalazłeś błąd ;) subiektywny-obiektywny.

A skąd ja jestem pewien ? Wiem z doświadczenia swojego oraz doświadczeń innych osób.
  • 0



#36

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem dlaczego boję się mieć oobe. Wiem, że strach jest największa barierą jaka w tym momencie przy wyjściu z ciała się tworzy. I mam takie pytanie, paraliż senny tak, jest jakby przedsionkiem wyjścia z ciała? I pokazują się tam różne postacie, wytworzone przez naszą wyobraźnie, żebyśmy się przestraszyli i się nie dostać do stanu oobe?
  • 0

#37

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te postacie nie pokazują Ci się by Cię odwieść od wejścia na plan astralny - przecież nocna zmora jest znana wśród ludzi, którzy w ogóle nie mieli do czynienia z OOBE, z teorią, nie wiedzą w ogóle co to jest za stan, co wyklucza samo z się.

I paraliż senny jest stanem theta - stan w którym ciało śpi a zarówno organizm jest świadomy - to przede wszystkim łączy oba te stany i OOBE jak i paraliż w nim występuje. By dostąpić OOBE musimy mieć paraliż, by mieć paraliż musimy być w stanie theta - takie są zależności.
  • 0



#38

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"a pytanie Furii brzmiało inaczej - nie czy Furia może zobaczyć zmorę, ale czy Furia może zobaczyć zmorę, która nawiedza inną osobę" jak do tego doszedłeś xD dobrze że mi powiedziałeś... -.-, a po tym jak napisałem że można dalej też coś jest napisane więc nie wyrywaj zdań z kontekstu bo zmieniasz znaczenie, a co do tego że to tylko nasze wrażenie nie do końca bym się zgadzał ale nie ma sensu konwersować bo będzie ty swoje ja swoje. Ja mam inne doświadczenia i ty inne wiec chyba finito
  • 0

#39

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmora, zjawa, jest świadomością lub truchłem z poziomu subtelnego więc widzieć może ją osoba posiadająca umiejętność widzenia w tamtej przestrzeni. Możemy nie widzieć jeszcze, ale już odczuwamy.
  • 0



#40

Kang.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam moze przylacze sie do rozmowy wrzucajac swoje 3 grosze ;) . Artykul pierwsza klasa choc dla kogos kto sie interesuje i ma paraliz senny nic nowego ale wszystko fajnie i zgrabnie zebrane do kupy.

Prawde mowiac moje osobiste podejscie co do zjaw , slyszancyh dzwiekow itd. moim zdaniem to siedzi glownie w wyobrazni i tym jak pracuje nasz mozg i interpretuje to co widzimy. Kazdy zobaczy i uslyszy to co chce lub wierzy. Jesli chodzi o rozne niewyjasnione rzezcy i gdybania to mnie najbardziej ciekawi jak dokladnie pracuje mozg podczas paralizu jak pracuje serce jaki mamy oddech itd. ;)
  • 0

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kang - jeśli pamiętamy że :
Słyszymy - dzięki temu iż posiadamy uszy - młoteczki, błony, membrany itd...- nie jest to jak widzisz sprawa mózgu.
Wyobraźnia i wyobrażenie sobie czegoś jest zgoła czymś innym, niż odczuwanie.
Czucie jest na poziomie niższym fizycznie - jest to dotyk. Możemy go rozpatrywać biorąc pod uwagę temperaturę lub nacisk.
To jak nasz mózg odbiera fale, można porównać do odbioru fal przez odbiornik radiowy.
Widzimy czasem co chcemy i słyszymy, czasem co chcemy. Taka możliwość istnieje również na poziomie świata fizycznego ... ale czy zaprzeczasz, że jesteś w tym wymiarze? Czy wierzysz ze tutaj jesteś ?
Pytasz jak pracuje nasze serce i mózg oraz jaki mamy wpływ na nasz oddech.
Z mojego doświadczenia :

Przestaję zajmować się oddechem... więc z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że moja podświadomość zajęła się tą funkcją życiową.
Serce i jego motoryka też jest poza moimi zainteresowaniami. Domniemam, że podobnie jak i moim oddechem, tą funkcją zajęła się mija podświadomość.
Jeśli wiemy że mózg jest odbiornikiem fal wiemy również to, że w paraliżu jest zbędny.Pomogłam ?
  • 0



#42

Kang.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaje sobie sprawe z tego ze podczas paralizu mozg pracuje podswiadomie ,a jesli chodzi o moje pytania dotyczace strony fizycznej biora sie one z tego ze uczucie w chwili ockniecia sie jest bardzo dziwne. Podczas samego paralizu sie nie przjmuje oddechem itd. ale zastanawia mnie czy przypadkiem cialo nie przeskakuje na inny tryb funkcjonowania charakterystyczny dla tego stanu.

Jesli chodzi o slyszenie i widzienei to z tego co mi sie wydaje tak naprawde slyszymi ,widzimy i czujemy mozgiem ,a oczy czy uszy czy nerwy sa to tylko 'rejestruja' i przekazuja do mozgu ktory przetwarza dane (ktos po medycynie mogl by sie wypowiedziec dokladniej ;) ). Moim zdaniem tak samo jak mozg jest w stanie odlaczyc nerwy i w wyjatkowych sytuacjach nie czujemy bolu tak moze podczas paralizu sennego mozg dziala w druga strone. Faktem jest ze wszyscy slysza najprawdopodobnie ten sam dziwek ( kazdy troch go inaczej interpretuje bo troche sam sobie w tym pomaga tym w to co wierzy i co chce slyszec mi sie kojarzy z oglosem silnika odrzutowego z szumami , szmerami :P ) i zastanawia mnie dlaczego tak sie dzieje.
  • 0

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kang - wykonaj proste ćwiczenie.
Weź bęben - uderz w niego. Czym jest dźwięk, jak powstaję... są to drgania, wibracje posiadające swoja długość itd, Nasze ucho - narząd słuchu zbudowany jest podobnie ... jakaś fala o jakieś częstotliwości, jakiś drganiach uderza w naszą membranę w naszym uchu. To powoduje że możemy słyszeć. Kurcze to jest zakres szkoły średniej... anatomia człowieka :( (
  • 0



#44

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aidil,skoro podczas snu mamy zamknięte oczy a i tak "widzimy" sen to nie widzę powodu,dla którego nie byłoby możliwe odczuwanie dźwięku za pomocą mózgu podczas snu/paraliżu.
  • 0

#45

Kang.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie o to mi chodzi ... oczywista jest ze ucho odbiera dzwiek itd. ale chodzi mi o to ze tak samo jak podczas snu widzimy i slyszymy tak samo podczas paralizu to co widzimy i slyszymy nie jest do konca oczywiste tylko pomaga nam w tym mozg tylko zagadka jest na ile nam pomaga i dlaczego wszyscy widza i slysza to samo.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych