Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria ewolucji Darwina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
267 odpowiedzi w tym temacie

#256 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja i wymienieni koledzy tworzymy "swoje" poglądy na faktach


Daj mi niezbite dowody na to, że wymienonie małpki to nasi przodkowie! (tylko nie kopiuj mi tu wikipedii czy innych stronek :D )

Takich rzetelnych dowodów nie ma i nie będzie i to była wielka bolączka nie tylko Darwina ale i dalszych pokoleń. Ta sytuacja w ogóle się nie zmieni na korzyść ewolucji człowieka w takim układzie jaki jest przedstawiany w podręcznikach. Pokazują totalną bzdurę dzieciom a później rozwijają się takie homo scepticusy jak Ty.
  • 0

#257

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Daj mi niezbite dowody na to, że wymienonie małpki to nasi przodkowie! (tylko nie kopiuj mi tu wikipedii czy innych stronek :D )

Widzisz kolego, mógłbym być niemiły jak Ty, zasugerować że jesteś niedouczony odsyłając Cię do lekcji w szkole podstawowej. Ale nie zrobię tego, ktoś by powiedział że Ci ewolucjoniści to tak zawsze, tylko się wściekają, a tak naprawdę nie mają żadnych argumentów. Jestem z wykształcenia antropologiem więc sięgnę ręką na półkę i wyciągnę pierwszy lepszy podręcznik do antropologii fizycznej - niech będzie to klasyczny już Lewin "Wprowadzenie do ewolucji człowieka" - jak widać po sygnaturze na okładce, książka nieoddana z biblioteki :) Jestem teraz tobą i szukam dowodów że człowiek jest blisko spokrewniony z małpami (bo od małp nie pochodzi) - otwieram sobie spis treści. Rozdział 15. Pokrewieństwo małp człekokształtnych i ludzi: perspektywa morfologiczna i molekularna - wertuje zatem do strony 145. Przeglądamy sobie różne wykresy, jedne prostsze (anatomia stóp czy anatomia podniebienia) inne wymagające troszeczkę specjalistycznej wiedzy (drzewo genowe a drzewo gatunkowe czy kladogramy małp wąskonosych) Założenie - Kolega Muhad czyta ze zrozumieniem - następuje konkluzja - o! a jednak są dowody!

Dołączona grafika Dołączona grafika

Przeczytałem ten długaśny wątek o ewolucji i widzę, że jest na tym forum grono ludzi, mające sporą wiedzę o darwinizmie. Ty Muhadzie, nic o tym nie wiesz. Nie zgadzasz się z czymś co nie istnieje, nie zgadzasz się z jakimś własnym wyobrażeniem ewolucjonizmu, który w niczym nie przypomina, tej głoszonej przez naukę teorii. Jeśli chcesz się pokłócić, to niestety jakąś minimalną, niezbędną wiedzę, posiadać musisz. W księgarniach są dziś całe regały książek, przeczytaj cos! Będziesz miał jeszcze wątpliwości, ja czy ktoś inny zapewne pomoże. Powtórzę to co w ostatnim poście - na razie nie ma tu jak dyskutować.


  • 0

#258 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak widzę cisza nastała, jak makiem zasiał... ;)
A może było to tak: Po kosmicznych bezdrożach grasował statek istot pozaziemskich. Pewnego razu, kiedy tak sobie lecieli na zwyczajowy rekonesans, jeden z nich zakrzyknął: "Kapitanie! Ziemia na horyzoncie!" ;)
Kapitan rozkazał obrać kurs na dziwną, nieznaną planetę, która przykuwała wzrok lśniąc pośród innych ciał niebieskich pięknym błękitem. Wylądowali i zaczęli się rozglądać po okolicy, podziwiając bogactwo flory i fauny, oraz poszukując istot rozumnych, z którymi mogliby ewentualnie nawiązać kontakt.
Jedynymi istotami wyższego gatunku okazały się być małpy. Obcy pomyśleli, że są one dość inteligentne i postanowili wykorzystać ich wrodzone zalety "pomagając" naturze i udoskonalić je. Geny małpy połączyli z własnym genotypem w ten sposób przyczyniając się do powstania Homo sapiens.
:)
  • 0

#259

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety genotyp Obcych musiałby być na tyle inny, że żadne łączenie z ziemskim nie było by możliwe.
  • 0

#260 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Homo Scepticus; jesteś tak samo zadufany w sobie jak Mariush, myślicie oboje ,że jak macie jakieś boskie specjalizacje, to macie nie wiadomo jaką wiedzę. Owszem, byłem niezbyt przyjemny ale Wasze podejście jest co najmniej rozbrajające. Mam sporą ilośc książek na swoim koncie. Może i ja bardziej specjalizuje się w prowadzeniu firm i tworzeniu struktur organizacyjnych ale pojęcie o wielu innych sprawach mam wystarczające, by dostrzegac wiele nieścisłości.
  • 0

#261

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znowu źle? Z głupka zamieniłem się w zarozumialca. Niech kolega się nie obraża, sam chciał dowody, a czy to moja wina że one istnieją? Prosze nie wywoływać u mnie poczucia winy, i nie rób z siebie pokrzywdzonego. Gdybym był zadufany w sobie, to już w pierwszym poście dowalił jakąś specjalistyczną terminologią i ukrócił tą dyskusje. Jak widać tak nie zrobiłem. Będę zakładał firmę, zgłoszę sie do Ciebie, ale w sprawach o których teraz dyskutujemy, Ty posłuchaj mnie :)
  • 0

#262 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Niech kolega się nie obraża, sam chciał dowody, a czy to moja wina że one istnieją?


Jest to książka dobra, ale jest w niej więcej niścisłości i zakłamania niż by się mogło wydawac. Ona jest idealna do tego by kształtowac w studentach i innych ludziach tzw. paradygmaty.


Jak widać tak nie zrobiłem. Będę zakładał firmę, zgłoszę sie do Ciebie, ale w sprawach o których teraz dyskutujemy, Ty posłuchaj mnie :)



A Ty wyrocznia ,że mam Ciebie słuchac? Dla mniie istotniejsze są opinie fachowców z prawdziwego zdarzenia, a nie "naukowców", którzy przesiaduja na forach.

Mam prośbę; daruj sobie tą przesadną grzecznośc, bo jest co najmniej sztuczna.
  • 0

#263

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie podaje argumentów - jestem głupi, podaje - przemądrzały, jestem grzeczny - więc jestem sztuczny, Teraz mam się tłumaczyć czemu na komputerze w pracy łażę po internecie. TOŻ TO JAKIŚ ABSURD! :) Bóg mi światkiem, próbowałem. Finito.
  • 0

#264 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To co napisałeś to tylko Twoje wymysły. Ja nigdzie nie napisałem, że jesteś głupi itd. Nie wymyślaj i nie rób z siebie Oh ah...
  • 0

#265

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jest to książka dobra, ale jest w niej więcej niścisłości i zakłamania niż by się mogło wydawac.

Ponieważ nie znam tej pozycji, a zamierzam ją skonsumować - to z góry poproszę o informacje na co w tej lekturze mam zwrócić szczególną uwagę - o ile chodzi o fałsz i przekłamania.
  • 0

#266 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli znasz dokładnie "Zakazaną Archeologię" i jeśli rozumiesz dokładnie sprawy zwązane ze znaleziskami szkieletów człowieka, które zostały pominięte wbrew temu, że zostały dokładniej zbadane niż najlepsze okazy obrońców teorii ewolucji ,to sam dojdziesz do wszystkiego. Niestety w Twoim przypadku to będzie trudne.

BTW; a jak podobają się cytaty wypowiedzi na temat "Zakazanej archeologii" ludzi, którzy mieli coś więcej do powiedzenia w świecie naukowym?
  • 0

#267

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znam "Zakazaną archeologię" - przeczytałem kilka lat temu. Cóż lektura sprawiała wrażenie muśniętej pewną ideologią i to w moich oczach stawia ją wśród pozycji trochę wątpliwych.
Jednocześnie - nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. Istnienie pozycji w rodzaju "Zakazanej..." jednocześnie samo przez się w żadnym stopniu nie dezawuuje pozycji przedstawionej przez scepticusa.
  • 0

#268 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Zakazana jest bardziej wiarygodna niż by się mogło wydawac. Jest najdokładniejszym opisem wszystkich znalezisk(mowa o wersji rozszerzonej) jakie udokumentowano i jakie ukryto lub przemilczano.

BTW; słuchaj, co miałem napisac już napisałem, i jedyne co dodam to tyle, że jak sam przeczytasz, to sam dostrzeżesz. To w zupełności wystarczy. Dotyczy to generalnie wszystkich książek popierających obecny stan przedstawiania paradygmatów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych