Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paraliż Senny - Geneza i rozwój zjawiska.


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#16

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To da się mieć paraliż beż otwartych oczu?? Koks.
  • 0

#17

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oomek nadinterpretuje swoje doświadczenia :) - jest to poświadczone naukowo że z otwartymi oczami nie można wejść w stan REM - (nie wliczając katapleksji). Wszystko co o tym słyszeliście to mity.
  • 0



#18

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja bym bardzo chętnię tę niewiastę wciągnął w sen, moje zboczenie sprawiłoby pewnie długą rozmowę w jakimś obcym języku, a potem sparing na miecze lub łuki ; d
  • 0

#19

juniorro.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paraliż senny...Według mnie połowe tego co jest napisane w tym artykule jest mocno przesadzone. Każdy przypadek zależy wyłącznie od osoby. Ja nie czułem nigdy duszności czy naciskania na klatke piersiową, tylko raz na powiedzmy 50 widziałem postac (super przezycie), a kazdy kolejny przypadek to raczej strach przed tym zeby nie zasnac do konca, czyli proba obudzenia się.
Btw, zauważcie przy okazji, że oprócz gałkami ocznymi możecie także kontrolować swój oddech :] w ten sposób, doprowadzając się do hiperwentylacji można się spokojnie wybudzić.
  • 0

#20

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I Dlatego zawsze śpię na boku ;D lecz kiedyś widziałem coś co nazwałem "szarą poduszką" wlatującą do Pokoju, wydając dźwięk jak gdyby szybko machając patykiem.
  • 0



#21

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I Dlatego zawsze śpię na boku ;D lecz kiedyś widziałem coś co nazwałem "szarą poduszką" wlatującą do Pokoju, wydając dźwięk jak gdyby szybko machając patykiem.


Heheheh, radziłbym zmienić pigułki na jakieś słabsze :P
  • 0

#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oomek -
" Jak to teraz wytlumaczyc ? Telepatia w fazie paralizu ?"

Telepatia podobnie jak paraliż, jest naszym naturalnym stanem.
Telepatia jest to umiejętność słyszenia myśli.
Wiemy że myśl " płynie " - " przemieszcza " się w świecie astralnym, w którym znajdujemy się w trakcie np. snu do którego prowadzi nas stan, który nazwano paraliżem sennym.
Reasumując -
- paraliż senny i telepatia jest naturalnym naszym stanem.
- obydwa " zdarzenia " - przebiegają na tym samym poziomie i jako takie mogą występować równocześnie.
- mogą odbywać się równocześnie - dwu torowo a przy tym bez kolizji.

^^ - pomogłam ?
  • 0



#23

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oomek -
Telepatia podobnie jak paraliż, jest naszym naturalnym stanem.


To wez i to tej biednej dziewczynie wytlumacz :) Ona do dzisiaj nie chce o tym rozmawiac , tak sie wystraszyla.
A jesli chodzi o mnie to podzielam twoje zdanie, cialo nas tylko ogranicza, zamydla swiadomosc ta beznadziejna fizycznoscia.
  • 0

#24

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aidil mówisz o tym wszystkim jakbyś się dobrze na tym znał ale czy w teorii czy w praktyce?? Ludzie nie ma się czego bac podejdźcie do tego jak racjonaliści nie wierząc w nic co się dzieje, nie bierzcie pod uwagę nadzwyczajnych mocy a wszystko pójdzie gładko, bo jak wchodzi się w ten stan nie można puścic swoich emocji bo wszystko pryska. Grajcie w to jakbyście byli panami tego wszystkiego. A jak się oswoicie z tym to dojdźcie do paraliżu i pogłębiajcie ten pisk w uszach im głośniej tym lepiej gwarantuje że nie zaśniecie bo jak macie wyjśc to wyjdziecie a jak się boicie to proście kogokolwiek o pomoc. Jak się boje to w myślach mówię "proszę pomóż mi". Z oobe mam niewielkie doświadczenie bo nigdy nie moge odróżnic tego od rzeczywistości a z paraliżami już żyję od dobrych 3-4 lat i gdy ja to miałem do czasami 7 razy na noc tylko wtedy byłem zielony i straciłem ogromną szansę, aż trafiłem tu na forum i próbuje od nowa...
  • 0

#25

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam i na szczęście nie miałem wczoraj paraliżu..... - on rzadko się pojawia tak jak dobry artykuł na jego temat. (ukłon w stronę Refused za zebranie materiału + własne doświadczenia)

Moje doświadczenia z tego rodzaju zaburzeniem mają prawdopodobnie swoją genezę w dzieciństwie, kiedy to jako dziecko próbowałem odgarnąć na bok mrowisko, które nagle wyrosło na środku mojego łóżka ale nie mogłem tego uczynić, bo byłem jakby sparaliżowany. Jest to jedyne prawdopodobne doznanie które do dnia dzisiejszego utkwiło mi w pamięci. Piszę prawdopodobnie, gdyż mógł to być zły sen.

Wracając do teraźniejszości moje doświadczenia z tym zjawiskiem zostały opisane dosyć szczegółowo w dziale "UFO", niestety nie pamiętam dokładnie gdzie. Zostałem doświadczony w sposób dla mnie trochę dziwny, chodzi przede wszystkim o częstotliwość i okres kiedy miałem paraliż. Pierwszy raz miał miejsce chyba w lipcu 2007 r. i był naprawdę przerażający. Towarzyszyły mi dziwne dźwięki - niczym przelatujący samolot oraz co jest bardzo charakterystyczne po lekturze niniejszego artykułu - ciemna postać przyglądająca się z ukrycia. Niezbyt w owym okresie świadomy co się stało, sięgnąłem po info z google i oczywiście "szukaj na VRP". Przyjąłem teorię najbardziej prawdopodobną, czyli zaburzenie snu a nie nocne uprowadzenie (night visitors).

Kolejny paraliż wystąpił ok. sierpnia - września 2007 r., potem powtórka - lipiec 2008 r. i chyba koniec sierpnia 2008 r. Łącznie 4 razy.

Najbardziej zastanawiające jest w moim przypadku częstotliwość (2 razy w roku) i zbliżony czas kiedy występuje. Czekam więc na lipiec 2009 - może będzie powtórka.

prośba do Refused: mógłbyś bardziej precyzyjnie opisać na czym polega indukcyjne wywołanie paraliżu?

pozdr.
  • 0

#26

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawa sprawa. U mnie też najbardziej charakterystyczne paraliże nie wywołane świadomie przeze mnie miały miejsce w lecie. Ciekawe z czym to jest związane. Temperatura? Dużo słońca? To, że krótko jest ciemno? Więcej dźwięków nad ranem (ptaki itp.)?
  • 0



#27

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ująłem również najważniejszego w artykule - NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ ! TO JEST PRZERAŻAJĄCE ( :P ), ALE PAMIĘTAJCIE ŻE TO TYLKO WYTWORY TWOICH MYŚLI!


Hmm... Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Szczególnie w chwili gdy, szablozębny kłąb futra wielkości niedzwiedzia skacze ci do gardła. :mrgreen:

Witam wszystkich :)
  • 0

#28

DirtyDog.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich :) (Mój 1 post :)

Nienawidzę tego... ale mam już sposób jak się wyrwać z paraliżu a mianowicie bardzo tego chcę, aby wyjść i jakoś dziwnie trzęsie mi się głowa, i nagle wstaje :) . Często tak mam gdy położę nisko głowę tj. gdy brodą jestem blisko klatki piersiowej, nie wiem dlaczego ale tylko jak tak się położę to tak mam. Paraliż senny doświadzczyłem 1 raz jakoś tak 3 lata temu (teraz mam 16 lat) i zdarzało mi się to dosyć często, teraz już rzadziej.

PS: Mógłby ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego coś mi się śni, a po kilku dniach czy miesiącach to się dzieje?? Kiedyś o tym czytałem ale to było dawno. Będę wdzięczny
  • 0

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

DirtyDog - dla mnie paraliż jest przejściowym etapem potrzebnym aby przedostać się do innej przestrzeni. To tak jak drzwi. Pewnie ważne jest jak śpisz, podobnie jak przechodzisz perze drzwi. Ale zajmowanie się którą noga przekroczyłem próg ? i jaki to ma wpływ na przebieg dnia ^^.
Masz 16 lat dobry wiek jak każdy inny by poznawać, doświadczać.
  • 0



#30

Furia.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy możliwe jest widzenie zmory na drugiej osobie ?..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych