Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria ewolucji Darwina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
267 odpowiedzi w tym temacie

#1

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego waszym zdaniem jajogłowi tak kurczowo trzymają się teorii ewolucji skoro sam jej auto nazwał ją TEORIĄ. Dlaczego gdy tylko jakieś odkrycie do niej nie pasuje to wszystkie mądre głowy uważają je za mistyfikacje. Gdy tylko coś nie pasuje do „świętej teorii” to zaraz musi to być albo wielka pomyłka albo jakiś wredny nie naukowiec chciał im zrobić żart i na przykład zrobił odcisk stopy ludzkiej tuż obok odcisku dinozaura.
Przecież zgodnie z teorią ewolucji każdy organizm dąży do jak najlepszego dostosowania się do środowiska w którym żyje. To niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego to ludzie zeszli z drzewa a nie wszystkie małpy. Dlaczego tylko my jesteśmy istotami rozumnymi a nie na przykład o wiele od nas starsze krokodyle. Skoro naukowcy twierdzą że wykształciła się u nas umiejętność mowy ponieważ żyliśmy w stadzie to dlaczego inne zwierzęta stadne nie potrafią mówić. Takie pytania można by mnożyć w nieskończoność. Czy zatem skoro teoria ewolucji okazuje się z każdym dniem mniej prawdopodobna to dlaczego uczeni tak zaciekle jej bronią?
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ponieważ ta teoria (TEORIA) nie jest już uważana za teorię, tylko dogmat. A odciski ludzkiej stopy obok śladu łapy dinozaura zdarzają się, wystarczy poszukać informacji o Glen Rose, czy Clark Trail (USA). Kiedy naukowcy zrozumią, że tkwią w błędzie??
  • 0



#3

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponieważ ta teoria (TEORIA) nie jest już uważana za teorię, tylko dogmat.


Z tym sie moge zgodzić na 100%

Czy zatem skoro teoria ewolucji okazuje się z każdym dniem mniej prawdopodobna to dlaczego uczeni tak zaciekle jej bronią?


Tak jest zawsze musimy poczekać na jakąs rewolucje żeby to sie zmieniło :D :D :D :D :mrgreen:
  • 0

#4

Carlos.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

teoria darwina to teoria
dogmat to dogmat, np. o zmartwychwstaniu jakiegos wiesniaka z Izraela

cala teoria darwina opiera sie o dobor naturalny, i jest najbardziej zwiezlym i realnym przedtawieniem tego calego shitu na ziemi
  • 0

#5

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wiesniaka

Przyganiał kocioł garnkowi...

Zresztą podany przez Ciebie przykład to nie dogmat.

Teoria Darwina...hmmm, odnoszę się do niej z dużym dystansem...może prędzej do jej interpretacji przez naukowców, ponieważ istoty myślące pojawiły się na Ziemi dużo wcześniej niż podaje to współczesna historia, etc. są na to dowody - brak tylko poparcia w środowisku naukowym. Nieważne. Teoria o tyle ciekawa, że wciąż weryfikowana, gdyż nagle się okazuje że "odnaleziono brakujące ogniwo" (vide Latimeria)...mimo że wcześniej o braku takowego nikt nie wspominał. Dopóki człowiek nie odkryje większości gatunków żyjących na ziemi, dopóty praktyczne poparcie tej teorii wciąż będzie niepełne.
  • 0



#6 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Sadziłam , że mamy się tutaj wypowiadać na temat teorii ewolucji , a nie obrazać uczucia religijne innych !
Podsumowując hmm ... "wypowiedz" Carlosa , zaczynam się zastanawiać czy niektórzy ludzie naprawdę nie wywodzą się od niższych gatunków . I to na dodatek z baaardzo bocznej linii .
Ich poziom umysłowy by na to wskazywał . :spadaj:
  • 0

#7

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to dałeś popis Carlos. Nie tylko nie wiesz nic na temat w którym się wypowiadasz to jeszcze twoja wypowiedż ma poziom 5-cio letniego smarkacza.Przykro że ktoś taki jest z nami na forum.
  • 0

#8

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wracajac do tematu:
"niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego to ludzie zeszli z drzewa a nie wszystkie małpy." - wcale nie tylko ludzie, proponuje lekture jakiegos dobrego podrecznika antropologii.

"Dlaczego tylko my jesteśmy istotami rozumnymi a nie na przykład o wiele od nas starsze krokodyle." - poniewaz krokodyle maja slabo rozwiniety mozg, proponuje lekture podrecznika biologii dal szkoly podstawowej.

"dlaczego inne zwierzęta stadne nie potrafią mówić." - okazuje sie ze np. delfiny potrafia a generalnie duzo zwierzat komunikuje sie miedzy soba.

"Takie pytania można by mnożyć w nieskończoność." - no jasne ze mozna, np. dlaczego czlowiek nie ma skrzydel? lub dlaczego czlowiek nie fotosyntetyzuje tylko musi pasozytowac na innych gatunkach? lub ogolniej: dlaczego caly swiat zwierzecy musi pasozytowac na roslinnym zamiast fotosyntetyzowac? A najsmieszniejsze jest ze Teoria Ewolucji daje odpowiedzi na te pytania tylko trzeba troche poczytac :)

"skoro teoria ewolucji okazuje się z każdym dniem mniej prawdopodobna to dlaczego uczeni tak zaciekle jej bronią?" - to nowosc dla mnie, udowodnij te teze a Nagroda Nobal murowana. Tylko nie pisz zaraz ze wszyscy naukowcy sa w zmowie :)
  • 0

#9

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Dlaczego tylko my jesteśmy istotami rozumnymi a nie na przykład o wiele od nas starsze krokodyle." - poniewaz krokodyle maja slabo rozwiniety mozg, proponuje lekture podrecznika biologii dal szkoly podstawowej.

No właśnie. To wytłumacz mi dlaczego to nasz mózg ewoluował.
Moim skromnym zdaniem to jakaś inna cywilizacja ingerowała w rozwój naszej planety bo zauważcie że rozwój był skokowy a nie płynny jak to zakłada teoria ewolucji.
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jest tak zwana luka w teorii darwina..wlasnie przez ingerencje :smile:
  • 0

#11

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"To wytłumacz mi dlaczego to nasz mózg ewoluował. " - nieprawda, mozgi generalnie ewoluowaly, pierwsze ssaki mialy wielkosc szczura i generalnie inteligencje nieporownywalnie mniejsza niz delfiny, psy czy szympansy. Ja naprawde proponuje poczytac troche o Teorii Ewolucji bo mam wrazenie ze nic o niej nie czytales.

"jest tak zwana luka w teorii darwina" - to bardzo ciekawe, mozesz rozwianac ten temat bo ja jakos nie trafilem w zadnej powaznej ksiazce na temat ewolucji na zadna "luke"?
  • 0

#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"jest tak zwana luka w teorii darwina" - to bardzo ciekawe, mozesz rozwianac ten temat bo ja jakos nie trafilem w zadnej powaznej ksiazce na temat ewolucji na  zadna "luke"?


Jaja sobie robicie ? :surprised:
  • 0



#13

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto sobie robi jaja? Ja jestem jeden i zadalem calkiem normalne pytanie? Co to znaczy "luka w teorii ewolucji"? Bo moze ktos myli "luke" z "brakujacym ogniwem teorii ewolucji" a to , wybacz, sa dwie calkiem rozne rzeczy?
  • 0

#14

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kto sobie robi jaja? Ja jestem jeden i zadalem calkiem normalne pytanie? Co to znaczy "luka w teorii ewolucji"? Bo moze ktos myli "luke" z "brakujacym ogniwem teorii ewolucji" a to , wybacz, sa dwie calkiem rozne rzeczy?


Tak czy siak czegoś tam BRAK - jak zwał tak zwał ...
  • 0



#15

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ja się na tym nie znam to może mnie uświadom skąd te wszystkie hokus - pokus w tej teorii no bo jak inaczej nazwiesz nagłe pojawienie się dwóch osobników przeciwnych płci tego samego gatunku i to niezależnie od tego czy są to ssaki gady płazy ryby. No bo jak wiesz aby przetrwał jakikolwiek gatunek to musi się rozmnażać.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych